Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki, mit tehet? Kinek mihez van joga? fórum

Ki, mit tehet? Kinek mihez van joga? (beszélgetős fórum)

1 2 3
27. sálálálá (válaszként erre: 24. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:19

nézd: az anyósod se volt mindig ilyen, befogadott titeket. valami miatt csak elfajult a viszonyotok, ha ilyen lett, nem?

min kaptatok össze?

26. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:18
A legnagyobb segítség az lenne, ha elmennél dolgozni, és el tudnátok költözni.
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - 4fbd4b2862)
2013. okt. 10. 16:17
Apuka termelte ki a másik lakás árát is, az meg majd valószínűleg a gyerekére száll.
2013. okt. 10. 16:16
Tudom,hogy nincs közöm hozzá,de mikor szeretsz valakit,azért bármit megtennél,véded őt ahogy tudod. A párom nem mondja ,de látom,amikor bevonul és sír...egy-egy veszekedés után,mikor az anyja a fejéhez vágja,hogy se neki,se az apjának nem kellett,és h örüljön h én vagyok,és h valakinek végre kellett. Fáj nekem ,mert valahol ő is egy gyerek,van anyja és az anyjától senki sem szeretné azt hallani,hogy "felőle megdögölhetsz csak ne itt a házban,mert szégyelné magát"....!Ezt csak azért mondom,hogy értsd meg hogy nem azért szólok bele,mert nekem ez olyan jó,semmi közöm hozzá mire költötte, de nem hagyom h egy ilyen miatt tönkre menjen a párom,és segíteni akarok.
23. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:15

Ha ennyit fizetett az apja, akkor valószínűleg igen csak a kötelező gyt. fölött volt az összeg. A sulit meg sok embernek nem fizetik a szülei, hanem maguk keresik meg a rávalót, a párod kudarcait nem kell teljesen az anyukára fogni.

(Mint ahogy a gyerek ügyet sem kellene a mama nyakába varrni.)

22. sálálálá (válaszként erre: 21. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:14

már bocsánat, de te is azt írtad nem dolgozol.... és mégis vállaltál volna erre a havi 100 ezretekre egy gyereket, amikor saját bevallásod szerint ketten sem jöttök ki belőle?

mondjuk ha fizikai munkát nem is végezhetsz, szellemi munkák is léteznek...

komolyan nem értem én az embereket.

az én anyám sem volt abban a helyzetben, hogy bármit is a fenekem alá dugjon, mégsem tette az egész életem tönkre...

eszem megáll, ha ilyet olvasok...

2013. okt. 10. 16:11
Hát oké,jó,hogy nem a gyereké,én is gondoltam,hogy nem neki küldi,hanem ,hogy abból finanszírozza a dolgait a gyereknek,ami éppen jön,amire kel stb. én ezt arra értettem,hogy voltaképp a gyerektartás nem arra van ,hogy a lakás hitelét fizessem,hanem az a gyereknek jár,a gyerek nevelésére jár. Iskola,ruha,kaja,stb. És nem arra,hogy az anyja nem dolgozik (párom már nem volt baba,suliba járt)és a volt férjétől kapott pénzt a lakás hitelére,és a rezsire fizeti,a gyerektől meg megvon mindent és még a sulit is hagyja abba,mert nincs rá pénz. Ezzel tönkretette az egész életét.
2013. okt. 10. 16:10
Meg kell nézni, hogy kinek a nevén van a ház, azé. Azt meg sajnos hogy miből fizette a hitelt nem lehet érdemlegesen bizonyítani.
19. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 17. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:10
Hát,gondolhatott volna a gyerekére max egy végrendelet..De abból a házból járt volna neki.
18. sálálálá (válaszként erre: 14. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:08

szerintem nem hülye törvény ez. ha abból is fizette, a gyereke lakhatásáért tette, hogy ne kelljen az utcára menniük.

most meg ne sértődj, de nem mintha NEKED bármi közöd is lenne ahhoz, hogy mire költötte...

2013. okt. 10. 16:07
Eladta az apja,összejött valami nővel és azzal élt élete végéig. :) Ő vele vettek házat,a nőnek voltak gyerekei,szépen eléldegéltek a pénzéből.Miután apósom meghalt,a nőé lett ugye a lakás,mert rá íratta.
16. Rita 72 (válaszként erre: 14. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:05
A gyerektartás nem a gyereket illeti meg. Benne van a nevében, hogy mire szolgál.
15. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 12. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:04
És a fóti kecóval mi van/lett?
2013. okt. 10. 16:04
Igen ez lesz sajnos...ezek szerint hiába fizette anyósom a páromat megillető gyerektartásból a házat,akkor sem jár semmi. Ilyen hülye törvényeket...:D Köszönöm mkinek a választ
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:03
Ha az apósod 15 éve meghalt, akkor gondolom, nem most lesz esedékes a hagyatéki tárgyalás, úh. ez most már mindegy, hogy akkor mi volt.
2013. okt. 10. 16:01
Az apósommal mikor elváltak megegyeztek hogy kié,mi lesz. Apósom kapta fóton a házat,anyósomé a panel. Viszont mind kettőn volt tudtommal valami kölcsön szerű.
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - Fff040f797)
2013. okt. 10. 16:01

Ha nincs máshova menni, akkor nincs más, mint nyelni.

Figyeld, hátha a munkaügyi kp.-on keresztül tudsz olyan szakmát tanulni, amivel utána el tudsz helyezkedni!

2013. okt. 10. 16:00

A jelenlegi állás szerint nem jár semmi. Sajnos.

Ahogy az anyós nevére került a ház, minden új lappal indult. Nincs apai rész, amiből követelni lehetne.

2013. okt. 10. 16:00
mármint nem szofinak írtam, hanem a fórumindítónak címeztem, csak szofi hozzászólására szerettem volna reagálni :)
8. sálálálá (válaszként erre: 6. - 4fbd4b2862)
2013. okt. 10. 15:59

ha az anyuka nevén van a ház, akkor nektek ill. a párodnak csak akkor lesz ahhoz bármi köze is, ha ő meghal.

már ha ő lesz egyedül a törvényes örökös,és nem ír más végrendeletet, vagy nem ajándékozza el addig a mama.

7. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 5. - Bd55e3f068)
2013. okt. 10. 15:57
Ok,leesett...
2013. okt. 10. 15:55
A barátodnak,mindenféleképpen jár a ház(szerintem)Hiszen,törvényesen elváltak,s még ha új családot is alapított az apósod,akkor is jár a párodnak.
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. okt. 10. 15:55

az anyóm és volt apósom elváltak,apósom HALÁLA ELŐTT 7 évvel


Meg utána még fizette a gyerektartást, és abból fizette anyuka a hitelt.

2013. okt. 10. 15:48
Nem egészen értem, hogy lett anyósé a ház, ha már nem voltak házasok??
2013. okt. 10. 15:45
Szerintem a ház fele a párodé. Nem biztos, hogy igazam van, de nagyanyám is kb. így van. Anno az anyja meg az apja építettek maguknak egy házat, de el voltak válva már akkor. A ház az a dédnagyapám néven volt, ha jól tudom. Na a lényeg, dédnagyanyám a dédnagyapám halála előtt újra meg akart vele esküdni, mert akkor övé lett volna a ház, nagyanyámé semmi. Így viszont fele-fele arányban vannak, ha minden igaz.
2013. okt. 10. 15:43
Az anyja mindenkinek azt mondja hogy a párom egy gonosz ember és hogy őt bántja.Csak játssza a szegény ént,sajnáltatja magát...de itthon bezzeg ki mutatja a foga fehérjét. Nagyon gonosz és hosszú lenne le írni miket is mond a páromnak....ma pl azt mondta h sajnálja h múltkor nem adta oda a gyógyszert a páromnak h végezzen magával...hogy mondhat ilyet egy anya????....jah és a másik ami miatt gyűlölöm a gyerekemet(gyerekünket) miatta kellett elvetetni 2 hónapja!!!Haza nem mehetek anyumék így is 5en élnek,kevés pénzből,másom nincs. Apám pedig haragszik. A páromnak meg csak az anyja él...azt mondta kibassza a gyereket ha ide merem hozni...így sajnos 100ezerből nem tudtuk volna megtartani. Én nem tudok dolgozni a szívem miatt,pár éve derült ki hogy gyenge és nem végezhetek nagyon vele fizikai munkát,mert megerőltetem leállhat. Mit tegyek? Tegyünk? Kérem olyan ne írjon,aki nem ezzel kapcsolatosan válaszol,hanem kötözködni akar,ehez nincs lelki erőm....:) A többieknek pedig előre köszönöm
2013. okt. 10. 15:38

Sziasztok. A segítségeteket,véleményeteket szeretném kérni.

Kicsit buta kérdés,de ez azért van ,mert ehhez egyáltalán nem értek,és nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok.Interneten szétnéztem de semmit nem találtam a kérdésemre. Ha valaki belinkelne valamit ezzel kapcs.ban az is jó. Szóval a probléma:

A párommal 3 éve vagyunk együtt,édesapámnál lakutunk eddig,de vita kerekedett és most az anyósommal élünk együtt. A párom 38 éves. Az apja meghalt 15 éve.Tudni kell az apjáról,hogy piszkosul gazdag volt :D amiből persze ma már szinte semmi nincs. Nos,az anyóm és volt apósom elváltak,apósom halála előtt 7 évvel. A lakás a párom anyukájáé lett,aki a páromra fizetett gyerektartásból fizette ki akkoriban a lakás hitelét,vagy mit,és a rezsit.Olyan sokat fizetett a párom apja,hogy bőven eléldegéltek belőle. Az idő eltelt a kölcsön lejárt,anyósom nevén a ház. A párom és az anyja között egyre érezhetőbb a feszültség. A párom szeretné megváltoztatni az anyját,de nem mindenben,hanem úgy,hogy segíthessen rajta. 100Ezerből élünk ketten,alig marad a hónap végére. A közös együtt élés miatt a párom segíteni akarna az anyján is. (Pl:veszek én kaját egyik nap és megfőzöm 3unkra,másnap az anyja és így tovább,vagy pl. hogy fogadja el ha éppen mi este szeretnénk enni,és sütéssel jár,akkor ne jöjjön és morogjon rám,hogy büdös lesz a lakás) ezek kis dolgok. A párom idegileg kivan,38 éves kevés pénz,nincs külön életünk,érthető a viselkedése,foggal körömmel a változáson jár az esze,de nem jut előre.Bármibe kezd sutba dől. A vita köztük viszont odáig fajult,hogy anyósom azt mondta,hogy bánja hogy befogadott minket és hogy utána jár,hogyan dobhatna ki minket,és azzal érvelne,hogy fél a páromtól,és hogy ez már családon belüli erőszak (múltkor hallotta a tv-ben hogy már ez is az lehet) Szerintetek ez ügyben tudunk bmit is tenni? Semmi joga nincs így a házhoz a páromnak? Nem tudnánk hova menni...és a párom tényleg nem bántja őt,múltkor odáig fajult,hogy a párom úgy kibukott h nem akart tovább élni,és mondta az anyjának adjon neki gyógyszert és képzeljétek az anyja nem azt mondta h ne hanem h ne hozzon rá szégyent...így nőtt fel a párom,hogy az anyja megmondta neki h nem is akarta őt,és h akk vetélt volna el mikor teherbe esett vele...ezért vannak a nagy viták,és emiatt szeretne segíteni magán a párom,hogy minél előbb elmehessünk. De nem megy. Szerintetek tehetünk bármit is?...vagy akármi is lenne az anyja kapná meg a lakást?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook