Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mihez van joga a közös képviselőnek? fórum

Mihez van joga a közös képviselőnek? (beszélgetős fórum)


2009. márc. 24. 08:26
húha... :DDDDDDDDD
17. dika5 (válaszként erre: 16. - 27be861736)
2009. márc. 24. 07:41

Az a baj, hogy én nem állok vele jogviszonyban, mert ő az IKV-nak számolt el, azok meg mindent elfogadtak. Egyébként nem vagyunk beszélő viszonyban a közös képviselővel, egyéb dolgok miatt. Az IKV-val meg perben vagyok a lakásom állapota miatt, /a közös képviselővel is, az IKV-val is és akitől vettem a lakást azzal is/.

Jó kis helyzet nem?!!!

16. 27be861736 (válaszként erre: 15. - Dika5)
2009. márc. 23. 10:32
mond meg a k.k.-nek, hogy feljelented.
15. dika5
2009. márc. 21. 13:13
Tulajdonképpen új gondom van. Egy 5 lakásos társasházban lakom, aminek én vagyok az egyedüli IKV-s bérlője. A közös képviselő visszamenőleg elszámolt évi 60 000,-Ft takarítási ktg-t csak az én lakásomra, mely 28 m2-es. A dolog érdekessége mé, hogy a számlát egy olyan cég állította ki, mely már nem is létezik és soha nem takarított itt. Ki tudna nekem segíteni ebben az ügyben? Az IKV már kifizette neki és most tőlem akarja behajtani.
14. ce8b002a07 (válaszként erre: 1. - *Nina*)
2008. nov. 10. 15:26
Az jutott eszembe, hogy van olyan lakás, ahol idősek a lakók, pl. 80 éves kis házaspár. Azokat is végigkergetné a házon padlástól a pincéig, hogy takarítsanak, vagy ha nem, akkor "büntetés" ?! Szerintem azért kellene alternatívát hagyni, annak, aki nem akar/tud takarítani, mert pl. gerincsérve van, az fizethessen havi általányt a takarításért.
2008. nov. 10. 14:10
lakógyűlés!!!!!
12. ce8b002a07 (válaszként erre: 1. - *Nina*)
2008. nov. 10. 13:05
Keress rá ineten a társasházi törvényre.
11. *Nina* (válaszként erre: 10. - Mandella)
2008. aug. 7. 13:02

Szia!

Szerintem mindkettő jó ötlet, kiírni is és szóba hozni is a lakógyűlésen. Nagyon meg tudlak érteni mert én is gyűlölöm a füstöt. Viszont ha a szemetelés miatt kis dobozokat raknál ki akkor a csikket is ugyanúgy beledobnák, sőt azt hinnék azért lett kirakva.

2008. aug. 6. 12:06

én meg már egy ideje azon filózok (és most, hogy nyitottál egy ilyen fórumot, hát szóba hozom itt, hátha kapok tanácsot), szóval hogy gyűlölöm, ha valaki a lépcsőházunkban végigvunul cigarettával vagy netán egy az egyben alépcsőházban dohányzik.

én ettől megőrülök, mert mondjuk megyek haza, vagy megyek el, és levegőt véve rögvest jó kis dohányfüst szállja meg a tüdőmet.

(amúgy nem vagyok finnyás, de ez kifejezetten zavar)

a másik dolog meg a szemetelés.

nincs olyan nap, hogy ne látnék eldobott valamit, bármit, akár csak egy kis cukorkáspapírt a lépcsőházban.


mi a megoldás?

írjam ki a faliújságra a gondjaimat?

vagy vessem fel a legközelebbi gyűlésen?

9. *Nina* (válaszként erre: 8. - Mandella)
2008. aug. 6. 11:59

Szia!

Mi is szívesebben fizetnénk inkább egy kicsivel többet a közösköltségbe és akkor nem lennének ilyen beosztások... Ráadásul nálunk a közterületfelügyelettel "fenyeget", hogy ha szemetes a ház eleje pont akkor amikor rajtunk van a sor, hogy takarítsunk akkor majd minket büntetnek meg. Mert oké, családi háznál a saját utcafrontodat rendbe teszed, de társasháznál szerintem másképp működik.

8. mandella (válaszként erre: 6. - *Nina*)
2008. aug. 6. 11:51

szia

mi felfogadtunk egy embert, ő takarít hetente egyszer, nem tudom, mennyi pénzért.

közösen szabtuk meg a takarítás rendjét. a módját az emberre bíztuk, és meg vagyunk vele elégedve

2008. aug. 6. 11:49
szerintem nálunk egy csomó pénzt zsebre rak, de hát nem tudom/tudjuk ezt bizonytani sehogy se. elég sok a közös költség, és a lépcsőházon nem látszik mondjuk, hogy bármi is történne mondjuk egy frissítő festés, pedig felújításért is fizetünk...
2008. aug. 6. 11:49
Továbbra is várnám a tapasztalatokat, szokásokat, vagyis, hogy nálatok ki szabja meg a takarítás rendjét, gyakoriságát, módját.
5. *Nina* (válaszként erre: 4. - Alyce)
2008. aug. 6. 11:46
Úúú, azért az is durva! És mégis mit csinál a bünti pénzekkel? Hogyan számol el vele?
2008. aug. 6. 09:01
Szerintem ahhoz semmi joga, hogy rákényszerítsen az egész lépcsőház feltakarítására!! Csak azt a részt kell felmosni-söpörni, amit használsz. A többiek gányójához semmi közöd. De képviselője válogatja sajnos, hogy mit kell csinálni és mit nem...:( Nálunk aki van, 1400 Ft büntetést is be szokott szedni, ha valaki nem takarít :S
3. *Nina* (válaszként erre: 2. - Alyce)
2008. aug. 5. 23:19

Szia!

Igazából nem lenne semmi bajom azzal, hogy 5 havonta egyszer rendet kell tenni a ház előtt, de az egész lépcsőházat nem hinném, hogy végig kéne nyalnom. Csak azért érdekelne, hogy mihez van joga, ill. nekünk mik a kötelességeink ilyen esetben, mert elég kötekedő és gonosz.

2008. aug. 5. 23:07

Nálunk úgy van, hogy 4 család lakik egy emeleten, és egy hónapban egyszer esik ugye mindenkire a sor. Ilyenkor csak a saját emeletet, meg a lépcsősort kell letakarítani egy emelettel lejjebb. Az udvart pedig 3-4 havonta kell takarítani, úgy esik mindenkire a sor.

A lépcsőházat mi abban a hétben csak egyszer szoktuk összesöpörni, meg felmosni. Az udvarban szintúgy söprés, fellocsolni a betont, ház előtt takarítás, stb.

Úgyhogy szerintem arra nem kötelezhet, hogy az egész lépcsőházat mosd fel, meg akkor nálatok is úgy lenne, hogy 3-4 havonta jutna rád a sor (ha so k a család). Ez szerintem így logikus.

2008. aug. 5. 23:02

Most újítjuk a lakásunkat egy társasházban, ahol a közös képviselő a 20 lakást beosztja egymást követő hetekre takarítani. Vagyis egy lakáson egy hétig van a sor, hogy takarítson az egész lépcsőházban és a ház előtt... Szerintetek ezt megteheti? Mi közöm van nekem (a harmadikon)ahhoz, hogy az ötödiken milyen mocsok van?! Szerintem az lenne a normális, ha heti váltásban mindenki takarítaná a saját emeletét és a lefelé vezető egyik lépcsősort.

Nálunk az egyik döntő szempont volt a társasház mellett, hogy nem kelljen füvet nyírni, ház elejét rendben tartani, stb...

Tudtok valamit az erre vonatkozó rendeletekről, szabályozásról? Nálatok mi a szokás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook