Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
467. CsillagTM (válaszként erre: 466. - Talentum)
2012. nov. 21. 21:34
az IR-esek nem paleózhatnak.
466. Talentum (válaszként erre: 431. - Cicaaa65)
2012. nov. 21. 21:25

Pedig segít a megfelelő étrend a betegségen. Én megtapasztaltam. Rengetegféle húst, halat zöldséget ,magvakat eszem, gyümölcsöt módjával és teljesen elhagytam mindenfajta gabonát, rizst, krumplit, kukoricát és hüvelyes növényt, valamint a tejterméket, és immár teszem ezt egy éve és nincsen fájdalmam, de nem érzem azt sem, ha megjön a menzeszem.

Volt nekem is műtétem és én sem éreztem komfortot, miután a gnrh hormomkezelésen átestem. szültem is, de még akkor sem volt az igazi.


Arra biztatok mindenkit, hogy kövesse a paleolit étrendet, nem Diéta! étrend és életmód.

Amit még tanácsolok, hogy szedjen, B komplex vitamint, Cvitamint, D vitamint és omega3 zsírsavat. Iherb.com valamint vitakinges is nagyon jó, new chapter, natural factors termékek.

Mozogjon, sétáljon és legyen aktív.

Mellékhatások: könnyű menzesz, nincsen premens tünet, nincs fájdalom. herpszesz(szájon nekem az volt) eltűnt, energizáltabb, szebb bőr, és jobb hangulat. Érezhető javulás már két hét után van.

Hajrá!!

Aki műtét előtt van, annak is érdemes követni, aki meg utána, annak pláne.

És cinket is szedjetek, az segít a műtéti hegek gyógyulásában,azt már jóval előtte is érdemes.

465. bettyke777 (válaszként erre: 463. - Willdcat1978)
2012. nov. 2. 14:08
én is ezen a véleményen vagyok....
464. bettyke777 (válaszként erre: 462. - Cicaaa65)
2012. nov. 2. 14:08
Köszi szépen :) 2008. őszén derült ki, amikor is rosszul lettem, görcsöltem, de nem úgy mint mensikor, hanem sokkal erősebben, akkor még csak a cisztát (7,5 cm, bal pf-ben) látták és dec-ben megműtöttek, amikor is már 10 cm-re nőtt, s szövettanból mondták meg, bár az orvos már műtét után rögtön mondta, hogy ez a baj.... utána fél éves Gnrh kúra, persze a doki akkor úgy godolta, hogy nem kell olyan erős kezelés, közben rájött, hogy mégis, miután újra bekerültem a kórházba, rögtön a kezelés elején :S ismét endós tünetekkel, pedig amit tudott lézerrel elégetett, de nekem a douglas üreget érintette legjobban.... aztán fél év múlva feltáró műtét, s 2010. aug-ban lettem terhes, most fogigátlót szedek, de a bal pf-em elkezdett szúrni, már 1,5 hete, de lehet még csak a hormonok visszarendeződése miatt van ez, mert 1 hónapja hagyytam abba a szoptatást. Röviden ennyi :) ha bármi kérdéses lenne, nyugodtan tedd fel
2012. okt. 30. 12:37
Hedi13 igazad van nem kell ezen veszekedni szerintem azért van ez a fórum hogy mindenki leírja a betegsége tüneteit, fájdalmait vagy esetleg fájdalmai enyhülését.És ha az szerencsések közé sorolhatja magát, hogy enyhültek a panaszai, akkor azt mivel érte el.?Hogy most diétával ,vagy mással, az teljesen mindegy!A lényeg hogy írja le ide, hátha tud másokon is segiteni.
462. cicaaa65 (válaszként erre: 461. - Bettyke777)
2012. okt. 30. 06:18

Gratulálok a kisfiadhoz, és nagyon jó a pozitív hozáállásod. :))

Egyébként neked mikor és hogyan derült ki hogy endometriózisod van?

2012. okt. 29. 22:38
Szerintem is megoszlanak a vélemények, azért is írtam, hogy mindenkinek más jön be. Én nem csinálok most semmit sem, csak fogigátlót szedek, én most hagytam abba a szoptatást közel 17 hó után, úgyhogy most figyelő pozícióban vaguynk a dokimmal együtt, amíg nincs tünet, vagy bármi gyanús, addig nyugodtan ülünk fenekünkön :) nem is akarok ezen rágódni, hogy mi lesz, ha mert most sokkal fontosabb és boldogítóbb tennivalóm van: a kisfiam :)
460. Hedi13 (válaszként erre: 447. - Cicaaa65)
2012. okt. 29. 18:58
Azt nem tudom, de ha már javít, bőven megéri. :)
459. Hedi13
2012. okt. 29. 18:58

Ne veszekedjetek lányok.

A vélemények megoszlanak.

Az tény, hogy az orvosok sem tudnak sok mindent kezdeni az endóval a műtéten és a hormonkezelésen kívül. Nehéz és makacs betegség.

Viszont úgy gondolom, hogy az erős hormon gyógyszereket sem lehet szedni egy életen át.

Én pl nem szedem őket, elutasítom.

más megoldásokat keresek, kerestem, és mindent kipróbálok mielőtt a hormonhoz nyúlnék.

Ilyen a diéta is, aztán majd meglátjuk.


tudjátok sok minden fejben dől el.

Aki úgy gondolja, hogy ez gyógyíthatatlan, nem is fog meggyógyulni. Szóval csak pozitívan.

458. CsillagTM (válaszként erre: 456. - Cicaaa65)
2012. okt. 29. 18:34

látom, a logika ismét csődöt mondott. senki nem mondta, h a ráknál diétázni kell (bár mint az előbb írta vki, pont van erre is diéta véletlenül, én erről nem tudtam).


de nem fogok ezen vitatkozni veled, mert minimum követelmény lenne a racionális gondolkozás, amibe számomra nem fér bele a "kötöm az ebet a karóhoz, h nem lehet valami, pedig legalább egy példa van rá"-mentalitás. ez ugyanis megint pusztán logika...


de hagyjuk. gyógyulj te is, gyógyulok én is (mert engem meg csütörtökön műtöttek).

457. f3000dc5ef (válaszként erre: 456. - Cicaaa65)
2012. okt. 29. 18:29

Nem igazán :D


Ráknál a ketogén diéta hatásos :D a rákos sejtek nem tudnak keton testekkel táplálkozni, csak cukorral. Ergo: rákos sejt éhenhal, egészséges sejt él és virul :)

456. cicaaa65 (válaszként erre: 454. - CsillagTM)
2012. okt. 29. 17:40
Nem csak arrogáns, rondán is beszél. A rákból sem diétával lehet meggyógyulni ugyanúgy ahogy az endometriózisból sem. Daganatnál és endometriózisnál is csak a műtét segít hatékonyan.
455. cicaaa65 (válaszként erre: 451. - CsillagTM)
2012. okt. 29. 17:33
Nagyon arrogáns vagy. Igazad van, nekem is kisebb gondom is nagyobb ennél. Pl, műtét után gyógyulni az endometriózisból. Ugyanis nem a levegőbe beszéltem...
454. CsillagTM (válaszként erre: 453. - 8f3c54052d)
2012. okt. 29. 16:45

áh, már sz@rok rá. legyen neki igaza.

amúgy ezzel az erővel a rákból sem lehet felgyógyulni, csak tünetmentesnek lenni. én mégis úgy gondolok a rák miatt operált szerettemre, h már NEM rákos, meggyógyult...

453. 8f3c54052d (válaszként erre: 451. - CsillagTM)
2012. okt. 29. 14:26
Figyi, szerintem inkább úgy írd: tünetmentes azóta és akkor nincs vita.
452. CsillagTM (válaszként erre: 451. - CsillagTM)
2012. okt. 29. 14:17
fogalmaKat
451. CsillagTM (válaszként erre: 448. - Cicaaa65)
2012. okt. 29. 14:17

ő meg én tök függetlenül írtunk. ő azt írta, olyanról hallott, aki JAVULT a diétától. én meg olyanról, aki MEGGYÓGYULT. ennyi. nem szoktam keverni a fogalmadat.


de azért irigyellek, h az a legnagyobb problémád, h húzd meg-ereszd meget játssz a szavakkal, és mindenképp neked legyen igazad. parancsolj: neked van igazad. nekem ennél -sajnos- kisebb gondom is nagyobb.

450. cicaaa65 (válaszként erre: 449. - Bettyke777)
2012. okt. 29. 13:51
Ezt mondtam én is...
2012. okt. 29. 13:47
Sziasztok, szerintem ez a betegség nem gyógyítható, már több helyen olvastam, a tünetek enyhíthetők, de visszatér. Az orvosom szerint a diéta nem segít, csak a műtét, ami rendbe tesz és utána vmilyen tabi, az endós világkonferencián erre jutottak végül, s az én dokim ott volt, gondolom a sok doki nem hülyeségből jutott erre a megállapításra. De ha valakinek van kedve diétázni, s szerinte segít, akkor persze tegye, mert ő érzi, hogy jobb-e vagy sem.... a méheltávolítást nem támogatom, mert utána meg hólyagsüllyedés stb. várható, s még több műtét, azt végső esetben szokták az orvosok is javasolni, ha már annyira nem lehet mit kezdeni a sok összenövés stb. miatt, s ha már nem szeretne több gyereket az illető. Remélem tudtam valamit segíteni.
448. cicaaa65 (válaszként erre: 446. - CsillagTM)
2012. okt. 29. 13:31
Nem meggyógyult, ne keverjük a fogalmakat, csak javult az állapota... Ennyi..
447. cicaaa65 (válaszként erre: 444. - Hedi13)
2012. okt. 29. 13:31
Ez itt a lényeg, javítHAT, de nem meggyógyít.
446. CsillagTM (válaszként erre: 443. - Cicaaa65)
2012. okt. 29. 12:20

látom, neked a logika smafu...


ÉN hallottam, h valaki meggyógyult diétával. TE nem. tehát lehetséges ilyen. csak TE nem találkoztál még ezzel. ennyi...

445. 867e00eac7 (válaszként erre: 430. - Willdcat1978)
2012. okt. 29. 10:46
Szénhidrátszegény étkezés, sok friss zöldség, gyümölcs a jó. Az étkezéssel az ösztrogént tudjuk csökkenteni, fogyással kiürűl, mert zsírban szereti magát tárolni.
444. Hedi13 (válaszként erre: 443. - Cicaaa65)
2012. okt. 29. 08:41

Szerintem még sok mindent nem tudunk ezzel a betegséggel kapcsolatban.

Az biztos, hogy összefügg nagyon sok dologgal: milyen anyagok jutnak be a szervezetünkbe (xeno-ösztrogének pl), mit eszünk, ami nem kedvez ennek a hormon állapotnak, stb.

Én hiszek benne, hogy a speciális diétával sokat javulhat egy endós beteg. Nem véletlen találták ki, fedezték fel a diétát. Nem csak rá van mondva, hogy így és úgy kell enni. A neten vannak siker történetek, érdemes utána keresni.

443. cicaaa65 (válaszként erre: 442. - CsillagTM)
2012. okt. 29. 06:11
Sosem hallottam, hogy meggyógyult volna valaki ebből a betegségből diétával. Azt esetleg elhiszem, hogy ideig óráig enyhíti a tüneteket, de olyan nincs hogy meggyógyuljon valaki diétával.
442. CsillagTM (válaszként erre: 435. - Cicaaa65)
2012. okt. 28. 22:01
szerinted nem gyógyítható. van, aki meggyógyult belőle diétával. a logika szerint ekkor egy dolog biztosan NEM állítható: éppen az, h nem gyógyítható diétával.
441. cicaaa65 (válaszként erre: 440. - Willdcat1978)
2012. okt. 28. 10:11

Vajon mi a bánattól alakul egyáltalán ki ez a betegség.

hogyan műtöttek téged? Teljesen biztos hogy az összeset kitakarították?

2012. okt. 28. 10:08
[link] dometri%C3%B3zis-kezel%C3%A9se/ Ez az a link ahol többet irnak a táplálkozásról endometriózus esetén meg nekem a dokim is mondta hogy ez segit a tünetek enyhitésében.Bár igaz hogy ez sajnos nem gyógyítható de lehet enyhíteni ilyen dolgokkal a fájdalmat.Egyépként megműtöttek 5 hónapja leszedtek minden csomót és összenövést de még mindig fáj főleg mikor menses van.De egy kicsit elviselhetőbb azóta.
439. Hedi13 (válaszként erre: 433. - Cicaaa65)
2012. okt. 27. 20:45
Bárcsak meggyógyulna egy kis barna rizstől.. nem ezt írtam, hanem válaszoltam a kérdésre..a diéta ajánlások alapján.
438. a14deb9047 (válaszként erre: 435. - Cicaaa65)
2012. okt. 27. 20:04
Igen, egészen 45 éves koromig.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook