Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
287. a5d5caf7e1 (válaszként erre: 286. - Talentum)
2012. máj. 28. 12:50

tökéletes, amit mondtál :D:D:D

én is a paleolit táplálkozással gyógyultam meg :D:D:D

2012. máj. 21. 19:15
meggyőződésem, hogy igen, ki lehet gyógyulni. vitamint kell szedni d vitamint, meg omega3 olajat, és elhagyni a kenyeret tejet szóját, sok tojás és hús. sok zöldség, minden, ami nem rizs krumpli és hüvelyes. ha műteni kell, akkor utána vagy már előtte el kell kezdeni áttérni egy teljesen új étkezésre. a fogamzásgátlók átmeneti menedéket nyújtanak. a fájdalmat és kiújulást el lehet kerülni, át kell állni egy új táplálkozásra. Fontos még a mozgás is.
285. Ritapam (válaszként erre: 282. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 19. 19:56

Köszi, hogy írtál :)

mivel én még csak 3 hónapja szedem, nem nagyon tudok mellékhatást elmondani... hízni nem híztam, eleve nem vagyok egy nyugodt lélek, úgyhogy a néha rámjövő "idegbajt" nem tudom köthetem e a gyógyszerhez. hogy belsőleg mi változik, azt még nem tudom, de nemrég voltam UH-on, ahol nem látott a doki újabb endot. bár ez csak hüvely UH volt, máshol remélem nincs. gondolom majd éves kontrollon teljes hasit is néz.

GnRH-nak zoladexet kaptam, ami 3,6 mg és ugye 4 hét alatt szívódik fel. a visanne viszont napi 2 mg, akkor az mégiscsak több, nem?

de ha eddig nem votak mellékhatások, még lehetnek?

284. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 283. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 19. 12:57
Hülye vagyok, mert most olvastam, hogy volt műtéted is és gnrh kezelést is kaptál... Bocsi! :)
283. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 275. - Ritapam)
2012. ápr. 19. 12:50

Jah még annyi, hogy nekem elég súlyos volt már, mire észrevették, addigra már nagyon nagy fájdalmaim voltak, már akkor is amikor nem is menstruáltam! :( Úgyhogy ha neked nem javasoltak műtétet csak a Visanne-t, akkor lehet hogy szerencséd van és időben észrevették! Akkor viszont jó lehet a visanne, mert elsorvasztja ezeket a kis szigeteket vagy ha cisztád van akkor annak a mérete is csökkenhet! Komolyabb összenövéseket vagy szigeteket már nem tudnak csak gyógyszerrel kezelni, az csak kiegészítő kezelés!


Jobbulást Neked!

282. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 275. - Ritapam)
2012. ápr. 19. 12:45

Szia!


Igazából a Visanne még nagyon kezdeti új gyógyszer, ezért több éves tapasztalataik nincsenek vele kapcsolatban. A dokimnak nagyon jó véleménye van róla és elmondása szerint a kontroll csoportnak sem voltak brutális mellékhatásaik... Ez is gondolom egyénfüggő, az elején sokat szenvedtem, de mondjuk 2-3 hónap múlva a kezdeti mellékhatások elmúltak, de a hízás és a depresszióra hajazó tünetek megmaradtak! Nekem ez éppen elég volt, egyébként sem voltam épp jó passzban ez meg még rátett egy lapáttal és akkor mondtam, hogy elég volt! Egyébként teljesen tünetmentes voltam, amíg szedtem, tehát olyan kezelésre ahol nem az a cél, hogy minél előbb teherbe ess, hanem a folyamatos tünetmentesség jó lehet! Valószínű, hogy nekem már a műtét és a Visanne között visszajött a betegség, mivel majdnem 3 hónap telt el a kettő között a korábbi orvosom hülyesége miatt... Így már hiába szedtem a visanne-t csak elnyomni tudta a betegséget, de amint abbahagytam visszatért! Valószínű, hogy ha normálisan kipucolnak a műtét során és rögtön elkezdtem szedni jobb esélyekkel indulok, de így már eleve bukta volt...


Nah jó sokat írtam, de a lényeg: A Visanne elvileg egy tök jó új gyógyszer, ami kevésbé "gyilkos" mint mondjuk a gnrh kezelés. Ha szeded tünetmentes vagy. A mellékhatásokat meg mindenkinek magának kell megtapasztalnia! A dokim is azt mondta, hogy van akinek vállalható bizonyos mellékhatás van akinek ugyanaz már nem fér bele! :) A műtét után én nem fogom kérni, hanem inkább a dokim másik javaslatát fogadom el, hogy alacsony ösztrogén tartalmú fogigátlót szedjek megszakítás nélkül és csak félévente menstruáljak! :)


Neked van vmilyen mellékhatás?

281. Talentum (válaszként erre: 278. - Ritapam)
2012. ápr. 19. 10:57
a gluténérzékenység gyakoribb, mint azt a vértesz vagy biopszia kimutatja. vannak vizsgálatok, amik kimutatták, hogy az endometriózisban szenvedő nők 80%-nál a gabonafogyasztás áll a háttérben.
280. Ritapam
2012. ápr. 19. 10:44

azt szeretném tudni, mi van ha nem szedem? miért szedetik ha többet árt mint használ?

olyantól kérnék választ, aki szedi....

279. Talentum (válaszként erre: 275. - Ritapam)
2012. ápr. 19. 10:34

milyen választ akarsz kapni a visannel kapcsolatban? hogy meggyógyulsz tőle?

Nem fogsz, csak kezelnek. Nem tudják a választ és a megoldást az endometriózisra, csak találgatnak. Ráadásul marha sok mellékhatása és

kockázata van a gyógyszernek.

A megoldás a táplálkozásban van.

278. Ritapam
2012. ápr. 19. 10:31

ha gluténérzékeny lennék, akkor allergiás vagyok a lisztes dolgokra? annak nem az a jele, hogy endom van.

egyenlőre nincsenek fájdalmaim, nem is voltak, egy sima UH-on vették észre az éves rákszűrésen.

277. Talentum (válaszként erre: 276. - Ritapam)
2012. ápr. 19. 10:25

erre nem tudok mit mondani. mindenkinek el kell jutnia addig, hogy belássa, nem működik a gyógyszer, és másképpen kell kézbe vennie a saját ügyét. valaki annyira gyenge, hogy elfogadja a szenvedését. ezen sajnos nem tudok segíteni.


én az endometriózisommal 2002 óta nem jártam orvosnál. Annyit csináltam, hogy fogamzásgátlót és a gombámra szedtem folyamatosan a gyógyszereket. Aztán meguntam az egész cécót, ekkor azt mondtam, hogy abbahagyom inkább a gyógyszert. Nem érdekel. Itt lépett be az életembe a sunrider- most már tudom, hogy valamit segített is-, de nem tökéletesen. Aztán szültem, állítólag ez is segített, és most olvasom, hogy az omega3 és d vitamin és a táplálkozás mind segít abban, hogy ne legyen endometriózisod.

A tejtermék emeli az ösztrogén szintet, és akinek endoja van, az gluténérzékeny.

Hát ez van. Aki fájdalom nélküli életet akar és energikus akar maradni és nem gyógyszereken élni, az keresi a megoldást. És az itt van az orrunk előtt:-)

276. Ritapam (válaszként erre: 273. - Talentum)
2012. ápr. 18. 19:41
én ezt az étkezést tuti nem tudnám betartani :(
275. Ritapam (válaszként erre: 268. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 18. 19:40

sajnálattal olvasom a visanne-nal az esetedet :(

én 3 hónapja szedem, de egyértelmű választ még nem kaptam senkitől...

most írttam fel a 2. adagot, persze megint doki nélkül, asszisztens volt ott. szörnyű, hogy szedetik ész nélkül, aztán meg semmi értelme nincs :(

mostmár kezdek aggódni, mi lesz később...

274. Talentum (válaszként erre: 273. - Talentum)
2012. ápr. 18. 10:27
tragikus
273. Talentum (válaszként erre: 271. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 18. 10:25

Engem 2001-ben műtöttek. Két évig szenvedtem ismeretlen fájdalomtól, meg már kicsiként herpesztől, székrekedéstől és tinédzser korban vérzési problémáktól. Mikor Pestre kerültem 2000-ben, elmentem mindenféle vizsgálatra, így derült ki, hogy ez a bajom.

GNrh-t kaptam a műtét után, de akkor is éreztem, hogy valami nem oldódott meg. Azóta látom, hogy semmit nem haladtak a gyógyítás irányába, csak találgatnak, meg kezelgetnek, a nők meg szenvednek, mert ez folyamatos probléma marad egész életükben.

Nálam az verte ki a biztosítétok, hogy az orvos azt mondta ez egy progresszív betegség és a vége rák lesz, meg hogy nem gyógyítható.

Kerestem megoldást, sportoltam, teljeskiőrlésű kaját ettem, meg sok zöldséget és azt hittem, hogy ezzel mindent megteszek, meg összefutottam egy mlm céggel, a sunriderrel, nekik a kapszuláit és teáit fogyaszottam. Valszeg a tea segített is sokat, mert a zöldtea hatásai azok igazak. Bármilyet is igyál. Csak a minősége tényleg jó legyen. Nemcsak antioxidáns, ami mostanában divatos, hanem tényleg van benne valami..én rengeteget ittam belőle.

Én nem fogyasztok semmilyen lisztes élelmiszert, tészát sem, süteményt sem, igyekszem kerülni a tejterméket, mindent,kivéve kis sajtot, húst azt eszem, vöröset is. Nem használok vegetát, meg olyan ételeket, amiben sok natrium glutamát van, meg tartós kajákat, nem iszom ásványvizet szénsavas italokat, kerülöm a fruktózt, meg az aszpartamot. Szóját leginkább: belepiszkít a hormonrendszerbe.

De azért élek. Szültem kettő gyereket és ugye állítólag a szülés segít az endometriózison, de sokaknál kiújul. Nálam elmúlt, nem fáj semmim, rendbejött a menzeszem, nem fogyasztok semmilyen fogamzásgátló tablettát, és egyéb hormoncuccot.


A tejtermék, meg a tej mellrákot okoz,elég lassan fejti ki a hatását, de az meg elégé tragékus.

272. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 269. - Zsuzska0610)
2012. ápr. 18. 08:48
Köszi! Nagyon aranyos vagy, mindenképpen jelentkezem! :) Nektek meg nagyon nagyon szorítok, hogy minél hamarabb összejöjjön a baba! :)))
271. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 270. - Talentum)
2012. ápr. 18. 08:47

Herpeszem nekem is gyakran volt, mostanában már kicsit ritkábban, de mondjuk átlag 2-3 havonta tuti van. Más panaszom nincs, ételallergia ilyesmi. Egyedül az állatszőrre vagyok allergiás! Sajnos... :S :)


Tavaly februárban műtöttek és most fognak megint, műtét után 9 hónapig szedtem a Visanne-t, aminek nem sok hasznát látom sajnos! :S


Vannak olyan feltételezések is az endóra, hogy már magzati korban kerültek oda ezek a szövetek, ahova nem kellett volna, így a táplálkozáson már nem sok múlik szerintem! Azzal talán a tüneteket vagy a súlyosságot lehet enyhíteni. Valamilyen szinten tartom én is a "diétát", nem eszem vöröshúst és cukrot. A tejtermékekről nem szeretnék lemondani, úgyhogy abban nem korlátozom magam. :)


Téged műtöttek? Szedtél gyógyszert? Diétázol? :)

270. Talentum (válaszként erre: 267. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 18. 05:56

Wikipédián olvastam, de a forrást meg nem néztem. Téged hányszor műtöttek? Emellett az endo mellett van még más panaszod is, vagy valami tünet? Nekem pl. a számon a herpesz jelentkezett gyakran. Van esetleg allergia stb.?

Kutatják az okát, de kár, hogy nem a táplálkozásban keresik a problémát. Meg az vitaminhiányban.

269. Zsuzska0610 (válaszként erre: 268. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 17. 16:14

Jaj, te szegény, annyira sajnálom! Remélem, hogy ez már az utolsó műtéted lesz és soha többé endo! Egy kalappal kívánok a műtéthez!

Velem minden ok, október közepén hagytam abba a gyogyit, azóta várjuk a gólyát, ciklusaim lerövidültek 23-25 napra, ma vagyok a 28. napon, de még nem jött meg. Bár a tesztem negatív, azért még nagyon reménykedek!

Majd írj, hogy pontosan mikor kell Neked nagyon szorítani! Gyere majd a hírekkel! Puszi

268. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 266. - Zsuzska0610)
2012. ápr. 17. 15:47

Szia Zsuzska! :) December végén abbahagytam, sok volt a mellékhatás, meg nem akartam ilyen sok hormonnal bombázni a szervezetemet, 9 hónapig szedtem! :S Híztam 12 kilót... :S :D Aztán már a 2. mensinél nagyon sz*rul voltam, fájt mint régen és nagyon véreztem is, úgyhogy vissza akartam menni a SOTE I-re, de közben meghalt az ottani doki, Bokor Istenhez meg nem lehetett bejutni, kerestem másik dokit, így találtam Tömösváryt a SOTE II-n. Ő fog most műteni, nagyon szimpi meg minden, úgyhogy remélem nem lesz gond! :) Azt mondta, hogy lehet már a Visanne előtt visszajött az endó, csak amíg szedtem elnyomta. Sok idő telt el a műtét és a Visanne között... :S Most majd szemfülesebb lesz és rögtön a műtét után ad vmit, de Visanne-t nem szeretnék szedni, úgyhogy azt mondta hogy alacsony ösztrogén tartalmú fogigátlóval is vissza lehet szorítani... Nemtom, ez majd még kiderül! :)


Veled mizújs? :)

267. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 265. - Talentum)
2012. ápr. 17. 15:37
Ebben egy szó sincs az endometriózisról, de mindegy ezen nem fogunk összeveszni. Még mindig kutatják, hogy mi lehet ennek a betegségnek az oka, úgyhogy az is változó hogy melyik könyvben vagy cikkben épp mit írnak.
266. Zsuzska0610 (válaszként erre: 264. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 17. 14:16

Gabcsiiii!

Mi van veled? Csak nem kiújult? De szedted a Visanne-t, nem? :(

265. Talentum (válaszként erre: 264. - GabCSIGAbcsi)
2012. ápr. 17. 13:00

Igen az. Gyulladás. Olvastam, neten, könyvben. Keress rá.

És mondok még vadabbat is, az endometriózis autoimmun betegség, mint ahogy a cukorbetegség is az. Nekem is tökéletes laborom volt anno. ÉS a belgyógyász haza akart küldeni.


◦Steril gyulladás: nem az élő kórokozók okozzák, hanem a szervezetben létre jövő szövetpusztulás során felszabaduló gyulladásos mediátorok (pl. szívinfarktus, vagy egy vakbélgyulladás után). Létrejöhetnek epekő és vesekő esetén is, a szöveteket izgató hatásuk miatt. Ezekben a folyamatokban nem képződik genny a gyulladás területén, izzadmány azonban kimutatható.


Az egész szervezetet érintő, nem lokálisan megjelenő, egy szervet, szövetet érintő gyulladás többféle is lehet.-pl. a méhet érintő.


orvosi értelemben kell érteni a gyulladás szót.

264. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 262. - Talentum)
2012. ápr. 17. 12:38
Az endometriózis szerinted egy szervezetszintű gyulladás?! Ezt nem is értem! :) Nekem is endóm van, sőt most épp elég aktív sajnos mégis tökéletes a laborom, semmi gyulladásra utaló jel nincs, ezek egyszerűen oda nem illő sejtek, de nem gyulladás! Ezt honnan vetted?
263. Talentum (válaszként erre: 262. - Talentum)
2012. ápr. 10. 12:07
ja, ez a gyulladás nem lázzal jár, hanem a szervezet lassú erodálódásával.
262. Talentum (válaszként erre: 261. - Ritapam)
2012. ápr. 10. 11:42

szervezetszintű gyulladásról van szó,ami a krónikus betegségeket és az autoimmunbetegségeket jelenti. nem torok vagy tüdőgyulladást.

ez kb. olyan, hogy beteg vagy, de nem érted, nem tudod, hogy miért.

261. Ritapam (válaszként erre: 259. - Talentum)
2012. ápr. 8. 18:12
milyen gyulladásra gondolsz?
260. Zsuzska0610 (válaszként erre: 258. - Talentum)
2012. ápr. 7. 15:14
Köszi! ;)
259. Talentum (válaszként erre: 257. - Ritapam)
2012. ápr. 7. 07:55
Szerintem ne akard, hogy menjen fel pár kiló, mert az a gyulladást és az összes egészségügyi értéket rontja:-DD
258. Talentum (válaszként erre: 256. - Zsuzska0610)
2012. ápr. 7. 07:54

A mozgás jót tesz az endometriózis visszaszorításában, mert gyulladáscsökkentő, és azért is nyugodtan tornázhatsz többet, mert jobban fogod bírni magad és pl. a vérkeringésed is jó lesz. Ez nagyon fontos a babának is az oxigénellátás miatt, ha fitt a mama. könnyebb lesz a fogyás is terhesség után.

Amit még tanácsolnék neked, hogy került az összes tejtermékt és szójás terméket. Csak bekavar a hormonrendszerbe.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook