Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2012. júl. 4. 12:49

Kri, ne ellenezd a Gnrh-t!!! nálam a doki danovalt akart, csak én nem mentem bele, s a Gnrh után rögtön kórházba kerültem megint görcsökkel, s akkor elismerte, hogy igazam volt, hogy az erősebb kezelést kértem.... s nálam nem tudott mindenhol mindent rendbe tenni, mert a douglas üregben is endó van/volt, s oda laparral nem tudott bemenni, viszont előzetesen a hasfelnyitásba nem mentem bele.... egyébként ha a műtéted úgy sikerül, hogy mindent el tudnak égetni, akkor nem biztos hogy érdemes lesz bármilyen gyógyszeres kezelés neked vagy akár a gnrh, mert ha azonnal terhes leszel (bár baromi hosszú várólista van a lombikra, mi 8 hónapot vártunk, mire megtörtént a beültetés) akkor nem kell terhelni a szervezetedet és érdemes spontán is próbálkozni!!!


Gratula az esküvőhöz :)

2012. júl. 4. 12:45
nagymaya, igen sajna ez van :( nekem már a műtét után megmondta a doki, hogy 99,99 % hogy visszajön ,mert alapból ez egy olyan betegség, nálam meg már annyira későn jöttek rá, 10 év után.... hiába jártam dokihoz a tünetekkel, fingjuk nem volt mi ez :S 3,5 után vannak meg a tünetei..... nálam...
315. Kri1978 (válaszként erre: 313. - Bettyke777)
2012. júl. 4. 12:19
Nekem ez lesz az első! Márciusban derült ki 5*4 cm-es a balpetefészkemben! Nem akarok utána Gnrh-t! mondjuk azt mondta a Bokor doki, h meglátja, h mit lát bent és utána eldönti, h mit fog ajánlani! :)) de egyből lombikot mondta feltételesen..gondolom a korom miatt is, mivel 34 éves vagyok már.. és ki ne alakuljon újra. igen, rögtön baba.. előtte szept.8-án esküvőm lesz!! :)))
2012. júl. 4. 08:57
Ez tényleg elszomorító, hogy terhesség után ilyen hamar visszatért. Most már aztán tényleg találjon ki valami megoldást!!!!!!!!!:S
2012. júl. 3. 21:36
arra nem is válaszoltam, igen kétszer volt laparom a lombik előtt, az egyik maga a műtét volt, mikor a cisztát kiszedték és lézerrel égettek, amit csak tuddtak , a második meg már csak ellenőrzés volt. S neked ez lesz az első műtéted? mikor derült ki az endó? utána gnrh? vagy ez majd csak műtét után derül ki? vagy rögtön baba? lombikra mentek ti is?
2012. júl. 3. 21:32
a győri Kaáliban volt a lombikom és a cisztáim 7,5 cm-esek voltak, amikor felfedezték őket, de 1,5 hónap alatt 10 cm-esek lettek....
2012. júl. 3. 21:31
hát igen, ilyen hamar visszajött ez a dög, nálunk elsősorban a doki az idő sürgetése miatt mondta a lombikot, de közben kiderült hogy a férjemnél nagyobb gondok vannak mint nálam, neki csak lombikkal lehet gyereke, így végülis ő miatta lett a lombik. Több gyereket nem szeretnénk, legalábbis most így gondoljuk...
310. Kri1978 (válaszként erre: 308. - Bettyke777)
2012. júl. 3. 20:32
Huhaa! Ezt nem hiszem el, h ilyen hamar visszajön ez a dög!!:(( Kétszer volt laparod a lombik előtt!! Hol volt a lombikod? Nekem is azt javasolják a műtét után,ami jövő héten lesz! Nem is lehetett volna spontán babád? Szeretnétek még babát? A lombik előtt mekkorák voltak a cisztáid? Nekem is csak olyan ismerősöm van, akinek nem jött vissza a szülés után.. Pedig fogigátló jó rá.. sajnálom..
2012. júl. 3. 17:44
ja, és fogigátlót szedek, még 2-3 havonta emellett is megjött, gondolom ezért is jött vissza ez a vacak :(
2012. júl. 3. 17:42

Sziasztok,

megpróbálom röviden leírni a történemet! 2008.dec-ben cisztával műtöttek (lapar, 10 cm-es csokiciszta) kiderült, hogy endóm van, fél év GnRh, majd újra lapar ellenőrzés miatt. Ekkor meggyógyultam, majd lombikoztunk, ami elsőre sikerült 2010. aug-ban, de már előtte 1 hónappal 2 db csokicisztát szívtak le, hogy egyáltalán tudjunk lombikozni (tehát már ekkor visszajött az endó). 2011. máj-ban meglett a bébink, majd gyanús jelek 2012. márc-ban, doki vizsgálat során is gyanítja, hogy visszajött, most már a tünetek is megvannak, pedig a mai napig szoptatok.... igaz csak max. 3-szor, este, éjjel és reggel.


Van/volt esetleg valaki hasonló esettel, mint az enyém,s mit tesz vagy tett???


Nekem a doki márc-ban azt mondta, hogy először is le kell szoktatnom a gyerkőcöt, addig nem tud semmit tenni, mert szeretne megnézni laparral, aztán dope proverát akarna adni, de én csupa rossz mellékhatást olvastam róla :S

látom sokan írjátok a visanne-t.... ezt még nem ismerem.


Ja, és egyébként olyan súlyos volt az endóm, hogy gyakran kórházba kerültem erős görcsökkel, még meg sem tudtak vizsgálni, annyira kínlódtam.

307. CsillagTM (válaszként erre: 298. - Kri1978)
2012. jún. 21. 19:24
nem, nem kötelező a gnrh...
306. Kri1978 (válaszként erre: 305. - 4e4d405104)
2012. jún. 2. 10:16
igen, tudom.. ez a mérvadó a babának is..de még ezt nekem nem nézték..sajna..de műtétig nem is fogják..
2012. jún. 2. 10:07
A 21. napon kell nézni a progeszteron: ösztrogén arányt.
304. Kri1978 (válaszként erre: 303. - 4e4d405104)
2012. jún. 2. 09:36

igazad van..

de azt nem tudom, h jó-e mivel nekem még nem nézték a 21. napon...nekem az ösztogén jó volt a 3.napon! :)

2012. jún. 2. 09:10
Az ösztrogént befolyásolja, a progeszteron még nem lesz több. Arra is kell figyelni.
302. Kri1978 (válaszként erre: 301. - Talentum)
2012. jún. 2. 08:52
Igen, tényleg mindenki fogyásnak indul!!:(( de nekem már nem jó!! túl vékony vagyok!! nincs már fenekem, se cicim.. Én már kb.2 hónapja nagyjából tartom a diétát és már az első hónapban CA 125 a normál érték határárra esett vissza.. és a duplája volt..
301. Talentum (válaszként erre: 297. - 4e4d405104)
2012. jún. 1. 21:57
ok, de ha eltűnik egy kis zsírszövet, az még a szervezetnek is jót tesz:-DDD
300. Talentum (válaszként erre: 298. - Kri1978)
2012. jún. 1. 21:53
Én nem tudok róla. de ha már műtenek, akkor kezdjél el paleo módon táplálkozni, és utána lehet, hogy nem is kell semmilyen hormonterápia. ez a legkényelmesebb, és kellemesebb lesz neked is. hajrá.
299. Talentum (válaszként erre: 297. - 4e4d405104)
2012. jún. 1. 21:51
de a szervezet nem alkalmazkodott a szójához és a gluténes dolgokhoz, szerintem ha ezeket nem fogyasztjuk, a szervezet képes az egyensúlyi állapothoz visszatérni. én ezt tapasztalom, mivel nem fogyasztok szójás és glutént tartalmazó ételt, valamint tejterméket. nincsenek endos panaszaim.
298. Kri1978
2012. jún. 1. 20:23
Endómetriám van a bal petefészkemben. laparral fognap műteni, most kezdek bele a vizsgálatokba! :( MR -t mindenkinek csinálnak nekem nem kértek?? után valaki kapott Gnrh-injekciót?? ez kötelező?? én nem szeretném kérni utána. .Tudtok olyan lányról aki, nem kérte és esetleg utána terhes lett??
297. 4e4d405104 (válaszként erre: 295. - Talentum)
2012. jún. 1. 20:10
Az ösztrogént a progeszteron ellensúlyozza.A paleo annyiban segít,hogy a fogyással a zsírszövetekben tárolt ösztrogén kiürül.Sok ösztrogén a szójában,komlóban van.
296. Talentum (válaszként erre: 293. - Nagymaya)
2012. jún. 1. 09:53

a magokat mértékkel. én nem nassolok velük. Egyébként akkor csináljál magadnak maglisztből muffint vagy pogácsát.

én a chipste a krumpli meg transzzsír tartalma miatt nem javaslom, szerintem attól jobban kipattogsz. a popkorn naturan elfogadható.

A csoki étcsoki jó.

Én ha édességre vágyok, veszek banánt, vagy valami nagyon édes gyümit. A cukrozott sütiken nem bírom már megenni. És rosszul is van a gyomrom utána. Még a házitól is.

Jó úton vagy, szerintem fokozatosan hagyd el ezeket a dolgokat, és aztán majd meglátod, hogy nagyon ritkán fogsz ezekből enni, és a szervezeted annyira meg tud tisztulni, hogy lesz energiád, még úgy is, ha nem edzel esetleg.

295. Talentum (válaszként erre: 294. - 4e4d405104)
2012. jún. 1. 09:49

igazad van.

a hormonegyensúlyt meg a táplálkozás (finomított szénhidrát, tehéntej stb. tartósító anyagok és ízfokozók, meg krumpli és hüvelyesek borítják fel.)

ha az étrendből ezeket kivesszük, megszűnnek endós panaszaink:-)

2012. máj. 31. 18:43
Szerintem az endó hormonális alapon keletkezik, az ösztrogén túlsúlya okozza.
293. nagymaya (válaszként erre: 292. - Talentum)
2012. máj. 31. 15:49
Köszi a választ. Amúgy nem vagyok nagy édesszájú. Havonta ha egyszer megkívánok egy kis csokit, vagy sütit. Nassolni sem szoktam. Hébe-hóba eszem chipset, vagy popcornt, de inkább ha rághatnékom van napraforgómagot, vagy mandulát szoktam enni, csak azoktól meg szép pattanásos lesz a fejem :S
292. Talentum (válaszként erre: 291. - Nagymaya)
2012. máj. 31. 12:24

hát a teljeskiőrlésű az ugyanolyan rossz, mert abban is glutén van, de gátolja a vitaminok felszívódását, és mindent kisöpör, ami hasznos.

én olajos halat tojást salátát eszek reggelire, vagy gyümölcsöt és olajos magvakat. banánt, almát.

én szigorú vagyok magamhoz, és nem eszem édességet. semmit. ha megkínálnak sütivel, azt megkóstolom, de nem eszem belőle többet.

még nem próbáltam a paleo muffinokat, pedig sok van a neten recept. ki kellene, de lusta voltam eddig. nézz utána.

hús, szalonna kolbász, én kocsonyát készítek mostanság, nagyon jó, aztán olajbogyó, gyümölcsből minden, kókuszkrém, magvak, kesudió, paradió, törökmogyi, ezeket. meg vannak a nyírfacukor és stevia édesítők.

egyébként azt bírom, hogy sokan pánikba esnek, hogy nem tudnak nasizni, és nem lesz édesség..és pont ezt hiányolják. érdekes a hozzáállása az embereknek az ételhez.

ezért nem kell aggódni. mással kell foglalkozni és kész.

291. nagymaya (válaszként erre: 290. - Talentum)
2012. máj. 31. 11:35

Szia! Semmi baj, kotyogj bele nyugodtan. Azért vagyunk itt;-)

Persze, tudom, hogy igazad van. Inkább a kenyértelenség, mint a fájdalom. Mint írtam, azt már próbáltam egy ideig, hogy minimális kenyeret fogyasztottam, pl. reggelire két szelet pirított toast kenyeret, abból sem a fehéret, hanem rozs, vagy grahamkenyeret. Megszokja az ember egy idő után.

Segítsetek nekem, hogy pl. reggelire mit esztek, amihez nem kell se kenyér, se tej. Mit esztek édesség helyett? Az OK, hogy hús, és zöldség, de mi mást lehet még enni ezeken kívül?

290. Talentum (válaszként erre: 289. - Nagymaya)
2012. máj. 31. 11:18

bocsi, hogy belekotyogok, de lehet élni kenyér nélkül. azt kell itt eldönteni, hogy mit szeretnél. pillanatnyi élvezetnek hódolni és az egészségedet ezzel veszélyeztetni, vagy fájdalom nélkül élni és nem szenvedni.

sok ember nem képes lemondani szenvedélyről, vagy igen arról az ételről, ami a betegségét okozza. a lényeg, hogy az ember nem képes a glutént feldolgozni és igen, finom ételeket lehet belőle készíteni, ez kétségtelen.

Én mióta nem eszem semmilyen liszteset és tejterméket, olyan energiám van, és igazi életérzésem, amit eddig nem éreztem..

szánjál rá egy hónapot, aztán térj vissza a régi táplálkozáshoz és tapasztald meg a különbséget és válassz kedved szerint:-D

289. nagymaya (válaszként erre: 287. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 29. 11:47
Mikor volt endód? Mióta étkezel a paleolit szerint? Teljesen be tudod tartani? Engem leginkább ez a kenyér teljes elhagyása rettent meg. Diétáztam már úgy, hogy minimális kenyert ettem, de hogy teljesen kiiktatni az étrendből?! Meg soha nem enni semmit, ami "jó":-)
288. Talentum (válaszként erre: 287. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 29. 11:23

végre valaki, aki szintén kigyógyult igen, a táplálkozás a kulcs ebben a betegségben is. és igen, a paleo egzaktul és logikusan választ ad erre az állapotra is.

Kár. hogy sokan nem hiszik el, hogy kerülni kell a glutént és tejterméket.. De remélem, hogy próbálkoznak azért a táplálkozással is.

No meg a vitaminszedés, a dvitamin és az omega3 zsírsav. Fontos elemek.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook