Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? fórum

Ki lehet gyógyulni az endometriózisból? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. dec. 12. 12:16
egyik ismim használ xilitet,s mondta, hogy az elején futott a wc-re a xilitet tartalmazó kajától.
2012. dec. 12. 12:14
A xilit úgy tudom alapvetően nem túl egészséges, vagy rosszul tudom???
2012. dec. 12. 12:13
Heidi, ha van kedved és időd leírni hogy pontosan miket eszel, vagy esetleg ha nyitnál egy főzős blogot, ahova leírod a saját kis receptjeidet, hogy miket eszel és hogyan készíted őket, annak örülnék :)
494. CsillagTM (válaszként erre: 493. - Hedi13)
2012. dec. 12. 11:10
rizsből basmati...?
493. Hedi13 (válaszként erre: 492. - Willdcat1978)
2012. dec. 12. 08:37

Általában csirkehúst szoktam enni, mást nem is szeretek. A húsgombócnál is vegyél darált csirkehusit, és abból ú.úgy lehet csinálni. Mondjuk még barna rizzsel nem próbáltam, mert azt jóval tovább kell főzni, mint a fehéret.

Én sem szedek szintetikus hormont, progeszteron krémet használok. Érzek is javulást, bár a legutóbbi vérzésnél jobban fájdogált, mint eddig.

Palacsintát párolt zöldséggel, tejföllel, sajttal töltöm meg, de bármilyen egészséges dologgal meg lehet. Xilitet eszem, de néha becsúszik egy-egy bűnös dolog, pl túró-rudi.

Szerintem nincs semmi gond, ha néha bűnözik az ember.

Trapi sajtot és mozzarelát eszem. Ezekről nem fogok lemondani, mert tényleg nagyon egysíkú a javasolt étrend.

Én mindenféle zöldséget eszem.

492. willdcat1978 (válaszként erre: 491. - Hedi13)
2012. dec. 11. 21:07
A paradicsomos húsgombócra én is gondoltam de gondolom csirkehúsból kell csinálni.Pl én nem is gondoltam hogy sajtot lehet enni.milyen sajtot eszel?Te borsót meg lencsét meg ilyeneket szoktál enni mert állítólag az egyik oldalon azt írják hogy lehet mert sok a rost benne.Hormont egyébként nem szedek nem ajánlotta az orvosom.A palacsintát mivel szoktad tölteni mert állítólag semmi cukrosat sem lehet enni.Bár néha egy kicsit szoktam bűnözni.
491. Hedi13 (válaszként erre: 490. - Willdcat1978)
2012. dec. 11. 14:23

Abszolút átérzem a helyzeted. Engem is nagyon megvisel lelkileg az örökös fájdalom és a bizonytalanság.

Én is szoktam barna rizst enni.

Mit szoktam enni? Párolt zöldségek-sajttal, levesek, glutén mentes lisztből palacsinta, rakott dolgok, ilyesmik. sok étel van, amit eddig is ettem és nincs benne glutén: pl paradicsomos húsgombóc.


te szedsz valami hormont?

2012. dec. 11. 13:44
Nálam is hasonló a helyzet.Többször fáj a hasam de nekem mensikor nagyon kisugárzik a végbélbe is szinte elviselhetetlen a fájdalom.nekem többször van egy hónapban ilyen fájdalmam és nagyon megkeseríti az életem.Már lassan a munkámat is elveszítem mert nem tűrik el hogy ennyit hiányzok a munkahelyről de sajnos hiába próbálok tűrtőztetni nem megy mert néha borzasztóan fáj.Pedig nekem nagy a fájdalomtűrési küszöböm.De ilyen mértékű fájdalom mellett már nem megy.Én már gondolkoztam hogy megpróbálom a kruplit mert az más lenne ha legalább azt lehetne enni.Mert már lassan gyerekméretű ruhákat hordom.A 12 éves lányom 25-ös farmerja jó rám.Sőt egy súlyban vagyok már a lányommal.Ami nem nagyon jó.Egyépként én néha egy kevés barna rizst eszem mert az gluténmentes ha utánnanézel.Attól nem lett még bajom egyszer sem.Lecsós májjal szoktam enni.vagy hasonló dolgokkal.Ebédre te miket szoktál enni?
489. Hedi13 (válaszként erre: 488. - Willdcat1978)
2012. dec. 11. 10:23

Nekem egy éve volt egy csokicisztám a bal petefészekben, kivették.

Kb nyár óta fáj a hasam bal oldalt lent, bent a hüvely mellett valahol. Középidőben és mensikor főleg, néha a végbélbe is sugárzik. Pisiléskor is felfut a bal oldalra a fájdalom ilyenkor.

Ezt próbálom most leküzdeni. Uh-n nem látszik semmi sem.

2012. dec. 11. 10:05
Heidi13 nálad ez az endimetriózus betegség milyen formában jelentkezik ?mikor okoz fájdalmat?
487. Hedi13
2012. dec. 10. 08:56

szia! Én is próbálok tartani egyfajta diétát, de még mindig nem tudom pontosan mit lehet enni. A dokim a glutén mentes diétát javasolta. Én puffasztott rizst és extrudált kukorica vagy rizs kenyeret eszem kenyér helyett. Hát azzal jól lakni tényleg nem lehet. :( Az Arwenes Tünde szerint ilyeneket viszont ritkán lehet enni a magas sz.hidrát tartalom miatt. Viszont az ajánlása alapján én képtelen vagyok örökké zabkását enni, mert egyszerűen rosszul vagyok már tőle.

Azt sem értem, hogy akkor krumplit és rizst miért nem lehet enni (gondolom a sz.h. tartalom miatt szintén)? Nagyon kevés dolog nem tiltott.

2012. dec. 9. 15:27
Hát lányok én már nem tudom mit lehet és mit nem enni mert rengeteg oldalt olvastam és van olyan oldal ami ajánl hüvelyeseket is más oldal meg tiltja . [link] ez az oldal mellékelem: olvassátok el.az a baj hogy nekem a dokim semmit nem mondott a táplálkozással kapcsolatban Szerintetek a magkeverékes toast kenyérből sem lehet enni mert én nagyon sokszor éhes maradok van olyan oldal ami még a csirke húst is tiltja.Hát ez már hülyeség akkor mit egyen az ember.Egész életében zölséget?se tészta se hús sem krupli sem rizs akkor mi??Én zöldségeket rengeteget eszem de gyorsam megéhezem tőlük.A felvágottakhoz persze ami gluténmentes pl a baronfipárizsi ahoz mi a francot egyek.Én gluténmentes extudáltkenyeret eszem de az olyan mint halottnak a csók.szétolvad az ember szájában és kész.
485. CsillagTM (válaszként erre: 484. - Cicaaa65)
2012. nov. 30. 16:16

nem tudom, mire gondolsz, de várom az érveket...


az, h sztem a paleó sz@r az IR-eseknek, az az én véleményem, ennyi. nem kell egyetérteni...

484. cicaaa65 (válaszként erre: 481. - CsillagTM)
2012. nov. 30. 15:25
Nem sok mindenki van akivel te valamiben egyetértesz...
483. CsillagTM (válaszként erre: 482. - Bettyke777)
2012. nov. 30. 14:58
én igen, de az IR miatt.
2012. nov. 29. 16:54

TAlentum, te korábban rosszul lettél, ha olyat ettél??? nálam ez sosem fordult elő, pedig elég komoly enodmetriózisom volt.....

Többiek nálatok is van, hogy valamilyen kajától rosszul vagytok?

481. CsillagTM (válaszként erre: 479. - Talentum)
2012. nov. 29. 10:30
nem értünk egyet paleó témában, de ez nem lep meg. hagyjuk sztem a témát.
480. Talentum (válaszként erre: 478. - Willdcat1978)
2012. nov. 28. 20:13
én eszek tojást és zsírt is lenyalom a húsról minden lelkiismeretfurdalás nélkül. muffint szoktam maglisztekből sütni, kenyeret nem. lepényt maximum. tökmagliszt, lenmagliszt, meg mákos és kókuszos maffint. van egy csomó recept Szendi Gábor, meg Mezei Elmira oldalain.
479. Talentum (válaszként erre: 475. - CsillagTM)
2012. nov. 28. 20:09

de az ember nem úgy működik, mint egy mérleg, én speciel eszek vöröshúst, és kolbászt is. de mivel rengeteg zöldséget is eszem hozzá és nem fogyasztom a finomított szénhidráto, meg tejet, nem okoz problémát. Sőt, én jól érzem magam.

Ez a ch számolgatás a paleoban teljesen felesleges, mivel a vércukor nem ingadozik, egyenletes és nincsen éhségroham. én napi kétszer eszem. és pont elég.

478. willdcat1978 (válaszként erre: 472. - Talentum)
2012. nov. 28. 12:03
Igen én is így szoktam a húslevest is enni levesbetét nélkül jó sok zöldséggel.én nem eszem sem milyen gabonás terméket ,sem tejtermékeket.Magam szoktam kenyeret sütni gluténmentes lisztből.A tojásról viszont már olvastam ezt is azt is így nemtudom lehet -e enni?Már volt hogy ettem nem lett gond .De sokat nem merek belőlle fogyasztani egyenlőre.Milyen muffinokat szoktál sütni és milyen lisztből?
477. CsillagTM (válaszként erre: 476. - Bettyke777)
2012. nov. 27. 08:34
hüvelyesek, tej nem jó az endóra.
2012. nov. 26. 14:57
Talentum pont azért írtam, hogy aki tényleg hisz benne és még akaratereje is van, érdemes kipróbálni, nekem az akarerő hiányzik az biztos!!! persze van, amit én sem fogyasztok, pl. vörös húst sem, de nem szándékosan, ill. sertés húst sem, igazándiból nem is szeretjük, s érdekes hogy ez nem sokat számított a dologban... persze még annyi minden van, amit nem ajánlott enni, pl. sosem ettem sok kenyérfélét, de tejet egy időben annál inkább, s még sorolhatnám, valahol azt olvastam, hogy endósoknak nem lehet hüvelyeseket enni, vhol pedig a szöges ellentétét.... szóval vannak érdkees dolgok is :)
475. CsillagTM (válaszként erre: 469. - Talentum)
2012. nov. 25. 23:38

biztos te is tudod a választ: meghatározott ch-bevitel, napi ötszöri étkezés, stb.

amúgy endósok nem ehetnek vörös húst (kolbász, stb.)

474. Talentum (válaszként erre: 473. - Bettyke777)
2012. nov. 24. 19:50

semmi sem kötelező, csak ajánlott. mindenki úgy eszik, ahogy érzi magát.

az evolúció majd megoldja.

2012. nov. 23. 21:25
Én nem vetem el teljesen a diétát, de őszintén semmi kedvem lemondani a fincsi kajákról, tudom erre jön majd a válasz, pedig az egészségem a tét, bla-bla-bla. Én egyelőre semmi rosszat nem érzek :) s ez pozitív energiával tölt el :) jól érzem magam, mensi nem fáj, semmit nem érzek :) S akinek van elég akaratereje és hisz benne csinálja csak, de én a fincsi tejcsiről nem akarok lemondani ;)
2012. nov. 23. 21:24

Szívesen segítek. Így van, a kolbászhoz savanyúságot eszek kenyér helyett.-), vagy valamilyen zöldséget, meg hagymát:-), mostanában póréhagymát.

A húslevesbe nem teszek levesbetétet, a húst zöldséget eszem belőle többet.

Én nem vagyok édesszájú, muffinokat sütök, meg a PocakPanna naptárját letöltöttem scribd.com-ról és abból akarok csinálni palacsintát, meg pár sütit kipróbálni.

Én meg még fogyni akarok, most vagyok 55 kiló. Egylőre keveset tornázok, de szoktam sétálni, két kisgyerek mellett kevés időm van, de ahogy önállósodnak úgy könnyebb lesz.

Nekem azért nem nagy csábítás az édesség, meg péksütik, meg a tejdesszertek, mert tudom, hogy mennyit szenvedtem, és tápanyaghiányos voltam tőlük. Így most már becsülöm az energiámat és egészségemet, és ez sokkal többet ér, mint egy két perces kajaélvezet.

471. willdcat1978 (válaszként erre: 470. - Talentum)
2012. nov. 23. 16:24
Szia.Köszönöm a válaszodat és a segítségedet!De ha nem baj lenne még kérdésem hozzád:A szalonna meg a kolbász mellé mit fogyasztasz?mivel gondolom kenyeret nem eszel .A kolbász még elmegy magában de a szalonna már nem.akkor tésztát sem eszel ?? csak azért kérdezem mert, ha pl főz az ember egy finom húslevest, akkor nem szabad tésztával enni gondolom...Nekem az édesség a legnagyobb gondom mert imádtam de úgy tudom semmilyen cukrosat nem szabad enni pedig rám férne mert 51 kg vagyok és még igy is fogyok...:(valamelyik nap a lányomnak sütöttem palacsintát kakaósat és citromos túrósat mazsolával hát majd el folyt a nyálam :( :(De nem ettem belőlle .
470. Talentum (válaszként erre: 468. - Willdcat1978)
2012. nov. 23. 15:04

Szia, én sertést marhát halat csirkét pulykát eszek, valamint piacon szoktunk venni házi kolbász szalonna, és sonka. Tényleg eszem, nem viccelek.

Semmilyen gabontartalmú meg gluténmentes lisztet nem fogyasztok. Szójásat meg kukoricásat sem.

Én rizst sem eszek. Próbáld ki, én megtettem, hetek óta nem ettem rizst és amikor a hurkából belaktam, olyan nyomás volt a hasamban, nem volt jó.

Krumplit sem eszek.

Csak mandulaliszt, lenmagliszt szezámmagliszt,mák, tökmagliszt ezeket.

Felvágottat egyáltalán nem veszek, helyette kolbászolok.

Tojást azt rendszeresen eszek, kétnaponta hármat minimum.

Magok: mák, kesudió, simadió, paradió.

Szalonna tepertő mehet.

Kókuszzsír vagy olaj, meg sertészsírom van otthon, meg kókusztejem.

Zöldségből semmilyen hüvelyeset.

Én betartom a paleot, és nem kívánok visszatérni a teljeskiőrlésű cuccokra sem.

469. Talentum (válaszként erre: 467. - CsillagTM)
2012. nov. 23. 14:55
inzulinrezisztensek nem paleozhatnak? és miért nem?
468. willdcat1978 (válaszként erre: 466. - Talentum)
2012. nov. 23. 09:45
Talentum!Látom neked segitett ez az étrend.Hasonlóan táplálkozom én is de én sertéshúst meg minden olyan husit kiiktatam ami 4 lábútól való(én ezt a tanácsot kaptam.)tehát csak szinte csirkét eszem meg rengeteg zöldséget gyümölcsöt meg barna rizst.Javulást tapasztaltam.!!Azt nem tudom milyen felvágottakat ehetem egyenlőre ilyen mindentől mentes azaz glutén és szojamentes párizsikat eszem néha tojást is szoktam enni bár nemtudom szabad -e??Te milyen magvakat eszel??Lisztből milyet használsz ?Szalonnát vagy tepertőt lehet -e enni mert én ettem és nem érezten hogy gond lett volna. Megköszönném ha segítenél kaptam már jó tanácsokat itt ezen az oldalon de minél többen segítenek annál könnyebb nekem is.Köszönöm a segítségeteket nektek.üDV, ÉS TOVÁBBI SZÉP NAPOT MINDENKINEK.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook