Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kézen az ujjízületek feletti bőrön bőrkeményedés, sprőd, megvastagodott bőr. Mi lehet ez? fórum

Kézen az ujjízületek feletti bőrön bőrkeményedés, sprőd, megvastagodott bőr. Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


22. Channa* (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2015. okt. 3. 22:18

Biztos jó lesz:D


A bárnőm, amikor kutyájuk lett, állandóan domestossal mosott kezet minden simogatás után. A keze pillanatok alatt tönkrement. Szerencsére leszokott róla, hogy ennyire fertőtlenítse a kezét a kutya után:DDD

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Channa*)
2015. okt. 3. 22:04

az első fagyoknál előjön a kézszárazság, kézháton kirepedezik, néha vérzik is, pedig kenem...de még nem voltak fagyok :)


viszont az is igaz, hogy nagyon sokszor mosok kezet.


Bízom most ebben a shea-vajban, talán jó lesz

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2015. okt. 3. 21:56

Nem fújja ki a szél sokszor a kezedet? Kenegeted?


Nem kopogtatsz túl sokat?:DDDDDDD


Szerintem nem lesz az sem ekcéma, sem más, inkább valami olyan igénybevétel lesz, amire nem is gondolsz.



A tenyér szárazság viszont lehet mosogatószertől, szappantól, bármitől. Nekem pl. a púr mosogatószertől kiszárad a tenyerem és hámlik, azaz előjön az ekcémám...

19. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Channa*)
2015. okt. 3. 21:48

a kézhátam oldalán, annál az ízületnél, aminél pl. behajlítod az ujjad, mikor kopogtatsz


viszont tegnap óta kenem többször shea vajjal és határozottan javul a helyzet!


a tenyerem, főleg a jobb meg nagyon száraz, főleg itt is az ujjaknál

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Kisj)
2015. okt. 3. 21:40

Nem hát. A bőrkeményedés jellemzően attól alakul ki, ha hosszú ideig ugyan ott nagy igénybevételnek van kitéve a bőr felülete.

Ahogy írtam nekem az egértől és a bicajtól, a pincéreknek a tácáktól, stb.

17. kisj
2015. okt. 3. 21:38

A férjem ujjizületein is van ilyen bőrkeményedés.

Hogy mi lehet, ki tudja?

De egy tuti, hogy semílyen vegyszerbe, ecetbe, öko tisztítőszerbe se tette a mancsát soha életében.


Szerintem ezzel a bőrgyógyász se fog tudni mit kezdeni.

16. Channa* (válaszként erre: 1. - Zebracsikó)
2015. okt. 3. 16:38

És hol? A alul a tenyered oldalán vagy felül a kézfejed oldalán?

Bőrkeményedés nekem a csuklómon van, ahol leér az egér használata közben, illetve a tenyeremen a hüvelyk és a mutató ujjam között ahol legjobban szorítom a kerékpár kormányt, illetve van a középső ujjamon a felső ujjperc bal oldalán, ahol a tollat fogom.

Ez most bőrkeményedés tényleg? Vagy hámlik? Vagy milyen? Fotó?

15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2015. okt. 3. 13:20

Szívesen, és jobbulást kívánok!

Nekem a tejtől hámlott a tenyerem.

Tejtermékektől nincs gondom.

2015. okt. 2. 21:55

köszönöm!

átböngészem.

13. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Zebracsikó)
2015. okt. 2. 20:23

Ételek is okozhatják!

[link]

Ha nem szeretnéd, hogy a bőrbetegség kiújuljon, mindenképpen kerüld az allergiás reakciót kiváltó élelmiszerek fogyasztását. Ilyen a tej, a tojás, a kagyló, a búza, a csokoládé, a diófélék és az eper is.

2015. okt. 2. 09:39

köszönöm a válaszokat!


ezt gyanítottam :(


mindenesetre egy vérkép nem árt, régen volt már amúgy is.

Ki tudja, mi derül még ki :)

11. trapiti (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. okt. 2. 09:38
Akkor az ekcéma valószínűbb.
10. kszb
2015. okt. 2. 09:37

nekem 1 ujjamon volt ilyen, a középső ízület felett. Ekcéma volt.

(egyébként mindenhol máshol kijön, de az ízület felett kifejezetten iylen volt, ahogy elírtad)

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2015. okt. 2. 09:34

Köszönöm a választ,

a pikkelysömört kizárnám, hacsak nem valami kezdeti stádium .

Családban senkinek sem volt, baráti körben két komolyabb pikkelysömörös beteg is van, ez nem úgy néz ki, ez csak száraz, megvastagodott, de se nem viszket, se nem piros, se nem duzzadt.

8. trapiti (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2015. okt. 2. 09:05

Szia!


Bőrgyógyászatra kérj beutalót. Ízületi betegség minden más tünet nélkül szinte kizárt.

Ekcéma, esetlge pikkelysömör lehet. Nekem a könyökömön van, nyáron a Balatonvíz és a napsütés elmulasztotta de már újra csúnya :/

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Júlia*)
2015. okt. 2. 08:37

Nem, ecet biztos nem, vegyszerek közül meg öko-kat használok főleg, máshoz meg gmikesztyűt.


Köszönöm a választ, talán jövő héten többet tudok majd

6. Júlia* (válaszként erre: 1. - Zebracsikó)
2015. okt. 2. 08:03

Nekem akkor vannak ilyenek a kezemen, ha 20%-os ecettel dolgozom.

Kerülhetett rá ecet, vagy egyéb vegyszer?

5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Arminacska)
2015. okt. 2. 07:47

köszönöm a választ!


sajnos , az ekcéma nekem is megfordult a fejemben, mert időközönként a tenyerem hámlik és az ujjbegyeim is

2015. okt. 2. 07:44
Nekem a jobb lábamon a külső részén van ilyen bőrkeményedés, ami piros néha. Nekem a háziorvos diagnosztizálta, ekcéma ill. annak alfajaként. Kaptam rá Mofuder nevű kenőcsöt, valami 500Ft, és nagyon jó! Másfél hét alatt rendbe hozta, azóta se jött ki.
2015. okt. 2. 07:35
Jó ideje ilyen, eleinte azt gondoltam, csak problémás, száraz a bőröm, kenegettem. De semmi hatása nincs
2015. okt. 2. 07:34

Nagylábujjamon szintén , ahol behajlik, ott felette bőrkeményedés van.


A pedikűrös-manikűrös elültette a fülembe a bogarat, hogy ez biztos valami ízületi probléma, de semmi baja a kezemnek.


Jövő héten megyek a háziorvoshoz , kérek vérvételre beutalót.


Valaki tapasztalt már hasonlót?

2015. okt. 2. 07:31
Kézen az ujjízületek feletti bőrön bőrkeményedés, sprőd, megvastagodott bőr. Mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook