Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megjelent a talpamon egy kis kör alakú bőrkeményedés. Tyúkszem? fórum

Megjelent a talpamon egy kis kör alakú bőrkeményedés. Tyúkszem? (tudásbázis kérdés)


12. 25ecdafbed (válaszként erre: 10. - Bodza55555)
2012. febr. 27. 01:56
de létezik az a sebész orvos aki gond nélkül eltávolítja! erről enyít!:))
11. 25ecdafbed (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2012. febr. 27. 01:54
nem! púp!:)
2009. máj. 20. 22:52

Igen,a végtagok ujjaiba vagy a talpba adott érzéstelenítő nagyon kellemetlen,feszítő érzés.

A szemölcsöt onnan lehet megismerni,hogy ha kicsit levágod a tetejét,sok apró tűhegynyi pötty látszik egy csoportba.(van amikor vágás nélkül is látszik)Ehhez pedikürös elvileg nem nyúlhat,amúgy fertöző mint a gomba.

A tyúkszem ha nem túl régi és jó kis áztatás után megkaparod van hogy gyökerestől kifordul.Viszont valószínű, hogy vissza nő.Egy cipőváltás segíthet hátha nem ugyanott nyomja majd a lábat.Ha viszont sokáig(hónapokig,évekig)nem szedik ki,akkor a csonthártyáig is felnőhet a talpon lévő tyúkszem gyökere.Azt bizony már nincs az a pedikűrös aki kivágja és ráadásul nagyon fáj.Tehát ezt is jobb nem elhanyagolni.

9. katácskák (válaszként erre: 2. - Orsheka)
2008. dec. 22. 05:00
inkább..Orvos, de van már gyógpedikürQs is
8. Zsuzsa88 (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2008. dec. 21. 19:48
Mintha csak saját magamat olvasnám. Addig a részig, hogy magassarkúban áttáncolt blabla, ADDIG dettó ugyanez volt nálam is. Azzal, hogy a folytatás nekem szomorúbb... Nekem 3 éve műtéti úton távolította el. Mikor mi egyet láttunk, a doki azt mondta, 2 is van. Időpontegyeztetés, egyik-másik konzultáció, nincs mese, ki akarja szedni. Műtét. Hát, amikor a nagylábujjamba az idegbe adta az érzéstelenítő injekciót, hát azt hittem ott halok meg. Soha az életben semmi nem fájt annyira, mint az a 3 injekció, amit a körmöm alá, oldalról és a közepébe szúrt. Amikor a másodikat szedte ki, akkor mondta, hogy hoppá, ez a második alatt van még1. Jó mélyről vágta és égette ki, akárhányszor mentem kötéscserére, amikor kihúzták a gézt a mély lyukból, mindig ömlött a vér. Hogy a hülye miért hagyott 1cm mély lyukat, és miért nem varrta be, nem tudom, biztos így volt könnyebb neki... Szenvedtem, mint egy kutya, kb. 1 hónap telt el, mire azt mondta a doki, hogy ráállhatok a lábamra. Addig vigyázgatnom kellett, feküdni, nem ráállni, mert megint ömleni fog a vér. Hát, 2-3x szegtem meg a szigorú utasítást, amit rögtön meg is bántam. Mikor láttam, hogy csupa vér a zoknim, persze rohantunk kötéscserére. Na, a nem happy end pedig az, hogy mind a 2 helyen visszanőtt a szemölcsöm. Most mégjobban kiáll, mint előtte, de úgy vagyok vele, hogy ha megint ki akarják szedni, altassanak el, üssenek le, vagy mit bánom én, de mégegy olyan injekciót akkor sem adnak a lábujjamba, ha 10en fognak le, az biztos!!!!!
2008. nov. 9. 15:49
Nem feltétlenül tyúkszem! Nekem is volt ilyen az egyik lábujjam alján és természetesen én is tyúkszemre gondoltam. Használtam is rá tyúkszemtapaszt, de nem múlt el, így elmentem az orvoshoz, aki megállapította, hogy ez bizony egy szemölcs, nem tyúkszem. (Bőr színű volt az enyém is, olyan volt, mint egy bőrkeményedés. Egy magassarkú cipőben áttáncolt esküvő után jött ki rajtam.) A lényeg, hogy háromszor lefagyasztotta a doki, mindig hetente kellett visszamennem és tökéletesen elmúlt. Nincs semmi nyoma, se mélyedés, se heg, semmi. Tehát azt tanácsolom neked, hogy mielőtt tyúkszemtapaszt használnál, előtte látogass meg egy dokit.
2008. nov. 9. 14:33
Sajnos tyúkszem. Talán már el is múlt.
2008. máj. 4. 18:48

Szia!

A leírtak alapján tyúkszem:-(((( Sajna:-((((


A gyógyszertárban kaphatsz rá tyúkszemirtót, vagy tapaszt. Ha időben elkezded kezelni, akkor megszabadulhatsz tőle. Valószínűleg nyomhatja valamelyik cipőd, azért alakult ott ki, egyébként vírusos eredetű......

Ha nem múlik, akkor mindenképp keress fel pedikűröst, vagy bőrgyógyászt!

2008. máj. 4. 18:44
Én úgy tudom tyúkszem ,általában a lábujjakon van ,vagy annak közelében.
2008. máj. 4. 12:34
tyúkszemtapasz.
2008. máj. 4. 11:51
Kb. 2 hete jelent meg a talpamon egy kis kör alakú bőrkeményedés. Ha megnyomom, vagy rosszul lépek, fáj. Szerintetek tyúkszem? Van valami módszer, kenőcs az eltüntetésére, mielőtt pedikűröshöz vagy börgyógyászhoz kéne fordulnom?
2008. máj. 4. 11:49
Tyúkszem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook