Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kezdő műkörmös vagyok, hány %-al olcsóbban dolgozzak az átlagnál? fórum

Kezdő műkörmös vagyok, hány %-al olcsóbban dolgozzak az átlagnál? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 19. 14:55
Szerintem azért ingyen ne... de ne kérj sokat, mert ha csalódnak a vendégek, nem mennek többet hozzád. Majd ha már kellő tapasztalattal bírsz, lehet emelni az árakat. (Mondjuk most féláron??)
6. f298247b9c (válaszként erre: 1. - Vykyca)
2010. jún. 19. 13:39
Semennyivel!!!!Ugyanannyi az anyag neked is,mint mondjuk nekem,aki 11 éve dolgozom.Nyilván meg tudsz mindent csinálni,különben nem fogadnál vendéget.És ha mennek hozzád,nem kell tudniuk hogy te mióta dolgozol,nem attól függ hogy valaki mennyire ügyes.Természetesen az évek alatt fejlődsz,és egyre jobb leszel.Az,hogy mennyiért dolgozol,függ az anyagtól,a technikától és hogy hol dolgozol,milyen környéken,üzletben vagy házhoz jársz.
5. Szamó (válaszként erre: 3. - ALLICS)
2008. márc. 17. 14:20

Hát, igen....ingyen....


Én kezdőként rengeteget dolgoztam ingyen! Kb. 1 évig! Nem volt képem pénzt kérni, mert még közel sem voltak tökéletesek a munkáim, voltak olyan problémák is, ami miatt levált a köröm.....Namost ha fizettek volna érte biztos, hogy a büdös életbe nem jöttek volna hozzám többet! Így meg visszajöttek, kaptak új körmöt, én gyakoroltam és egyre ügyesebb lettem! Tanulópénz!!!

2008. márc. 17. 14:18

Szia!


Én már 5. éve dolgozom körmösként. Nem könnyű az árakat "belőni".


Ne dolgozz túl olcsón, mert az sem jó. Az ár kialakításakor az is fontos tényező, hogy hol dolgozol: otthon, házhoz jársz, vagy szalonban. Mennyi a költséged: üzemanyag (ha házhoz mész), rezsi, bérleti díj. Az sem mindegy, hogy milyen viszonyban dolgozol: vállalkozó, alkalmazott, feketén....Ennek is van költsége! Az is számít, hogy milyen anyaggal dolgozol: igencsak nagy különbségek vannak az alapanyagok árai között!!! És persze számít, hogy mennyire vagy gyakorlott...



Nem könnyű kérdés, nem igazán tudom százalékban megmondani, de szerintem 10-20%....

2008. márc. 17. 14:15

Szia szerintem kb 10%.

De nem lehetne ingyen?:DD

2008. márc. 17. 14:13
?
2008. márc. 17. 14:11
Kezdő műkörmös vagyok, hány %-al olcsóbban dolgozzak az átlagnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook