Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeptembertől bölcsi, hogy dolgozzak mellette? fórum

Szeptembertől bölcsi, hogy dolgozzak mellette? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 21. 10:31

A lényeget talán nem is írtam..


Az a baj, hogy azt látom, hogy sok 3 éves korig otthonmaradó anyuka, - aki valójában nemigen tehetné meg - 3 éves kortól ész nélkül pótol, az otthonlétből rögtön a 8 órás világba csöppen. Ma ez időben azt jelenti, hogy a gyerek rögtön 7-5-ig, fél 6-ig ott van az oviban.. Aki ehhez semmilyen szinten nem volt szokva, világ életében utálni fogja.. Szerintem az lenne a jó, ha ez a váltás nem lenne ilyen éles, inkább korábban kéne kezdeni dolgozni, de még 4-5 éves korában is csak 6 órában..


Meg sajnos tény, hogy a visszamenő nőknek 50-60%át azonnal kirúgják, ha letelik a védettségi idő, vagy olyan helyzetet teremtenek, hogy maga menjen el..


Ezért kell babázás alatt is vagy nagyon tartani a kapcsolatot, nélkülözhetetlenné tenni magad, vagy megteremteni egy új dolog alapjait, tanulni, stb...


Régen azért ez ilyen nem volt, ez egy új sportág..

36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2012. márc. 21. 10:22

Nincs semmi gond, szimpi vagy nekem..


Egyébként három évig tanultam gépelni szakközépben (nagyon utáltuk), de ha valaminek, ennek az életben univerzálisan veszem hasznát, mérnökként és titkárnőként egyaránt, és a Hoxán is..


Anyukámékon látom - kb. a Te korosztályod lehet - hogy ma teljesen más a világ. Anyukámnál se örültek, ha hiányzott a munkahelyéről, mert betegek voltunk, de azért nem volt az a dili, mint ma, a munkaidő munkaidő volt, és nem rúgtak ki egy jól dolgozó embert egy hét influenza miatt, meg egy buta pletyka miatt, mint tavaly a férjemet..


Akkor volt esély arra, hogy ha dolgozol, előtt-utóbb összehozol egy lakást.. Ma erre a 150ezres fizetésből fikarcnyi esély sincs, nagyon nagy teher a lakhatás, és a rossz érzés, hogy sose lesz..


Azzal volt akkor más, hogy kiszámítható volt, és mások voltak a jövedelem-megélhetés arányok. Persze, amerikai villára nem jutott, és a dollárbolt üvege párás volt az odanyomódó orrocskáktól, de volt hely az oviban, volt orvosi ellátás, normálisan, nem úgy, mint ma, hogy már elvárják, hogy ezt magánúton old meg, a rendelőben meg már a rendelés előtt 15 perccel 50 család zsúfolódik.. Természetesen fel sem merül, hogy magánban oldjam meg, csak észreveszem, hogy balkanizálódunk, hogy nincs orvos, stb..


Mi is szerényen éltünk, és azért voltak velünk a szüleink, de akkor az fel sem merült, még nálunk egyszerűbbeknél se, hogy a tojást máról holnapra nem tudom megvenni, mert 60%-al több lett..


Ma ezekre fel kell készülni, mert nem fog az állam segíteni, egyre kevésbé fog, és az egy év alatt összehozott tartalék két hónap alatt fogy el....


És eleve utálják a gyerekeseket a nagy fene szingli-hangulat miatt, mindent elkövetnek a kolleganőid, hogy kirúgjanak, hogy rájátszanak a gyengéidre..


Anyámék is csak néznek, hogy milyen ma az élet..


Pedig még ő is fiatal, dolgozik még..


Ma ha van munka, meg kell csinálni, nincs mese.. Persze, azzal teljesen egyetértek, hogy a harmadik mercédesz miatt azért ne törje senki kezét-lábát..

35. bnedora (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 21. 09:39
Én nem tudok ilyen hosszan írni, és kifejteni a gondolataimat mint te, de véleményemet továbbra is fenntartom. Én 2 gyermeket neveltem, soha nem unatkoztam mellettük, és mindig volt rájuk időm, sőt rájuk volt a legtöbb. Büszkén mondom, hogy mindkettő 2 diplomát szerzett. Ebből látható, hogy nem most volt ez, ma már mások a lehetőségek, más az életvitel.
2012. márc. 21. 09:36

Szurikáta teljesen egyetértek veled.

Az meg, hogy a legszebb időszakból vonom ki magam...hát lehet hogy a legszebb időszakból kivontam magam, de közben nem halhatunk éhen, mert egyből nem lesznek szépek azok a pillanatok, és akkor sem, ha az anya megkattan az állandó otthonlétben. Van ilyen nő is és olyan is, én nem tudok nem dolgozni, nekem szükséges ahhoz, hogy jól érezzem magam, hogy tudjam, Én is beleadok a családi kasszába.

Nem nézem le azt, aki nem dolgozik és Gyes-en marad, de nekem se mondjon senki olyat, hogy aki visszamegy dolgozni, pedig megtehetnék hogy 1 fizetésből éljenek, az nem anya...ezt éppenséggel nem itt kaptam, de sértőnek tartom.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Bnedora)
2012. márc. 21. 08:42

Nem bántás kérdése ez, beszélgetünk..


Ott a nagy tévedés a mai magyar szemléletben, hogy a gyerek az valami külön "project", amire gyűjtünk, és ha jól dolgoztunk, akkor jön a jól megérdemelt pihenés, a rózsaszín álom, és úgy viselkedünk, mintha ennek sose lenne vége..


A valóság meg az, hogy utána meg jön a munkanélküliség, a felébredés, a kétségbeesés, hogy a drága kis életemet hogy a francba fogom felnevelni, mert a boltba pénzért adnak mindent. .. Ennek következtében jön a válás, a lepattanás, az elhülyülés, az apuka túlterheltsége..


A nagylányom nyolc éves, azóta egy elég "zárt", viszonylag jómódú lakótelepen élünk, és ezeket nézem végig. Olyan embereket, akik nem voltak gazdagok, de volt mit elveszteniük.. Mert a Raschburg Jenő azt mondta, hogy négy füle nő, ha kiadja az anyuka a kezéből a szeme fényét.. A bölcsis társak családja meg mind fejlődött, sőt születtek a kistesók...


Én úgy élem az életemet, mint a régiek, ahol a gyerek egy természetes dolog, az élet része, ugyanúgy, mint a munka, amivel eltartom magam, kielégítem a szükségleteinket, és ami örömet okoz. Számomra maga a tevékenység is örömet okoz, mert építész vagyok, alkotok, mások számára is, és maga a jól végzett munka is örömet okoz. A gyerekeim is ebben nőnek fel, tudnak dolgozni, alkotni, örülni az eredménynek, megtalálni ebben a helyüket. Dédnagyanyám sem ült napközben mondókázni a hét gyerekkel, még hozzászólni is alig volt szabad, amikor dagasztott, mosott a teknőben, vagy más "nagy" munka volt... Márpedig az volt akkor is, ha baba volt a háznál.. Esetleg este, ha nagyapa megtért, akkor volt valami közös, érték és érzésteremtő összeülés...


Nem tudom, hány gyereked van, de nekünk a három gyerek mellett úgy, hogy mindkettőnknek van jövedelme, és nem utcaseprők vagyunk 30ezer Ft marad kajára egy hónapban.. Pedig semmi luxus nincs az életünkben, se fodrász, se nyaralások, se ruhavásárlás, de már lassan hús is csak ritkán.. Elmegy a pénz a közlekedésre, a gyógyszerekre, a sulira, ovira... Oszt slussz..


A legtöbb család ma így él, és szerintem innen nem az a felelőtlenség, ha valaki úgy szervezi a dolgokat, hogy szépen folyamatosan a munka világába maradjon...


Az unokatesóm Hollandiában szült most, a négy hónap letelte után kérdés sem volt, hogy megy dolgozni.. Ott fel se merül más..


De sehol máshol nyugaton.


Az örök példa Svédeknél is 6 hónap van, utána meg a FOLYAMATOS munkábaállás. A folyamatosan van a hangsúly, mert ott pont az a jó, hogy figyelembeveszik a nő állapotát, és először kevesebbel kezd újra... de nem esik ki három évig.. Itt is ezt kéne támogatni, nem az alamizsnát osztani..


Itt azért nem szülnek a nők, mert ez eleve a munka, a "normális" élet elvesztését jelenti a legtöbb esetben. A 36 fős osztályunkból 30 éves korunkra 3!! embernek van gyereke... Ez azért félelmetes..

32. bnedora (válaszként erre: 28. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 21. 07:41
Furcsának találom gondolkodásmódodat. Nem bántásképpen írom, de szerintem akinek 3 gyermeke van, feltételezhető, hogy a gyermek iránti szeretete előbbre van, mint a munka, a pénz. Ne érts félre, ebből nem azt szerettem volna kihozni, hogy nem szereted a gyermekeidet, de a legszebb gyermekkorból vontad ki magad a munka miatt.
2012. márc. 21. 07:22

Egyébként szerintem az államnak is jó lenne, ha bizonyos összghatárig gyed mellett is lehetne dolgozni. Mondjuk netto 80.000-et lehessen megkeresni, és egye fene, adóztassák meg..


-Akinek pl. több gyereke van, megélni nem fog, még a max gyed-ből se, kénytelen mellette valamit csinálni, ha apuka nem bankelnök.


-Kénytelen feketézni, izgulni, míg ha van munkája, akár adót is fizethetne.


-Nem esik ki a munkájából, vagy éppen újba kezd bele, kisebb az esélye, hogy az állam nyakán élő munkanélküli lesz belőle..


Persze, nyilván azt lehet mondani, hogy akkor menjen vissza dolgozni, csakhogy mai magyar realitás, hogy ez nem kívánságműsor, meg az is, hogy a gyereket nehezen veszik fel a bölcsibe, és az is, hogy kevés a 4-6 órás, gyerekek mellett végezhető építő jellegű normális munka..


Ez csak egy gondolat volt, tudom, hogy nem ezt kérdezted...

30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - Bnedora)
2012. márc. 21. 07:16

Viszont legalább olyan romboló az, ha egy időben dolgozol, és ott van a gyerek is. Még ha lehet is csinálni, feszültség mindenkinek, ingerültebb vagy a gyerekkel, ha éppen egy fontos pillanatban nyaggat. És nincs igazsága senkinek, mert a gyereknek az az igazsága, hogy figyelmet kér, neked meg az, hogy egy gombnyomással ne törölje már ki három órai munkádat


. Sokkal jobb arra az időre, amíg az ember a dolgával foglalkozik, ha jó közösségben van. Általában tévedés, hogy jobb a nagyi, meg a szomszéd néni. Ők nem fogják tudni hosszútávon azt megadni, mint a közösség, meg a jó szakember.


Tök tévedés, hogy akkor majd kimaradsz valamiből. Ez tökre nem így van, csak van a napnak egy szakasza (persze szerencsés, ha ez eleinte csak négy óra), amikor intenzívebben foglalkozol a munkáddal.. Ettől még ugyanúgy látod tipegni, meg beszélni, meg mindent, és az együtt töltött idő is sokkal intenzívebb.


Az első két gyerkem bölcsis volt, most a harmadikkal még itthon vagyok. És bizony olyan érzésem van, hogy a sok itthoni sz.ság miatt alig foglalkozom vele, a többivel meg böcsi után sokkal értékesebben tudok együttlenni..


Persze ehhez az is kell, hogy valakinek fontos legyen hosszú távon a munkája. Nem is önmagában a munka, meg a pénz, hanem az a tevékenység, amit csinál.


A 8 órás munka valóban sok, de egy gyerek mellett még megoldható, és nagyon sokat ér, ha az ember még nem pattan le lelkileg, szakmailag, és tud tovább "szárnyalni". Még a gyermekvállalási kedvnek is ez kedvez, és nem az itthon töltött ezer év.. Ez csak kis hazánkban divat, bár ennek is megvannak a sajátos gyökerei, de ez más téma..

2012. márc. 20. 23:55
Egy gyerek 1-3 éves korában kezdi megismerni a körülötte lévő személyeket. Szerintem ez az időszak a legszebb egy kisgyermekben. Ekkor tanul meg járni, beszélni, egy "tehetetlen" babából kialakul az ember. Csodás időszak ez, én biztosan nem adnám be bölcsibe, ha más lehetőségem is van.
28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Kangaroo Island)
2012. márc. 20. 18:44

Nincs gond, itt az ember a hangsúlyt nem hallja, csak egy kicsit csipkelődtem..


Szerintem is jó dolgozni, csinálni valamit, pénzt keresni. Nekem 10 és 7 hónaposan ment bölcsibe a két nagyobb gyerekem, csak akkor nekem még a suli miatt járt a gyed is...


Itt nem azt próbálják mondani, hogy ne dolgozz, hanem hogyha lehet ne mondjál le olyan járandósságról, ami jár (már ha mondjuk nem 30ezer az egész, hanem több), mert nagyon hülye világ van, és sajnos mindig a rosszabbra kell készülni...


Esetleg csana, vagy valami ilyesmi nincs a közelben normális áron, ahol elvállalnák?

27. Kangaroo Island (válaszként erre: 26. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 20. 17:44
félreértetted, semmi rossz indulat nem volt a válaszomban, ne haragudj, szar h ilyenkor mindenki úgy olvassa amilyen hangsúllyal akarja, tényleg bocsi, nem volt semmi ártó szándék benne. :-)
26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Kangaroo Island)
2012. márc. 20. 17:03

Én is szeretlek.

Azért remélem a válaszaimban találsz olyat is, ami odaillik.

25. Bcicus (válaszként erre: 23. - Kangaroo Island)
2012. márc. 20. 15:58
Miért lennél rossz anya. A gyereknek is szüksége van a bölcsire. Én is azért megyek vissza mert szeretem a munkám és örülök, hogy mehet bölcsibe, szupi lesz neki.
24. 6f4b120371 (válaszként erre: 23. - Kangaroo Island)
2012. márc. 20. 15:57

igen .

valóban az vagy.

2012. márc. 20. 15:54
az az igazság, hogy nekem is és a gyereknek is jobb lesz, ha én megyek melózni ő meg bölcsibe. lehet rossz anya vagyok, de hiányzik a munka, az hogy kikapcsolódjak és ne 0-24 a gyerekkel foglalkozzak meg a háztartással.
22. Kangaroo Island (válaszként erre: 16. - Bcicus)
2012. márc. 20. 15:51
akkor nem járna bölcsibe nyilván, csak itthon tudnék dolgozni, de én nem merek, ez csak egy utolsó utáni alternatíva
21. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2012. márc. 20. 15:50
tisztában vagyok ezekkel teljes mértékig, de az, hogy külföldön mi lesz az már más helyzet, nem ezt kérdeztem.
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Szjudy77)
2012. márc. 20. 15:17

Ha meg már itt tartunk, akkor a gyerek 2 éves kora után is csak úgy mehet bölcsibe, ha viszi a munkáltatói igazolást anyuka is, meg apuka is..


Persze, mivel ezt nem ellenőrzik az apeh-nál, ezért igazából egy jó számítógép, meg egy bélyegző kérdése az egész, de azért ma már, megeshet, hogy kiraknak valakit a bölcsiből..


Szóval a gyes+ munkánál akkor érné meg a vállalkozás (már persze, ha elég biztosan van rá kuncsaft), hogyha mondjuk egyéni vállalkozó vagy, vagy kft-d, vagy bt-d van (kinek mi a jobb az egyéni adottságokat figyelembevéve), és magadat 6 órába, vagy 4 órába jelented be, és akkor jár a gyes, de azért ketyeg a munkaviszony is.. Azért azt meg nehéz ellenőrizni, hogy valójában hány órát dolgozol.. Szóval akkor a bölcsi is biztosítva van, meg a gyes is..


A főállásnál az a kérdés, hogy hajlandó-e a cég 6 órába bejelenteni, mert akkor jár a gyes is. Persze az más kérdés, hogy valójában ugyanúgy ellátnád a órás dolgodat, mint eddig.. (Bár megjegyzem, kisgyerek mellett soknak fog a 8 óra tűnni, de ez egy dolog..)


Ha 8 órában vagy bejelentve, akkor viszont nem jár, márpedig azért nem lenne baj, ha attól nem esnél el..

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Szjudy77)
2012. márc. 20. 15:09

A gyed+ fusit én legalábbis úgy gondoltam, hogy otthon van vele a gyerek... Most én is ilyesmit csinálok, bár örjítő, és nyilván nem minden tevékenység mellett lehet..


Egyébként mindenben egyetértek, a vállalkozás nagyon necces, és tényleg oda jó menni kisgyerekkel, ahol már ismernek.. Elég sok bizalom kell az elején, hogy a nehézségeket áthidaljátok, mert elég nehéz az eleje, de kívánom, hogy minél gördülékenyebb legyen..

18. Lencsy (válaszként erre: 13. - Kangaroo Island)
2012. márc. 20. 13:12
Ebben igazad van , de nem kell, hogy tök idegenek legyenek a vendégeid :) Barátok , ismerősök és az ő jó ismerősei ..ezzel már összetudsz hozni jó pár embert .
2012. márc. 20. 13:00

Egy apró észrevétel: ha a gyerek önkormányzati bölcsibe megy, máris buktad a GYED-et... :( Úgyhogy a GYED + fusi munka nem létezik, max GYES + fusi munka, úgy meg nem éri meg :(


A két műszak tuti, hogy nehéz lenne gyerek mellett, de én első körben azt javasolnám, ahol már ismernek - ott könnyebben elfogadják talán a gyerek miatti hiányzásokat, míg egy teljesen új helyen emiatt gondjaid lehetnek... Ha van aki elhozza, meg vigyázzon rá, akkor talán a betegségek se okoznak akkora gondot...


A vállalkozást meg nagyon gondold meg... Rengeteg járulékot kell fizetned, akkor is ha nincs bevételed... Abba csak akkor vágnék bele, ha tuti van rá kereslet, mert elég nehéz dolog mostanában...


Sok sikert!!!

16. Bcicus
2012. márc. 20. 12:55

A gyed+fusi nem fog menni. Ha bölcsibe jár a gyerekd nem kaphatsz gyedet akkor sem ha nincs munkád.

Enyém szeptembertől megy bölcsibe, ő akkor lesz 16 hós. Én a régi melóhelyemre megyek, már nagyon várom.

15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2012. márc. 20. 12:52

És külföldön mit csinálnál a gyerekkel?


Ott sokkal nagyobb gond ez, drággábak az intézmények, és nem annyira bevett a 8 órás ottartózkodás, sok országban még ebédet sem adnak...


A barátnőm Bécsben dolgozik két gyerekkel, hát nem egyszerű. Bár őt 6 órában visszavették a régi fizetéséért, így jó a dolog.. De dél után, szóval alvástól már összevont csoport van a bölcsiben, mert a legtöbben 4 órában dolgoznak, ha dolgoznak..


Csak érdeklődés, nem kritika volt a kérdésben, tényleg elkeserítőek az itthoni jövedelmek....

14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. márc. 20. 12:46

Szia!


Én nagyon bölcsi és munkapárti vagyok, de a Te esetedben nem mondanék le a biztos gyed-ről..

Amíg jár, addig küldjék csak, legfeljebb mellette csinálj valamit, de azt tudd, hogy ez szigorúan tilos, és ha valaki följelent, vagy rossz helyen elszólja magát, akkor megbüntethetnek..


Ennek ellenére a mai hülye helyzetben mégis azt javaslom, hogy ne mondj le a gyedről..


Csak olyannak javasolnám azt, ha mondjuk valakinek komoly, sok éves munkaviszonya van valahol komoly fizetésért, és azt mondják, hogy várunk vissza gyerekkel is, de most gyere, mert máskülönben nem tudjuk tartani a helyedet.. No akkor lehet menni, akkor tényleg a biztos munkahely érdekében fel kell áldozni a gyedet...


A két műszakos dolgot, ha csak lehet, nem erőltetném, de Te tudod, hogy akkor ki és hogyan tudná rendezni a kicsit... Elvileg az sem kizárt..


Meg a betegségekre is gondolni kell, hogy akkor mi van.. Nem kell ezektől félni, de előre fel kell rá készülni, mindenki így kezdte..


Összeségében az a tapasztalatom, hogy oda érdemes visszamenni, vagy azt csinálni, ahol a legjobban elfogadnak TÉGED, meg a gyereket a nyűgjeiddel együtt.. Pl. elég szar úgy tartani éjszaka a hányós vödröt a gyerek előtt, hogy még azon is izgulsz, hogy úristen, holnap kirúgnak, ha nem megyek, ha meg megyek, hogy fogok 0 óra alvással helytállni...

13. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - Lencsy)
2012. márc. 20. 12:46
az a baj, hogy én nem merek idegeneket beengedni a lakásba, főleg nem úgy, hogy egyedül vagyok itthon a kicsivel, ki tudja ki fia borja jön. :)
12. Lencsy
2012. márc. 20. 12:15

Nagyon sok helyen probléma a visszaállás munkába . Hiába van a bölcsi, ovi, suli ..akkor sem egyszerű olyan döntést hozni, hogy a gyerekeknek is jó legyen és munka is legyen . Én mint főállású anya voltam itthon 3 gyerekkel . Kicsi a korkülönbség és mivel itthon voltam nem volt szükség arra hogy teljes önállóságra szoktassam őket . Elszúrtam ... Pár hónapja lejárt a gyetem , vissza kéne mennem dolgozni , DE ..a férjem 16 órázik reggel 6-este 10-ig .. a dédi mama túl idős 3 gyerekhez , nagyszülők vidéken ..a két "nagy" már nem maradhat napköziben , de egyedül itthon sem , mert nem lakunk túl biztonságos környéken + mint említettem nem teljesen önállóak . Tehát itt vagyok munka nélkül, 3 nem túl kicsi, de koránt sem nagy gyerekkel és nem tudom hogy oldjam meg ,hogy mindenkinek jó legyen . Ráadásul a lányom elég beteges ...szerintem egy hónap múlva kicsapnának a munkahelyről ! Hozzáteszem épp munkalehetőség sincs ..de ha lenne is törhetném a fejem hogyan csináljam okosan .


Visszatérve a kérdésedre :)

Én a Gyed + otthoni körmözést választanám . A gyed biztos forrás és ha otthon körmözöl megspórolsz egy csomó kiadást . Igaz talán kevesebb lesz a vendég , de az anyag beszerzés után a többi a zsebedben marad ! Én is itthon körmözöm amúgy , de nekem nincs vendégköröm ..csak egy-egy ismerős .

11. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - Karcsú én)
2012. márc. 20. 11:23

lenne aki elhozza a bölcsiből, meg aki vigyázzon rá, olyan is. Az, hogy kiegészítés-e vagy sem, hát sokat segítene, ha visszamennénk, mert külföldre szeretnénk menni, ahhoz meg pénz kell.

Ezek mind létező alternatívák, kivéve a fix munkaidős állás, de valószínűleg oda is felvesznek.

2012. márc. 20. 11:17
Ehhez sok információ szükséges még: van, aki vigyáz a gyerekre, és elhozza a bölcsiből, ha két műszakban dolgozol? "Mennyire kell" a pénz? Egyedül tartod el a gyermeket vagy a férjed (jól) keres, és a te pénzed csak "kiegészítés"? Egyáltalán ezek mind létező alternatívák, vagy csak gondolkodsz, mi legyen? (Így legyen, bár csodálkoznék, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben valaki 5 lehetőség közül válogathat.)
9. Kangaroo Island (válaszként erre: 8. - Csermi)
2012. márc. 20. 11:15

igen, ezt tudom, hogy nem jár 30 óra felett a gyes.

az eredeti munkahelyemen elvileg toleránsak, de most kirúgások voltak, 1 hónap van ami alatt védettséget élvezek, de félek utána kirúgnak. :-/

2012. márc. 20. 11:09

Nekem mázlim volt,9-15ig melózom és hétvége szabad:) Ha 4 vagy 6 órában helyezkedsz el,akkor kapod mellette a GYES-t is,ha 8-ban,akkor a GYES már nem jár!

Én januártól melózom,de azt tudni kell,hogy a bölcsiben konkrétan két hetet jár,aztán beteg lesz egy hetet,aztán ez így megy egy jó darabig...olyan meló kell,ahol ezt kultiválják,megjegyzem nem sok ilyen van....így maradnak a nagyszülők,barátok:( Túl kell élni ezt az időszakot....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook