Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két kisgyerek elhelyezése - ugyanabba, vagy külön szobába költöztessem őket? fórum

Két kisgyerek elhelyezése - ugyanabba, vagy külön szobába költöztessem őket? (beszélgetős fórum)


30. 9345b11ecc (válaszként erre: 22. - M0ncsa)
2016. máj. 29. 22:46
Az emeleteságy még nálunk is elbukott, három jótestvérnél és fivérnél. Alsófele gyerekvendég ágy lett.
29. 9345b11ecc (válaszként erre: 14. - 31bc25d879)
2016. máj. 29. 22:41
Igen. ;)
28. 9345b11ecc (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2016. máj. 29. 22:37
(Y)
2015. máj. 26. 22:14

Nállunk pont úgyanígy volt mint nállatok!A ház nagyobbik szobája volt a mi hálónk és velünk a kistesó,a kissebb szobába meg a nagytesó!

Nállunk a nagytesó kérte már had aludjon egy szobába az öccsével,csak én féltem,hogy felzargatják egymást mivel a kicsi elég rossza alvó(nem minden éjjel kelt fel csak 1 hónapba 1-2 x de akkor nagyon és féltem hogy felébreszti olyankor a nagyot)

na beadtam a derekam és összeraktam őket ezzel egyidejüleg szobacserét is csináltunk!

utólag azt bántam meg hogy nem tettem ezt meg hamarabb.nagyon imádják egymást(két fiú),azt látom,hogy sokkal szorossabb a kötelék köztük(este villanyoltáskor jó éjt puszit adnak egymásnak)Tehát ez sztem ne is legyen kérdés hogy tedd össze őket a nagyobb szobába!

Viszont én a kicsit még hagytam a rácsosba!De sztem nem rossz ötlet hogy te már kitennéd a kissebbiket is egy leesésgátlósba de abban igaza van a többieknek,hogy ne egymás mellett aludjanak,vagyis aludhatnának egymás mellett csak ne egybe nyitva hanem legyen köztük egy "elválasztó vonal" vagyis valamelyik háttámla válassza el őket!Ti meg vegyetek egy vendégmatracot ha éjszaka menni kell valamelyikhez csak odakucorodtok melléjük max kiveszed magad mellé azt amelyik éppen nyügi és már alhattok is tovább!

én azt gondolom azért nem jó az "egybenyitott" ágy mert az ilyen picik még annyit mozgnak,"vándorolnak" éjszaka,hogy vagy az egyik vagy a másik rúgná meg szoval az úgy sztem nem nyugodt alvás!

Emeletes ágyat meg nem vennék,még az 5 évesemet sem fektetném fel a magasba!

majd írd meg végül mire döntöttél:)

26. syria (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2015. máj. 21. 20:10

Ahogy olvastam a lehetőségeiteket, a legnagyobb szobát rendezném be a két gyereknek. (Nem értem, miért gondolod, hogy jobban zavarnák ott egymást, mintha közös ágyban lennének?)

Ezzel két legyet ütnétek egy csapásra:

1: a kicsik összeszoknak

2: megoldható, hogy éjszaka legalább egyikőtök ki tudja magát aludni.

25. M0ncsa (válaszként erre: 24. - Syria)
2015. máj. 21. 09:36

Jaj, dehogy gondolom, biztosan vagynak majd egy kis maganyra. A nagy akar mar most is, a kicsi valoszinuleg csak kesobb. Altalaban a nappali-konyhaban vagyunk egyutt, d eneha a fiam elvonul egyedul jatszani a lakas masik vegebe, nem szoktuk zargatni, csak ha hiv. Szerencsere hely van boven.

Nem is gondoltam a "kozos agyat" vegleges megoldasnak, csak amig ennyire picik, 1-2 evig legfeljebb. Aztan mindenkeppen szetraknam az agyakat.

Ha meg eleve szetrakom a szoba ket vegebe, az kb. ugyanolyan, mintha kulon szobaban lennenek, mert ha igenylik, hogy veluk aludjunk, akkor egyik gyerekhez nekem, masikhoz a ferjemnek kell befekudnie (mint ez tortenik pillanatnyilag). Ezert gondoltam osszetolni az agyakat, de ahogy elnezem a valaszokat, nem tartjatok tul jo otletnek...

24. syria (válaszként erre: 22. - M0ncsa)
2015. máj. 20. 20:36

A két fiamnak emeletes ágya volt (persze helyszűke miatt), s nagyon bevált. Igaz, ők kb. 4 és 11 éves koruktól aludtak így, ill. éltek egy szobában. Az a kis „emelet” pont elég volt a magánszférához.


Miből gondolod, hogy ők néha nem sokallnak be kicsit egymástól?

23. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - M0ncsa)
2015. máj. 19. 21:54
Szerintem, amíg kicsik lehetnek egy szobába nyugodtan , ha nagyobbak lesznek akkor már jobb lesz nekik külön úgy mond egy saját terület.Főleg, ha az egyikük fiú a másik lány.
22. M0ncsa (válaszként erre: 21. - 31bc25d879)
2015. máj. 19. 21:49

Az emeletesagynak a celja es egyetlen elonye a helysporolas. Ha pici a lakas, nem rossz otlet. De ha van hely, szerintem is jobb a normal agy.


Ami a maganteruletet illeti, lehet, hogy igazatok van, de egyelore ugy erzem, ezeknek a gyerekeknek nincs ra szuksege... egyfolytaban a szo legszorosabb ertelmeben a fejemen maszkalnak egesz nap, es ha egyutt vannak, ugy kell oket szetszedni. Pedig nem bannam, ha igenyelnek a maganszferat, mert en mar nagyon. Teljesen kikeszit, hogy egyfolytaban rajtam lognak.


Macijuk nincs, a kicsi a paplanahoz ragaszkodik, a nagy pedig egy apro kismotorhoz, ami a tenyereben elfer, azzal megy aludni. Pedig probalkoztunk plussallattal, egyiket sem erdeklik :)

21. 31bc25d879 (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2015. máj. 19. 21:06
Az én lányom is emeletes ágyba gondolkodik, de a frász kitör ha belegondolok, csak lebeszélni tudom róla, mint ahogy téged is az egy ágyban való altatásról, nem egészséges, kell a magán terület, a személyes zóna, az én ágyam az én macim...
20. syria (válaszként erre: 19. - M0ncsa)
2015. máj. 19. 20:57
Én nem tenném a két gyereket közös ágyba. Szerintem szükséges a külön fekvőhely privát szférája.
19. M0ncsa (válaszként erre: 18. - Derya)
2015. máj. 18. 13:37

Ha csereljuk a szobakat, nem maradhat a kicsi, egyszeruen nincs hova tenni az agyat. Az a szoba akkora, hogy "paszintosan" befer a duplaagy, egy fiokos meg ket ajtos szekreny, es meg eppencsakhogy el lehet menni mellette, meg becsukni az ajtot. Az ejjeliszekrenyek mar nem fernek be, megkapjak a dedek :))

Ugyhogy akkor - mivel ugy latom, tobbnyire jo otletnek tartjatok -, marad az eredeti otlet, a szobacsere.


Gondolkodom rajta, hogy megis kiprobaljam az egybeagyas verziot, es ha nem mukodik, seperc alatt szetultetem a tarsasagot, ezen nem mulik. No, majd meg meglatom. Azert meg johet velemeny, van kb. 3 hetem donteni :))

18. Derya (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2015. máj. 18. 12:47

szerintem ne tedd egy agyba a ket gyereket semmikeppen.

szerintem is a jo megoldas az vagy az, hogy a pici marad tovabbra is veletek meg egy darabig, vagy pedig kulon szobaban gyerekagy a picinek es rendes agy a nagyobbnak.

jol jon ez a forum nekem is, mert aktualis lesz nalunk is hamarosan. :-)

17. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Lia_)
2015. máj. 18. 10:34
Igen, pontosan ettol tartok en is, hogy a nagy piszkalni fogja a kicsit. Bar, ha alszik, akkor alszik... ezert vagyok bizonytalan.
16. M0ncsa
2015. máj. 18. 10:32

demediná: hogy a kicsi a kisagyban maradjon, csak ugy lehetne megoldai, hogy a jelenlegi haloba 2 nagy + a kisagyat raknank - igy meg mar eleg szukosen lennenk.

Egyebkent en is ugy gondolom, hogy ilyen idosen (hamarosan 10 honapos lesz), ideje lenne kikoltoznie a szuloi halobol. A nagynak semmi baja nem lett, hogy felevesen "kiraktuk".


Nyilvan ha majd igenylik a sajat szobat, szetkoltoznek (erre tartalekoljuk a vendegszobat).


Gondolkodtam amugy emeletesagyban is, de tartok tole, hogy meg tul kicsi hozza a nagyobbik, sokat mocorog almaban.

15. Lia_
2015. máj. 18. 10:25

Én nem javaslom a "franciaágy" vagy duplaágy formát gyerekeknek.

Mi is közös szobában voltunk a tesómmal, de egymástól messze volt a két ágy. (Úgy nem volt probléma.) De egy lakásfestés alkalmával jobban össze kellett húzódni a családnak, és nem fért másként, csak úgy hogy az ágyunk egymáshoz ért L-alakban. Tesóm egész éjjel piszkált, nem hagyott aludni.

2015. máj. 18. 10:16

A lányom van hasonló helyzetben, a kislány 3 éves lesz, a kisfiú 8 hónapos. A nagyobb külön szobában, a kisebb még velük a hálóba.

Ő is egybe akarja őket tenni és a mostani háló lenne a gyerekszoba merthogy az nagyobb és a kislány szobája a háló.


Szerintem nem rossz az ha együtt vannak, összenőnek, erősödik köztük a testvéri kapocs. Jobban együtt játszanak.


Csak ha igénylik tanulás, egyéb okok miatt, vagy tinikorban tenném őket külön, főleg, hogy külön neműek, akkor már kell is, hogy meglegyen a saját kis birodalmuk és ha akarják magukra tudják zárni az ajtót. De most még hadd játszanak és legyenek csak együtt, aludjanak együtt.


A belinkelt ágyat én sem tartom jónak. Egy gyerek heverő a nagynak, kiságy a picinek, legfeljebb szétszedve.


És igen a "kivételezés", a pici sem olyan pici már, hogy a hálóban maradjon még sokáig. Meg van ennek a maga pszichológiai alapja.

13. fildus
2015. máj. 18. 10:16

Nekem 27 hónap van közöttük, mindkettő lány. A kezdetektől fogva egy szobában vannak. Soha nem ébredtek fel a másikra.


Én tuti egybe tenném őket!

12. M0ncsa (válaszként erre: 9. - 4975ebdc2f)
2015. máj. 18. 10:00
Hat epp ez az, hogy nem. Most a nagynal a ferjem "ugyeletes", a kicsinel en. Ugyhogy van, hogy egyikunk sem alszik. Ezert gondoltam osszerakni oket, hogy legalabb egyikunk jusson ejszakankent egy kiados alvashoz (mert erre, lassan 3 ev nemalvas utan, mar igencsak nagy szuksegunk van :))
11. M0ncsa
2015. máj. 18. 09:58

Koszonom az eddigi valaszokat!


Ikebana: a nagyobbik 6 honapos kora ota nagy agyon alszik, ugyhogy szamara nem lenne valtozas, csak a szoba. A kisebbik szobaba semmikepp sem fer el meg egy agy (kisagy se), tobbszor lemertem, kizart.

A vendegeknek - mint azt irtam a masodik hozzaszolasban - marad szabadon a harmadik szoba, mint eddig, csak a gyerekszobat meg a haloszobat cserelnenk meg. Abban igazad van, hogy a nagyobbnak igy meg kellene osztania a szobajat, de masreszrol meg igy nincs kivetelezes, hogy a kicsi velem alszik, o meg nem. Melyik a jobb? Ugyhogy mindket verzionak megvannak az elonyei meg a hatranyai, ezert inditottam rola forumot :)


Tobbieknek: en is arra gondoltam, hogy igy konnyebben osszeszoknak. Szeretik amugy egymast, mar amennyire ez ket ilyen picitol elvarhato.

10. syria (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2015. máj. 18. 09:54
Egyetértek. Én is így tennék.
9. 4975ebdc2f (válaszként erre: 2. - M0ncsa)
2015. máj. 18. 09:52
Én ez utóbbit tenném.Külön szoba külön gyerek. Sokkal nyugisabb és ha már van lehetőség inkább ezt.Így a nagyobb és ti is tudtok nyugodtan pihenni.
2015. máj. 18. 09:49
Nekem ugyan csak egy van, de szerintem amíg kicsik addig egy szobába tenném őket, de az ágyakat nem fordítanám össze. Amikor a nagy iskolába kerül akkor tenném külön szobába, esetleg korábban is ha igényli.
2015. máj. 18. 09:47
Én is voltam hasonló helyzetben. Amíg a kicsi tényleg kicsi, szerintem maradjon a rácsos kiságyban. A nagy kapjon heverőt. Nem javaslom azt amit képen mutattál. Ágyneműtartós heverő jobb és kényelmesebb. Arról már nem is beszélve, hogy a nagyobb úgy fogja érezni muszájból meg kell osztania a szobáját, akkor legalább érezze, hogy ő a nagyobb, neki már heverője van. Nem kell feltétlenül egyenlőségre törekedni. A kisebbik szobában sehogy sem fér el a két gyerek? Nem javaslom a cserét. Hozzátok is jöhet vendég, hová vezeted? A gyerekszobába? Át kellene gondolnotok.
2015. máj. 18. 09:43

Próbáld meg egybe, könnyebben is összeszoknak, "összenőnek" és nem rossz az.

A külön szoba elég kamaszkorban.

2015. máj. 18. 09:39
Együtt a két kicsi egy szobába.
2015. máj. 18. 09:38
Egyberaknám, megszokják. Kb. 10-12 éves korig nem is szeretnek egyedül, csak kamaszkorban igénylik az egyedüllétet.
3. M0ncsa (válaszként erre: 2. - M0ncsa)
2015. máj. 18. 09:38
*helyiseg*
2. M0ncsa (válaszként erre: 1. - M0ncsa)
2015. máj. 18. 09:38
Amit elfelejtettem irni: lenne egy harmadik szoba is, ami jelenleg vendegszobakent (meg nekunk nyugiszobakent) funkcional, ugyhogy elmeletileg rakhatnam a gyerekeket kulon-kulon (vegul, ha igenylik, ugyis ez lesz, legkesobb, amikor elerik a pubertaskort), viszont ezzel belaknank az egesz hazat, nem maradna tartalek helyseg dolgozni, vendegeket fogadni, stb.
2015. máj. 18. 09:34

Sziasztok!


Két kisgyerekem van, a "nagy" 2,5 eves, a kicsi 9 honapos.

Jelenleg a nagyobbik a sajat szobajaban, a kicsi a mi haloszobankban alszik.

Juniusban lesz aktualis tisztasagi festes, ezzel egyidejuleg (hosszu matekozas utan) kicsit at gondoltam rendezni a szobakat - a mi halonkat a nagy eddigi szobajaba tenni (ez a legkisebb szoba), es a ket gyereket a mostani haloszobaba. Utobbi ugyanis a legnagyobb szoba, ott kenyelmesen elfer a ket agy, gyerekek ruhasszekrenyei, pelenkazoasztal, es meg jatszani is maradna hely.

Ket ilyen agyat gondoltam venni: [link] - a fejresz mindket vegere szerelheto, igy egymas melle tudnam tenni a ket agyat amolyan duplaagykent, es "keret" is lenne, hogy a gyerekek ejszaka ne guruljonak le. Kesobb meg igeny szerint kulon is elhelyezhetoek.

A felsoroltakon kivul elonye lenne meg ennek a megoldasnak, hogy ha ejjel egyik vagy masik (vagy mindketto :D) felebred, es igenyli a szuloi tarsasagot, eleg, ha egyikunk atmegy, es "letudja" egyszerre mindket gyereket, mig a masik tud pihenni.

A hatranya viszont, hogy tartok tole, hogy fel fogjak egymast ebreszteni. Igaz, a nagyobbik mar egesz jol alszik, ritkan kel ejjel, de ha igen, az eleg zajos mulatsag. A kicsi nem olyan hangos, viszont meg mindig tobbszor kel ejjel, es hajnali 5 korul mar felkel.


Erdekelne, mik a ti tapasztalataitok, elonyok, hatranyok, stb. - segitene a dontesben.


Elore is koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook