Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje fórum

Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
155. scorpiolady (válaszként erre: 150. - Bebe82)
2010. júl. 5. 22:28
hát nem igazán tudok mit ajánlani, mert mindkét esetben ő volt aki egyszercsak kijelentette hogy bilibe pisil ill. kakil. Azthiszem türelem kell a legtöbb(elég nehéz volt kakisgatyót mosni, de mindig azzal bíztattam magam majd csak vége lesz egyszer). Ja és miden nap kb. tíz percenként kérdeztem tőle nem kell pisilni, nem kell kakilni? Szerintem meg is únta, én legalábbis igen.
154. bebe82 (válaszként erre: 153. - Ad65f28ec1)
2010. júl. 5. 21:01
Nóra is úgy volt, hogy azon ült egy fél napig. Mostmár inkább a wc-re szeret járni, már amikor sikerül :))
2010. júl. 5. 19:52

Először félt a bilitől, most ott tart, hogy elücsörög rajta fél délelőtt, meg délután, és enni akar közben.

Azt azért nem. :)


De annyira tetszik neki az egész téma, már nem lehet bemenni a WC-re egyedül senkinek, mert ő akarja odaadni a papírt, ő akarja lehúzni. Alig lehet kipaterolni.

Lassan be kell szerezni egy zárat a fürdőajtóra, hogy ne jöjjön be utánunk. :(

2010. júl. 5. 19:50

Képzeljétek!


Már egyedül is ráül a bilire a lánykánk. Igaz, ha bugyiban van, akkor még "bezavar", hogy van valami a fenekén, és előfordul egy-egy bepisilés. De ha nincs rajta bugyi, akkor már kéri a bilit.

És ma délelőtt, mikor bugyi nélkül ráült a bilire, először sikerült a nagydolog is!

Természetesen mindketten körbetáncoltuk, tapsoltunk, és nagyon büszke volt magára.


Kíváncsi vagyok rá, hogy megismétlődik-e az eset.


Sokat beszélgetünk arról, hogy nem csak pisilni, kakilni is oda kell. Nagyon sok mindent megért.


Az lesz nehéz, hogy teljesen elhagyjuk a pelust. Kocsink nincs, úgyhogy a buszozáshoz, hosszabb útra kell még a pelenka.

151. bebe82
2010. júl. 5. 17:41

nekem most nagyon úgy tűnik, hogy nem jutunk túl ezen az időn.


de persze túl fogunk, csak én rettentően el tudok keseredni egy-egy szőnyegre pisilés alkalmával. Pedig nem kellene csodákat várnom, mégis csalódott szoktam lenni. Hülye vagyok, tudom.

150. bebe82 (válaszként erre: 148. - Scorpiolady)
2010. júl. 5. 17:39

Jaj de jó!


Van valami praktika amit ajánlanál?

149. Jk (válaszként erre: 148. - Scorpiolady)
2010. júl. 5. 13:15

de jó! gratulálok nektek.

remélem mi is tuljutunk már ezen az időszakon

2010. júl. 5. 12:48
Sziasztok, rég jártam erre, de jó híreim vannak, fiacskám péntek óta szobatszta, addig is már pisi ment bilibe wc-be, és éjszaka sem kellett pelus, csak az a fránya nagydolog nem akart sikerülni, pedig mi is ígértünk neki csokit, mondtam neki hogy a Thomas sír(thomasos nacijai vannak)stb. de semmi hatása nem volt, csak annyi hogy ő is sírt hogy bement a kaki. Aztán pénteken azt mondta: Ana kakilok bilibe! És oda is kakilt és azóta is oda kakil! :-)))) Ha belegondolok hogy egy hónapja még pelusos volt teljesen......
147. bebe82 (válaszként erre: 146. - Jk)
2010. júl. 4. 18:30

már ez is megvolt :(((


sajnos már nekem sincs ötletem.

146. Jk (válaszként erre: 145. - Bebe82)
2010. júl. 4. 14:52

szeritem ti már előrébb tartotok mint mi. a wc-be meg se merem kérdezni még. :))

és sajnos nincs ötletem. talán ha eljátszanád hogy miylen szomorú a bugyi hogy pisis lett. de lehet ez rossz irányba is mehet hogy akkor meg nem akarja felvenni.

145. bebe82
2010. júl. 4. 08:11

Nálunk a bugyi ellen egyáltalán nem ellenkezik, szeret abban lenni. Megy a dolog bilibe is és wc-be is, csak éppen nem szól. Illetve szól, ritkán. Inkább reggel és este, amikor nem játszik annyira. Ha sokszor kérdezem, hogy kell-e pisilni, akkor amikor tényleg kell neki, akkor mondja, hogy igen és akkor sikerül is a bilibe, vagy a wc-be pisilni. De amikor éppen előtte nem kérdezem, akkor bizony becsorog. Egyszerűen nem szól. Már gondoltam arra is, hogy nem érzi még az ingert, de amikor meg szól magától, akkor megdől ez az elméletem is.


Van valami ötleted???

144. Jk (válaszként erre: 143. - Bebe82)
2010. júl. 4. 00:07

nem gond a sok kérdés. értem nagyon is a segitségkérést. eléggé kétségbe voltam esve eddig. de persze ez még nálunk se sikertörténet sajnos. és eléggé el volt rontva nálunk már a dolog.

az utobbi időben így történtkb:


délelőtt mikor itthon voltunk megkérdeztem tőle lehet e szép bugyi pelenka helyett. nemet mondott. aztán délután levettem róla a pelenkát azzal hogy hagyjuk szellőzni kicsit a nunit mert meleg van nagyon. nem tetszett neki nagyon, de azt mondtam neki ha érzi hogy pisilni kell szóljon és kap pelenkát vagy ha van kedve pisilhet a bilibe. erre általában csak azt hallotta hogy bili és jött a sirás és akkor megismételtem hogy ha pisilni kell választhat és adok pelenkát ha azt szeretné. aztán szólt hogy jaj anya és már nem volt idő pelenkára. de ha nagyon sirt miatta akkor gyorsan felraktam.


Aztán levettem róla délelőtt is a pelust és adtam rá bugyit. így jobban tetszett neki a dolog. és persze megbeszéltük, hogy nem szabad belepisilni a bugyiba. nem szólt de nem is pisilt. visszatartotta addig amig pelenkát nem kapott.

na innentől kezdve félóránként rákérdeztem kell e pisilni és amikor már fél liter valamit megivott akkor kértem hogy gyoran üljön rá a bilire és ha sikerül pisilni kap fagyit.

onnantól meg már leirtam. itt tartunk. nem tudom ez erőltetés e, de mindig hagytam neki kiskaput hogy ha akarja kap pelenkát. ja és rajong a zép kis micimackós bugyijaiért. micimackó a kedvenc meséje.

143. bebe82 (válaszként erre: 142. - Jk)
2010. júl. 3. 21:14

kellett?


amúgy hogy csináltad?

sűrűn kérdezgetted, hogy kell-e pisilni?

vagy sokszor elmagyaráztad, hogy szólni kell?


bocsi a sok kérdésért, csak próbálok ötletet, tapasztalatot gyűjteni.

142. Jk
2010. júl. 3. 16:22
oh igen jutalom. nem állandó jutalom. tegnap mondtam neki mielőtt indultunk a boltba, hogy na pisilj kicsim aztán veszünk akkor jégkrémet is. pisilt. kapott. délután ujra ráült a bilire és mondta kap jégkrémet, de nem tudott pisilni. így nem is vettünk. reggel viszont nem kért semmit. délben lementem a boltba és hoztam neki egy kis kirakót. mondtam neki hogy majd pisilés után megkapja. pisilt. remélem nem megy rossz irányba.... lassan ébred. kiváncsi vagyok kell e jutalom.
141. bebe82
2010. júl. 3. 16:06

és mindig szól?


volt valami praktikád, amivel ezt sikerült elérni?


gondolok ilyenre, hogy jutalom vagy valami

140. Jk (válaszként erre: 139. - Bebe82)
2010. júl. 3. 15:36
három hét kb.
139. bebe82 (válaszként erre: 137. - Jk)
2010. júl. 3. 14:51
mennyi idő alatt sikerült elérni, hogy szóljon?
138. bebe82 (válaszként erre: 137. - Jk)
2010. júl. 3. 14:49

gratulálok!!!


Nekem még mindig nem szól, de mi is csak akkor vagyunk pelusban, ha alszik, vagy elmegyünk itthonról

137. Jk
2010. júl. 3. 14:09

sziasztok.

haladunk tényleg. lassan ugyan. alváshoz és ha elmegyünk valahová akkor kell pelenka. de már képes szólni is ha pisilni kell. lassan megpróbálunk nélküle elmenni itthonról.

je-je

136. Macifül (válaszként erre: 135. - Scorpiolady)
2010. jún. 12. 23:06

De jó :)

Nagyon ügyes :)))

135. scorpiolady (válaszként erre: 130. - Macifül)
2010. jún. 12. 11:57
Bencus éjszakára is pelus nélkül volt, nem volt hajlandó pelust felvenni, de szerencsére nem volt baleset, reggel szépen belepisilt a bilibe és azóta sincs pelus, remélem ráléptünk a szobatisztaság útjára mostmár tényleg.
134. Macifül (válaszként erre: 132. - Jk)
2010. jún. 11. 16:55

Szerintem mindenképpen haladás. Ráül, sikerélmény is volt, felveszi a kisbugyit.

Az, hogy még bepisil az tök természetes szerintem.

Azért még meg kell tanulnia, hogy mikor induljon, hogy időben érkezzen a bilire. :)


Hajrá! :)

2010. jún. 11. 15:24

Szerintem haladás. Felveszi a bugyiját, ráül a bilire. Bárcsak a kisfiam csinálna ilyeneket.:))

Ő 3 éves lesz augusztusban és mindig azt mondja, hogy majd holnap felveszi a bugyit, holnap ráül a bilire, de sosem lesz belőle semmi. A pelenkát csak akkor tudom levenni róla, amikor fürdés van. Nagyon ragaszkodik hozzá.

A bilink már másfél éve megvan, de pisit/kakit még nem látott:)

Szerintem jó úton haladtok, egyáltalán nem erőlteted, csak próbálkoztok. Sok sikert kívánok!

132. Jk
2010. jún. 11. 15:16

tegnap este megigérte Panna hogy bilibe pisil reggel. Kapva az igéreten reggel elővettem a bilit és mondtam neki hogy nosza és levettem a pelenkát. Jött az orditás toporzékolás. kb fél óra elteltével ráült az apjával és közben hüppögte hogy : - de apa fogjál, ne engedj el. Leültem melléjük és elkezdtem olvasni neki meséket többek között a bilikönyvet. Közben Nomi is felébredt és kiváncsian mászkált körülöttünk. Majd Gergő elengedhette és elment dolgozni. Nem történt semmi. déli 12 óráig ült a bilin. egy percre sem állt fel. Egyszer csak hallom hogy zenél a bili. Jött az ujjongás és öröm. sikerült pisilt. Majd felállt a biliről és lepisilte a maradékot a parkettára. Ismét sírás. megmostam. picit szaladgált. közben felhivtuk apát. Majd visszaült a bilire. Egyszercsak azt látom hogy a szőnyeg tiszta viz a bili körül. -Na kipisilt gondoltam. de nem. túlfolyt a pisi, annyit pisilt. Újra nagy nagy ujjongás hívtunk mindenkit ő ujságolta és mutatta a szép bugyiját amit ráadtam. Majd leült rajzolni és közben lepisilte a széket. majd az etőtőszékét. De nem orditott hogy bepisilt. aztán ráült a bilire újból, de már nem jött ki semmi. Most alszik. pelenkában.

lehet a nap végére megkattanok.

131. Jk
2010. jún. 11. 15:16

sziasztok

bekapcsolodnék ha lehet.?

két és fél éves a lányom. ha csak kimondtuk előtte a bili szót iszonyatos orditásba tört ki.

nem akarnám erőltetni nála de testileg láthatóan le kéne venni róla a pelust. kidörzsöli mindig a nuniját a pelenka. ma a következő történt. kiváncsi vagyok mit szóltok hozzá. hogy ez haladás vagy erőltetés?!

130. Macifül (válaszként erre: 129. - Scorpiolady)
2010. jún. 10. 14:10
Szép lassan biztos megszokja, hogy szólni kell, ha jön a pisi, kaki, aztán később lehet, hogy zavarni fogja, ha a pelusba megy.
129. scorpiolady (válaszként erre: 127. - Macifül)
2010. jún. 10. 11:45

az tök jó!:-))


Nálunk nem ilyen egyszerű, mert panelban lakunk, plusz itt a kistesó, úgyhogy időnként ha van energiám öltöztetgetni lekerül a pelus, amúgy abban van.

128. pethoevi (válaszként erre: 127. - Macifül)
2010. jún. 10. 09:31

:-)

De jó!

2010. jún. 10. 07:49

én is sajnálom pelusban odakint. 31 fok volt tegnap!


Viszont megvolt az első időben szaladás. Egy csepp sem ment a gatyába :))) 3. nap :)

Bizakodó vagyok. Hurcoljuk a bilit továbbra is magunk után :)

2010. jún. 9. 21:53
Én most azt tervezem, hogy veszek egy nylon teritőt, azt leterítem a gyerekszobában, rá rakok egy lepedőt, és mindkét gyerkőcöt kirakom rá, hadd szellőzzenek egy kicsit. Aztán vagy meg tetszik a lányomnak a dolog, vagy nem. De ebben a nagy melegben nem lehet túl jó pelenkában
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook