Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje fórum

Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
35. orsi26. (válaszként erre: 32. - Orsi26.)
2010. máj. 25. 22:14
És amúgy mehetek vele bárhova,utazhatunk másik városba,mamához,autóval,busszal oda sem kell pelus,elejétől fogva nem adtam rá és nem pisilt be,mindig tartotta és mikor odaértünk,akkor pisiltettem meg vagy pisilt.Pisil védőben,hivatalban,bárhol,nemcsak az itthoni wc-be.És ezt sem erőltettem,egyszerűen akárhova mentünk,elindultam vele pelus nélkül,azzal a címszóval,hogy mi baj történhet,max.bepisil vagy bekakil,aztán kész,majd leveszem róla.De nem pisilt be és én is tudtam,hogy nem is fog,bátran mentem vele!Ennyi volt az egész.Ebben sincs semmi erőltetés.Pl.egyszer kb.200 méterre voltunk a lakástól,hogy hazaérjünk,szólt,hogy pisilnie kell-csakhogy esett az eső-mondtam neki,mindjárt hazaérünk,sietünk.Aztán még 2-szer szólt,de nem pisilt be.Beértünk és akkor ment el pisilni.
2010. máj. 25. 22:14

Az erőltetésnek, siettetésnek nem egy fajtája az is, hogy leveszem róla a pelust??


Többen írjátok, hogy nem, nem volt erőltetve, csak éppen nem kapott pelust!

honnan tudtátok, hogy érett rá?


Kora szerint már az én fiam is az volna (nyáron lesz három), mégsem veszem le róla a pelust, mert rábízom, és ő majd szólni fog, a siettetés sehova nem vezet, a nagyobbik gyerekemnél megtanultam.

33. scorpiolady (válaszként erre: 31. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 22:14
nagyon vissza tudja tartani ha akarja, egy alkalommal azért adtam már rá délután pelust, mert láttam rajta hogy kell neki, de sem a wc-be sem a bilibe nem akart kakailni, de a kisgatyóba sem, és nagyon megkönnyebbült amikor rákerült a pelus. Sőt volt már olyan is hogy szólt hogy anya kakilok jó? Mondom bilibe vagy wc-be? Nem, pelusba. aztán elvonult a kanapé mögé és egyszercsak megszólalt: kijött a kaki......
32. orsi26. (válaszként erre: 21. - Enid79)
2010. máj. 25. 22:09
Én annyit fűznék hozzá,hogy én soha nem erőltettem neki semmit,eljött az idő,mikor ugy gondoltam,teszek egy próbát,de hónapokra számítottam,míg egyáltalán szól,ráül stb.Engem ért a legnagyobb meglepetés,mikor 2 hét után mindent maga megcsinált,semmi erőltetés,kényszer nélkül!!Szeptemberben megy bölcsibe,de ott egyáltalán nem kötik ki,hogy szobatiszta legyen.Én szerencsés vagyok a kisfiammal,hogy már szinte szobatiszta,de ha nem lenne,akkor sem lenne baj!!
31. kitrákotty (válaszként erre: 28. - Scorpiolady)
2010. máj. 25. 22:06

ez jó hír, ha meg is tudja várni a pelenkát! :-))

mert nem attól szobatiszta, hogy bilibe-wc-be kakil, hanem hogy vissza tudja tartani, tudja szabályozni!

úgyhogy ennek is örülni kell, vannak gyerekek akik kakihoz még sokáig kérnek pelust.


az én fiam nemsokára hároméves lesz, és nem érdekli a téma egyáltalán, én meg nem stresszelek, majd jön egyik napról a másikra.

vagy nem :-D

30. orsi26. (válaszként erre: 25. - Vikianya)
2010. máj. 25. 22:05
Ő sem akart ráülni,mert leszállt róla.De 2-3 után miután szólt,hgy pisilnie kell,ráült,hogy a wc-be pisiljen,de mindezt megelőzte,hogy eleinte ő hajlandó volt pisilni,de állva,hogy fogtam a wc elé és ugy pisilt.Aztán mikor láttam,hogy kakilnia kell-ezt figyelnem kellett és nagyon szemfülesnek lennem,hogy észrevegyem-akkor rögtön vittem,már kakilt is és nem szállt le.Végülis 2-3 után egyszercsak magától megült rajta és adtam a kezébe mindenféle játékot,hogy ne szálljon le
29. Vikianya (válaszként erre: 21. - Enid79)
2010. máj. 25. 22:04
eszem ágában nincs erőltetni, tudom, hogy ha ő nem érett rá, akkor nem lesz szobatiszta. De akkor is - nekünk szülőknek - beszélni kell a témáról :)
2010. máj. 25. 22:02
ma délelőtt kisgatyó volt a fiamon, kétszer szólt is hogy bilibe anya, pisilt is, harmadjára meg akkor szólt amikor már a tócsában állt, amikor meg kakilni kellett neki akkor azt mondta kérem a pelust :-(
27. scorpiolady (válaszként erre: 26. - D78161f793)
2010. máj. 25. 22:01
szia, látom hasonló cipőben járunk :-)
2010. máj. 25. 22:00

Sziasztok Csajok!

De jóó,pont most találtam erre a fórumra :) Mi holnap kezdjük el a biliztetést visszavonhatatlanul. Értem én ezalatt azt,hogy az én nagy fiam,Milán 2 és fél éves volt 13.-án,így már tényleg nagyon időszerű a kezdése.

Tavaly ilyenkor nyáron (18-21hónaposan) egyáltalán nem érdekelte a bili téma,sikertelen volt minden próbálkozásunk,egyszer sem történt siker a biliben,így azt mondtam,na majd idén!! Hát remélem sikerülni is fog,nagyfiú már nagyon :)

25. Vikianya (válaszként erre: 20. - Orsi26.)
2010. máj. 25. 21:59
de ha nem akar ráülni, akkor hogy tudod megpisiltetni?
24. orsi26. (válaszként erre: 20. - Orsi26.)
2010. máj. 25. 21:58
Míg pelus volt rajta,nem is érdekelte mi van benne,lecseréltem,aztán neki ennyit jelentett.Mikor csak kisgatya és harisnya volt rajta,akkor nagyon sokat kellett naponta cserélni rajta-kaki is abba ment-de nagyon hamar szólni kezdett és azóta ilyen nincs,soha nem kakilt be.2 éves lesz jövő héten,nappal teljesen szobatiszta és most már lassan éjjel-kb.egy hete éjjel is az.
2010. máj. 25. 21:55

Én már jó pár hónapja csücsültetem esténként fürdés előtt 1-2 órával a bilire de Dorkám csak űl rajta pár percig aztán feláll.............néha bepisil mert ugye akkor már csak bugyiba van de van hogy 2-3 órát is kibír :)

De majd ha jön a jóidő akkor egész nap csak csupaszon lesz és akkor talán nagyobb sikerünk lesz,az biztos hogy semmit sem szabad erőszakkal vagy nagyon akarással rászoktatni mert annál inkább nem fog összejönni.

22. Mandula71 (válaszként erre: 8. - Ronikutyi)
2010. máj. 25. 21:54

Óvodába betöltött 3 éves kor alatt nem vehető fel a gyerek!

2009-től van lehetőség a 10000 főnél kevesebb lakosú településeken egységes óvoda-bölcsőde létrehozására, de ennek is különböző feltételei vannak! Itt olvashatsz erről többet:

[link]

21. enid79
2010. máj. 25. 21:54
Sok ismerősöm gondolta: na, 2 éves a gyerek, el kell hagynia a pelust! Ne erőltessétek már! Az én lányom 2,5 volt, egyik nap levettem róla, másnapra szobatiszta lett. Több ismerősöm állt neki így, hogy betöltötte a gyerek, akkor most jól megtanítom. Az ilyen gyerekek nagy része bepisilt, a lányommal nem volt semmi gond, több ilyen - vele pontosan egykorú - kislány és egy kisfiú még majdnem 1 éven keresztül bepisilt. Miért kell erőltetni a gyerekekre olyan dolgokat, amikre még nem érettek? Csak azért, hogy elmondhassuk, hogy a mi gyerekünk 2 évesen szobatiszta lett?! Ne a saját kényelmünket nézzük, hanem a gyerek érdekét. Szerencsétlen gyerekek fullra stresszelve vannak már a születésüktől kezdve és az anyukák, akik a kismamamagazit és hasonlót olvasnak, rendesen programozva élik az életet. 6 hónapos: át kell fordulnia. 9 hónapos: másznia kell. Nem, nem kell! A gyerek érjen meg a maga idejében! Én tuti nem kezdeném és erőlködnék, jelezni fogja, hogy érett rá. Bocsi, hogy így belelovalltam magam, de annyira idegesít, hogy egyes otthon unatkozó anyukák - TISZTELET A KIVÉTELNEK - életkorhoz kötnek dolgokat. A gyerekek nagy része 3 éves koráig lesz nappal (!) szobatiszta, éjjel 5 (!) éves korig kell elhagyni a pelust, különben szakember segítsége szükséges. A kislányom éjszaka kap pelust, de engem nem érdekel. Nappal soha nem pisil be. Nem sürgetem, nem ébresztem fel, hogy éjjel kijöjjön, semmi. Ha megérett rá, szólni fog, el fogja hagyni. Csak felesleges stresszhelyzetbe kerülhet az a kisgyerek, hogy megfeleljen.
20. orsi26. (válaszként erre: 1. - Vikianya)
2010. máj. 25. 21:53

Szia!

Kisfiam 7hós korától 10 hós koráig minden reggel bilizett,aztán egyszercsak abbahagyta,nem volt hajlandó ráülni..Idén januárban 19 hónaposan elővettem megint a bilit,nem akart.Wc-re sem,és sehogy sem.Aztán nem adtam rá nappalra pelust.De hiába,naponta 6-8szor bepisilt,és nem szólt,hogy pisilnie,kakilnia kell és a wc-re sem ült rá..Aztán felgyorsultak az események,kb.két hét után elkezdett szólni és ráült a wc-re pisilni.Mire 20 hónapos lett,nappalra teljesen elmaradt a pelus!Nem gondoltam volna,azt hittem kell hozzá 4-5 hónap..Most már lassan 24 hónapos lesz,de egy hete már éjjel is felkel pisilni 3-4szer (sokat iszik éjjel),nem kell kivinni a wc-re,pisil a bilibe is.A pelus reggel száraz.

Nálunk bevált,hogy sokszor kérdezgettem,kell-e pisilni,ha nem szólt,akkor meg 1-2 óránként megpisiltettem.

2010. máj. 25. 21:50
A lányom minap meglátta a kakiját a pelenkában, és megkérdezte, hogy mi az.Ledöbbentem,hogy nem tudta. Lehet, hogy pontosabban kéne nekik elmagyarázni, hogy mit is várunk el tőlük?
18. Vikianya (válaszként erre: 17. - Vikasz)
2010. máj. 25. 21:49
hol lehet megvenni ezt a könyvet?
17. vikasz
2010. máj. 25. 21:46
Most jut eszembe. Mi egy Bilimesék c. könyvet olvasgatunk szinte minden nap, abból a 200 Ft-os sorozatból való. Csak pisis Blankának hívjuk :-)) A történet témába illő, és nagyon aranyos. Mióta azt olvasgatjuk azóta szól Lilien is.
2010. máj. 25. 21:45
Mi is vettünk neki szép bugyikat, itthon is, nagyinál is van bilije, de nem hajlandó ráülni
15. Ronikutyi (válaszként erre: 14. - Zsabesz86)
2010. máj. 25. 21:45
Nálam az a baj,hogy még nem beszél a gyerek,megért,de nem beszél,és mondom neki,hogy a bilibe kell pisilni,mert különben felvesszük a pelenkát,akkor rá ül,de nem pisil,inkább ki eregeti a szőnyegre:)Remélem hamarosan menni fog ez is.
2010. máj. 25. 21:39

Sziasztok!

Én is csatlakozom,május 1-én volt 2éves a fiam!Adtam rá kis gatyát ,mindig kérdeztem és kérdezem tőle,hogy kell-e pisilni,mindig az a válasz,hogy nem.Aztán egy pillanat és már be is pisil!Remélem idén nyáron sikerül teljesen leszoktatni a pelusról!

13. bebe82 (válaszként erre: 8. - Ronikutyi)
2010. máj. 25. 21:34
Igen, ez nálunk is így van, ahol nincs bölcsi. Nekem is jó volna, ha felvennék, mert ugye dolgozni is kell. Nehéz megoldania felügyeletet.
12. bebe82
2010. máj. 25. 21:34

Sziasztok!


Az én kislányom a jövő héten lesz 2 éves. Próbálkozunk, próbálkozunk, de nem szól, ha pisilni vagy kakálni kell, viszont ha ráül, akkor belepisil, ill. kakál. Szeret rajta ücsörögni, ha épp olyan kedve van.

2010. máj. 25. 21:31
Ahol én dolfozok bébiszitterként a kisfiú április 24én volt 2.Ő is letagadja,és sír,ha pelust cserélünk,mert mi már kidőlünk a szagtól.Á még akkor is tagad...
2010. máj. 25. 21:27
sziasztok én is csatlakozom, az én fiam most múlt két és fél éves és többnyire csak pelusba végzi a dolgát, pedig novembertől elvileg ovis lesz....
9. vikasz (válaszként erre: 7. - Vikasz)
2010. máj. 25. 21:25
Igaz,ő még jan.1-jén volt 2 éves :)
2010. máj. 25. 21:21

Én is csatlakozom

Nekem 1-én lesz 2 éves a fiam,és mi is most próbálkozunk.Remélem sikerül minél előbb,mert azt hallottam,hogy beveszik a gyereket az oviba már 2 és fél évesen is,ha szobatiszta.

2010. máj. 25. 21:19

Sziasztok!

Mi márpróbálkozunk. Itthon bugyiban van Lilien,és csak néha van baleset. Már régóta bilizgetünk, fürdés előtt mindig pisil,sőt mikor már a kádban is szólt,hogy kell neki,akkor láttam elérkezettnek az időt a pelusról leszoktatásra.

Nálunk sokat segített, hogy együtt elmentünk bugyikat venni. Otthon végigpuszilta mindet örömében :-)))

2010. máj. 25. 21:17
sziasztok!csatlakozom hozzátok!Az én fiam júliusban lesz két éves és nyár végére mindenképp leszoktatom a pelusról.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook