Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje fórum

Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
95. ad65f28ec1 (válaszként erre: 94. - Raniko)
2010. máj. 29. 09:33

Drága Raniko!!

Kérlek, beszéld meg a lányoddal, hogy cseréljünk. Egy ilyen nagymamáért adok kettő másikat!

:)

94. raniko
2010. máj. 28. 22:41

Sziasztok!

Nekem két 22 hónapos iker unokám van,kislányok.

Mereven elzárkoznak a bilizéstől.Amikor kis bugyiban vannak elég sokáig visszatartják a "végeredményt" de a bilire rá sem akarnak ülni.

Szerintem sem lehet erőltetni a kisgyereket hogy szobatiszta legyen,majd eljön az az idő amikor ő úgy fogja érezni szüksége van a bilire.

Nekem eszembe sem jut hogy a menyemet azért kritizáljam mert e gyerekek még nem szobatiszták.Az az elvem Ő az édesanyjuk, én csak a nagymamájuk vagyok.

93. godvin
2010. máj. 28. 12:36
Sziasztok!Aktuális nálunk is a téma,szeptemberben lesz 3éves a fiam,megy oviba!Kérdésem hogy,hogyan szoktassam rá a kinti pisilésre?Itthon bilibe pisil,már magától,kakihoz kéri a pelust!De ez nem is baj,nem zavar,majd elhagyja!Csak az utcán hogyan mutassam neki,hogy hogyan pisiljen?!Igy nem merem levinni pelus nélkül!
92. bebe82
2010. máj. 28. 11:55

Szerencsére az én anyukám nem cseszeget ilyenekkel. Ő a háttérből segít, ha kérdezek, azonnal válaszol, ha segítség kell segít, de sosem mond olyat, hogy kislányom, biliztesd a gyereket.



most mi megálltunk a bilivel, úgy gondoltam, 1-2 hétre hagyom, mert úgy látom, mintha Nóri most haragba lenne vele. Bármikor kérdezem, hogy ráülünk-e, azonnal nemnemnem-

91. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 21. - Enid79)
2010. máj. 28. 08:11
Úgy örülök, hogy ezt leírtad. Nekem pontosan ugyanez a véleményem. A kisfiam szeptemberben lesz 3 éves és esze ágában sincs bilire ülni. Próbálgatom neki mondani, ha kakil , hogy a bilibe kellene kakilni, de nem erőltetem. Elegem van már abból, hogy a többi anyuka azzal jön nekem, hogy az ő gyereke már szobatiszta, ráadásul alig múltak egy évesek. Miért kell ezzel versenyezni. Engem nem érdekel, hogy ki mit mond. Az én fiam is lesz szobatiszta, majd ha megérett rá és biztos vagyok benne, hogy rövidesen bekövetkezik.
90. Vikianya (válaszként erre: 87. - Ad65f28ec1)
2010. máj. 27. 17:58
Ha nagynak ciki, akkor szerintem is ártanál azzal, ha egymás előtt kellene wc-ni
89. Vikianya (válaszként erre: 86. - Ad65f28ec1)
2010. máj. 27. 17:57
a lányom jelenleg kiságyként vagy fürdetőként használja a bilit :)))
88. Vikianya (válaszként erre: 70. - Ad65f28ec1)
2010. máj. 27. 17:52

furcsák az emberek :(

Így nehezebb dolgod lesz

2010. máj. 27. 16:59

Egyébként imádja a bátyját, mindenben utánozza.

Anyós (persze, hogy beleszól) azt akarja, hogy az egyik bilin üljön a fiam (ami ciki egy nagyfiúnak), a másikon a kicsi, és akkor utánozni fogja.


Szerintetek?


Szerintem hülyeség, mert a nagynak kínos már, a kicsi pedig utánozhat minket is, ha már egyszer tudja, mire való a WC.

Van szűkítőnk, legfeljebb azon lesz szobatiszta.

2010. máj. 27. 16:57

Ma "érdekes" dolog történt.

Egy ideje beszélgetünk a biliről a lánykával, és ráültek a babák, tudja, mi miért megyünk a WC-re, és mire való.

Ma előhoztuk a bilit reggel, de nem akart ráülni.

Beszélgettem arról, hogy senkinek nincs pelusa, és neki sem lesz, ha használja a bilit.

Akkor se ült rá.


Aztán amíg öltöztettük a nagyot, főztük a kávét, sumákban ráült, miközben végezte a dolgát, pelenkában.

85. tündér74 (válaszként erre: 82. - Vikianya)
2010. máj. 27. 15:41
Én is hallottam, hogy sok 3-4 éves gyereknél /szorongást okozva/ gyakran előforduló probléma, hogy a székletet fél szabadon engedni a külvilágba. Saját részének érzi a végterméket.
84. pethoevi (válaszként erre: 82. - Vikianya)
2010. máj. 27. 14:36

szerintem ezt a felnőttek hiszik,h a gyerek ezt hiszi...egy gyerek nem gondolkodik így.

"ezt én csináltam,és most lehúzzák a wc-én".Főleg nem egy 2 éves...

2010. máj. 27. 14:31

sziasztok:)

Az én lányom most 17 hónapos,most kezdjük majd a bilizést.Had ismerkedjen vele:)

82. Vikianya (válaszként erre: 67. - Vikasz)
2010. máj. 27. 14:25
olvastam olyat is, hogy a gyerekben akár stresszet is okozhat ha látja amint lehúzzák a wc-t, mert az belőle jött ki.
81. Vikianya (válaszként erre: 60. - Bebe82)
2010. máj. 27. 14:17
teljesen egyet értek veled
80. Vikianya (válaszként erre: 56. - Selyemfenyő)
2010. máj. 27. 14:16
parafadugót raktál a bilibe, hogy azt higgye kakilt? :)))))
2010. máj. 27. 11:57

Én annyival könnyebb helyzetben vagyok,h nem a sajátomon gyakorolok. :-)

Azt viszont eldöntöttem,h anya tanácsát elfogadom majd,megpróbálom azt,amit ő velünk.Nem erőltette,de ráültetett bennünket.Amíg nekünk kedvünk volt...ha volt eredmény volt,ha nem,hát nem.És itt vagyunk...Szóval azt hiszem,bízhatok benne,ő majd a javamat akarja.

De az is biztos,h a mostani komfortosabb pelusokkal nehezebb dolgunk van...és anyáinknak is nehezebb volt,mert mosni kellett a pelust,nem csak kidobni... :-)))

78. Tina87 (válaszként erre: 76. - 805069bee1)
2010. máj. 27. 11:25

Én se tudtam, de valahogy bennem volt, hogy magától fogja tudni mikor kell neki a bili.Tudta :D

Április végén kezdett bilizni és most már éjjel sem kell neki a pelus.

Tavaly is lehetett volna biliztetni, de ahogy én akrtam ő egyre inkább nem.A lényeg hogy ovi elött szobatiszta legyen :)

77. tündér74 (válaszként erre: 76. - 805069bee1)
2010. máj. 27. 11:22

Szia! Semmiképpen ne engedd, hogy más beleszóljon, már az elején állítsd le a kedves rokonságot. Tudom nehéz, mert én is mondtam nekik, hogy ez magánügy: csak a férjemre, a gyerekemre és rám tartozik. Akkor elnémultak, de pár hétre rá újra kezdték.

Szerintem a gyereknek sem tesz jót, hogy állandóan a pelussal nyaggatják, hagyják békén.

2010. máj. 27. 11:06

Sziasztok!

Az én kicslányom 13! hónapos,most szombaton ugrott a torkomnak a Dédi,aki 30 évig csecsemősnővér volt,hogy mi az,hogy nem biliztetem már.

Mondjuk,ő volt az,aki minden kérdezés nélkül rámrontott szoptatáskor is anno,pedig 4x találkoztunk előtte összesen,és direkt bevonultam a sötét szobába. Bár ez baromira nem ide tartozik,csak érzékeltetni szerettem volna,hogy mennyire NEM a magánügyem,hogy mit csinálok a babámmal.

Igazából nagyon jó ez a fórum,mert fogalmam sincs,hogy kezdjek majd hozzá a biliztetéshez.

2010. máj. 27. 09:07

Kedves rokonok-nagymamák nem tudnak más témáról beszélgetni a kétévesekkel ? :-O :-S :-D


le kell őket finoman állítani, vagy adj a kezébe egy könyvet, hogy inkább meséljen, ha nincs jobb ötlete :-D


anyámnak se hagynám, hogy rágja a fülemet, én vagyok a gyermek anyja, itt zárjuk le a témát, és beszéljünk másról - kész :-)

74. Vikianya (válaszként erre: 53. - Tündér74)
2010. máj. 27. 08:59
ettől én is frászt kapok, hogy állandóan ezzel jönnek. Nem lóversenypálya ez. Különben is már van olyan rokon, aki legalább egy fél éve magyarázza a lányomnak, hogy a nagy gyerekek nem használnak pelenkát :S
73. Vikianya (válaszként erre: 52. - Ronikutyi)
2010. máj. 26. 22:13
az én lányom áprilisban volt két éves, és már nagyon szépen beszél. Például hétfőn kapott egy könyvet (rövid volt), és ma már szinte szóról szóra elmesélte.:))))
72. Vikianya (válaszként erre: 46. - Vikasz)
2010. máj. 26. 22:09
hú ez azért se jó, mert felfázhatnak. Én félek is ettől egy kicsit
2010. máj. 26. 21:34
Anyukám ma újra kérdezte, na szobatiszta már a Bence, meg rágja a fülemet hogy erőltessem de én nem akarom...
2010. máj. 26. 14:45

Üdv mindenkinek!


Ha lehet, én is szeretnék csatlakozni a tapasztalatcseréhez.

A lányom csak augusztusban lesz kettő, így nem maradtunk le semmiről. Viszont itt a jó idő, amikor bugyi nélkül sem fázik.

Vagy sikerül elhagyni a pelenkát őszre, vagy nem.


A fiammal elég sokat kínlódtunk (hála anyósomnak, aki szerint már egy éves! kor után kéne biliztetni, és mivel együtt laktunk.... értitek..)

Már a lányomat is rárakta a bilire.


Ez úgy derült ki, hogy a bilit hazahoztuk, elővettük, és az istennek nem akart ráülni, szinte menekült.

Megkérdeztük a nagyfiunkat, hogy amíg a nagyinál voltak, volt-e olyan, hogy ráültette a hugit a bilire, és persze elmondta.


Így nem kis félelmekkel kezdem el az egészet.


:(

69. 5e48d37001 (válaszként erre: 67. - Vikasz)
2010. máj. 26. 13:35
Jaj Anitánál is ez volt a jutalom:-)
68. 5e48d37001 (válaszként erre: 66. - Tündér74)
2010. máj. 26. 13:34
csak pontosan idéztem,nem akartam csak azt a részt kiemelni,hogy régen sem a büntetésre hajtottak,ha bepisilt a gyerek.A büntetés 40-50évvel is a szülő hibája volt és most is az.
67. vikasz (válaszként erre: 63. - 5e48d37001)
2010. máj. 26. 10:35
Nálunk az a jutalom, hogy Lilien húzhatja le a vécét. Ő is szűkítőt használ.
66. tündér74 (válaszként erre: 65. - 5e48d37001)
2010. máj. 26. 10:28

"egy jólnevelt gyermek 2 éves korára szobatiszta."


Látszik, hogy a könyv régi, mert a jól neveltség és a szobatisztává válás nem függnek össze.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook