Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legyek még kitartó, vagy mit csináljak másképp a bilire szoktatásnál? fórum

Legyek még kitartó, vagy mit csináljak másképp a bilire szoktatásnál? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 1. 09:50
Szerintem ha nem megy, nem kell erőltetni. Mi is annó nyáron kezdtük a pelus elhagyását, és soha nem jött össze. A gyermek meg szomorú volt, hogy nem sikerül. Végül télen egy anyukával találkoztunk, aki mesélte, hogy az ő lánya már nem hord pelust. Az én fiam közölte, hogy akkor ő sem. Erre le kellett, hogy vegyem róla. Nem gondoltam volna, de soha többet nem pisilt be.
2010. dec. 29. 20:47

Nekünk a bölcsiben azt mondták, hogy két és fél évesen képes arra, hogy összeegyeztesse az ingert a záróizommal, tehát várjunk türelmesen, ha már érett lesz rá, akkor sima ügy lesz. Én eddig azt tapasztaltam, hogy ez nem csak tudományos okosság, hanem a környezetemben a gyerekek általában két és fél, három éves koruk körül lesznek szobatiszták. Egyébként az ovi valóban nagyon erős motiváció. :) Nálunk is az volt. :) De a bölcsis gyerekeknek nincs gondjuk a szobatisztasággal, mert ott tényleg szoktatják őket, úgyhogy otthon már csak azt kell tenni, amit ők elkezdtek. Szerintem a lényeg, hogy időben kezdjük el, nem négy hónaposan, nem fél évesen, nem másfél évesen, hanem két és fél éves koruk után. Én ezt vallom. De ugye ahány gyerek, annyiféle, lehet, hogy van, amelyik korábban szokik le, valószínűleg nem olvasta az anatómia szakirodalmat. :)

Egyébként nekünk bilink is volt, meg lépcsős fellépőnk is. A fellépőt valahogy jobban díjazza, de van, hogy bilit kér. Hát igen, azért trükkösek ezek a gyerkőcök. :)

14. Bojsza
2010. dec. 28. 17:28

Valahol ezt olvastam a szobatisztaságra szoktatásról: Ha elkezdet két évesen, leszokik három évesen, ha elkezded három évesen leszokik kétévesen. :-O

A barátnőm kislánya olyan bölcsibe jár, ahol rendesen bilibulit tartanak, így szoktatják le őket a pelusról. :-O

A fiam 2 éves múlott szeptemberben, nyáron elkezdük a bilizést, kiraktam mondtam neki, hogy ha pisilni kell a kukinak üljön rá. Volt kaki is pisi többbször is. Aztán megszületett a hugi.... és vége a bilizésnek. Most csak annyit csinálunk, hogy fürdés előtt pisil a bilibe és majd ha bejön a jóidő újból elkezdjük, de szerintem már a wc-be egyből. (amilyen kakikat tud már produkálni :-O) Akkorra már nagyobb lesz, szerintem simán menni fog. Úgy vettem észre nem kell nagy ügyet csinálni belőle és akkor nekik is könnyebb.

13. Arnica (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. dec. 28. 12:52
Őszintén szólva nem tudom mit tegyél, mert minden gyerek más. De pl. az én harmadik gyerkőcöm már elég jóban volt a bilivel, próbálgatta, nagyon megdícsértük, ha sikerült produkálni bele valamit, rendszeresen ültettem rá, szóval minden úgy volt, mint a nagykönyvben írva van. Aztán egyszercsak szembefordult az egésszel és nemhogy nem csinált semmit a bilibe, de nem is volt hajlandó ráülni. Megfeszítette egész testét és nem lehetett leültetni. És üvöltött. (Én bevallom nem voltam olyan türelmes mint Te.) Kb. 2 (?) hét kínlódás után tettem az egészre, s csak pelusoztunk újra, elő sem vettem a bilit. Ekkor már elmúlt 2 és fél éves. Aztán volt bemutató nap az oviban a leendő ovisoknak. Fantasztikusan jól érezte magát (már régen vágyott oviba a sok játszó kisgyerek közé). Mikor hazamentünk és beszélgettünk az oviról ebéd közben, én csak úgy mellékesen elejtettem, hogy ahhoz, hogy oviba mehessen, el kell hagyni a pelust és bilizni kell, mert oda csak úgy mehet, az óvónénik nem pelenkáznak. Másnap újra lementünk az oviba tovább ismerkedni, harmadnaptól szobatiszta, 1 hét múlva ő szólt, hogy ne adjak rá éjjelre pelust, mert nem kell. Azóta tán 3X fordult elő bepisilés (most 9 és fél éves). Közben eszembe jutott: mi van ha megpróbálod rögtön a WC-t, mint a nagyok, szűkítővel (olyat is lehet kapni, ami lépcsős és segítség nélkül egyedül tudja használni).
2010. dec. 28. 02:00
Ja, és az, hogy már elkezdted, na, bumm. Majd újrakezdheted később, ez semmit nem jelent. Én csak azt tudom, hogy mi is újra próbáltuk és semmi gond nem volt belőle. Egyszer megpróbáltuk, nem volt nagy siker, majd újra próbáltuk és sima ügy volt. Ennyi. Szerintem amikor érett rá a gyerek, akkor simán megy a dolog. Előtte meg egy csomó sikertelenség élménye lesz, szégyelli magát, sír, mert nem jött össze, én ennek már a második gyereket nem fogom kitenni, az tuti.
2010. dec. 28. 01:58
Két és fél, három éves korában sokkal könnyebben megy, mint két évesen. Meg lehet próbálni két éves korban is, de amikor mi megpróbáltuk, akkor a kislányom nem igazán értette a dolgot és sírt nagyon, hogy bepisilt. Utána sokkal értelmesebb lett, sokkal jobban értette, mit miért kell és simán rászokott a bugyira. Nem én mondtam neki, hanem ő mondta, hogy bugyikát kér, mert ő már nagylány. Egyébként mi is bölcsisek voltunk, de nálunk a szobatisztaságra szoktatás kb néhány nap volt. A bölcsiben nagyon sokat foglalkoztak ezzel a gondozónők. Úgyhogy lehet, hogy tényleg kicsit várni kellene...
2010. dec. 21. 13:01

Nekem szeptember végén lett 3 éves a kisfiam, másfél éves körül lehetett amikor elkezdtük a bilizést. Próbáltuk-próbáltuk aztán mikor sikerült nagyon örültünk neki( a gyerek csak nézett mi lett ezekel:)) folyamatosan vittem biliztetni, de rájött hogy ő feléri a wc-t így állva pisilt a wc-ba, aztán ez így folytatódott. Már csak a kakihoz és alváshoz kellett pelus. Ez az időszak jobban elhúzódott, Idén májustól kakil a wc-be( mi is nagyon szégyenlősek voltunk kaki közben), az éjszakai szobatisztaság is júniustól alakult ki, úgy hogy a gyerek egyszerűen nem szerette már a pelust( hozzá teszem nem egyszer-kétszer volt üres a pelus reggelre). Azóta teljesen szobatiszta, nem pisilt be egyszer sem éjszaka.

Egyébként nem vagy elkésve, csak türelmesen szokatni kell a gyerkőcöt.:)

9. pethoevi (válaszként erre: 8. - Zsanci79)
2010. dec. 21. 12:44

egy picit még várj,légy türelmes,én azt tanácsolom!:-)

Jó úton haladsz!

8. zsanci79 (válaszként erre: 6. - Pethoevi)
2010. dec. 21. 12:42

Én pontosan ugyanezeket csinálom vele, mint amit Te írtál, csak a produktum elmarad.

Én külömben azt gondoltam, hogy még ezt a hetet rászánom, és ha semmi változás nem lesz, akkor abbahagyom, és marad a nyár. Vagy kíváncsi leszek mi lesz a bölcsibe

2010. dec. 21. 12:32

Nekem elég korán szobatiszta lett a lányom. Most szeptember végén volt 3 éves és már éjszaka sincs rajta pelus. Nagyon ritkán előfordul, hogy bepisil, de ennyi belefér.

Másfél éve nyárom kezdtük, és neki először a kaki ment a bilibe. Ilyenkor mindig nagyon megdícsértem, és vettem színes csokigolyókat; olyat kapott jutalmul mindig. Ma már persze nem kéri a jutalmat, megy anélkül is.

Ráadásul régóta a rendes nagy wc-t használja szűkítő nélkül, mert látja, hogy mi is odajárunk, és én soha nem csuktam ki, ha ajar bent lehet, amikor én vagyok a wc-n. Így ez neki teljesen természetes, és utánozni akar. Sokszor már csak akkor szól, ha meg kell törölni a popsiját, de a pisilést elintézi egyedül is. Annyi, hogy a wc-ülőkét gyakran le kell mosni mert mikor egyedül száll le, pisit pisis lesz...

Nyáron szerintem is könnyebb a szoktatás, mert akkor eleve kevesebb ruha van rajta, gyorsabban le lehet vetkőztetni, meg ha be is pisil, nem kell annyit mosni.

Sok sikert és kitartást!

2010. dec. 21. 12:24

Hát szerintem meg ha elkezdted,nem szabad feladni.Türelmesnek kell lenni.Ahol dolgozom,most kezdtük el tegnap ugyanezt a kisfiúval.Evés után 15 perccel elvittem bilizni és pisi,kaki minden ment bele.Aztán pedig fél,háromnegyed óránként.Azt hiszem,egyszer nem sikerült a bilibe semmi.Az viszont igaz,h közben bepisilt,kb 6szor öltöztettem át.De nem baj,meg fogja tanulni.A bilin szokott ülni akár negyed órát is,és akkor általában van eredménye,és örülünk.:-) Ő is nagyon boldog,ő húzza le a wc-t.:-) Ők nem tudják még úgy,h leülteted a bilire és 2 perc alatt lesz is eredmény.Mi vittünk oda egy-egy kis játékot,azzal elvolt és siker élménye volt egy nap kb 6szor.:-)))

(a binci szerintem sem kell.Az bili.:-)))

2010. dec. 21. 12:21

Köszönöm. Tudtam hogy nem vagyunk elkésve, jó hogy nem vagyok egyedül ezzel a kérdéssel:)


Amúgy a binci szó nálunk nem újkeletű, anyukám már az én kiskoromba is így nevezte, valószínű nekem ezért ez jön a számra, bocs Serry hogy zavarta füled:) Nem vagyok amúgy én sem ilyen telcsi, napszemcsi, fodri....:)

4. Tündi7 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. dec. 21. 12:13

Szia

Én azt javaslom legyél türelmes az én fiam márciusban 3 éves lesz kb 2 hete nem pelusuzunk:)

De elötte nállunk is igy volt a kaki nagyon sokáig nem ment bele a bilibe.

Van olyan gyerkök akinél nem egyszerű.A lányom 1 hét alatt leszokott a pelusról.A fiamnak ez vagy fél évbe telett.valahogy ö lassaban ért meg rá.

Türelem tudom nem egyszerű:)

2010. dec. 21. 12:09

Jaj binci!

Ne már... nelegyünk ilyenek.... Utálom az ilyen újkerletű szóköltéseket. Hülyeség miért nme lehet nwevén nevezni!



A másik: Bocs de ez kitört.

Az én fiam februárban lesz 3... a bölcsiben mikor mennek pisilni próbál és van élmény is. De alapvetően nem szól sem egyiknél sem másiknál.

Szól,ohgy kakiltam.. pisilni kell,mikor aludnánk. De ennyi. Pedig nyáron mikor nem volt rajta pelus már ment szépen. Aztán jött az ősz a kis gatyó és újra mindbe. Ez van türelem nincs elkésve.

2. 5d58fc17fc (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. dec. 21. 12:08
Én abbahagynám a helyedbe és megvárnám a nyarat. Kisfiam a kertben szokott le nyáron a nagyinál, 2 és fél éves volt, levettük a pelust, kivittük a bilit, de a fűlocsolást preferálta inkább :DDDD, a kakinál meg szólt már, hogy kakilni kell, vagy csak egyszerűen ráült a bilire magától. De mondjuk ő mindig utánam jött a WC-re is már kisebb korában, nem akartam elzavarni az ajtóból, látta mit csinálok, törölgette magát mindig papírral, ha én is, szóval ez nálunk elég nyilvánosan zajlott. Itthon meg az erkélyen volt mindig a bili, de egyszer csak rájött, hogy ő feléri a WC-t és odapisilt onnantól kezdve. Aztán meg vettem ülőkét meg kissámlit és szépen odaviszi magának és csak azért kiabál, ha menni kell popit törölni. :) Szóval szerintem várj még egy kicsit, a nyár segíteni fog. :)
2010. dec. 21. 11:59

Sziasztok! Tanácsotokat kérném.

Kisfiam 2 éves volt múlt hónpban, és úgy gondoltam hogy megpróbáljuk a bilire szoktatást.

A bilivel már meg volt barátkozva, de azért nem volt kitörő örömmel iránta:)

Pár napja kezdtem el a pelus nélküli napokat.

Úgy veszem észre, hogy érett már, 3 órát is képes pisilés nélkül lenni, pedig iszik rendesen, tehát tudja tartani a vizeletét. Sokszor ülünk bilire, de nem produkál, mikor épp nem figyelek rá, általában bili után 5 perccel bepisil. Türelmes vagyok vele nagyon.

A másik, hogy kakinál már pelusosan is nagyon szégyenlős, elbújik egy sarokba, leszegi fejét mikor kakil, látszik, hogy szégyenlős. Én úgy gondolom hogy most bincivel is szégyenlős, azért nem pisil bele. Sokszor kérdezem hogy bincizzünk e és megfigyeltem mikor nem kérdezgetem, akkor sokkal kevesebb idő telik el két pisi között, azért is gondolom, hogy szégyenlős.

Amúgy udvaron is voltunk kint, szólt hogy pisilni kell, bementünk, ráült a bincire, de nem jött semmi. Rá pár percre bepisilt.

Mit tegyek? legyek kitartó tovább, vagy hagyjam abba? M

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook