Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bilire szoktatás fórum

Bilire szoktatás (beszélgetős fórum)


20. ff36256613 (válaszként erre: 1. - Ede9aabae1)
2010. ápr. 10. 14:50

Szia!

Arra azért készülj fel, ha a kistesó megérkezik, előfordulhat, hogy a nagyfiad újra pelenkába fogja végezni a dolgát, magyarán visszafejlődik. Utánozza a kicsit, vagyis, szolidaritásból ő is újra be fog pisilni...

Persze, ez nem törvényszerű, de eddig nagyon sok esetben hallottam ezt anyukáktól.

Az én kisfiam most lesz 2,5 éves, ősszel ovis lesz, de még mi sem vagyunk szobatiszták:( Én nyáron tervezem, akkor sztem sokkal egyszerűbb.

Bilizni már szoktunk, de inkább csak pisilni, a kaki még a pelusba megy, sajna.

19. gerb (válaszként erre: 13. - Szkatica30)
2010. ápr. 6. 09:21

Akkoriban még csak rendes pelenkát használtak és elegük lehetet az állandó mosásból, ezért aztán arra törekedtek, hogy minél hamarabb szobatiszta legyen a gyerek. Én is 1 évesen már szobatiszta voltam.

Ettől függetlenűl brutális dolognak tartom ezt az ágylábhoz való kötözést és mélységesen elítélem!!!!!

18. csimby
2010. ápr. 1. 13:21
Szia! Kislányom most lesz 20 hónapos és kb. 2-3 hete kezdtük a szoktatást WC-szűkítővel. Csak nyáron akartuk elkezdeni, de annyira érdeklődött iránta, hogy megpróbáltuk. Először csak reggel és este pisilt bele, de most már napközben is szól pisi előtt. A nagydolog még nem igazán megy. 3-4 nap kihagyás ugyan volt, mert elkezdett félni a ventilátortól. De rajzoltam egy képet, amit rárgasztottunk és most mindig mondja, hogy a Boribonnak pisil.
17. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Ede9aabae1)
2010. ápr. 1. 12:18
Lehet jobb lenne a wc szűkítő..mi azzal kezdtük még nem volt 2 éves.Én bizony erőltettem..semmi lelki trauma nem érte,már 2 évesen elhagytuk a pelust este 9-től reggel 7-ig meg fel sem kell pisilni.
16. Szkatica30 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2010. ápr. 1. 11:37
Az tuti.
15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Szkatica30)
2010. ápr. 1. 11:07

Hmm... Ezért ma mi is járna?

Szerintem kb. átmeneti nevelésbe vétel...

14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Szkatica30)
2010. ápr. 1. 11:06
Na igen, anyós is pont akkoriban volt anya...
2010. ápr. 1. 11:01

Anyukám barátnője mesélte nagyon régen,hogyan tanította szobatisztaságra a gyerekeit.(már felnőttek mind a ketten)


Amikor megtanultak stabilan ülni,odakötözte őket a kiságy lábához a bilire és ami kijött,az egyenesen a bilibe ment.


Gondolom,szegények inkább szobatiszták lettek csak, szabaduljanak.

12. Szkatica30 (válaszként erre: 11. - Sylvia81)
2010. ápr. 1. 10:57

Akkor se szép az anyósodtól,hogy tudod,kicsit meg kell húznod magad és visszaél ezzel.


Amúgy szerintem nem attól lesz egy gyerek szobatiszta,mert ráerőltetik.

Az 30 éve volt divat.

11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Szkatica30)
2010. ápr. 1. 10:29

elhiheted, hogy nem mosolyogtam.

Sajnos most elég speciális a helyzetünk. Ez egy átmeneti állapot és igazából nem vagyunk rájuk utalva, de amíg a cuccaink egy részét ő kerülgeti a másik házban, addig egy kicsit meg kell húznom magam - más kérdés, hogy a cucc azért van még ott, mert apósom elfoglalja az egyik szobát és azért nem tudjuk elhozni...

Ha érdekelnek a részletek, olvashatod a naplómat. ;)

10. Szkatica30 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. ápr. 1. 10:26

Nálunk a szobatisztaság csak hármónkra tartozott.(Anya,Apa,Matyi)

Nem mászott bele se Anyukám,se Anyósom.

Amíg voltak balesetek,inkább nem mentünk sehová.


Ha a Te Anyósod az enyém lett volna,bizony megkértem volna,hogy menjen a fenébe!

2010. ápr. 1. 10:11

Jah, a kakis rész kimaradt...

Az nem nagyon megy a WCbe, rendszerint a pelusba vagy a bugyiba intézi el, hiába mondom, hogy a bugyi is szomorú, meg a WC is, mert nem oda kerül - de ez eddig süket fülekre talált. Azt hiszem, az ingert magát még nem ismerte fel, csak mikor már nyomni kell...

De ami késik, az eljön! ;)

2010. ápr. 1. 10:08

Sziasztok!


Hát, ez nálunk érdekesen alakult.

A lányom első nap még hajlandó is volt rátenni a fenekét a bilire, de aztán másnap, már ha csak meglátta is, keserves sírásba kezdett.

Gondoltam, egy próbát megér, felraktam a WCre. Na, mivel ez sokkal jobban tetszett neki, vettünk szűkítőt. Már ott tartottunk, hogy minden peluscserekor, meg este mentünk, és ha szólt, akkor is.

Nemrég kölötöztünk, anyósék lakásába. Após itt lakik (rem., nem sokáig, mert már megint meg tudnám fojtani - de ez más téma), anyós nem, ő csak néha jön (huhh, ezt hosszú lenne magyarázni).

Szóval.

Én sem vagyok az erőszakosság híve, úgy voltam vele, hogy majd szép fokozatosan. Főleg, hogy itt van elszívó, 1 perccel villanygyújtás után bekapcsol és a lányom úgy félt tőle, mint a tűztől. Aztán jött anyós, lecibálta róla a pelust (szó szerint, mert a pelus kettőnk dolga, senki más nem nyúlhat hozzá, erre jött ugye anyós, a gyerek meg menekült előle), aztán még a WCre is ráerőltette, mondván, ősszel nem veszik be az oviba. Hát, fel tudtam volna rúgni, a gyerek meg ugye ordított, mert még annyira sem volt tekintettel rá, hogy a villanyt ne kapcsolja fel, csak az előszobában (pont ott van a WCajtónál, simán elég).

Nah, aznap 5 nadrág és bugyi látta a kárát ennek a mutatványnak, másnap még 4. De a lányom már egyre kevésbé ordított a WCn.

Aztán anyós hazament, másnap nem is erőltettem a dolgot, gondoltam, dolgozza fel. Aztán utána nap megkérdeztem, levesszük-e a pelust és legnagyobb meglepetésemre igent mondott. És onnantól, max. napi 1-2x pisilt be, de ez is elmúlt pár nap alatt.

Persze, vannak balesetek, tegnap a vacsinál is volt, de ott tartunk, hogy ha bepisil, szégyelli magát - tegnap pl. meg se akarta mondani, csak láttuk rajta, hogy van valami...


Anyósra még mindig haragszom, mert félek, hogy ez később még visszanyal. De végülis neki köszönhetem...

2010. ápr. 1. 09:53

Sziasztok!

A kisfiam márciusi így a második szülinapja után,nyáron kezdtük el a bilizést.Lehet,hogy sokan megszólnak majd érte,de nálunk az vált be,hogy minden pisi után jár egy darab ropi.(előtte szinte nem evett ropit)

Két hét alatt szobatiszta lett.(Pisi,kaki)

Aztán már nem volt nagy dolog a ropi se,de a szobatisztaság megmaradt.

2010. ápr. 1. 09:13
Sziasztok!Az én kislányom február 28-án volt 2 éves,sokat próbálkoztunk a bilivel de menekült ha meglátta:)Aztán most 2 hete jött egy fordulat nála és azóta mindig a bilibe pisil és kakil,csak éjszakára kell pelus meg ha valahova elmegyünk ráadom,de általában száraz,és szól hogyha pisilnie kell.Nemtudom hogy vette rá magát,hogy bilizzen amekkora ellenállást mutatott azt gondoltam,sose lesz szobatiszta!Lehet tetszett neki,hogy az egész család körbeveszi és tapsol ha produkált valamit:)
5. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Ede9aabae1)
2010. ápr. 1. 09:06

Szia!


a kisebbik fiam is 20hónapos, és már elég ügyesen használja a bilit.. :) de szerintem ez teljesen gyerek függő, mert a nagyobbik fiam 2,5 éves elmúlt, mikor egyáltalán hajlandó volt ez ügyben szóba állni velünk.. :) nálunk most az vált be, hogy amikor pucérkodik ( este fürdés előtt, meg reggel ébredés után), kérdezgetem, hogy pisil-e a bilibe.. :) egyre többször eszébe jut már magától is, de igazából csak rajtuk múlik, hogy akarják-e már a dolgot, erőltetni nem érdemes.. :)

4. gerb
2010. ápr. 1. 09:05

Az én fiam nyáron lesz 3 éves és még mindig nem szobatiszta. Most próbáljuk rászoktatni, felkelés után már sikerül is belepisilnie, de sokszor hatalmas ellenállást mutat.

Nagyobbik fiam is majdnem 3 éves volt, mikor egyszerűen nem kapott napközben pelenkát és 2 hét alatt szobatiszta lett. De ő nem volt olyan ellenálló, mint a kisebbik.

Lányomnál 20 hónaposan kezdtük, és viszonylag gyorsan sikerült nála.

A legkisebbnél én sem akarom erőltetni, de szeptembertől ovi, úgyhogy muszáj lesz a nyáron pontot tenni az ügy végére:-)))

2010. ápr. 1. 09:03

Szia!

Fiam 15 hónapos nekem egyenesen tiltakozik,ha bilire ültetem,csak trónol rajta,nem pisil.

2. Tina87 (válaszként erre: 1. - Ede9aabae1)
2010. ápr. 1. 08:59
Kicsi csajom most múlt 2 és féléves és most kezdett hajlandóságot ez ügyeben.Pancsi elött már pisil, de elég régóta mondogattam neki, hogy nagylány és ezt így meg úgy kell.Erőltetni nem mertem mert azzal csak visszább húztam volna.Úgyhogy nálunk most alakulgat csak :)
2010. ápr. 1. 08:57

Sziasztok!


20 hónapos kisfiunkat szeretnénk bilire szoktatni. Már elkeztük neki magyarázni a használatát, rá ültetjük fürdés előtt, de hamar felpattan! :-) Szeptemberben születik meg a tesókája, és addig jó lenne előre lépni az ügyben?

Nektek mi a bevált módszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook