Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje fórum

Két éves a gyermekem. Eljött a bilire szoktatás ideje (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
65. 5e48d37001 (válaszként erre: 64. - Tündér74)
2010. máj. 26. 09:01

Régebben azért kezdték korábban,mert nem voltak eldobható pelenkák,a gyerek telepakolta pisivel kakával a pelust és marta a popsiját a cuccos diszkonfort érzete volt és hamarabb igényelte ő is a szobatisztaságot érzete a baba mennyire jó,ha nincs rajta a az a sok nedves gönc.

Az anyukám babaápóló könyvében ami 1965-ös kiadás: "egy jólnevelt gyermek 2 éves korára szobatiszta.Legyünk türelmesek,ne szidjuk,büntessük,dicsérjük a gyermeket legyen sikerélmény számára,ne adjnuk rá jó időben pelenkát..."

2010. máj. 26. 08:42

Sziasztok! Egy két éves gyerek már valóban érett a szobatisztaságra: testileg. De nem biztos, hogy lelkileg is felkészült, megérett rá, csak sajnos sok szülő ezt nem veszi figyelembe.

Ez nem új trend, régebben nagyon rosszul csinálták /büntetés, szidás, ezáltal a gyerekben szorongás alakult ki, félelem stb./ ezt az egész szobatisztaság ügyet, régen sajnos nagyon korán kezdték el a szobatisztaságra nevelést, de szerencsére az utóbbi évek javuló tendenciát mutatnak ezen a téren, bár sok szülőre még mindig komoly nyomást gyakorol a környezete.

Én szerintem minél kevésbé aggódunk a szobatisztaság miatt, annál jobban megkönnyítjük gyerekünk helyzetét. Nem szabad gyerekünk „teljesítményét” másokéhoz mérni!

Sokan azt hiszik, /ismerőseim körében is/ hogy a szobatisztaság gyorsasága összefüggésben van a gyermek értelmi szintjével. Pedig nincs. Ahogy más készségek és képességek (járás, beszéd, stb.) kialakulása is egyénenként jelentős eltéréseket mutat, így van ez a szobatisztaság kialakulásával is: nem intelligencia függvénye.

63. 5e48d37001 (válaszként erre: 57. - Kitrákotty)
2010. máj. 26. 08:10

Egy 2 éves gyerek már érett a szobatisztaságra,pont emiatt az új trend miatt van az ,hogy egy 3,5 éves gyerek tartogatja a kakát az oviban és mikor hazaér ráadják a pelust és abba kakál,éjsza 5 éves gyerekek pelusban alszanak mert bepisilnek.


Lányok,mi Wc szűkítóvel kezdtük 21 hónaposan 2 évesen már szobatiszta volt éjszakára is.

Próbáljátok meg úgy,hogy mesekönyvet raktok a kád szélére,meséltek neki,ha sikerül belepisilni a gyerkőcnek akkor nagyon megdicsérni a kakánál is.

3 hónap nehéz volt ,de megérte.Az én gyerekem immunis volt a bilire elmászott a szűkítő volt a nyerő.

62. Zsabesz86 (válaszként erre: 15. - Ronikutyi)
2010. máj. 26. 07:20

Az én fiam ráül a bilire,de semmit nem csinál bele még!Mondom neki hogy oda kell pisilni,meg kakilni,de semmi nem történik!Aztán várok még kicsit vele mielőtt vissza adom a pelust és akkor szokott pisilni amikor feláll a biliről!:(

Nem baj!Mi se úgy születtünk hogy egyből a WC-re mentünk elvégezni a dolgunkat!:)

Ők is belejönnek és szépen megtanulják!:)

61. bebe82 (válaszként erre: 22. - Mandula71)
2010. máj. 26. 07:19
De felvehető, ha az adott településen nincs bölcsi és a szülők visznek az önkormányzattól igazolást, hogy dolgoznak. 2,5 éves kortól és ha szobatiszta.
60. bebe82
2010. máj. 26. 07:18
Szerintem egyik anyuka sem olyan hülye, hogy ráerőltesse a gyerekre. Egyikünk sem fogja leszorítani a bilire. Szimplán csak megmutatjuk Nekik, hogy van pelus nélkül is élet. Ha nem megy, akkor nem megy, vissza a pelus. Majd később. Ennyi. Ez szerintem nem erőltetés. Közben legalább levegőzik a fenekük is.
59. selyemfenyő (válaszként erre: 57. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 23:32

elfelejtettem, igazad van szerintem is ráérnénk

még. köszönöm hogy megerősítettél.

58. selyemfenyő (válaszként erre: 57. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 23:27
én ráérnék csakhát a mamák jönnek azzal hogy én már ilyenkor. na ettől bezsongok,nálam ez szimpla próbálkozás hogy mi tetszk meg mi nem. a hisztivel elvagyok, úgy rakom ki az udvarra ami röpke 2000 nm, hogy azonnal elfelejti, de az új heppjével nem bírok, kiköpködi a darabos kaját, jó esetben ! volt már hogy szembehányt azzal amit előtte való nap simán megevett. különben tényleg nagyon hisztis, sok a mama, kevés az unoka ott sok van engedve itthon csak akkor nem megy a műsor ha kinnt lehet .
57. kitrákotty (válaszként erre: 56. - Selyemfenyő)
2010. máj. 25. 23:14

Mindjárt kettő? Bőven ráértek még a témával! :-)


Miért csapod be?

Ez már tényleg erőltetés, siettetés, hogy új játékkal, meg "csalással" akarod tul.képp rávenni valamire, amit ő nem akar, ezt jelzi is (hiszti).


Hagyd, hogy a maga ütemében fejlődjön, majd eljön a bilinek is az ideje, ha így folytatjátok, még problémák lehetnek belőle később. Egészségi és lelki is.

2010. máj. 25. 23:08

sziasztok ! látom mindenki küzd, az én picuskám mindjárt kettő. utálja a pelust,imád pucérkodni, na godoltam !a kertben engedtem,had pisiljen a csigáknak meg amit talál,oké megvan a kedvenc fája ahol elbújik előlem, gondoltam akkor benn a lakásba a bili.Még olyan sírást én nem láttam,van

egy öreg kis sámlim,szembe raktam a bilivel,rá-

tettem két játékot amit még nem látott,fölkapta,úgy otthagyta nekem a bilit hogy még.köv.próba, ráültettem, hiszti, belecsempész-

tem egy parafa dugót hogy nahát sikerült , ügyes

most úgy ahogy megül rajta.fogy a parafadugó!

55. Tina87
2010. máj. 25. 23:06

Én lánykám most lett szobatiszta.pár hete már pelus nékül van napközben és már 3. éjjel van pelus nélkül és nem pisilt még be.

2 éves és 9 hónapos :D

Ő döntött így, én nem mert erőltetni tavaly nyáron neki.3 éves korig ráér.Ha erőltetik sokkal inkább nem akarja.

54. kitrákotty (válaszként erre: 53. - Tündér74)
2010. máj. 25. 23:04
dejó duma :-)))
53. tündér74 (válaszként erre: 51. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 23:01

Én is ebben reménykedem, hogy könnyebb lesz, ha majd igazán jó idő lesz és ennyi idős gyerekeknél szerintem gyorsabban fog megtörténni a dolog.

Persze a rokonság állandóan ezt kérdezgeti: szobatiszta már? Én meg azt mondom, hogy igen szobatiszta, csak szeret pelenkába pisilni, kakilni. Végülis ez az igazság.:)

2010. máj. 25. 22:58

És nektek beszél a picitek?

Mert az enyém még nem,csak mutogatja a pelenkát,h van benne valami,meg ha rákérdezek,hogy van kaka?akkor egyből odanyúl.Viszont szereti,ha leveszem róla,fel sem akarja sokszor venni,ő nem ragaszkodik hozzá,és ha azt mondom neki,hogy gyere,fel vesszük a pelust,akkor egyből ráül a bilire,de nem pisil bele,meg semmi.Én sem akarom erőltetni,oviig van még több mint 1 éve,csak reménykedek,hogy addigra kialakul legalább az,hogy napközben nem kell a pelus.

51. kitrákotty (válaszként erre: 49. - Tündér74)
2010. máj. 25. 22:52

Enyém is augusztusi :-))


Egyébként halkan megsúgom, hogy nem ám kötelező az ovihoz a szobatisztaság, csak kényelem meg elvárás az ovi részéről (úgy értem, hogy írásban sehol nem írják elő).

Én nem aggódom, jön a nyár és a jóidő (remélem), könnyebben megy majd.

FŐleg, hogy itthon leszünk mindannyian, most bölcsibe jár, a kevéske együtt töltött időnket nem fogom ilyenre "pazarolni" ha értitek mire gondolok, hogy zrikáljam a bilivel.


Bölcsiben is mindig megkérdezik tőle, eddig egyszer egyezett bele, hogy ráül a bilire, három csepp erejéig, de a gondozónő olyan boldog volt! :-)))

azóta se ül rá :-D nem erőltetik szerencsére ott sem!

50. orsi26. (válaszként erre: 45. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 22:50
Sírás meg pláne ne történjen,akkor aztán végképp nincs értelme semminek!Ilyen nálunk sem fordulhatott volna elő!Egy biztos,ha Levin volt pelus,az sem érdekelte,ha nem volt,az sem:)Nem tudom miért,egyszerűen nem érdekelte a pelus és most sem,ráadtam,levettem,aztán ennyi,mintha nadrágot vagy pulcsit adtam volna rá.Lehet neki ezért is volt könnyebb,mert nem ragaszkodott hozzá..
2010. máj. 25. 22:46

Sziasztok!

Kitrákotty az én kisfiam is nyáron /augusztusban/ lesz 3 éves és szintén ragaszkodik a pelusához, de már vissza tudja tartani, mert mindig kivárja, amíg ráadom.

Kicsit sürgős lenne a dolog, hogy leszokjon, mert szeptembertől ovi, de erőszakkal nem veszem le róla a pelenkát. És nem központi téma nálunk a pelusügy.:) Én is abban bízom, hogy 1-2 hét és megoldódik a "probléma", csak hagyom rákészüljön lelkileg. /mivel a visszatartással már nincs gond/

48. orsi26. (válaszként erre: 46. - Vikasz)
2010. máj. 25. 22:45
Ilyen meg sosem volt!2-3 percig ült rajta összesen,aztán ennyi,felkelt.Soha vissza nem ültettem,csak azért,hogy ücsörögjön.Meg most is,mikor nem akart megmaradni a wc-n,levettem,nem fogtam,szorítottam le,hogy márpedig ott kell maradnia..ameddig ült,ült aztán leszállt.Mai napig így van,szól,hogy "készen van" és vegyem le.Van,hogy 2-3 szor ül rá,mire kikakilja magát.Az biztos,hogy eleinte is vagy 20-szor vittem wc-re és most is.
47. vikasz
2010. máj. 25. 22:38
Az én két éves lányom tudhat valamit. Ma bugyit húzott a három hónapos hugára, mondván, hogy nem kell a huginak már pelus :-))))
46. vikasz (válaszként erre: 44. - Orsi26.)
2010. máj. 25. 22:37
Értem. De vannak, akik órákig ültetik a bilin az ilyen piciket, akik még azt sem tudják mi történik velük.
45. kitrákotty (válaszként erre: 42. - Orsi26.)
2010. máj. 25. 22:37

persze, ezt a részét értem.


Én az elejére értettem, a kezdésre, hogy ha nem ő maga szól, hogy na anya, mostantól nem kell a pelus, akkor végülis nem ő döntött. :-)


Az én gyerekem is okos, mint a nap, simán felfogná, még két hét se kéne hozzá, hogy miújság, de az első nap(ok) vitáit meg sírásokat akarom elkerülni azzal, hogy én veszem el tőle, hogy na mostantól nincs pelus! :-o

:-)

44. orsi26. (válaszként erre: 43. - Vikasz)
2010. máj. 25. 22:35
nem kényszerítettem!akkor kapott egy bilit,kipróbálta és pisilt bele.De csak reggel szokott,miután felkelt és persze akkor azt is tudtam,hogy nem azért pisilt,mert tudja is mit csinált,hanem mert ellazult,inger érte és azért pisilt bele.Semmi más jelentősége nem volt,max.annyi,hogy ismerkedett vele,mi is a bili..
43. vikasz (válaszként erre: 20. - Orsi26.)
2010. máj. 25. 22:28
Ez a párhónapos korban való biliztetés úgy tudom káros hatással lehet a gyerekre a későbbiekben. Túlzás ilyen korán ilyesmire kényszeríteni.
42. orsi26. (válaszként erre: 34. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 22:24
Érett-e avagy sem:nem tudom,az én kisfiam egy hete éjjel többször is szól magától,hogy pisilnie kell,menjünk pisilni..pedig senki nem mondta neki,hogy éjnek idején is szólni kell..ezek után ha jól gondolom,akkor ő valószínűleg érett rá..
41. scorpiolady (válaszként erre: 40. - D78161f793)
2010. máj. 25. 22:23
hát igen, a többi novemberi babás úgy tudom már túl van ezen a témán(de jó nekik), én meg most kettőt pelusozok..... ja és Bencének van annyi esze hogy azt mondja a Dani kakilt az ő pelusába is!
40. d78161f793 (válaszként erre: 27. - Scorpiolady)
2010. máj. 25. 22:20

Sziaaaa Eszti! :))

Hát te itt? :D

39. scorpiolady (válaszként erre: 36. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 22:20
Sajnos ezt megtapasztaltuk tavaly nyáron. Akkor nem tudom mi történt, csak azt, hogy egyik napról a másikra szólt hogy pisi, pisi. Mindig rá is ültettem a bilire és pisilt vagy kakilt, majd ugyanígy egyik napról a másikra először újra bepisilt, de kakinál mindig szólt, aztán meg kakihoz is kérni kezdte a pelust és egy darabig rá sem akart nézni a bilire, pedig tényleg nem kényszerítettük semmire. Az egyetlen amit észrevettem hogy nagyon szorulása volt a vége felé, pedig rengeteg gyümölcsöt evett. Ja és tavaly nyáron 18-20 hónapos volt.
38. orsi26. (válaszként erre: 34. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 22:20
Egyrészt ismered a saját gyereked,tudod-látod,hogy milyen tempóban fejlődik és talán érzed,hogy mire képes és mire nem..Másrészt a pelusoktól sokszor volt kiütéses stb,nem igazán egészséges,márcsak ebből a szempontból is jó,ha nincs rajta!De akinek azok,az nyugodtan adja rá,hordja 3-4 éves koráig.Nem vagyunk egyformák,én így gondoltam,örülök,hogy ezek szerint megérett rá,neki nem kell pelus.
37. scorpiolady (válaszként erre: 34. - Kitrákotty)
2010. máj. 25. 22:15
Én speciel azért nem adtam rá pelust, mert ő nem akarta felvenni. Amikor kéri azt kap. Erőltetni én sem erőltetem.
36. kitrákotty (válaszként erre: 33. - Scorpiolady)
2010. máj. 25. 22:15

Én azt tanácsolom, mindig adj neki pelust, ha kakihoz kéri, mert komoly gondok lehetnek abból, ha nem adod oda és emiatt visszatartja, egészségügyi problémákra gondolok.

Végülis baleset nem történik, tudja szabályozni, ha úgy gondolja majd elhagyja a pelust teljesen! :-)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook