Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két és féléves kislányomnak javasolják a mandulaműtétet. Nem tudom, mit tegyek? fórum

Két és féléves kislányomnak javasolják a mandulaműtétet. Nem tudom, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 17. 08:19
Az én lányomnak 3 évesen vették ki az orr manduláját mert ő is nagyon horkolt és sokat volt beteg.Az nem volt nagy műtét.Délelőtt megcsinálták altatásban.Kb 30 perc volt.Akkor sírt mikor kihozták a műtőből de estére már teljesen jól volt.Evett ivott.De sajna nem lett jobb a helyzet és a torok manduláját is ki kell majd venni.Ez nagyobb műtét.Nekünk 6 éves kort ajánlottak.Mert a torok mandula fiatalabb korban még közel van a nyaki ütőérhez de 6 évesen eltávolodik tőle annyira,hogy biztonságban ki lehessen venni.épp azért mondta ezt mert volt már rá példa,hogy a műtét után komplikáció lépett fel és a gyerkőc elvérzett.Ennyi idősen sokkal nagyobb biztonsággal meg tudják csinálni a műtétet.És kisebb a valószínűsége,hogy vissza nő.Fiatalabb korban visszanő.
23. lustiszundi (válaszként erre: 19. - Dominojoci)
2010. márc. 1. 15:23
Borosdban keressétek a Megyeiben dr. Bangó Erzsébetet. Felnőtt szakorvos, de gyerekeket is műt. A húgom kislánya neki köszönheti a hallását, az én fiamnak meg elintézett egy Pesti műtétet, mert ezt a megyében nem tudták megoldani.
2010. márc. 1. 15:21
Ha ki kell venni, sürgősen essetek túl rajta. Én amikor a fiamnál ezt javasolták, mindenféle gyógyszerekkel, vitaminokkal megpróbáltam elodázni a műtétet. Nagy hiba volt. Ma tizenévesen egy komoly betegsége van, ami valószínűleg ennek köszönhető.
2010. jan. 16. 19:55

sziasztok!!

hány napos kórházi benntlét egy mandula műtét??a 9-énes lányomnak kell kivenni mindkét manduláját!!

2009. jún. 18. 19:23

A lányomat Egerben vizsgálták, mert körzetileg oda tartozunk. De ezt a kórházat semmiféleképpen nem ajánlom.

Ha nálunk mégis mandulaműtétre kerül a sor a Bethesdába megyünk, ott nagyon jók a tapasztalataink.

2009. jún. 18. 17:31
érdeklődnék tud valaki gyerek fül-orr-gégészetet ahol műtenek is,rövid határidőn belül?mi borsodban lakunk,de nálunk most nincs gyerek műtét,kórház átvétel miatt,miskolcon meg hónapokat kellene várni.esetleg magánkórházat tudtok ajánlani,ahol korrekt emberek vannak?köszi előre is
2009. jún. 16. 19:23
szia
2009. jún. 16. 19:18
sziasztok!én még új vagyok,most írok először,van itt most valaki?
2009. jún. 16. 18:17
Ma voltunk vizsgálaton, két különböző orvos is megnézte. Mindketten a műtétet ajánlották, mert közepes nagyságú gyulladás nélküli állapotban. Szerintük középfülgyulladást okozhat, és egyéb szövődményei lehetnek (orrmandula) miközben az immunrendszerre nincs befolyással. Mivel csak 3 éves kortól végzik altatásban, még van fél évünk gondolkodni.
15. 00346cf747 (válaszként erre: 8. - Anyuca66)
2009. jún. 11. 23:19
Ha gócos, akkor több bajt tud csinálni, miközben védőereje már nincs. Ízületi, vagy szívbetegséget is.
2009. jún. 11. 11:31

Az én fiamnak másfél évesen vették ki az orrmanduláját. A folyamatosan betegeskedő, fulladozó gyerekből makkegészséges rosszcsont lett.

Most már 20 éves , és azóta sem nőtt neki vissza.

2009. jún. 10. 23:03
Nekem is 3 évesen vették ki, de tisztán emlékszem rá. Nem kívánom senkinek!
2009. jún. 10. 22:49
nekem háromszor vették ki mert visszanőtt. Minél idősebb voltam annál nehezebben viseltem a műtétet. " éves szerintem még nagyon fiatal, nekem négy vagy öt éves koromban vették ki az orrmandulám:nem felejtem el, azt mondták megyünk űrhajózni..
2009. jún. 10. 20:54
mivel horkol tehát az orrmanduláról lehet szó ,nem a torokmanduláról. mindenképpen altatás mert ébren nagyon durva tudom részletesen,27 voltam. várd meg az óvodát, ott úgy is bedurvul a helyzet mindent elkapnak egymástól.
2009. jún. 10. 20:23
Nekem 5 éves koromban vették ki.Addig nagyon sok probléma volt vele,azóta hál istennek nagyon nagyon ritkán fáj a torkom!
2009. jún. 10. 19:47
Korai
2009. jún. 10. 19:32

Az én lányomnak is javasolták, de nem vetettük ki. Ha kételkedsz a dokiba vidd el máshoz. De nem kellene említeni a műtétet.

Szerintem sokat véd a mandula.

2009. jún. 10. 19:10
Szia! mindenképpen egy fül orr gégésszel kell beszélni, mert ő mondja ki az igent. nagyon hamar átvészelik a gyerekek.
6. 00346cf747 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 10. 19:02

Hogyne, altatásban.

Fiammal sok-sok éven át küszködtünk, az egész család beteges volt miatta, ötödikes korában történt a műtét. Bánom, hogy nem korábban: utána szépen lefogyott, és jobb tanuló is lett. Pozitív hozadéka a dolognak, hogy bennünket is elkerült azóta a mandulagyulladás.

5. H.Ancsi (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 10. 18:54
valószínűleg az orrmanduláját kell csak kivenni, azt a gyerekek kb 2 óra alatt el is felejtik.
2009. jún. 10. 18:53
Szia Morris! Az én lányomnak 3 évesen vették ki,nekünk sokat segített.A gyermekorvos azt mondta,nyáron legyen a műtét,így valószínűbb hogy nem nől vissza!-butaságnak tünt akkor,de igaza lett!Most 13 éves,de semmi gond! Bárhogy is döntessz,sok sikert!
2009. jún. 10. 17:27
Szerintem is fül-orr gégésszel konzultálj, akár többel is. Később, nekem majdnem felnőttkorban vették ki, sokkal fájdalmasabb és nehezebben gyógyul.
2009. jún. 10. 16:58

Szia!


Altatásban végzik.


Keress fel egy fül-orr gégészt, az ő véleménye jobban számít mint a gyerekorvosé.

2009. jún. 10. 16:44

Két és fél éves kislányom horkolva alszik, az orrán keresztül nehezen kap levegőt. A gyermekorvosunk szerint ki kellene vetetni a manduláját.

Saját tapasztalat: 30 éve nekem is kivették, utána semmivel sem lett jobb a helyzet, ráadásul később visszanőtt.

Nem tudom, mit tegyek? Egyáltalán ma már altatásban végzik ezt a műtétet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook