Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? fórum

Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2020. márc. 2. 14:01

olyan mintha kicsit visszább vettek volna az újságok,

nem azzal kezdődnek a hirek,hogy mind meghalunk,mert elvisz a virus,

2020. márc. 2. 13:57
Szerintem a lisztet az idősebbek halmozták. A fiatalabbak a kész melegszendvicskrémeket, készétel konzerveket vitték inkább, amikor én voltam boltban.
2020. márc. 2. 05:44

Auchan szombaton, minden volt és nem csak a polcokon, hanem a folyosón is kirakva raklapokra.

Én is vettem plusz egy kg lisztet, cukrot és olajat és 3 csomag tésztát. Ja és egy csomag rizst, pedig nem szeretjük:) De aztán a férjem azt mondta, hogy ne őrüljek meg és fejcsóválva, rosszallóan rám mosolygott:)

401. Bözsi néni (válaszként erre: 399. - Érdekes73)
2020. márc. 1. 23:35
😃😃😃
400. Bözsi néni (válaszként erre: 398. - Érdekes73)
2020. márc. 1. 23:29
A rengeteg lisztet én sem értem.
2020. márc. 1. 17:22

[link]

---------------

393 :)

398. Érdekes73 (válaszként erre: 309. - Bözsi néni)
2020. márc. 1. 17:05
Gyors kajának jó lehet ha nincs más... A készételeket rögtön fogyasztható konzerveket kenyérre kenhető dolgokat még megértem de a rahedli lisztet meg cukrot nem. A konzerv eláll sokáig de a liszt megromlik. A zöldségesnél ma alig volt krumpli pár szemet sikerült csak venni...
397. selena78 (válaszként erre: 392. - Michelle.r)
2020. márc. 1. 14:26
Hát ha bennem van... öntögetem... :)))
396. Piroska52 (válaszként erre: 392. - Michelle.r)
2020. márc. 1. 13:55
öblögetni kell vele,belülről gyógyit,
395. 55Judit
2020. márc. 1. 13:55
Ma voltam TESCO-ban. Minden dugig van áruval, egyedül liszt nincs egy szem se. Itt még nincs felvásárlás, gondolom a liszteket is csak nem érkezték éppen kipakolni.
394. Piroska52 (válaszként erre: 390. - Selena78)
2020. márc. 1. 13:54
393. globus (válaszként erre: 392. - Michelle.r)
2020. márc. 1. 13:50
De jó! Eszembe jutott, hogy kannákban áll a pincében évek óta jóféle házi, 51 fokos :) Szilva, körte, barack, vegyes. Végre lehet valamire használni!
392. michelle.r (válaszként erre: 390. - Selena78)
2020. márc. 1. 13:47
És mi a terv? nyakon öntöd pálinkával? :DDDD
391. michelle.r (válaszként erre: 383. - Papája)
2020. márc. 1. 13:45
Nemrég volt itt a szomszéd, hogy adjak neki rizst, mert tegnap két helyen sem tudott venni, és nagyon kéne az ebédhez.
390. selena78 (válaszként erre: 383. - Papája)
2020. márc. 1. 13:43

Nézd, ha mindenki csak kétszer annyit vásárol, mind szokott, nagyjából ott a dupla bevétel. Szerintem ez még nem megőrülés. Még én is két üveg olajat vettem, két halkonzervet, és na, két üveg piát, ami biztos biztos.


Mert nagyjából semmit nem tudunk az illető vírusról, de azt igen, hogy az alkohol elpusztítja.:)))

389. globus (válaszként erre: 384. - 654268ce3d)
2020. márc. 1. 13:19
Nem tudom miből gondolják, hogy ügyelet sokkal jobb. Nálunk háziorvosok ügyelnek, a rendes heti munkájuk mellett, kétlem, hogy ott alaposabbak lennének. Ki kell ezt is fogni, vannak ilyenek és olyanok, mint minden más szakmában. Jómagam a fiatalabbakat lelkesnek látom.
2020. márc. 1. 13:01

Több éve szedjük a napi fontos vitaminokat, eljârunk sportolni, probâlunk egészségesen étkezni. Miért kellene még ezenkívül akármilyen extra óvintézkedéseket tennünk?

Üdv Németországból🙋‍♀️

2020. márc. 1. 13:01
Tegnap este megszólított egy idősebb férfi. Mondta, hogy most volt vásárolni, de ki voltak ürülve a polcok. Ma délelőtt voltam egy másik diszkontban, ott csak a legolcsóbb rizsből volt kevés, más termékek szokásos mennyiségben voltak.
386. PöttyösPanka (válaszként erre: 383. - Papája)
2020. márc. 1. 12:56
A legjobb védekezés a megelőzés. Ha már vannak olyan betegek, akiknek tünetei is vannak, akkor már lecsúsztunk a megelőzésről. Mivel van lappangási idő, így nem tudhatod, hogy vannak-e betegek. Mire az első betegek kórházba kerülnek, addigra biztos, hogy megfertőznek másokat. Persze mindenki ráér akkor elővigyázatosnak lenni, amikor már van pár beteg. Kivéve azok, akik közte vannak annak a pár betegnek. Vagy érintkeztek azzal a pár beteggel. Szerencsére ilyen mindig csak "másokkal" történik meg, ahogy mondjuk egy betörés is. De én "pánikolós" típus vagyok, így szereltettem be riasztót is.
385. syria
2020. márc. 1. 12:20

Igen.

1. Kivettem a házipatika dobozból a Neomagnol tablettát (egyúttal kiszedtem a lejárt szavatosságú gyógyszereket).

2. Továbbra is kerülök mindenféle tömeget.

3. Feltöltöm a szokásos szintig az egyébként is leapadt konzerv, tartós élelmiszerkészletemet (liszt nincs közte).

4. Gyakrabban alkalmazom a jó öreg hypot.

Tehát csak a szokásos, kicsit felturbózva. :)

2020. márc. 1. 11:03
A férjem nemrég volt influenzás. Elkezdett fájni a háta, elment az ügyeletre. Ott alaposan kikérdezte a fiatal orvos, és a lapjára ráirta hogy nincs nehézlégzése, sem láza, ha rosszabb lesz, menjen a kórházba. Azt is leírta, melyikbe. Egyébként edzés miatt sérült le, semmi vírus. Nekem ez körültekintőnek tűnt. És sokan voltak az ügyeleten, gondolom nem akartak a háziorvoshoz menni ők sem...
383. papája
2020. márc. 1. 10:41

Egyik nagy Spar áruházi pénztáros mesélte tegnap. Eddig a napi bevételük 5 millió Ft. volt, mostanában 9 millió.

Mi ez, ha nem pánik. Nem is értem hogy lehet ennyire megőrülni. Mi lenne akkor, ha tényleg lennének betegek, netán tömegével.

382. asgardi (válaszként erre: 367. - Bözsi néni)
2020. márc. 1. 10:24
Ott a pont.
2020. márc. 1. 10:03

Bennem is viaskodnak a gondolatok.

Viszonylag higgadtan állok hozzá, de nekem is eszembe jutott, hogy ha mégsem olyan veszélyes, akkor miért vannak ilyen fokú intézkedések.

Tegnap már olyan cikket is olvastam (igyekszem hiteles forrást nézni csak), hogy gyerekekre egyáltalán nem veszélyes.

Hát, kinek mi a nem veszélyes.

Én mondjuk annak sem örülnék, ha egy emberes influenza szerű tünetegyüttest produkálna. Annak meg szintén nem, ha tüdőgyulladással feküdnék az intenzíven, mialatt ő értem izgul valahol.

Persze ennek ellenére nem tartanám megalapozottnak ezt a sok intézkedést világszerte.


Továbbra sem kapok sehol fertotlenitőt. Köszönöm szépen a tanácsokat, ki fogom próbálni!

Mi most azt a javaslatot kaptuk a suliban, hogy aki meg tudja oldani, maradjon otthon.

És mivel egész télen egymásnak adták a fertőzések a kilincset nálunk, így nem viszem. De nem a korona miatt, egyéb oka van, csak pont egybeesik. Nyugodtabb vagyok így.


Egyébként szerintem mivel nagyon sok esetben ki sem derül, ha fertőzött valaki, sokkal jobban jelen van már a világban, csak nem veszik észre.

Dél-Koreában egy idős nőn másodszor jelentkeztek a tünetek. Japánban pedig egy férfin, egy hetes gyógyult szakasz után. Ez annyira nem hangzik jól, de remélhetőleg ők csak a "balszerencsés kivételek".

380. papája (válaszként erre: 379. - Cicaaa65)
2020. márc. 1. 09:24

...semmiért.

Már az Olaszok is rájöttek, hogy elcseszték. A nagy karantén miatt óriási agyagi kár éri/érte az országot, csak a turizmus bevételeinek elmaradása miatt. Most meg visszavontak mindent, menteni próbálják a menthetőt.

2020. márc. 1. 09:17
Sok a hűhó..
378. unom (válaszként erre: 377. - Globus)
2020. márc. 1. 08:35
A koronavírusok gyakoriak, nem konkrétan ez a típus.
377. globus (válaszként erre: 376. - PöttyösPanka)
2020. márc. 1. 08:27

Szerintem azért, mert tüneteiben nem lehet megkülönböztetni. E cikk szerint gyakori és már 1960 óta ismeretes.

[link]

2020. márc. 1. 08:22
Egyáltalán hogy jön ide az influenza? Egyesek azt, hogy ez nem influenza, és súlyosabb annál, úgy értették, hogy ez csak egy influenza, és ezt nem tudják elengedni.
375. Channa* (válaszként erre: 372. - Bözsi néni)
2020. márc. 1. 08:19

Oltás csak később lett H1N1-re.


Nem hinném, hogy én keltek pánikot ezzel.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook