Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kórházak a koronavírus időszakában. Mi az igazság? fórum

Kórházak a koronavírus időszakában. Mi az igazság? (beszélgetős fórum)

1 2
38. pteri
2021. márc. 14. 20:52
Minden kórházban, minden covid-osztályon más a helyzet. De mindenhol romlik.Milyen igazságot szeretnél? Én ott dolgozom. Nyilván köt a titoktartási kötelezettség, de nem is hazudhatunk. Aki még talpon van, teszi a dolgát, és imádkozik, hogy vége legyen már. Nem tudsz felkészülni, senki nem tudja megmondani, ki kapja el könnyebben, ki esik át rajta könnyebben vagy súlyosabban. Lehet, hogy jósokat kellene alkalmazni. Legyünk pozitívak , reménykedjünk!
2021. márc. 14. 09:55
Az az igazság, hogy a helyzet szar.
36. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 09:51

Hát én Pécsen szültem.

Ott a szülészeten van covid osztály is.

Ami biztos, hogy ugyan azok vannak felváltva a covidosoknál akik a patológián és a gyermekágyas részen is.

Ambulánsan kerültem be. Ez úgy működött, hogy a ambulancián ha a gyors teszt negatív akkor egy elkülönítő szobába visznek a patológiára. Onnan csak a rendes negatív teszt után kerültem több ágyasba. Naponta lehetett csomagot le és fel küldeni erre többnyire külön emberke volt. Volt mikor az egész osztályon egyedül a főnővérke volt de ez csupán 1 alkalom volt. Amúgy nem mondhatom, hogy lett volna bármi fenakadás. Persze minden dolgozó fáradt túlterhelt,szerintem covid nélkül is. Mivel nekem program császárom volt, de nem volt kitűzve előre az időpont így káosz volt az is hogyan lehet majd férjem bent. Mindenki mást mondott. Bejön férjem gyors tesztet csinálnak ha negatív ott lehet velem. De közben kinyögték programosoknak apukának kell magának intézni, de hétfőn csak annyit tudtam csütörtök vagy péntek csm.. Nagyon nem volt mindegy így mikor tesztel és hova jut be mert csak a 48 órásat fogadják el.. Mindenesetre a főorvos normális volt sikerült elintézni hogy a kórház tesztelje férjemet. Aztán őszintén? A kutyan nem kérdezte szülésem napján férjemet negatív vagy pozitív lett. Automatikusan felküldték a szülőszobára.

35. dfc04c70e4 (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2021. márc. 14. 09:27
Igaz.
34. andi6020 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 09:22
Ha nagyon előrelátó akarsz lenni, max annyit tudsz tenni, hogy leszervezel valakit, aki felügyel a gyerekedre, ha ne adj Isten kórházba kerülnél. Látogatni úgy sem lehet, befolyásolni sem tudsz különösebben semmit.
33. dfc04c70e4 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 09:14

Kedves anonim fórumnyitó!

Itt már többen leírtuk a véleményünket. De valahogy az az érzésem, hogy valamiért rágod a gittet. Ez pedig nem más, mint egyfajta kényszercselekedet.

Hidd el, hogy pusztán jó szándékkal írom, mielőtt még olyan hozzászólásokat kapnál, amik nem esnének jól.

Engedd el ezt a "tisztán lássuk a valóságot, mire készüljünk és gondoljuk ki, mit fogunk tudni megoldani" szlogent! Bocs, de egyfolytában ismétled magad, és én sem tudok mást tenni, mint ismételni önmagamat. Pont azt írtam korábban: nem lehet felkészülni rá. Jön, mint derült égből a mennykőcsapás.

Ha valaki kórházba, ne adj isten még lélegeztetőgépre is kerül, akkor sem tudhatjuk, mi lesz a sorsa. De miért rágod magad ezen?

Értem én, hogy egyedül vagy a gyerekeddel. De ez a kovid szempontjából semmivel sem nyom többet a latba annál, mint aki teljesen egyedül él, vagy akár családban. Ha baj van, az éppen akkora baj minden érintettnek - függetlenül attól, hogy hányan vannak körülötte.

Ne a mi lesz ha... legyen folyton a gondolatodban!

Senki sem tudja, mi lesz ha...


Engedd el! Mielőtt belebetegszel a túlzott aggodalomba.

32. df1e1c376c (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 08:26
Nem ertem a hozzatartozo dolgot. Egy fertozo osztalyra ugysem maszkalhatnak be latogatni, vagy barmiert. Az meg, hogy ki ontozi a viragokat otthon, vagy ki viszi ki setalni a kutyat, nem mas, mintha a busz csapott volna el, es begipszelve fekudnel a korhazban.
31. aszparagusz (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 08:11
Az, hogy mire számíts a kórházban (sok jóra ne) nem függ össze azzal, hogy egyedülállóként meg kell oldanod a gyereked ellátását, ha kórházba kerülnél.
2021. márc. 14. 08:09

Sziasztok! A vejem covid osztályon ápoló. Nagyon nagy a túlterheltség. Sok olyan más osztályról odavezényelt kollégával kell dolgoznia, akik pl nem tudnak vért venni injekciót beadni. Így helyettük is neki kell ellátni ezeket a feladatokat. Kemény a helyzet. Komolyan nem értem azokat, akik elhiszik azt, hogy a kórtermek üresek, és ez egy árverés. Csak azért, hogy beoltsanak minket,stb.

Az, hogy a védekezés nem hibátlan, azt tudjuk. De ezt még világviszonylatban próbálják megoldani, nem csak Magyarország problémája.

(gondolok a köztéri maszk viselésre - szerintem sem ez a megoldás, de ezt csak zárójelben)

29. bozsu55 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 08:00
Jajjj,ez durva.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2021. márc. 14. 07:58

Pont ezért,indítottam ezt a fórumot,hogy lássunk tisztán a valóságot.Mire készüljünk amíg tudunk. Gondoljuk ki,mit hogy fogunk tudni megoldani,legfőképpen olyanok mint én, akinek nincs hozzátartozó.

Inkább készüljön az ember és ne történjen semmi..minthogy derült égből villámcsapásként érjen.

2021. márc. 14. 07:53
Itt a közeli kórházban mar önkénteseket hívnak etetni,tisztázni a betegeket.
26. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 07:52

Teljesen mindegy, hogy hol, mi volt tegnap, a múlt héten. stb.

A helyzet óráról-órára változik.

Lehet, hogy az egyik kórházban még teljesen normálisak a körülmények, a másikban már teljes a káosz.

2021. márc. 14. 07:50

Én február elején voltam kórházban.

A kórház egyik szárnya le volt zárva a covid betegek részére. Hallottam, hogy azt mondja a telefonba az egyik adminisztratív munkatars, hogy tele van a covid osztály, jelenleg nem tudnak beteget fogadni.

A kórtermem ablaka rálátott arra a szárnyra, valóban tele voltak a kórtermek betegekkel.


Engem néhány társammal a neurológiáról az orr- fül- gégére helyeztek el. Mi viszonylag jobb általános állapotban voltunk, egy agyvérzés utáni, egy agyérgörcs utáni, és egy frissen diagnosztizált magas vérnyomásos agydaganatos beteggel voltam egy kórteremben. Itt a nővérek nagyon kedvesek voltak, de nem voltak hozzászokva az agyvérzéses betgekhez, az a szobatársam, aki az volt, maga alá pisilt, kakilt. Azt egy nővér nem tudja egyedül kezelni. A nénivel kedvesen, türelemmel bántak, de látszott, hogy nem ez ott a megszokott.

Sok nővér át volt vezényelve a covid osztályra.


Ez mint írtam, februárban volt. Azóta nyilván nem javult a helyzet.

2021. márc. 14. 07:46
Eléggé car a helyzet. Médiában minden ok. Egyre több nyilatkozatot lehet olvasni, hogy hamarosan beüt a káosz. Annak kell hinni
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - 5236d12e25)
2021. márc. 14. 07:28

Mennyire ápoló van? Hallottam olyat,hogy 2 osztályt visznek ketten- hárman...amíg a folyosó másik oldalán lévő osztályon vannak a nővérkék,addig kitesznek a nővér pultra egy hívót,hogy ha sos nagy baj van akkor lehessen őket vissza "rendelni" ..persze ha van olyan szobatárs ,vagy beteg aki addig is ki tud menni.

Szóval őskáosz,és ebben mondom TISZTELET AZ ÁPOLÓKNAK ,ORVOSOKNAK ,és köszönet a találékonyságukért,hogy mindig mindent megoldanak áthidalnak.

Csak hát ismerjük a mondást...sz..arból nem lehet várat építeni

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 05:16

Mostanság? 🤷‍♀️

Decemberben szültem. 3 hetet voltam bent. Káosz.

2021. márc. 13. 19:45

Elég szomorú.....de megértem azokat akik féltik az állásukat.

Azért is kértem volna,hogy olyanok írjanak akik voltak / vannak kórházban,bárhol..egyszerű embereket...

2021. márc. 13. 19:04
Jól tudod, hallgatni kell
19. E'lodie (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 18:08

Jól gondolod.


A bizalmatlanság és a bizonytalanság is ezért van.

18. Lávli* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 17:18
Teljesen igazad van!
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 184481d874)
2021. márc. 13. 16:25
Engem az igazság érdekelne,nagyon jól tudjuk a média kozmetikáz erősen.Az orvosoknak nővéreknek hallgatni kell.Pedig meggyőződésem ha bemutatnák-elmondanák a valóságot ,ahogy küzdenek embertársainkért, mindenki 6x meggondolná korrzózon-e a bevásárló központokban egymás nyakába lihegve.
16. 184481d874 (válaszként erre: 15. - 184481d874)
2021. márc. 13. 15:39
bocs.: több
15. 184481d874 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 15:38

Megértelek,bár szerintem aki kórházba került és már haza engedték,nem szivesen ír róla,pedig valóban valós a probléma amiről írtál.



Én is kiváncsi lennék,sajnos egyre töb a feszültség mindenkiben,különösen ha ismerősünk is bekerült.

2021. márc. 13. 15:36
S tényleg mindannyiunknak jó egészséget kívánok!
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 13. 15:35
Így is van,mindent megteszek. Sőt annál is többet.Csak mint írtam totál egyedül vagyok,egy 15 éves gyermeket nevelek özvegyen ,és nincs hozzátartozónk.
2021. márc. 13. 15:20
Azt hallottam volt olyan időszak, hogy a fővárosból vidéki kórházakba vittek betegeket mert nem volt hely Bp-i kórházakban. Sajnos ez várható. És leterheltek az eü. dolgozók. Mitől ne lennének? Ezen ne csodálkozzon senki. Csak nehogy ők is kidőljenek.
11. 184481d874 (válaszként erre: 10. - Dfc04c70e4)
2021. márc. 13. 14:14
Ismét egyetértek veled.
10. dfc04c70e4 (válaszként erre: 8. - 184481d874)
2021. márc. 13. 14:13

:)


Hiszem, hogy a jó kívánság is segít. Annyiban, hogy jólesik mindenkinek, és ez jó a lelkünknek. Minden nyálaskodás nélkül. :)

9. dfc04c70e4 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 13. 14:11

Ha voltál már kovidos, akkor az már valamicske védettség számodra. Tudom, hogy újra elkapható, de ne pánikolj miatta!

Felkészülni szerintem senki nem tud rá. Ahogy hallom a híreket, és ismerősök elmondásából tudom, hogy egyszer csak jön, mint derült égből a mennykőcsapás.

Ami rajtad múlik, gondolom úgyis megteszed. Gondolok itt az alapvető szabályok betartására, és a higiéniára. Mást nem tudsz tenni sem te, sem én, sem senki más - szerintem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook