Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség koronavírus idején fórum

Terhesség koronavírus idején (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. ápr. 29. 19:35
Köszönöm szépen!
102. Vanessa82 (válaszként erre: 100. - Ursula33)
2020. ápr. 29. 12:09
De örülök nektek! Gratulálok, és jó egészséget kívánok. 😊
101. NomNom (válaszként erre: 100. - Ursula33)
2020. ápr. 29. 08:48
Jaj de jó, örülök, hogy túl vagy rajta és jól vagytok. Gratulálok a hercegnőhöz.:))
100. Ursula33 (válaszként erre: 99. - Vanessa82)
2020. ápr. 29. 08:19

Hétfőn hajnalban megszületett a kicsi hercegnőnk. Mindketten jól vagyunk. Apuci végig velünk lehetett a szülésnél, de azóta sajnos egyszer sem jöhetett be a picihez.

Remélem holnap már hazamehetünk!

99. Vanessa82 (válaszként erre: 94. - Ursula33)
2020. ápr. 27. 22:34
Igen, írj kérlek, ha ráérsz, hogy mi újság 😊
98. Lédaa (válaszként erre: 94. - Ursula33)
2020. ápr. 27. 16:33
Ursula33 ha jársz majd erre írd meg kérlek, hogy hogy vagytok?!
2020. ápr. 24. 15:19
Köszönöm a válaszaitokat! Úgy látom egy véleményen vagyunk, hogy nem éri meg kockáztatni. Hiányzik a munka, de mivel nincs home office, így maradok itthon. Végülis már csak 15 hét van hátra a szülésig. :)
96. Lédaa (válaszként erre: 90. - NomNom)
2020. ápr. 24. 11:23
Amikor az elején táppénzre kerültem, örültem mert a kritikus időszakban tudtam, hogy itthon lehetek és pihenéssel telnek majd el a hetek. Így a vírus miatti kezdeti káoszt is itthonról figyeltem. Ez is kicsit megnyugtatott így a továbbiakon akkor nem is gondolkodtam. Teltek a hetek és sajnos, mivel a helyettesítésem nem megoldott jöttek a feladatok ,amiket itthonról elvégeztem és néha beszaladtam egy-két aláírásra. A hivatalunkban megszűnt az ügyfélfogadás, telefonon és emailben segítünk a lakosoknak, így szerintem egy kis kockázatú munkahelynek számít a vírus tekintetében. Szóval erősen gondolkodom,hogy visszamegyek...kezd enyhülni az émelygésem, túl vagyok a kritikus időszakon és napról napra több energiám van. Emellett rugalmas munkaidőben mennék vissza, szóval ha mégis lenne egy két rosszabb napom akkor itthonról dolgoznék. Gyakorlatilag most is ezt teszem...csak táppénzen vagyok :)
95. Lédaa (válaszként erre: 88. - Lencsii20)
2020. ápr. 24. 11:12
Megmondom őszintén, ha nem ezen a helyen dolgoznék hanem egy forgalmasabb több munkavállalót foglalkoztató intézményben vagy cégnél én sem kockáztatnék. A te helyzeted valóban másabb, ez a karantén dolog sem hangzik túl jól... :(
94. Ursula33 (válaszként erre: 93. - Vanessa82)
2020. ápr. 24. 09:19

Nagyon rosszul vagyok már, úgyhogy összevakarom magam és ma bemegyek a kórházba.

Alapból szerintem csak jövő héten vennék ki...

93. Vanessa82 (válaszként erre: 89. - Ursula33)
2020. ápr. 24. 07:32
Franciaországban mi a menet? Meddig várnak, mikor indítanak? Hogy viseled?
92. Vanessa82 (válaszként erre: 86. - Lencsii20)
2020. ápr. 24. 07:30
Én pont munkanélküli lettem március közepén, de nem bánom annyiból, hogy tudok tanulni a 3 gyerekkel itthon, meg tudok pihenni. Elvileg ma vagyok 7+3 hetes terhes...
91. NomNom (válaszként erre: 89. - Ursula33)
2020. ápr. 23. 21:02
Hú elhiszem, de már biztosan nem sok van hátra, kitartás! Milyen jó, hogy a nagy meleg előtt megérkezik a babád, nyáron meg már tudod kint tologatni.:)
90. NomNom (válaszként erre: 88. - Lencsii20)
2020. ápr. 23. 21:01

Nem tudom, ha nem tudnék itthonról dolgozni mit tennék. :S Valószínűleg nem kockáztatnék. Így viszont a kiírt dátum előtt 30 nappal kezdődik a szülési szabadságom (nálunk azt már kötelező kivenni). Az július elején lesz, meglátjuk addigra visszamegyünk-e az irodába.

Lédaa nálatok nem megoldható a távmunka?

Nekem is hiányzik bemenni, de így is örülök, hogy legalább dolgozom - persze jó lenne a barátnőkkel fagyizni, kávézni néha, elmenni bébiruhákat nézegetni... :S

89. Ursula33 (válaszként erre: 86. - Lencsii20)
2020. ápr. 23. 20:40
Ma vagyok a 41. hét utolsó napján, eléggé elegem van már mindenből. Már 10. hete itthon vagyok, de azzal semmi bajom nincs, rengeteg dolgot kötöttem például a picinek, megcsináltuk a szobácskáját is, a teraszt is, szóval elvoltunk itthon. Csak már a testem bírja nehezen...
88. lencsii20 (válaszként erre: 87. - Lédaa)
2020. ápr. 23. 14:40

Gratulálok a babához, remélem minden rendben lesz veletek! Az elején én dolgoztam még, szerencsére eddig végig minden rendben volt/van. Aztán 20 hetes terhesen eljöttem táppénzre,mert szükségem volt egy kis pihenésre és ismerőseim is tanácsolták, hogy jöjjek el pár hétre. Közben kitört a járvány és nem mentem vissza. Most 25 hetes vagyok és a főnököm minden áron vissza akar hívni dolgozni, de én nagyon félek. Ezért is érdekel a véleményetek, hogy ti is ennyire komolyan veszitek ezt a kialakult helyzetet? Szerintem ez egyhamar nem fog elmúlni és nem szeretnék semmit sem elkapni. Nekem sajnos sok kollégám van és vannak köztük olyanok, akik jelenleg karanténban vannak.


A te munkakörülményeid jobban hangzanak, én is jobban vissza mennék egy ilyen helyre. De hát olyan nehéz eldönteni, én is félek, hogy bedepizek és érzem magamon, hogy nem jó állandóan itthon lenni, de nem merek kockáztatni.

87. Lédaa (válaszként erre: 86. - Lencsii20)
2020. ápr. 23. 13:37
Sziaaa! Én ma töltöm a 12. hetet és már 5 hete itthon vagyok. A nődokim veszélyeztetett terhességgel kérte, hogy vegyenek táppénzre. Jelentősebb panaszom nem volt csak az előző vetélésem miatt elővigyázatosságból és ugye akkor kezdődött a felfordulás a vírus miatt. Nálam most megy a hezitálás, hogy a genetikai uh. után ha minden rendben visszamennék dolgozni. Egy kis forgalmú hivatalban dolgozom, van olyan nap amikor a 2 kollégámon kívül senkivel nem találkozom. Az elmúlt hetekben észrevettem magamon ,hogy kezdek kicsit depis lenni és azokon a napokon sokkal jobban vagyok ha néha be kell menjek valamit elintézni. Sokat pihenek, főleg délutánonként, de sokkal jobban telik a nap ha van valami feladatom és a főnök is nagyon rugalmasan kezeli a baba helyzetet. :) Szóval még megy a mérlegelés...
2020. ápr. 23. 09:41

Sziasztok! Előszöt is gratulálok mindenkinek a picikhez! :)

Ti higy viselitek ezt a helyzetet, dolgoztok még?

85. Ursula33 (válaszként erre: 84. - Lédaa)
2020. ápr. 17. 09:13
Én még mindig rettegek, hogy valami pont akkor és ott derül ki róla. Pedig már a 40 + 1 héten vagyunk. Ez sose múlik el...
84. Lédaa (válaszként erre: 82. - Vanessa82)
2020. ápr. 17. 08:56
Annyira de annyira együttérzek veled...bár ezt már írtam, de még mindig. Én is a héten voltam dokinál bár váratlanul ért, mert arra számítottam, hogy csak a 12. heti genetikai ultrahangon tudok meg valami újat a piciről. Szóval kedden felhívtam a magánrendelőt, ahol a kombinált tesztet csináltatom és mondta a doki, hogy még aznap menjek vérvételre, amit egy gyors uh. előz meg. Szerencsére már hasi ultrahang volt és kicsit megnyugodtam, amikor láthattam a monitoron. :) Mindig attól rettegek, hogy a következő vizsgálaton jön a hideg zuhany... Szóval 10+5 hetesek voltunk akkor és 35 mm nagyságúak. A héten bejelentkeztem a védőnőhöz is és megvolt az első tanácsadás. Nagyon kedves volt és csak én voltam a tanácsadóban egész végig. Jövő héten labor, aztán genetikai ultrahang. Szépen lassan telnek a napok...
83. Ursula33 (válaszként erre: 82. - Vanessa82)
2020. ápr. 17. 08:49

Nyugi! Ezt már én is megtanultam, hogy doki és doki között is óriási különbség van. Nem véletlenül külön kurzus az egyetemen az ultrahang diagnosztika.

Például itt, Franciaországban, az egyetemi kórházban, ahová járok, a kötelező ultrahangokat külön ultrahang diagnoszták csinálják, nem a nődokik. Persze csinál a saját orvosom is ultrahangot, de tényleg egészen más, amikor pl genetikai szakos szonográfus csinálja a 12. heti uh-t, vagy a magzati szívultrahangot kardiológiai szakos uh-s doki.

Egy-egy ilyen specialitás uh sokszor 50-60 perc volt. Centiről centire, milliméterről milliméterre lemérték a baba minden porcikáját.

82. Vanessa82 (válaszként erre: 81. - Ursula33)
2020. ápr. 17. 08:30
Nem sok történt tegnap... Számomra vadidegen doki (másik városból tettek ide hozzánk 3at) vizsgált meg. Vagyis hüvelyi uhot csinált, de.... Nem értett a géphez, szerinte antik már. Nem tudta melyik gombot kell megnyomni... A hólyagom árnyékolt szerinte. Azt mondta legközelebb menjek el előtte wcre (voltam). Aztán talált petezsákot 11,2 mm átmérőjűt, de csak ennyit tudott megállapítani. 2 hét múlva menjek vissza. Szóval ezért nem akartam április végéig elmenni dokihoz... Csak azért kértem a héten időpontot, mert a saját dokim ezt tanácsolta... Így tehát nem vagyok előrébb...
81. Ursula33 (válaszként erre: 80. - Vanessa82)
2020. ápr. 16. 02:17
❤️❤️❤️
80. Vanessa82 (válaszként erre: 79. - Ursula33)
2020. ápr. 15. 23:32
Igen, tudom, szültem már 4 gyermeket, és ezért félek a holnaptól, hogy van-e szívhang ja... Szilveszter előtt 1 nappal derült ki, hogy a 10+4 hetes babámnak nincs szívhang ja. Szilveszterkor műtöttek... Szóval tudom, hogy bármikor bármi történhet sajnos. ☹️ Gondoljatok holnap ránk. ❤️
79. Ursula33 (válaszként erre: 78. - NomNom)
2020. ápr. 15. 10:38

A gyulladás látszik. Elvileg. Egy hat hetes magzatot már nem csak látni lehet, de szívhangja is van.

Illetve ha nincs a méhben, akkor valószínűleg ott van, a petevezetékben.

A hasüregben ritkábban van, bár arra is van példa.

Amikor nekem HCG-t találtak a véremben (bármilyen alacsonyat is), azonnal mérgezett egérként keresni kezdték a magzatot.

De alapból, egyébként, a franciák is letojják a 12. hétig. Szerencsére nekem normális dokim van, aki alapos és óvatos.

78. NomNom (válaszként erre: 75. - Ursula33)
2020. ápr. 15. 10:09

Igen csak az nem látszik UH-n sem, viszont vannak tünetei. Ha nincs semmi gond akkor csak várni lehet.

Én is azt vizionáltam mikor megtudtam, hogy babát várok mert pár napig eléggé fájt a petefészkemnél.

77. Ursula33 (válaszként erre: 76. - Vanessa82)
2020. ápr. 15. 10:03
Ez ilyen... Még a 40. héten is folyton agyalok...
76. Vanessa82 (válaszként erre: 75. - Ursula33)
2020. ápr. 14. 22:52
Igen, arra gondoltam, hogy nem-e méhen kívüli. De semmi panaszom nincs. Érdekes, mert a tavalyi elvesztett babámmal meg véreztem szex után, fájt mindenhol. Akkor az aggyasztott, most meg az, hogy semmi bajom.
75. Ursula33 (válaszként erre: 74. - NomNom)
2020. ápr. 14. 20:58
Vagy nem végzi el. Sajnos! A petevezetékben megtapadt embrió súlyos, életveszélyes szepszist okozhat akár egy hét alatt is.
74. NomNom (válaszként erre: 73. - Vanessa82)
2020. ápr. 14. 18:54

Huh nem tudom Mo-n miért nyomják ennyire a korai UH-t. Nálunk 12. hét előtt egyáltalán nincs UH csak konzultáció a védőnővel. Ha nem jó helyen tapad meg akkor általában a "természet elvégzi a dolgát". Ez morbidan hangzik de igazából ha rossz helyen is van látszólag megtapadva még változhat a dolog és akkor feleslegesen stresszel rajta az ember hetekig.


Nálunk minden rendben, 24. hétben vagyok. Most már 2 hetente mennem kell szinte védőnőhöz, cukorterhelésre, orvoshoz... nem tartom jó ötletnek, hogy semmilyen vizsgálat nem marad el, de másrészt mivel első terhességem mégiscsak megnyugtat. Csak közben izgulhatok, hogy beteg ne legyek. :S

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook