Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolaváltás 1. osztályban fórum

Iskolaváltás 1. osztályban (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. dec. 22. 19:38

Sziasztok! Úgy látom, hogy rég nem történt új hozzászólás ebben a fórumban, de azért remélem, hogy kapok választ. :)

A kisfiam most első osztályos, gyorsan kiderült, hogy rossz döntést hoztunk az iskolaválasztással kapcsolatban.

Kerestem másik iskolát és át is veszik.

Kérdésem: A befogadó nyilatkozatot mindenképpen személyesen kell bevinnem a régi iskolába, vagy akár el is küldhetem? Mit kell még leadni? (gondolok itt pl. ingyenes tankönyv)

Köszönöm!

74. Mocori
2014. ápr. 7. 15:25

Sziasztok!


Régi a fórum, de próbálkozok vele. :-)


Van-e itt vki, akinek elsős a gyereke és gondok vannak az iskolában? Váltottak-e már vagy gondolkodnak rajta, esetleg második osztálytól?

Mi gondban vagyunk sajnos :((( és jó lenne tudni másról, hátha okosabb lenne az ember...

73. b643145122 (válaszként erre: 72. - Zebracsikó)
2011. okt. 3. 17:53

Igen, voltunk. Szerencsére nincs semmi probléma

Ma írtak valami felmérőt, izgulok hogy teljesített a gyerek benne.

72. zebracsikó (válaszként erre: 69. - B643145122)
2011. okt. 2. 20:58
remélem, voltatok hallásvizsgálaton, muszáj ilyenkor.Elsős korban a betűtanulás miatt nagyon fontos a hallás, a beszédhallás és az észlelés.
71. b643145122 (válaszként erre: 70. - Ncilány)
2011. okt. 2. 19:38

Hát sajnos igen.

Ma udtam meg amúgy hogy egy 2.-os gyerek is átjött, csak a régi sulink másik tagintézményéből ami a város másik felébe van. Ott nem tudom mi lehetett a gond.

2011. okt. 2. 19:18
Akkor rendesen összejött, az isi is, ez a betegség is.
69. b643145122 (válaszként erre: 68. - Zebracsikó)
2011. okt. 2. 18:36

3 éves volt mikor egymás után 3* szúrták fel a fülét, utána kivették az orrmanduláját mert állandóan az okozta. Azóta nem volt neki.

Orvosi szavakkal fogalmazva:

A normálnál vastagabb, de még nem előre domborodó dobhártya.

68. zebracsikó (válaszként erre: 67. - B643145122)
2011. okt. 2. 18:28

hogy érted, hogy "még nem kellett felszúrni" ???


eddig rendszeresen felszúrták? Atyaég!


keress egy másik orvost!

67. b643145122 (válaszként erre: 66. - Ncilány)
2011. okt. 2. 18:14

Köszi.

Nem tudom hogy mi ez, de állítólag ez a rekedtség sokaknál problémát okoz mostanság.

Bár itt a szeptember...

vasárnap-hétfőn úgy fájt a torkom hogy már alig tudtam nyelni. Hétfő este gégészet ügyelet. Ott kiderült csorog a sok váladék a torkomra.

Kedden már rekedtem mint a repedt fazék, de legalább már ne fájt úgy a nyakam és a nyaki nyirokcsomók.

Csütörtökön vissza kellett mennem d.u, akkor már rendesen fújtam és csöpiztem az orrom. Állítólag nem jó a forró inhalálás azért lett ez közli a másik gégész dr.-nő. Hát ez hogy is van?

Ráírta a papírra hogy arcüreggyulladás, de ezt röntgen nélkül nem tudom hogy állapította meg, mikor nem is volt nyomásérzékeny.

Mindenesetre múlt éjjel hajnal 3-ig bírta, most meg már átaludtam az éjjelt h nem dugult az orrom.

A gyereket is elvittem, neki még nem kellett felszúrni nem vészes, de kezdett gyulladni a füle, folyik orra, hurutos köhög..

66. Ncilány (válaszként erre: 65. - B643145122)
2011. okt. 2. 18:00
Nem irigyellek.
2011. okt. 2. 17:46

Sziasztok. Elnézést hogy nem írtam azóta, de nagyon rossz volt a hetem. Torokfájás hogy nyelni nem tutam, torokgyulladás, majd orrfojás-dugulással, enyhén kezdett volna az azrüregemre menni. A fiamnak meg szintén náthaféle és enyhe középfülgyulladás lett.


Szoval az lett hogy igen, új iskola.Hétfőn ment, könyvek szerdán megéerkeztek mindegyik szerencsére.

Próbálta ugyanazt tenni mint a másik suliba, egy fekete pont lett a jutalma, ezután lenyugodott, azóta nincs probléma.

Csütörtökön és pénteken bennültem 1-1 órán hogy hogy s mint tanulnak, hát meg kell mondjam nagyon türelmes a tanítóbácsink.

Egy negatívum a suliba: csütörtökön ellopták a tolltartónkat a suliban, nem lett meg értelem szerűen.

A régi suliba egy vállrándítással elintézték hogy hát így alakult, rosszul gondoltuk anyuka.

64. trapiti (válaszként erre: 63. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 28. 18:37
Engem is érdekelne... :)
2011. szept. 28. 18:35
Szia! Mi történt, új iskola van?
2011. szept. 23. 14:11

A gyereken azért láttam hogy megtört kicsit

Elmondta hogy mi bántja az igazgató nőnek és elintézte annyival hogy istenem, nem tehetek róla.

2011. szept. 23. 13:31

Bementem az igazgatónőhöz, kiírattam. Beszéltem vele, egy vállrándítással elintézte a dolgokat, és mosolyogva adta ide a gyerek összes papírját.

Már a beiratkozáskor könyörögtek a diákok összegéért, és most derül ki h még csak el sem küldték.

Hétfőn még majd el kell mennem a gyerek holmijaiért az iskolába ami ott van, utána megyünk az "új" iskolába.

Könyveket kap addig iskolait még a sajátja nem lesz megrendelve és kézhez kapva.

60. trapiti (válaszként erre: 57. - B643145122)
2011. szept. 23. 13:16

Sajnos hajlamosak így reagálni ha megtudják h a szülő váltani akar/fog. Biztos hogy rájátszottak.

Amikor mi ovit váltottunk, és az utolsó nap a kislányom kikotyogta, délutánra a szokottnál is jobban kiborult. Ott volt a gyerek kiszolgáltatva, az óvónők meg a dadusok meg tették a megjegyzéseket. Délután sírva várt, hogy akkor most vele mi lesz, mert olyanokat mondtak a 3.5 évesnek, hogy ha nem is mehet sehová, anya úgysem tudja elintézni, meg ha innen elmegy soha többet nem jöhet vissza. Szemetek voltak, nagyon megbántam hogy bevittem aznap, nehéz lett volna megoldani, de már bánom hogy nem tartottam itthon arra a péntekre.

59. trapiti (válaszként erre: 57. - B643145122)
2011. szept. 23. 13:12

Szerintem most már ne várj, ne viszakozz! Ami eddig esetleg jó volt, az ezentúl tuti nem fog működnia régi suliban, most már ők is tudják hogy nem bízol bennük.

Szerintem előbb váltsatok, nyugodjon meg a gyerek, aztán még mindig ráértek pszichológushoz menni. Ráadásul könnyen lehet, hogy az új környezetben a kisfiad is másképp fog viselkedni, másképp érzi már magát. Ha eddig nem volt vele az oviban különösebb gond és az iskolaérettségi vizsgálat is rendben volt, akkor szerintem nem a gyerekben van a hiba. Kezdjétek el az új sulit hétfőn, és szerintem még az első héten kérj egy fogadóórát a tanítótól, beszéljétek át az első benyomásokat, mondja el Ő is, hogy mit lát a kisfiadon.

58. Ncilány (válaszként erre: 57. - B643145122)
2011. szept. 23. 12:25

Ajaj, nem akarok vészmadárkodni.

Félek, miután mondtad : el akarod vinni, " rájátszanak ".

Olvasva rengeteg emlék élénkül fel. És mind csak rossz..

Nekem is telóztak jó néhányszor mikor másodszor jártuk az elsőt.

Tudta az anyagot, zavarta az órát.. Jelentkezett, sose szólították fel... Én esetemben ezt tudni kellett volna a tanítónőnek. Hogy tudhat már dolgokat ez a gyermek, és hogy reagál az aki tud valamit. Sokszor jelentkezik, és sose szólítják fel..

Nem irigyellek.

57. b643145122 (válaszként erre: 55. - Ncilány)
2011. szept. 23. 11:00

Most adták fel igazán a leckét.

Kedden lehetne menni 9-re magán úton egy fiatal kedves pszichológusnőhöz.

Addig szerintük várjak a suliváltással. De a másik suli meg mondta h ha ma nem íratom ki és oda be, és hétfőn nem kezd a gyerek ott náluk, akkor nem tudja fogadni a jövőhéten.


Előbb meg telefonált tanítónénink hogy menjek a gyerekért mert megmakacsolta magát amit csináltak a gyerekek, leült és fel sem állt. Aztán most már csak megoldották. Nem hallgatott rájuk egyáltalán.

2011. szept. 23. 10:41

Még valami, lejjebb írtam ( azt hiszem ).

Ne panaszkodj az előző isire!!

Hivatkozz arra, " Úgy érzem ez az iskola jobb lesz a gyermekemnek!

2011. szept. 23. 10:38

Még vannak ezek a könyvek : " Lovász Gabriella, és az Apáczai "??

Utóbbiból nagyon hamar tanulnak. Legalábbis az én lányom ebből tanult..

Elöző szerintem teljesen más logika.. És mintha a társai nehezebben haladtak volna.

( sajna ismételnünk kellett és ezért ismerem ezt a kettőt )

Csak olaslak titeket. Én kinőttem ebből, de van véleményem. Neked kell érezni azt, Jobb - e a Te gyermekednek! És ha az érzékeid azt mondják, Most kell lépni, Lépjed meg!

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - 9536810fa1)
2011. szept. 23. 09:12
Arra gondoltam a lényeget mindenki érti, nem kell cirkalmaznom.
2011. szept. 23. 08:06
Beszéltem reggel tanítónénivel és eléggé csalódott volt hogy kiíratom a gyereket az iskolából.
52. 9536810fa1 (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 23. 07:40
Ez tény, hogy a gyereket felelősségre kell nevelni, de ezt - szerintem - nem úgy csináljuk, hogy elmagyarázzuk, hogy neki ez a kötelessége, és felelőssége... ahogy alább íródott. ... szerintem... :)
51. b643145122 (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2011. szept. 23. 07:15

Én is ebből tanultam még anno. Valahol még meg is van a jó öreg lindás könyv a kis szörnyikékkel együtt.


Az új suliba valami új angol könyv van, de nem kötelező tanulni csak 4. osztálytól.

50. trapiti (válaszként erre: 48. - B643145122)
2011. szept. 23. 07:06
Kíváncsi vagyok, mesélj majd hogy mi volt!
49. trapiti (válaszként erre: 44. - B643145122)
2011. szept. 23. 07:05
Atyaég... 1982-ben ebböl kezdtem angolt tanulni, ennél bárgyúbb könyvet elképzelni is nehéz...
48. b643145122 (válaszként erre: 46. - Zebracsikó)
2011. szept. 23. 07:01

Igazad van, elnézést.


annyi dolog van a fejemben most...

Talán csak az lesz a legjobb ha átíratom a másik suliba. Remélem nem döntök rosszul. S-)

47. zebracsikó (válaszként erre: 44. - B643145122)
2011. szept. 23. 06:53
angolhoz nem értek
46. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2011. szept. 23. 06:51

viszont én is összekevertem kicsit és Te se írtad jól:


a JátékHÁZ az elsős olvasókönyv, ebből tanulhat a gyermeked

a JátékVÁR ennek a másodikos olytatása


és amire én gondoltam, mint nálam második helyezett tankönyvcsalád, az a Lexi betűországban

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook