Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hová tudok fordulni, hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia? fórum

Hová tudok fordulni, hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. 184481d874 (válaszként erre: 17. - 16b5d6ae34)
2019. jún. 22. 11:58
Egyetértek veled Zsuzsa!Mivel eleve speciális iskolában jár ,a következő lépés a Kisegitő Iskola lenne.
20. 184481d874 (válaszként erre: 17. - 16b5d6ae34)
2019. jún. 22. 11:56
Bocsánat.A gyermek ahogy olvastam eleve Gyógypedagógiai ellátást is biztosit számára.Az iskola fent van a netten.Igen,ha nem vagyok túl tolakodó: tényleg mi a betükódja gyermekednek amiért oda jár és kap gyógypedagógiai rásegitést?Nem lenen alkalmasabb egy Kisegitő Iskola ahol a tanulásban akadályozott gyermekek tanulását,oktatását végzik,segitik problémájuknak megfelelően és egészen kis látszámuak az osztályok.Foglalkoznak a gyerekek szociális fejlesztésével is.nem annyira kötött az idejük.De felhivom a figyelmedet arra ,hogy ha elvégzi az ilyen iskolában a tanuló a 8 .általánost a bizonyitványában benne lesz a Kisegitő Iskola megnevezése is.Bocsánat de ezt le kellett irnom.Üdvözöllek és minden jót kivánok.
2019. jún. 22. 11:34
Szia. Az iskolátoknak van Tankerületi vezetője aki elvileg független a sulitól. Én ott éltem panasszal hasonló helyzetben.
18. epervirág (válaszként erre: 15. - L.M.)
2019. jún. 22. 10:50
Prizma Általános Iskola Ès óvoda,egysèges gyógypedagógiai módszertani intèzmèny.telefon szám: 061- 340-8980.
17. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - L.M.)
2019. jún. 22. 10:47

Nagyon sajnállak benneteket és megértem az aggodalmadat is .... de annak sem lenne értelme, hogy engedjék tovább, mert csak a kudarcok érnék sorban :(


Speciális iskolák vannak. Oda menjetek!


Sok sikert kívánok! ♥

16. epervirág (válaszként erre: 15. - L.M.)
2019. jún. 22. 10:40
Nem tudom mi a speciális neve igy ezeknek a suliknak.Ami nálunk van azt Prizma iskolának hivják a 13. kerületben van.
15. L.M. (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2019. jún. 22. 10:31
Ezek milyen sulik? Gondolom van valami speciális neve
14. L.M. (válaszként erre: 12. - Ab3619a9cd)
2019. jún. 22. 10:29

Voltam! Azt mondták hogy ebben ők nem tudnak ebben segíteni hogy tovább engedjék mégis a gyermekem

Ezért fordulok mindenhová ahol segíteni tudnak

13. epervirág (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2019. jún. 22. 09:07
Bocsánat Sikerbox nem neked akartam irni,hogy nyugodtan megkèrdezhetsz hanem.a fórum inditónak.
12. ab3619a9cd (válaszként erre: 10. - L.M.)
2019. jún. 22. 09:00
Akkor a nevelésibe menj be!!
11. epervirág (válaszként erre: 5. - 0adc8842b1)
2019. jún. 22. 08:59
Teljesen igazad van mert vannak ilyen iskolák ès nagyon jók.Nálunk is van ilyen elvittem egyszer a lányomat mèg 3- os volt beültünk egy tanórára ès hihetelen volt,ott mit hoztak ki a gyerekekböl.De nem vettèk fel oda a gyerekemet mert az ( bocsánat nincs ku betüm) Az iku- ja a határon volt igy nem mehetett oda.Èrdemes lenne megprobálni kedves kèrdező.Nagyon dukkolok nektek remèlem megoldodik a problèma.Ha kèrdèsed van nyugodtan kèrdezz.
10. L.M.
2019. jún. 22. 08:53
Igen kap fejlesztést is
2019. jún. 22. 08:52

Voltatok nevelési tanácsadóban?

Van a gyereknek betűkódja? (BTM, SNI)?

8. L.M.
2019. jún. 22. 08:51

Sziasztok! Helyileg Hatvanban

A nevelési tanácsadó mondta hogy diszes de tovább küldték Egerbe szakértőkhöz de oda csak szeptemberbe mehetnénk ezért megpróbálkozok Pesten valahol

Most járom a gyermekjólétit, járási hivatalt, hétfőn ügyvéd

Abban egyetértenek hogy harmadjára nem járhatja az elsőt csak azért mert nem folyékonyan olvas (kibetűzi és utána mondja)

Más tantárgyakból jól teljesít

Lelkileg megviseli Őt nagyon

Fogadtam fel neki magántanárt Ő is nagyon támogat az egész procedúrában

7. epervirág (válaszként erre: 6. - Epervirág)
2019. jún. 22. 08:48
Bocsánat vèletlenül rányomtam a küldèsre.Szóval nem hagynám,hogy harmadszor járja az első osztályt.Iyen nincs,hogy evvel indokolják,hogy:igy.Vedd fel a kapcsolatot a nevelèsi tanácsadoval ők mit mondanak.
6. epervirág (válaszként erre: 1. - L.M.)
2019. jún. 22. 08:45
Szia! Tènyleg nem vagytok könnyű hekyzetben! Nem is hallottam olyarol,hogy egy gyerek háromszor járja az első osztályt!Az èn nagylányom is diszlexiás.Neki mind a három megvan,diszkalkulia( matek) diszgráfia ( irás),ès a maga a diszlexia ( szöveg èrtelmezès).Második èv vègèn bukott meg matekbol tanárt fogadtun mellè átment a pótvizsgán.Amugy nálunk olyan 6-7 èves volt mikor kiderült,hogy dixlesziás.Sajnos nem emlèkszem rá mikor mentettèk fel matekbol ( az ment,megy ) neki a legrosszabbul.Kijárt a sulib a heti 3 alkalommal ugynevezett utazó tanár ahogy felett mentve ugy 3- tol.Minen èvben nevelèsi tanacsadóba kellett vinnem persze mindig levolt joval maradva az átlagtol,de soha nem ismètelt osztályt.Hozzáteszem,hogy szerintem egy osztály ismètlès nem ártott volna neki.Múlthèt pènteken ballagott a 8.osztálybol.Egèszsèg ügyi szakgimnáziumba megy ugy,hogy 2,56 lett a 8- os átlaga.Matekbol itt is fel lesz mentve,de elöre fèlek mi lesz itt.Hozzáteszem,hogy mondták az első szülöin ( elő szülöi volt), hogy aki esetleg èv vègèn megbukna ,de sikeren pótvizsgázik az augusztsba mèg beiratkozhat a gimibe.Igazábol padlot fogtam mert ilyen átlagokkal,hogy mehetnek gimnáziumba.Szóval
2019. jún. 22. 08:23
Hol vagy helyileg? Vannak olyan sulik, ahol a gyermekedet befogadják, a tudását is elismerik, de más hasonló gyerekekkel tanul. Náluk ami másnál mondjuk 3-as osztályzat, nála lehet, hogy ötös lesz. Valóban az első osztály az mindenkinek rossz.
4. lapbarna (válaszként erre: 1. - L.M.)
2019. jún. 22. 06:06

Kap fejlesztést?

Nevelési tanácsadó mit mond?

Szerintem méresd fel a kisfiadat egy független fejlesztő pedagógussal, és akkor kivéded azt, hogy azt mondhassa az iskola, hogy elfogult vagy.

3. semleges (válaszként erre: 1. - L.M.)
2019. jún. 22. 05:11

Hát ez nehéz. Igazgató mit mond?

Teljesen megértelek, valamit ki kell találni mert ha mondjuk tovább is engedik 2.-ba és ott lemarad, nem tudja követni a menetet, nem tud felzárkózni, az mindenre kihathat és kudarc élménye lesz.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - L.M.)
2019. jún. 21. 23:42
Írtam a másik helyen, ahová véletlenül betévedtél.
1. L.M.
2019. jún. 21. 23:32

Kétségbe estem a bizonyítványt illetően Van esély?

Kisfiam 9 éves és harmadjára akarják járatni vele az 1. Osztályt, legelső évben iskola éretlenség miatt ismételt évet amit akkor úgy gondoltam semmi gond hisz a javára válik. Most viszont már kiderült a nevelési tanácsadóban hogy diszlexiás amit jeleztem az of-nek májusban és akkor megkérdezte hogy aláírom e az engedélyt hogy megint az elsőt ismételje?! Persze a válaszom NEM volt mivel csak az olvasás megy neki rosszabbul mint az "átlag" gyerekeknek a többi tantárgyból jól teljesített és persze mert már 9 éves és nemár hogy harmadjára járja az első osztályt! Ebben maradtunk az of- el hogy megértette nem engedem és pont Erre bizonyítvány osztás előtt hívott az of hogy a tantesület nem engedi sem a javítóvizsgát sem azt hogy másodikba menjen! De mondom ez így hogy lehetséges? Erre ő: így. Mondom a papírt sem írtam alá a gyerekemet megfogja viselni + csúfolni fogják hiába hogy nem ő tehet róla! Persze ez a tantestületet hidegen hagyja! Hová tudok ezzel fordulni hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia?!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook