Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresem azt a dalt, amire anno a Zánkai Úttörővárosban ébresztettek minket! fórum

Keresem azt a dalt, amire anno a Zánkai Úttörővárosban ébresztettek minket! (tudásbázis kérdés)

1 2
2021. márc. 26. 23:38

Én ezt szerettem:

[link]

2010. jún. 30. 01:51

Szevasztok!


83 júniusában voltam az úttörôvárosban.

5-ös tábor,20-as csapat és a 206-os szoba,túra-és sportfelelôs tábor.

2007 nyara végén látogattam azóta elôször a szebb napokat is megélt,egyik legnagyobb gyermekkori élményem helyszínére.

Érdekes volt végigjárni a helyeket,amelyek még megmaradtak,persze semmi sem volt ugyanaz.

Nem lehetett azt a hangulatot felidézni,megkopott már azóta ott minden.


Tudja közületek valaki az esti takaradó zenének a címét,amit akkor 83 június második felében játszottak minden este lefekvés elôtt?

Nem az alul levô Zánkai estékre gondolok,mert amit én keresek abban nincsen ének,csak zene van és a szám második felétôl trombita is szól,egyébként szerintem szintetizátor a zene megszólaltatója.

Azóta teljes egészében csak egyszer hallottam,jó lenne egyet nosztalgiázni!

47. rinike (válaszként erre: 46. - Skacha)
2010. máj. 29. 21:31
Köszönjük! Az ébresztő szövegét nem tudod véletlenül?
46. skacha
2010. máj. 29. 21:15

Csak hogy pontosan meglegyen másoknak is az altató szövege :) éljen Zánka, én 86ban volt ott egy 3 hetes kurzuon :)

Zánkai esték


Mi kor a kertre borul az este,

mikor a csend hazatér,

Csillagok vágnak neki a tájnak,

s dalokat kerget a szél,

Zánka közepén ég a tűz, pirosan lobog a láng,

Pereg az óra muzsika szóra gyönyörű itt a világ.


Esteli ének feszül az égnek,

Hold papa mosolyog ránk,

pipacsok lánca, gyerekek tánca,

forognak velünk a fák.

Zánka közepén ég a tűz, tillárom, furulyaszó,

szunyog is járja, tücsök a párja, jöjj te is, ez csudajó.


Álmos a pille, leül a fűre,

alszik a fecskemadár,

szuszog a pázsit, nagyokat ásit,

elpihen már a határ.

Zánka közepén ég a tűz, utolsót lobban a láng,

szikra se pattan, kialszik lassan, pajtások, jó éjszakát.

Üdv. A.

2010. jan. 26. 20:53
Sziasztok! Köszi annak, aki feltette a szövegét a reggeli ébresztőnek,. Véletlenül akadtam most rá, nagyon meg is örültem. Bár én nem 86-ban, hanem 88-ban voltam Zánkán jutalomkiránduláson. Óh, ha még dalllamot is tudnék hozzá keríteni..........!!
44. etooth (válaszként erre: 43. - Safirah)
2010. jan. 26. 20:13
zánka86!így kerested?tettem fel csoportképet is!
43. Safirah (válaszként erre: 41. - Etooth)
2010. jan. 26. 15:45
Rákerestem 2X is, de azt írja, hogy nincs találat!:(((
42. Safirah (válaszként erre: 41. - Etooth)
2010. jan. 26. 15:42

Szia!

Én akkor (1986-ban) és ott ismertem meg a mai Férjecskémet az Úttörővárosban!:D Megkeressük az iwiw-en, köszi!

41. etooth
2010. jan. 25. 21:10

sziasztok!csak most találtam erre a fórumra,és nagyon megörültem,mert én is voltam Zánkán,86-ban,a nyolcas csoportban.

az iwiw-en több,mint egy éve próbálom összegyűjteni azokat,akik azokban az években ott jártak,és azóta is szép emlékként őrzik.ha van kedvetek,keressetek rá:zánka86'.

40. *bodza* (válaszként erre: 37. - Loga)
2009. okt. 26. 20:44

Jajj de imádtam ezt a dalt!

Próbálok visszaemlékezni a 3. versszakra,de nem nagyon akar eszembe jutni.

Én 83 januárjában voltam ott.

39. kattyus (válaszként erre: 15. - E28ddc7c9b)
2009. okt. 26. 20:11
A nagyalföld nem is h...e:) Én ott lakok, és imádtam Zánkára menni. De azé mer jó tanulló vótam, nem mer apám komcsi vóót:)
2009. okt. 26. 20:03
Nagyon régen 34 évvel ezelött voltam Zánkán És szintén nem protekcioval egy pici nógrádi falubol,és jovolt olvasni a Zánka közepén ég a tüz,Miis ezt énekeltük.Ja és énis iskolaidöben voltam.
37. Loga (válaszként erre: 25. - Jajdejó)
2009. okt. 26. 19:41

Most jutott eszembe egy dalrészlet és így jutottam el ehhez a fórumhoz. Azt tudom, hogy előre megküldték postán a dalszövegeket, de sajnos sehol nem találom. Az ébresztő dalt nem ismerem, de az estire így emlékszem:

Mikor a kertre borul az este, mikor a csend hazatér,

Csillagok vágnak neki a tájnak, dalokat kerget a szél.

Zánka közepén ég a tűz, pirosan lobog a láng,

Pereg az óra muzsikaszóra, gyönyörű itt a világ.


Álmos a pille, leül a fűre, alszik a fecskemadár,

Szuszog a pázsit, nagyokat ásít, elpihen már a határ

Zánka közepén ég a tűz, virágok borúja szól,

Szúnyog is járja tücsök a párja, jöjj velünk, ez csuda jó!


Volt egy 3. versszak is, aminek az volt a vége amit írtál.


Jó lenne, ha több dalt is összehoznánk, mert szeretném felidézni, de sajnos elszálltak.

2009. márc. 14. 05:32
Nagyon jó volt Zánka.Én 2x voltam az osztállyal.Emlékszem hogy máshol volt az ebédlőnk,mint a szállásunk,és reggelente,és este csoportosan mentünk át.Jó volt.Meg kedvesek voltak velünk.
2009. márc. 14. 01:05

Sziasztok!


ez ugrott be egyből!


Sokszor voltam Zánkán, még télen is tanítási idő alatt. Sokan szégyellik azokat az időket, kommunizmus, kisz meg minden, de akkor ott gyerekfejjel olyan életünk volt amit ma már nem tudok biztosítani a fiaimnak. Még amikor kamiont vezettem, és a 71-es úton jártam, mindig megálltam Zánkán, benéztem a kapun, de bemenni nem mertem. Féltem az emlékeimet. Tudjátok mi jutott most eszembe? Az ebédlő épület illata!...

2009. márc. 14. 00:59

Csend van már nem recseg a rádió

Az úton már senki se jár

...

S a sínen egy vonat vár


Az állomás már eltűnt a kanyarban

A sírás a torkodon ég

...

Nem látod már de integetsz még


Sok régi-régi barát a szobádban

Az ajtóban az öcséd áll

Sok filléres emlék az asztalon

S Zánkán az est leszáll

33. Alex71
2009. jan. 15. 11:58

"a szemed, nyisd ki a szemed,. a kezed, nyútsd ki a kezed,. a szád csak akkor szóljon,. hogyha meggondoltad már." ...


Ez az eredeti dalszöveg, ezt írták át.


[link]

2008. nov. 28. 08:02

De jó ez a fórum!!Egy csomó kedves emlék...

Azt nem tudjátok véletlenül,h.ott milyen dalokat tanultunk a táborban?Sokáig őriztem egy kis füzetben,de aztán elveszett...

2008. nov. 28. 01:43

Nem gondoltam, hogy más is keresi ezt a szöveget, az első négy sorával keltem a gyerekeimet.

amire még emlékszem: ... hidd el, nem is könnyű, mindennek megfelelni..."

30. Szamó (válaszként erre: 19. - Safirah)
2008. okt. 3. 19:48

Juujjjj, tényleg!!!

Most már emlékszem!


Hát, azt hiszem, hogy én is pityeregnék, ha ott lennék, bár engem nem szerelem köt oda.... De imádtam ott lenni!


Nagyon örülnék, ha a kisfiam is átélhetne hasonló jó dolgokat......

29. rinike (válaszként erre: 25. - Jajdejó)
2008. okt. 3. 17:49

Tényleg! Jó a memóriád!

Ha valaki rendesen beírná egy-egy dal szövegét, szívesen elmenteném magamnak.

28. Safirah (válaszként erre: 24. - Jajdejó)
2008. okt. 3. 08:26
Ha annyira meghatódtál a táborba tett látogatáson, akkor gondolom téged is szép emlékek kötnek oda!:D Csak nem szintén egy szerelem?
27. Safirah (válaszként erre: 21. - Rinike)
2008. okt. 3. 08:24
Örülök neki, hogy nem csak én emlékszem erre az ébresztőre!:D Azt viszont sajnálom, hogy senki nem tudja, hogy ki énekelte?:(( Olyan jó lenne valahonnan megszerezni!
26. Safirah (válaszként erre: 24. - Jajdejó)
2008. okt. 3. 08:22

Jaj, beleborzongtam, ahogy olvaslak!:DDD

Mi is tervezzük a Férjecskémmel, hogy vissza megyünk Zánkára, mert 1986-ban ott kezdődött a szerelmünk, ami a mai napig tart!:D Akkor 12 évesek voltunk!:D Talán majd a 25. évfordulónkon! Bár az még nagyon messze van!:( Úgy tudom, lehet a tábor területén kivenni szobákat, úgyhogy lehet, hogy valamikor meglepem pár ott töltött nappal és végig járjuk az akkori helyeket... Pl. az Alakuló teret, ahol meglátott és felkért táncolni a tábornyitón...:D Sokat emlegetjük azokat a napokat, mert az egész mai életünk ott pecsételődött meg!:DDD

25. jajdejó (válaszként erre: 23. - Rinike)
2008. okt. 2. 23:50

mikor a kertre borul az este mikor a csend hazatér csillagok vágnak neki a tájnak daluktól repdes a szél..zánka közepén .........


aztán:

csend van már nem recseg a rádió.az úton már senki se jár,én és a srácok egy fényképen, a sínen egy vonat vár.stb......zánkán az est leszáll


borsózik a hátam

24. jajdejó (válaszként erre: 19. - Safirah)
2008. okt. 2. 23:47
én 1985 ben a 8.táborban voltam.fehérvári lajosné ili néni volt vmi vezető.és képzeljétek 2 hete arra jártam és bementem..csakúgy hullottak a könnyeim
23. rinike
2008. okt. 2. 13:59

Egy másikra is emlékszem egy kicsit:


Zánka közepén ég a tűz

pirosan lobog a láng.

Szikra se pattan,

ki alszik lassan,

pajtások jó éjszakát.

22. rinike
2008. okt. 2. 13:54
Olyan is van benne, hogy tárd ki a szíved.
21. rinike
2008. okt. 2. 13:53

A szemed, nyisd ki a szemed;

a füled, nyisd ki a füled;

a szád csak akkor szóljon,

hogyha mindent értesz már!


Ha szeretet tölti el

lelkednek legjavát,

vigyázz, hogy kit szeretsz,

vigyázz, hogy mire vágysz.


A továbbiakon még gondolkodom.

20. Safirah (válaszként erre: 17. - Virgilius)
2008. szept. 15. 14:38

Szia!

Sajnálom, hogy te végül nem jutottál el, de köszönöm, hogy leírtad, hogy nem csak a protekciósoknak járt a táborozás lehetősége nálatok sem!:D Illetve ez nálunk így nem helyes, mert nem csak, hogy "nem csak" a protekciósoknak volt tábor, de egyáltalán nem volt protekció!:D Na, ezt egy kicsit megbonyolítottam....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook