Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kérem segítsen valaki! Elviselhetetlen már az atópiám! fórum

Kérem segítsen valaki! Elviselhetetlen már az atópiám! (beszélgetős fórum)


25. Dittees (válaszként erre: 1. - Suzanne19)
2011. nov. 23. 20:15
Ez egy genetikai eredetű betegségcsoport. Sajnos sok összetevője van. Valószínűleg allergia okozza vagyis a vérben felhalmozódott ellenanyag miatt vannak a bőrtünetek. A mentális instabilitás fokozza a tüneteidet. Azt javaslom, hogy vizsgáltasd ki magad a bőrgyógyászoddal, hogy mire vagy allergiás, ezt egy egyszerű vérvétellel megoldjátok. Szedj valamilyen antihisztamint. Használj otthon levegőpárásítót, fürödj gyakrabban és inkább mosdatókrémet használj. Akut szakaszban nyugodtan használj orvos által felírt szteroidos kenőcsöt, legalább a tüneteket csökkenti és megelőzi, hogy a kivakart bőr felülfertőződjön. És mindenképpen keress pszichiátert, ha szükséges szedj gyógyszert (nem nyugtatót, szorongáscsökkentőt), akár homeopátiás is megfelelő. Nem gyógyítható, de az utánajárással, kezeléssel jól karbantartható, van olyan ismerősöm, aki 2 éve minimális tünetei vannak. Kívánok neked sok kitartást és jobbulást!
2010. nov. 21. 13:49

szedtem claritint,zyrtecet meg még párat de az sem ért semmit!pont ezért nem mertem én sem bevállani a szurit!am tökmindegy h gyógyszertári a tusfürdőm vagy sem akkor is viszkedtek sajnos!:(

de az ételallergiát mindenképpen ki fogom vizsgáltatni!

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Klenca)
2010. nov. 21. 13:44
Igen, és0az összes szteroidos készitmény ezt csinálja.
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Suzanne19)
2010. nov. 21. 13:43

Azt ne engedd!!!!

A szteroidos gyógyszerektől hizhatsz, főleg hasra, holdvilág képed lesz és szőrős is lehetsz tőle.

Első az allergia kivizsgálás, majd az allergén dolgok kerülése.

Nekem a gyógyszertári cuccok sem jók. Próbáltam mindent. Gyógyszertári fürdős cuccokat, naptejet, arckrémet. Hiba voltak lanolin, illatmentesek, stb. Épp úgy vakaróztam. esetleg claritint szedhetnél a rosszabb időszakokban, az a viszkedést csillapitja.

21. t.Ili (válaszként erre: 20. - 91d4989ab9)
2010. nov. 21. 13:33

Igen.Kis mennyiség nem veszélyes!

Annyi még az orrcseppekbe is van.

De ha babát akarsz,akkor inkább semennyit!

20. 91d4989ab9 (válaszként erre: 17. - Suzanne19)
2010. nov. 21. 13:11

párom parlagfű allergiára kap minden évben most már 3. éve egy db szteroidos szurit, az orvos anyjától, állítólag ha csak ilyen kis mennyiségben kapja az nem veszélyes, és neki ettől minden tünete elmúlik , tud dolgozni , élni. ő úgy gondolja megéri neki.

ennyit tudok róla mondani.

19. klenca (válaszként erre: 17. - Suzanne19)
2010. nov. 21. 13:11
Az elocommal vigyázz, komoly hormonháztartásfelborító ereje van!
2010. nov. 21. 13:09
2 éve kezdett nagyon beindulni az egész amikor elköltöztünk.
2010. nov. 21. 13:07
Köszönöm mindenkinek!Az elocomos krémeket használtam több félét is,meg az említett krémeket is!de nem segített!gyógyszertári szappant használok,vmint gyógyszertári testápólót is!rendszeresen eszek gyümölcsöt és mostanában kezdtem el fitnesselni is!Nekem is csecsemőkorom óta van ekcémám,de kb 2 éve kezdett nagyon begyógyulni.Az a baj hogy nagyon sok mindenen mentem keresztül és tudom is hogy emiatt is vakarózok ennyire.Amint egy kicsit idegesebb leszek már marom is magam!mostanába még a mellkasomon,sőt a mellemen is megjellennek a tünetek!allergiám van sokmindere,de most akarok elmenni ilyen "étel allergia" kivizsgálásra vagy nem tudom ponotsan mi a neve.Nekem az orvosom egyszer akart szteroidos injekció kezelést adni de azt mondta hogy nem ajánlja mert sok a mellékhatása.Estleg erről hallotatok már?Természetgyógyásznál még nem voltam,de már gondolkodtam rajta.
16. Xtike
2010. nov. 21. 12:56
Ha elmúlt, a természetes állapot fenntartásához ne légy rest az érintett felületet minden nap hidratálni, gumikesztyűben mosogass, ne használj illatos tusfürdőt, szappant (dm-ben, tescoban kapható illat-,szinezék-,konzerválóanyag mentes tusfürdő),a lehetőségekhez képest próbálj természetes anyagú (pamut)ruházatot hordani. (például én bizonyos farmernadrágok festékanyagára is érzékeny vagyok)A vegyszerekkel (a legegyszerűbb mosogatószertől a legdurvább fertőtlenítőkig) nagyon elővigyázatosan bánj. (gumikesztyű) Én a kézkímélő mosogatószertől is ekcémás leszek. Végül, de nem utolsó sorban: vannak olyan élelmiszerek, melyektől úgyszint allergiás reakciót vált ki a szervezet. (ezekben általában sok tartósítószer, színezék, és egyéb adalékanyag lelhető fel, általában jó sok "E" betű) Nekem ekkor a szám sarkában is megjelenik az ekcéma, így már rájöttem mik azok amiket messziről kerülnöm kell. Ja, és nem tudom dohányzol-e, de én amíg cigiztem a szám sarka és a két ujjam közötti terület -ahol a cigit tartottam- gyalázatosan nézett ki. Remélem tudok segíteni neked, mert tudom milyen szörnyű, ha ég, feszül és viszket az ember bőre egyszerre.
2010. nov. 21. 12:39
Wellstar Natur Algája!!! Nekem csak az segített!
14. Xtike
2010. nov. 21. 12:38
Szia! Én csak a saját tapasztalatomat tudom veled megosztani. Születésem után megállapították, hogy ekcémás vagyok és ezt serdülőkorban vagy kinövöm, vagy végigkíséri az egész életemet. Gyermekkorban csak a talpamon illetve térd és könyökhajlatban volt, ezt szerencsésen ki is nőttem, azonban ha nem figyelek a hidratálásra (zsíros testápoló fürdés után) jelentkezik a combomon, karomon, kézfejemen (elég hozzá egy gumikesztyű nélküli mosogatás). Amit tenni tudsz ha már kialakult (nekem ez válik be): Elocom kenőcs (a zsírosabbik fajta, 2 féle van) + zsíros testápoló, ha a kezemen jelentkezik, én éjszakára krémezem be a fent említett módon és még cérnakesztyűt is veszek fel hozzá, hogy hatékonyabb legyen, ill. az ágyneműt ne kenjem össze. Ettől a kombinációtól általában 2-3 nap alatt elmúlik.
2010. nov. 21. 12:35
sztem is termeszetgyogyasz lenne a megoldas. A lanyomnak is nagyon durva volt es ehhez meg nagyon pici is volt - dietaztattam, stb. En rajottem, h psziches alapon van nala. Allitolag a savas szervezet jot tesz neki, ergo lugositani kellene... - nem tudom, miket probaltal a kremeken kivul?! Nalunk max a cremor aquosus, sima gyogyszertari enyhitett vmit a viszketeseken... durvabb esetekben rakentem az Elidel-t, de mivel az szteroidos, igy max 5x hasznaltuk eddig. Nem vagyok a kemikaliak hive :( Megegy szokott segiteni: szodabikarbonas vizben furdeni este, talan, mert az lagyitja a vizet es egyben lugosit is... de mindenkepp az okot kellene megtalalnod.
12. mágnes74 (válaszként erre: 1. - Suzanne19)
2010. nov. 21. 12:35
A kineziológia is megérne egy próbát. Ahogy előttem is írták, a lelki okokat kell megszüntetni.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Suzanne19)
2010. nov. 21. 12:33

Szia!


Ezek szerint neked az egész testedet érinti. Bár nekem is , de főleg az arcom volt nagyon gázos.

A szükséges teendők:

Tusfürdő váltás. Minél olcsóbb annál jobb. Nekem a tesco citrus illatú a nyerő. A lényeg, hogy szintelen, vagy fehér legyen.

Kozmetikumok cseréje. A legjobb ha semmit nem használsz, de tudom, hogy ez lehetetlen. Én 1 db parfümöt birok a Che chevignont. Avon stift (Skin so soft rózsaszin). Olcsó mosópor (lel, amit a lidlben veszek), olcsó öblitő (ez is Lidlis) mindig fehér legyen. Testápoló is olcsó legyen és fehér). Azért fontos az olcsó szintelen vagy fehér, mert ezekbe nem raknak annyi mindent, ami irritálhat.

Nekem van ezen kivül jó pár allergiám is. Neked nézték már? Pl. a lanolin a legrosszabb nekem, igy kerülöm a lanolinos termékeket. Sosem használok szappant. Ja, mosogatószer. Csak Jár (citrom, narancs, alma), szenzitiv nem, mert az is zavaró, amit azért raknak bele, hogy senzitiv legyen.

Arcomra a börgyógyászom először egy hidrokortizon+alkesol keveréket irt fel. Ettől helyre jött az arcom. Most egy lightosabbat kaptam. Sampon: nekem a wu2 jó csak, a többitől megint jön minden. Hajzselét egyfélét tudok használni. Auchanban veszem Fixi a neve.

A fűszerekkel óvatosan. Ha teheted hetente mosd le az arcodat tejszinnel. Naptej és társai felejtősek. Valamint a napozás is, szolárium is. Nekem 21 évesen kezdődött, és évekig én is kinlódtam. Évek óta viszont rendben vagyok.

2010. nov. 21. 12:32

szia!

Azonnal válts életmódot.Minden bőrbetegség alapja a gyengült immunrendszer,hisz a bőr az első védelmi vonal.Kérd ki szakember segítségét.Dietetikus,és rendszeres mozgás.Rengeteg gyümölcs és zöldség,kerüld a cukrot a halat,a gombát,a sertés és marha húst.-Ne igyál gyümölcslét.Én majd 1 évg kapartam magam,éjjel álmomba vakartam ki magam,a párom ébresztett sokszor,mert hallotta a körmeim ocsmány hangját.(nekem is ekcéma féle volt sok sok helyen,és valahol lelki dolog volt mindig is,ahányszor csak kijött pl kamaszkoromban!).Nekem egyenlőre a helyesebb étrend,némi mozgás,és az elocom steroidos kenőcs használt.De hegeim maradtak,fehérebb foltokba a bőröm,és ha 1 kicsit rutinból megvakarom,már pöttyös lesz és azonnal be kell kennem.Sajnos nálunk a víz is elég klóros...

Minden jót kívánok,és gyógyulj meg!

9. f1fee9d062 (válaszként erre: 3. - 91d4989ab9)
2010. nov. 21. 12:27

Kizárólag homeopátia!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van egy különlegesen jó dokim, ha szeretnéd, adom a telefonját priviben. A világ végéről is járnak hozzá, nagyon lelkiismeretes, körültekintő, hatalmas empátiával. És nem drága!

Brutális dologból hozott ki engem. Ha férfi lenne, azt mondhatnám, nagyon tökös, hogy egyáltalán elvállalt!

2010. nov. 21. 12:24

Szia!


Nekünk a sheavaj (100%os, természetes) vált be, és több ismerősömnek is...

2010. nov. 21. 12:17
az az igazság, hogy nem érdemes csak a tüneteket kezelni, az okokat kell megtalálni és kiiktatni.
2010. nov. 21. 12:15

esleg fenitilkémmel nem próbálkoztál?

aa enyhíti a viszketést!

2010. nov. 21. 12:14
ja és cseréld le a mosoporotokat, hátha azt sem birod
4. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Suzanne19)
2010. nov. 21. 12:13
Esetleg természetgyógyászt is megkereshetnél, hátha feltárja a dolog lelki eredetét és segítene a gyógyulásban. A fitoterápia is a hasznodra lehet.
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Suzanne19)
2010. nov. 21. 12:12
semmiképpen ne nyugtatózz, keress olyan embereket akik ebben szenvednek ők biztos tudnak tanácsot adni, és keresnék új orvost is a helyedben, esetleg homeopátiát is megnézném, fiatal vagy még ne hagyd magad, addig menj amíg valaki nem segit , sok erőt hozzá!
2. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - Suzanne19)
2010. nov. 21. 12:10
bioptron lámpás kezeléssel még nem próbálkoztál?
2010. nov. 21. 12:07
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!20éves vagyok és atópiás deramtitisem van.Egyre nehezebben tudom elviselni az állandó vakarózást,a bőrszárazságot,a sebeket szóval az egészet!Jártam folyamatosan bőrgyógyászhoz aki mindig csak új krémeket írt fel,amiből egyik sem használt,pedig nagyon sokba kerültek.Annyira durva már a helyzet hogy éjjelente nem tudok aludni,mert egyszerűen olyan minhta égne a bőröm.Ha nagy nehezen elalszom,akkor is sokszor a párom ébreszt fel éjszaka mert annyira marom magam.Voltam már pszichiátrián is,ahol nyugtatót kaptam de én nem akarok rászokni ezekere a szerekre ilyen fiatalon!Arról nem is beszélve hogy nagyon kellemetlen hogy nem tudok felvenni akármit mert állandóan takargatnom kell a testemet!Nagyon szépen kérlek titeket,hogyha tudtok valami tanácsot adni akkor segítsetek!Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook