Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kényszeres sebevés fórum

Kényszeres sebevés (beszélgetős fórum)


25. Miss Angel (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 21:49
gyógyulást kívánok!
24. 8d00a82c06 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2021. nov. 11. 20:49
Kihagynám inkább.
23. andi6020 (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2021. nov. 11. 20:35
Adhatnál egy esélyt a dolognak.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2021. nov. 11. 20:33
Gratulálok Neked!
2021. nov. 11. 20:33

Szerintem is kényszer, ezt említettem még.

Van más is: Kényszeresen szőrtelenítek.

20. Miss Angel (válaszként erre: 19. - Babyapocakban)
2021. nov. 11. 19:27
köszönöm szépen 🥰 🥰
19. babyapocakban (válaszként erre: 17. - Miss Angel)
2021. nov. 11. 18:53
Gratulálok, hogy mindehhez volt erőd és végigcsináltad! ❤
18. New(l)
2021. nov. 11. 18:49
Nem diagnosztizálunk ennyiből, de ez kényszerbetegségnek tűnik, a rosszabbik fajtából. :(. Keress föl egy pszichiátert, mielőtt nagyobb kárt teszel magadban. Amúgy részvétem, mindig azt mondtam, csak OCD-t ne, az igazi pokol lehet.
17. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Perzsacica)
2021. nov. 11. 18:48

sajnos nagyon igaz amit írtál,nekem is volt kényszerbetegségem,de én kijöttem belőle,nem véletlen írtam én sem ,nem a levegőbe beszélek,amit írtam,tapasztalat...


nekem pl tisztálkodási ,tisztasági kényszerem volt ,vagy mifenének mondják ezt,naponta 100x mostam kezet ,két órát is képes voltam a zuhany alatt állni egyhuzamban,és sorolhatnám....aztan beláttam,igy nem lehet élni és kértem segítséget,ehhez hozzátenném,akkor nagyon le voltam épülve idegileg-lelkileg a rám nehezedő nyomás miatt,így sejthettem,hogy van köze a kettőnek egymáshoz,a lelkiállapotomnak és a kényszeres cselekedeteknek.

súlyos depressziós voltam és kényszerbeteg,gyógyszereket kaptam,antidepresszánsokat,és helyrejöttem.

Nem volt könnyű ,mert ezek a gyógyszerek lehet hogy segitenek,de mindnek van valami rohadt mellékhatása,nálam többfélét kipróbáltak,mire találtak valamit,ami a legenyhébb kellemetlenségeket okozta és ami segitett is,aztan fokozatosan elhagyatták velem.

Elég hosszú folyamat a gyógyulás,de nem lehetetlen,mindezt csak azért irtam le,hátha a Fórum indítója tanul belőle,és kér segítséget...

és egy nagyon fontos dolog,talán ez a lefontosabb!!! -nagyon kell akarni a gyógyulást,akaraterő nélkül minden gyógszer hatástalan!!! eleinte nagyon nehéz,de kitartás és rendbe jön minden!!! 🤗

2021. nov. 11. 18:41

És a fejbőröd mitől sebes?

Azért, mert kivakarod?


Tuti, "hogy stresszkezelés" a részedről, gondolom hasonló, mint a körömrágás, ami semmivel sem gusztusosabb...


Még eszembe jutott, hogy esetleg ez is hiánybetegségre utalhat, mint a fal és csirkesz@r evés?


Nem tudom, hogy mit tartalmaz a seb..


Orvos!

2021. nov. 11. 18:34

Egy nagyon komoly betegség a tied, amit kezeltetni kell. Ezt nm lehet kinőni, kialudni, és hibába szeded össze magad. Segítség nélkül nem fogod tudni abbahagyni. Esetleg próbáld meg hogy bekened a fejbőröd valami nagyon rossz ízű dologgal. Sajnos nem emlékszem, egyszer egy anyuka mivel kente be a nagyobbacska gyereke cumiját hogy leszokjon róla. de ez se biztos hogy használ, én is azt tudom m ondani, menjél ezzel orvoshoz.

Én együtt érzek veled, és nagyon sajnálom hogy ez van. Gyógyulát kívánok!

14. vigyefene (válaszként erre: 12. - Tuskoledi)
2021. nov. 11. 18:31
Elhiszem, de nagyon nehezen. Néha látok olyan dolgot, amikor az az első gondolatom, hogy a szemein eltakarják a látásom.
13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 18:30

Hallottam már ilyet, és hasonlót is. Van aki az orrából kibányászott terméket fogyasztja el. Nemcsak gyerekkorban. Olyanról is hallottam, aki a haját tépi ki rendszeresen, és eszi meg.


Biztos, hogy egyfajta kényszercselekvés. Ha nem megy egyedül a leszokás, kérj segítséget! Nem szégyen az!

12. tuskoledi (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2021. nov. 11. 18:28
Az a helyzet, hogy én láttam már ilyen embert "cselekvés" közben. Nem akartam elhinni...Sokkol azóta is.
2021. nov. 11. 18:25
Amint lehet kérj beutalót egy pszichiáterhez vagy ha belefér menj magánrendelésre /az hamarabb menne és több idő is lenne rád/. Ezt a fajta kényszerességet már biztos, hogy valamilyen betegség okozza,amihez szakember kell. De az jó, hogy észlelted és akarsz tenni ellene. A gyógyulás éppen ezzel kezdődik. Valamire a lelked úgy reagál, hogy vissza megy kicsi gyerekkorba, amikor még minden jó volt. Van olyan, aki a hajszálait szedegeti ki és rágcsálja más meg a szempilláit. Nem undorítónak nevezném, hanem betegségnek, amit egy jó szakorvos tud gyógyítani. Menj csak bátran, van erre megoldás.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 18:04

Nézd, pikkelysömörös vagyok. Kaparom a bőröm. Sokszor észre sem veszem, de nem eszem meg, mert az már undorító lenne. Eszembe sem jutna mondjuk...

Tudom milyen az hogy kényszeresen kaparod magad. Csak nem mindegy miért és hogyan.

9. vigyefene (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 17:56
Akkor a stresszel van problémád, arra keress megoldást.
8. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 17:54
Hát akkor... jó étvágyat!
7. libikóka (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2021. nov. 11. 17:45
Dehogynem,,igazad van.
6. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 17:40

Kösd le magad.

Mikor csinálod, milyen helyzetekben?

Amikor ezen kapod magod, próbáld meg ezt végiggondolni.


A legegyszerűbb viszont, ha helyettesíted más szokással, ami kevésbé egészségtelen, és elfogadottabb. Mondjuk iszol 1 teát, kimész a levegőre.

5. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 17:34

szerintem sürgősen keress fel egy pszichiátert,mert ez kényszerbetegség,bár ezzel itt sokan nem fognak egyetérteni,pedig igaz....kényszeresen kaparod,bárhogy fáj és nem tudsz leaállni,ez kóros állapot.

és igen,láthatja kárát a hajad,sőt,aztán tovább is fajulhat ez,jelenleg még csak a fejbőrödet kaparod,aztán majd testszerte leszeded a sebeidet,tele leszel hegekkel,és hadd ne írjam már tovább,ez meddig fajulhat...feltérképezik a lelki hátteret,esetleg kapsz gyógyszert is,de majd ezt tudja az orvos.

2021. nov. 11. 17:33

Akkor mellőzük, a gusztustalan vagy kommenteket.

Ezt én is tudom.

Tanácsokat kérek.

Igen, megeszem, mert az is a stresszoldás folyamatának a része nálam.

3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 17:30

Néha indulnak olyan fórumok, amit nem tudok elhinni.

F.I. Azt tudom tanácsolni, hogy szedd össze magad, és vedd tudomásul hogy sokkal több akaraterőre van szükséged, mint ami jelenleg van.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 11. 17:28

Jézus, hogy mik vannak!

Még az, hogy kaparod a stressz miatt még érthető is. Sokan csinálják, de megenni?

Ne!

Ne vegyél minden gusztustalanságot a szádba!

2021. nov. 11. 17:26

Kényszeresen lekaparom a varosodott sebeket és megeszem őket. Fő problémám, hogy a fejemen vannak. Tele van a hajas fejbőröm sebekkel, mert kapargatom. Félek, hogy ennek a hajam fogja látni kárát. Most még nem látszik, eltakarja a hajam. Azonban fájdalmas. Ennek ellenére kényszeresen kapirgálom és meg is eszem. Jó érzéssel tölt el, mikor elrágcsálom.

Kicsit feszült vagyok, az okozhatja.

Hogyan szokhatnék le erről? Tudom, hogy elhatározás kérdése, de nem megy. Mindig megfogadom, hogy következő hajmosás után leállok, aztán nem lesz belőle semmi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook