Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kb. 6éve szedek fogamzásgátlót. Szerintetek ez már hosszú idő? Abba kéne hagynom? fórum

Kb. 6éve szedek fogamzásgátlót. Szerintetek ez már hosszú idő? Abba kéne hagynom? (tudásbázis kérdés)


22. Csocsi
2009. jún. 9. 12:09

Szia!

Én is kb. addig szedtem de teljesen leállította a peteérésemet. Mikor terveztük a babát hormonkészítményt kellett szednem, amitől 1 hónap után terhes maradtam. Most már itt játszik mellettem a két 18 hónapos kisfiunk... :D

Szerintem (bár az összes fogamzásgátló papírján az ellenkező van) érdemes kihagyni pár hónapot!

2009. ápr. 17. 18:33
en amikor ket ev utan abbahagytam egy kis idore,akkor nem vettem eszre magamon semmi valtozast...a menzin megjott rendesen,a hajam sem hullott.csakhogy azota mar eltelt 4ev es ez egy kicsit hosszabb ido,jobban hozza van szoktatva a szervezetem...de majd meglatjuk.vegulis ugy dontottunk a parommal hogy abbahagyom a fogamzasgatlo szedeset es valasztunk valami mas vedekezesi modszert...
2009. ápr. 16. 12:32
én is szintén már a 6. éve szedek gyógyszert és nem szívesen haynám abba (mindvégig Tri regolt szedek). hallottam én is hogy pár év után érdemes 1-2 hónapodt kihagyni. egyszer a második év után hagytam is, de nagyon véreztem ,nem akkor jött mikor kellett volna és nagyon görcsöltem. én ebben a gyógyszerben bízom, bár már elég régi. nem akarok életemvégéig gyógyszerrel védekezni, ezért már kitalálhatnának valami újabbat ami szintén ilyn biztonságos és kényelmes dolog :)
19. hidewatch (válaszként erre: 18. - 5e48d37001)
2009. ápr. 16. 11:35

Igen, azért sokan vannak ilyen szerencsések, jó nekik :)

Szerintem sajnos ha valakinek hormonális fogamzásgátlótól hullik a haja, azon sajnos nem segít a Revalid. Képzeljétek, a bőrgyógyász azt mondta, hogy örököltem, de azért elküldött gócvizsgálatra a nőgyógyászhoz, aki még meg sem vizsgált, de már írta is fel a másik gyógyszert. Nem kizárt, hogy az orvosok tudnak ezekről a mellékhatásokról, és persze tuti, hogy a gyógyszergyártól kapnak zsebpénzt, ha az adott gyógyszert írják fel a betegeknek.

18. 5e48d37001 (válaszként erre: 17. - Hidewatch)
2009. ápr. 16. 09:23

Igen.Pont ezért írtam Én is a topik indítónak,hogy ha ilyen készítményt szed amiben van tesztoszteront blokkoló hormon,mint a diane-ba vagy a yadine-ba akkor lehet,hogy ilyen tünetei is lesznek a gyógyszer abbahagyását követően,hiába van ráírva,hogy alacsony ösztrogéntartalmú,nem azzal van a bibi,hanem az antiandrogénel.És még van jó néhány férfihormonellenes fogamzásgátló csak azokat nem ismerem.

Vannak olyanok is,akik pont a bőrükre vagy a hajukra szedik,csak sajnos senki sem tartja be azt,hogy 6 hónapnál tovább ne szedje,és pont az ellenkezőjét érik el vele,mikor abbahagyják több év után:Fájdalmas bőr alatti csomók,hajhullás,és még több tünet.

Persze olyanok is vannak akiknek semmi bajuk nem lesz,de azért egy hsjvédő kúra elkezdése nem lenne hülyeség.

17. hidewatch (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2009. ápr. 16. 09:06

Nekem pont a gyógyszertől hullott a hajam marokszámra. Aztán váltottam 3x (kb 1 év alatt), mire találtunk egy elfogadható készítményt az orvossal, és 3 évig szedtem ezt gyógyszert, ennek eredményeképpen: 4 évig nem kívántam a szexet (nem voltam frigid, csak azt hittem, hogy én ilyen "fap.csa" vagyok, aki sosem kívánja igazán, nagyon szar érzés volt), meghíztam és gyógyszerszedés közben képtelen voltam lefogyni, abbahagyása után fél évig tünetmentesség, majd fél év után kéthavonta volt menstruációm (kb akkorra ürült ki belőlem a hormon), majd végül egymásik hormontabletta segítségével helyrejött a ciklusom.


Természetesen sok olyan szerencsés ember van, akinél ezek a tünetek nem lépnek fel, de gondoltam leírom azoknak, akik elkezdték szedni, és ezt tapasztalják, tudják, hogy akár ettől is lehet, mert pl. a szexuális étvágy csökkenését semelyik orvos nem fogja megemlíteni a lehetséges mellékhatások közöt, mert nem bizonyított, a gyógyszergyár meg nem hülye, hogy ráírja, de tény, sok lány tapasztalta ugyanezt, nekem meg megváltozott az életem azóta, hogy abbahagytam, és újra teljes értékű nőnek érzem magam.

2009. ápr. 15. 23:07

Ezt jobb ha orvotól kérdezed meg,ugyanis vannak olyan készítmények amik antiandrogént is tartalmaznak,mint mondjuk a diane35.Ezt pl. 1 évnél tovább nem igazán szabad szedni,vagyis egyáltalán nem szabad.Ha hasonló összetételű a Te gyógyszered is,akkor jó lenne abbhagyni,de konzultálj az orvosoddal.

Mindenesetre,ha abbahagyod kezdjél el valamilyen hajvédő kúrát.Revalid,Forcapil stb,sajnos egyes nőknél a tabletta abbahagyását követő 3. hónapban kóros hajhullás alakul ki a hormonválltozástól.Jobb megelőzni illetve elébemenni a bajnak.

2009. ápr. 15. 21:34
10 évig szedtem folyamatosan, aztán amikor babát akartunk, akkor 3 hónappal előttte abbahagytam. Szerintem - és több orvos véleménye szerint is - már többet árt, ha pár hónapra abbahagyom, mint használ. Amíg kiürül, ugye felbolydul a szervezet, utána meg amikor újrakezded ismét. Én nem hagytam abba, nem lett semmi bajom. De ugye mindig vannak pro és kontra érvek.
2009. ápr. 15. 20:52
Nem minden gyógyszernél muszáj a szünet, de néha ajánlatos szerintem. Bár inkább menj orvoshoz, kérdezz Tőle, ő majd megmondja, ha tudja milyen gyógyszert szedsz. :)
2009. ápr. 15. 20:44

Én több megszakítással szedtem 4 évig, nagyon alacsony hormontartalmúakat. Azért kellett abbahagynom, mert atrophiás lett tőle a méhem, ami azt jelenti, hogy akkora, mint egy kisgyereké. Azt mondta a nőgyógyász, hogy nem fogok tudni gyereket kihordani. A húgom ugyanígy járt. Nálunk feltehetően családi hajlam van erre, de nem lehet előre tudni, hogy kinél fog kialakulni. Az orvosom szerint meglehetősen gyakori, csak valahogy elfelejtik megemlíteni a betegtájékoztatón.

Szerencsére már van egy kislányom, és várom a második babát, de azért én óva intenék mindenkit a hosszas fogamzásgátló-szedéstől a gyerekvállalás előtt.

12. 318512f90e (válaszként erre: 4. - Mókus22)
2009. ápr. 15. 20:39
barátodnak igaza van....muszáj szünetet tartani!
2009. ápr. 15. 20:37
en ugy tudom 8ev utan jo ha szunetet tart az ember,de szerintem olvass utana internet es kerdezd meg nogyogyaszod
2009. ápr. 15. 20:01

Ja, gyereket akarsz...

Akkor hagyd abba és védekezz máshogy szerintem.

2009. ápr. 15. 20:00
Ha váltottál, akkor gondolom már valami korszerűt szedsz. Ezeket 10-15 évig teljes biztonsággal lehet szedni. Állítólag szünetet tartani pedig teljesen fölösleges.
2009. ápr. 15. 19:58
egy even belul szeretnenk babat,es a parom attol tart h majd nem lehet,vagy majd valami baj lesz
2009. ápr. 15. 19:58
Én több, mint 10 évig szedtem. Soha nem tartottam szünetet. Ma már nem szedem.
2009. ápr. 15. 19:55
a 6ev alatt valtottam 2szer tablettat...
2009. ápr. 15. 19:54
Én 10 évig szedtem és nem lett tőle bajom. Attól függ, milyet szedsz, de manapság már nem veszélyes szinte egyik sem.
2009. ápr. 15. 19:54
17eves koromban keztem el szedni fogamzasgatlot,most23vagyok.a 6ev alatt egyszer tartottam szunetet 2ev utan 3honapot.A baratom azt mondja h hagyjam abba,nemhogy valami bajom lesz...de en ebben bizok a legjobban,ezt tartom a leghatasosabbnak.mit csinaljak???
2009. ápr. 15. 19:54
Ezt egy nőgyógyász tudná megmondani... Elvégre ő irta fel... :)
2009. ápr. 15. 19:53

Én is sok éven át szedtem, aztán abbahagytam, hogy pihentetem a szervezetem, de utána nem kezdtem el szedni.

Majd most egy hét múlva kezdem megint.

Érdemes gyógyszert váltani, újabbat szedni, mert a 6 évvel ezelőtti már nem valami új.

Állítólag az újfajtákban már nincs annyi hormon, azokat is lehet több évig szedni.

2009. ápr. 15. 19:51
Kb 6eve szedek fogamzasgatlot.Szerintetek ez mar hosszu ido?Abba kene hagynom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook