Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Yasminelle fogamzásgátló tablettát szedek kb 2 éve, és majdnem minden nap fáj a fejem, úgy gondolom ettől...? fórum

Yasminelle fogamzásgátló tablettát szedek kb 2 éve, és majdnem minden nap fáj a fejem, úgy gondolom ettől...? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 5. 20:01

Én 2 éve szedem..nekem semmi negatív mellékhatása nem volt.

A bőröm szebb lett és megnőtt a mellem:)

29. 021a029148 (válaszként erre: 28. - Cukorborsó88)
2010. jan. 4. 13:54

Szia!


Én erre azt tudom mondani, hogy nekem kb. 1 évre rá kezdődtek a migrénes fejfájásaim, addig nem volt semmi bajom. Én úgy gondolom, hogy egy darabig tolerál a szervezet, aztán kijönnek a problémák. Úgyhogy könnyen lehet, hogy közrejátszik a fejfájásodban.

2009. dec. 20. 15:58
Sziasztok! Én 7 hónapja szedem ezt a gyógyszert, nem volt vele semmi gondom. Azt észrevettem, hogy fájt a fejem néha, de ezt természetesnek gondoltam, mert érzékeny vagyok az időre is. Viszont most 1 hónapja, napi szinten fáj,nyom,lüktet a fejem. Az egész hangulatomra hatással van, ingerült vagyok, és valóban zavaró a fájdalom:( Már páran mondták, hogy a tabitól lehet. De ez tényleg vszinű?? Hogy igy 7 honap után jött ki ez a mellékhatás?? Nem szeretnem abbahagyn a szedését:(
27. 021a029148 (válaszként erre: 24. - Briiiee)
2009. okt. 22. 08:03
A menstruációd első napján kellett volna kezdeni a gyógyszerszedést, én úgy tudom. Feltéve, ha ez az első fogigátlód. Ha már előtte szedtél mást, akkor pedig a gyógyszermentes idő 8. napján, mint az előzőt rendesen.
26. Erika1015 (válaszként erre: 24. - Briiiee)
2009. okt. 21. 21:25
Szia,miért kezdted el az 5.-ik napon szedni és nem az elsö napon ? Tudomásom szerint már egy hét után véd.
25. Erika1015 (válaszként erre: 23. - L.Niki18)
2009. okt. 21. 21:23
Persze,hogy írhatsz privit ;o) Sajnos még csak most tudtam jönni a géphez,mert a nagyobbik fiamnak ma van(még mindég) a születésnapja.
2009. okt. 21. 19:49

Sziasztok!Lenne egy kérdésem hozzátok, és tudom hogy itt biztos hogy választ fogok rá kapni. A menszi 5. napján kezdtem el szedni a yasminelle-t. A 21 nap alatt védekeztünk,de félek hogy nem véd teljesen, ezt a köv időszakra értem, mivel most megjött :). Szerintetek lehet ez? Kezdte el más is az 5.napon?

A válaszokat előre is köszönöm.

23. L.Niki18 (válaszként erre: 22. - Erika1015)
2009. okt. 21. 17:49
És hamar megszoktad? Mi most kezdjük majd ovit. Írhatnék majd egy privit?
22. Erika1015 (válaszként erre: 21. - L.Niki18)
2009. okt. 21. 16:41
Én 15 éve vagyok itt két fiam van( 3 és 10 évesek) és a férjem magyar,de ö már itt született.
2009. okt. 21. 16:39

Én kisfiammal kb fél éve vagyunk kint. Férjem most lesz október végén 1 éve. Ti?

Egyébként abban az esetben fogom ezt a spirált felteteni, ha a kipróbált tablettáktól szintén fájni fog a fejem. Remélem nem fog.

20. Erika1015 (válaszként erre: 19. - L.Niki18)
2009. okt. 21. 16:35
A spirál felhelyezése egy kicsit volt fájdalmas.Hogy gondolod azt ha elrontják ? Ultrahanggal tudja figyelni a pontos felhelyezését.Én legalább is nem bántam meg.Mióta vagy(vagytok) itt kint ?
19. L.Niki18 (válaszként erre: 18. - Erika1015)
2009. okt. 21. 11:56

Nem tudok németül, csak férjem. Idegen nekem még itt minden. Lehet hülyén hangzik. :-)

Meg úgyis járunk haza is néha. Amúgy nem fáj a spirál felhelyezése? És ha elrontják, mi van olyankor? :-( Kicsit tartok tőle.

18. Erika1015 (válaszként erre: 17. - L.Niki18)
2009. okt. 21. 10:08
Miért nem ha kérdezhetem ?
17. L.Niki18 (válaszként erre: 16. - Erika1015)
2009. okt. 21. 10:04
Igen, csak mi Dortmundban élünk. Magyarországtól 1500 km. Otthon helyeztetném fel, itt nem. :-)
16. Erika1015 (válaszként erre: 14. - L.Niki18)
2009. okt. 20. 21:42
A hátránya annyi,hogy a menziszed tovább tart.Pl. 5 nap helyett 7-8 napig.De rendszeres.Elönyei pedig,hogy nem kell minden nap rá gondolni,hogy nem-e felejtettem el...és 3 évig maradhat bent.Az ára 180 euró volt.Látom te is itt élsz Németországban ;o)
2009. okt. 20. 20:52

Én először a minuletet szedtem, attól rengeteget fájt a fejem,a gyógyszermentes napokon pedig hányásos-migrénes rohamaim voltak szinte mindig. Következőre lyndinettet kaptam, attól mondjuk minden 2. gyógyszermentes héten voltam rosszul,de közben is sokat fájt a fejem.

Tartottam kb egy év szünetet, eleve fejfájós voltam mindig is, de mivel más módszerben nem bízok, újra jött a gyógyszer.

kb 8hónapja szedem a yasminelle-t, mondtam a dokinak hogy a régi gyógyszerektől fájt a fejem és rosszul voltam. Ja, és évek óta magas vérnyomásom van. Ezért írta fel a yasminelle-t, mert ebben állítólag vízhajtó van és leviszi a vérnyomást és emiatt a fejem sem fáj.

Mióta ezt szedem még egyszer sem volt migrénes rohamom, szóval nekem pont ez vált be a fejfájásra.

Viszont ettől a gyógyszertől meg szinte nem is menstruálok, egyáltalán nincs meg. Pont a mostani tablettamentes hét volt,amikor egyáltalán nem jött meg. Bár elég stresszes is voltam. Csináltam teszteket is, de szerencsére negatív.

Mondjuk az érdekelne, hogy másnak vannak-e ilyen problémái?

14. L.Niki18 (válaszként erre: 13. - Erika1015)
2009. okt. 20. 18:03
Kicsit félek tőle. Mik a hátrányai és előnyei? Mennyibe kerül? :-)
13. Erika1015 (válaszként erre: 12. - L.Niki18)
2009. okt. 20. 16:51
Helló, és a spirálra nem gondoltál ? Nekem is yasminelle volt kb. 2 évig.De most a spirál van és minden rendben.
12. L.Niki18 (válaszként erre: 8. - 021a029148)
2009. okt. 20. 16:08
Semmiképpen sem szeretném abbahagyni, mivel nem nagyon bízom semmilyen más védekezési módban, kivéve a gumi. Azt meg tuti nem fogjuk használni. A hüvelytabletták/kúpokkal többet nem kísérletezünk, mivel azzal védekeztünk (helyesen ahogy kell) mégis baba lett belőle. Természetesen megtartottuk, de egyenlőre nem szeretnénk testvért. De abortuszt meg pláne nem! Marad a gyógyszer! De hogy milyen, azt nem tudom.
2009. okt. 20. 14:32

Én is szedtem most 3 hónapig hála lassan elfogy:-)

És akkor nem kell szedjem remélem jó sokáig de a gumit én sem szeretem!!Nekem marad a gyógyi ja és nem vettem észre semmiféle változást magamon.

10. 021a029148 (válaszként erre: 9. - 3a92f8d690)
2009. okt. 20. 14:30
Nem beszélve arról, hogy a dokik egyszerűen nem hajlandóak tudomásul venni, hogy a fogigátlóknak lehetnek mellékhatásai. Minden másra rákenik a panaszaidat, majd figyeld meg.
2009. okt. 20. 14:28
Szerintem ne adj tippeket a dokidnak ő úgyis ismeri mindegyiket !!Nem szerencsés okoskodni!!!
8. 021a029148 (válaszként erre: 6. - L.Niki18)
2009. okt. 20. 14:25

Nekem a fogigátlótól jött ki a fejfájás. Szedtem Tri-regolt, Diane35-öt és Minuletet. Egyiktől sem lett jobb, sőt, az utóbbi 1-2 évben már nekem is mindennaposak voltak a fejfájások, rosszullétek, így nem bírtam tovább és aug.-ban abbahagytam. Azóta gyökeresen megváltozott az életem, tök jól vagyok, és bár azt hittem, hogy én is frontérzékeny vagyok, most már a frontoknál sincs semmi gondom. Remélem így is marad, mert ha fél év múlva is ezt tudom mondani, akkor tuti hogy a fogigátló volt a hibás.

Azon nem gondolkodtál, hogy abbahagyod?

7. L.Niki18 (válaszként erre: 5. - Any19)
2009. okt. 20. 14:07
Köszi neked is a segítséget. Természetesen el fogok menni a dokimhoz jövőhéten hétfőn vagy kedden. De mielőtt elmegyek szeretnék a dokinak felemlíteni 2-3 fajta gyógyszert, hogy azokról mit gondol jó volna-e? Egyébként akkor vizsgált ki amikor legelőször kezdtem el szedni a tablettát, 16 és fél éves voltam akkor. Diane35. Utána a Yasminellére váltottam de akkor nem vizsgált ki. És arra a kérdésre tudtok válaszolni, hogy a yasminelle gyógyszer után ha felír nekem egy másik ablettát akkor szünet nélkül szednem lehet tovább ha elfogyott a yasminelle? Köszi!
6. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - 3a92f8d690)
2009. okt. 20. 14:04
Nem gondoltam arra, hogy attól fájhat a fejem. Eleve frontérzékeny is vagyok. És régebben a Diane35 tabit szedtem, azt azért hagytam abba mert híztam tőle. De viszont nem fájt a fejem. Azért kérdem a hoxán, mert mi külföldön élünk jelenleg, és majd csak jövőhéten tudok elmenni a dokimhoz. Addigis akiknek volt ilyen jellegű problémája attól kérnék segítséget, hogy nekik milyen gyógyszer volt ilyen esetben jó.
2009. okt. 20. 14:02

Egyik barátnőmnek is folyamatos erős fejfájása volt a fogi gátlótól!Szerintem mindenképpen váltsál!Mielőtt kiírta a doki,voltál vérvételen?

Mert elvileg úgy tudja megállapítani, hogy neked mi lenne a legjobb.Az én dokim anno "hozzámvágott" egy receptet, aztán mehettem...Majdnem egyfolytában hányingerem volt és előjöttek különböző nőgyógyászati betegségeim is...Azóta nem szedek inkább gyógyit...

Szerintem mindenképpen keress fel egy jó nőgyógyászt, ne mást kérdezz erről,mert mindenkinek más válik be!Össze vissza nem lehet szedni, mert az esetleges későbbi gyerekvállalás is befolyásolhatja...

2009. okt. 20. 13:59
Nemj el a dokidhoz!!Tudod aki felírta ha 2 éve szenvedsz tőle miért húztad eddig???
2009. okt. 20. 13:58
Nem kell pihenőt tartani vagy egyebet? Olyan tabletta neveket várnék, amitől nem hízok el. :-)
2009. okt. 20. 13:58
Az a kérdésem, hogy milyen fogamzásgátló tablettára váltsak? És ha elkezdek mást szedni, akkor az új gyógyszerrel kell folytatnom a tabletta szedésést jelen esetben a yasminelle befejezte után?
2009. okt. 20. 13:57
Yasminelle fogamzásgátló tablettát szedek kb 2 éve, és majdnem minden nap fáj a fejem, úgy gondolom ettől...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook