Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karrier minden áron? fórum

Karrier minden áron? (beszélgetős fórum)

2008. dec. 5. 03:50
Egy idő után nem a karrier, hanem a család lesz a legfontosabb, s ez így természetes.
11. ujlany
2008. nov. 8. 17:27

Szerintem ez nem biztos, hogy jo megkozelites, hogy az ember a karrier epitese miatt hanyagol el mas dolgokat. Nem biztos, hogy azert akar az ember elorebb jutni, mert karriert akar. Egyszeruen csak hajtja a vere, kell a kihivas az agynak, es ha szerencses vagy, akkor jonnek is a kihivasok, es keresztul jutz joparan sikeresen, es akkor azt mondod, hogy jo, itt megallok, mert a csalad es a baratok is fontos. De akkor megint jon valami, aminek nehez ellenallni, es mar nemcsak az agyadat elegiti ki, hanem jol meg is fizetik. Ennek meg a csalad is orul, mert ki ne szeretne jobban elni, es belekerulsz egy majdnem vegtelenitett ciklusba. Jon a kihivas, nem tudsz ellenallni, megfelelsz, felfigyelnek rad, jon az ujabb kihivas…

de vegul is ez sem tart orokke. Mert mire kb 45 eves leszel akkor mar tul draga leszel a munkaltatoknak, es jon egy huszoneves akit szinten hajt a vere, raadasul erovel is jobban birja… es akkor majd megallsz, mert megallitanak.

Es akkor majd kiderul, hogy csak egy legures ter maradt-e korulotted, vagy meg tudtad-e tartani a barataidat.

Egyebkent nem biztos, hogy jobb barat az, aki allandoan a baratai korul legyeskedik. A mennyiseg nem valik minosegge.

Valaki irta, hogy a karrier nem er annyit, hogy elmulasszuk miatta a boldogsagot. Hat szerintem a karrier is resze lehet a boldogsagnak, es mikozben az ember a hivatasat gyakorolja, akkor is ember marad(hat), es sokat tud adni emberileg is.

Kulonben meg ugy is csak egy a lenyeg. Az hogy amikor eljon a veg, es befejezi valaki a foldi palyafutasat, akkor ne banja meg, hogy ugy elt, ahogy.

2008. jún. 3. 10:53
Be kell tudni osztani az idot, ugyanugy baratokra mint a munkara! En is volt, hogy sokat dolgoztam de mindig tudtam szanni eleg idot minden baratomra! Ez embertol fugg, nekem is sokat jelentenek a baratok.
2008. febr. 11. 14:27
Engem már nem érdekel kinöttem belöle.
2007. szept. 11. 11:11
Fiatal korban még persze a karrier építés áll az első helyen!De eljön az idő mikor dönteni kell!Szerintem egyetlen egy karrier sem ér annyit hogy a boldogságot elszalasszuk miatta!!!
7. zulejka (válaszként erre: 1. - Gyöngyi23)
2007. szept. 3. 19:53
Bizonyos fokig oké, hogy fontos a karrierépítés, mert valami miatt az ember választotta az adott hivatást, és emiatt előre akar jutni az adott pályán, de itt sem árt, ha nem is tudatosan, de bizonyos határokat szabni. Tehát az ember lányának legyen (legalább némi) magánélete.
6. 6a062297d0 (válaszként erre: 3. - Alexcheca)
2007. júl. 2. 21:58
Köpönyegforgató! (csak vicceltem)
2007. júl. 2. 21:55
Én sem hiszem,hogy ennyire előretolnám a karrierépítést.Munkám lehet amennyit akarok,de sajnos igaz barátokat találni,megtartani nem olyan könnyű:(Persze a munkahely sem pottyan úgy az ölünkbe,azért is tenni kell!Mégis kellenek a barátok,a család,a magánélet.
2007. júl. 2. 21:55
Egyik ismerősöm pont ezt teszi :(
2007. júl. 2. 21:53
tennék
2007. júl. 2. 21:53
Én nem tenniék ilyet.Munkát elveszíteni 5 perc és ha a barátok nincsenek ott...Végem lenne
2007. júl. 2. 21:50
Arra lennék kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye arról, hogy (fiatalon) érdemes-e szinte minden adandó alkalmat megragadni, hogy a karrier érdekében előbbre jusson az ember. Arra gondolok, hogy közben elhanyagolja a magánéletét, a barátait, mert nincs ideje rájuk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook