Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elkeveredtek a karácsonyfa díszek, sajnos nem tudok idén venni, akinek van felesleges tudna segíteni? (Mezőberény) fórum

Elkeveredtek a karácsonyfa díszek, sajnos nem tudok idén venni, akinek van felesleges tudna segíteni? (Mezőberény) (beszélgetős fórum)


1 2
42. Channa* (válaszként erre: 40. - Hedaaa)
2019. dec. 20. 23:48

Majd tegyél fel a díszekről képet!

Kíváncsi vagyok rá, hogy sikerültek!

41. Channa* (válaszként erre: 40. - Hedaaa)
2019. dec. 20. 23:42

Hát akkor rajta! A hétvégén összedobhatsz jó néhányat és szinte fillérekbe kerül:D


Én most este csináltam magamnak karácsonyi pulcsit. Tudom, vehetnék is, de sajnálok rá több ezret és turiban sem találtam, így egy már keveset használt bordó pulcsimra varrtam hóembert, hógolyókat, a nyakára zöld csillagszerű gyöngyöket és meg van a pulcsi.

Szerintem jó lett:D

40. Hedaaa (válaszként erre: 29. - Channa*)
2019. dec. 20. 08:41
Köszönöm szépen ez nagyon tetszik ❤️
39. Piroska52 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2019. dec. 19. 20:18
Türelem nélkül nem megy.
38. Channa* (válaszként erre: 35. - Piroska52)
2019. dec. 19. 20:03

Na, a horgoláshoz nincs türelmem:D

Tudok! Kötni is, és még tökéletesen is, csak annyira lassan megy, hogy az élettől is elmegy a kedvem, nem csak attól, hogy felvegyem a saját magam kötötte cuccot:DDD

37. Channa* (válaszként erre: 34. - Szőkelédi)
2019. dec. 19. 19:59

Igen, olyanok!


És nem kell bíbelődni só+liszt gyurmával vagy olyannal, mint amiből én csináltam, mert lehet kapni levegőre száradó gyurmát, ami szintén tökéletes.


Dehogy nem tudsz! Meg kell próbálni.

Azt vettem észre, hogy azok, akik bénának hiszik magukat sokkal szebben megcsinálnak mindent, mint azok, akikre úgy gondolnak, hogy kreatív és ügyes:D


Én is megszurkálom magam, pedig én varrónő is vagyok:S, illetve a ragasztó pisztoly mindig megéget, vastagon ragacsos leszek mindentől, stb.:D

36. Törpilla (válaszként erre: 1. - Hedaaa)
2019. dec. 19. 19:34
Meredek ez. Van igazuk abban, hogy lesz akkor Karácsony fátok?
35. Piroska52 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2019. dec. 19. 19:25

az enyém is,csak az mind horgolt,

nekem is az jutott eszembe,honnan lesz fenyő,nálunk aranyáron van,

34. szőkelédi (válaszként erre: 32. - Channa*)
2019. dec. 19. 19:21
Igen ,így már értem . Óvodában , iskolában vannak ilyenek. Mindig irigyeltem akinek ilyen ügyes keze van . Én egy gombot sem tudok felvarrni,anélkül hogy össze vissza ne szúrjam magam 😅
33. szőkelédi (válaszként erre: 30. - Channa*)
2019. dec. 19. 19:19
Hű azok K..va jól néznek ki 😍 nálam kicsik a helységek sajnos. Max kidobom az igazi kandallót👍
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Szőkelédi)
2019. dec. 19. 19:11

A konyha ablakomon vitangerúd-on? van a függönyöm fent és lent.

Csináltam szódabikarbonátos gyurmát, ilyen recept van sok a neten.

Kinyújtottam, süti kiszúróval kiszaggattam a fenyőfákat, csillagokat, stb., lyukat szúrtam a csücsökre, amikor megszáradt, akkor mindegyikbe fűztem piros szalagot és azzal akasztottam fel a felső függöny karnisra, azaz lelógattam.

Az alsó tetejére pedig a fényfüzért.


Remélem érthető:D

2019. dec. 19. 18:57

"Nekem az ablakomba pl. 6 szódabikarbonátból készült 5 cm-es fenyőfa van lelógatva piros szalagokon"

Ne haragudj de az milyen? Hogy készítetted el? 🤔

2019. dec. 19. 18:52

Persze, ezekre időt kell szakítani, de megéri.


Nekem az összes díszem saját készítésű.

Idén karton dobozokból készítettem kandallót is.

2019. dec. 19. 18:51

Én amit tennék.

Vennék 1 tekercs karácsonyi csomagolópapírt (200 Ft), 2-3 db papírragasztót (1 db a kínainál 120 Ft) (kérnék néhány dobozt a boltban. Bármelyikben adnak.

A dobozból kivagdosnék fenyőfákat, harangokat, korongokat, csillagokat, méziket, stb, majd a csomagolópapírból is ugyan ezeket, ezután a kartonra ráragasztanám a csomagolópapírból kivágott formákat, átfűznék rajtuk bármilyen cérnát és kész van.


Akár azt is csinálhatod, hogy vágsz egy nagyobb fenyőfát és egy kisebbet, azokat külön lefested vagy ráragasztod a csomagolópapírt, majd összeragasztod. Ez olyan 3D-s szerű.


Vagy a csomagolópapírból 6-8 korongot ki kell vágni, félbehajtani, majd ezeket összeragasztani és kész is van a gömb is.

Ugyan ez bármilyen formával elvégezhető.


Esetleg kéztörlő gurigát is fel lehet vagdosni, a kapott karikákat sziromszerűre formázni, 4-5 db-ot összeragasztani és lefesteni.


A só+liszt gyurma is kijön kb. 200 Ft-ból. Össze kell gyúrni, kinyújtani, majd süti kiszúróval kiszaggatni, de akár kézzel is lehet formázni, átszúrni, száradás után lefesteni esetleg, cérnát bele és ez is kész van.


Sajnos elajándékoztam és még nem csináltam újabbat, de lehet olyan díszt is csinálni, ami olyan, mint egy hógömb.

Fehér korongot kivágsz, arra rajzolsz egy téli tájat vagy bármit, kensz rá egy kis ragasztót, szórsz rá egy kis csillámport (ez nem fontos) és ha van átlátszó műanyagod, akkor kettő közé beleteszed (összeragasztod, vagy a szélére ragasztasz szalagot papírból erre is cérna és kész.

[link]


Bármilyen papírból csinálhatsz vékony csövet, amit meghajlíthatsz, lefested csíkosra vagy bármilyenre és kész van a nyalóka. Ilyet is tudsz só+liszt gyurmából is.


Pepcóban kb. 200-1000 Ft között lehet kapni elemes fényfüzéreket. Én pl. vettem több rövidet, ezeket befőttes üvegbe teszem, mellé néhány dísz, vagy esetleg az oldalára lehet ragasztani sima fehér papírból szarvast, hóembert, csillagokat és nagyon szép karácsonyi dekoráció.


[link]


Nekem az ablakomba pl. 6 szódabikarbonátból készült 5 cm-es fenyőfa van lelógatva piros szalagokon + 1 10 izzós elemes fényfüzért, amit szintén a pepcóban vettem 390 Ft-ért, az izzók hóemberek.


Egyébként, ha gondot okoz a díszek megvásárlása, amit tényleg be tudsz szerezni olcsón (pepcó egy nagy dobozzal, olyan 20-30 db 999 Ft, Obiban szintén, stb), akkor, hogyan fogsz venni fenyőfát?

Vágsz ki egyet a helyi erdőből?


[link]


[link]


Ezt megcsinálhatod só+liszt gyurmából is:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Esetleg ha van hungarocelled bárminek a csomagolásából, akkor azt szétmorzsolod és a kis gömböket felfűzöd és kész is van a füzér.


Most ennyi, ez már bőven elég.


Ja, eszembe jutott még, hogy gyufásdobozt is be lehet csomagolni, mint egy ajándékdobozt és azokat felakasztani a fára.

[link]

28. magdimnika74 (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2019. dec. 19. 17:58

Kb 2 hete felhívást tett közzé,ha jól tudom a csp és az ápolási fórumban,hogy egy regivel 60 ezret lehet keresni. Akit érdekel írjon neki.

Törölve lettek a felhívások. Mindenesetre elég ellentmondásosak a hozzászólásai , fórumai.

Ha ezzel rosszat mondtam ,akkor töröljék.

2019. dec. 19. 14:56
Elsö nekifutásra gondoltam,nekem sok van küldök,aztán beleolvastam az eddigiekbe.
26. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - F8db0709b8)
2019. dec. 19. 14:11
Emlékszem ezekre 😔
25. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2019. dec. 19. 13:44
November végén meg mikulás csomagot és karácsonyi ajándékot a gyerekeknek.
2019. dec. 19. 12:21

Elolvastam az eddigi forumokat amiket indítottál.

Csak egy pl:Április-ban ruhakat kersz a gyerekeknek

Majusban pedig a ferjed szulinapjat szervezed,ajandekot mar megvetted es ezen felul meg nagy meglepetest akarsz neki..

Na most ha en aprilisban nemtudok a gyerekeimnek ruhakat venni ami szukseges,akkor majusban egy tabla csokival is beeri a gyerekek apja..

Leheten gondolom rosszul..Írtad ne tamadjanak.En nem is tamadlak,nem minositelek.Sokan irtak itt neked segito szandekkal pedig ha a hoxat tudod hasznalni,a google se bonyolult.

2019. dec. 19. 12:21

Hogyan lehet elfelejteni a Karácsonyt?

Most utalták ki a csp-t,3000ft-ból egy életre megveszed a díszeket,fát már meg sem merem kérdezni honnan és hogyan lesz?!

Lentebb írtak pár hasznos dolgot,okosabbat én sem tudok.


Annyit megjegyeznék,hogy pár éve én küldtem egy itteni anyuka gyerekeinek mikuláscsomagot,egy másiknak vásárlasi utalványt,egy köszönömöt nem írtak..legutóbb is mikor segíteni akartam,minden voltam csak jó nem,szóval ebből az adakozós buliból kimaradnék.

Helyi csoportot próbálj keresni,lehet még ingyen is ad valaki ha érte mész,mert postázni mostmár senki nem fog.

2019. dec. 19. 11:52

Ez már nem az első posztod ahol kéregetsz az utolsó pillanatban.

Nem akarom elhinni ha nincs veletek már a férjed nem fizet gyerektartást nem intézted el egyedülálló anyaként az emelt családit nem voltál a hivatalban mire vagy jogosult mint rászoruló, nincs védőnő aki ne segítene..

Ezt egyáltalán nem rosszalásból írom de érdekesnek találom, hogy egyszert kitalálsz drága hobbit magadnak (fondan meg egyébb felszerelés sütőgetéshez) aztán mindig az utalások elött kéregetsz. Legutóljára épp mikulás előtt 1 héttel. Neten pedig rengeteg csoport van ahol ingyenesen felajánlanak dolgokat.

Otthon meg semmi perc alatt össze lehet dobni só liszt gyurmából papírból klassz díszeket.

2019. dec. 19. 11:37
Nem értem, bemész egy pepcóba, egy kikkbe, kb 290-790 ig kapsz, 6-8 db -os diszeket.De szinte az összes multinál már szinte féláron kapsz tök jó diszeket.
2019. dec. 19. 10:36
Mamám pár perc alatt horgol angyalkákat, csillagot a fára.
19. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
2019. dec. 19. 09:38
Közben találtam is egy magyar videót róla: [link]
2019. dec. 19. 09:37
Akár sima A4-es papírból is lehet pl. csillagokat hajtogatni, több féle is van, nekünk gyerekkoromban ilyenek is voltak a fán (meg arany színűre festett dióhéjak, hasonlók - persze ezekhez is kell azért némi alapanyag) Konkrétan ez a fajta: [link] (morva csillag, de most hirtelen csak angol leírást találtam) de ha youtube-on rákeresel hogy papír csillag dísz vagy valami, kiad egy csomó más félét is.
2019. dec. 19. 09:08

Alufólia, valamilyen színű krepp-papír.

És /vagy karácsonyi csomagolópapír.

Félbehajtod, kivágsz belőle mintákat, összereagasztod a két felét egy akasztó cérnával közte.

16. Hedaaa
2019. dec. 19. 08:44
<3
2019. dec. 19. 08:41
Legyél kreatív, készítsetek a gyerekekkel díszeket.Süss mézeskalácsot azt is lehet a fára tenni.A tobozt és a diót is fel lehet használni.Ha végképp nem tudod megoldani keress helyi ingyenes csoportot.
2019. dec. 19. 08:38

Kapd össze magad, mert csak pár napod van. Nem alapozhatsz arra, hogy mások húznak ki a slamasztikából!


Só-liszt gyurma, vagy szódabikarbónás dísz. Ezek egyszerűek és hamar meg is vannak. Nem kell hozzájuk semmi extra alapanyagot megvenni, elég ami otthon is megvan. Ha van színes papírod és ragasztód, akkor azzal is csinálhatsz díszt.

Anya vagy! Szóval tessék elővenni a tenniakarást és csinálni, amit kell!

13. boldogzokni (válaszként erre: 12. - Alessandro)
2019. dec. 19. 08:34
Ezek azért nem kezdőnek való ötletek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook