Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5761. Maba (válaszként erre: 5760. - Picky)
ma 16:15

Köszi!

Szerintem most volt az első alkalom, hogy nem olvastam utána a bajomnak, de ezek után már nem is fogok 😀

Két doki is megnyugtatott, most az elég volt.

5760. Picky (válaszként erre: 5758. - Maba)
ma 13:24
Neked kitartast. Nekem is volt Hematómám egy 15mm×25mm. Mai UH-on is látta meg a doki de szerencsére már nagyon nagyon kicsi. Azt mondta, hogy ha akarok akkor ezzel mehetek már dolgozni is ez már csak mutatóban van ott. Jó tanács: internetet ne bújd! Én is csak totál kiidegeltem magam vele.... szépen felszívódik nem lesz vele gondod nyugi. Némi fekves MagneB6, C vitamin vagy van ez a Rutascorbin azt szoktàk még javasolni. Nyugalom!
5759. witch959 (válaszként erre: 5755. - Ági'74)
ma 13:12

Jézusom! 😠

Pláne érthetetlen, hogyha egyszer a Hajdu írta, hogy kell, akkor miért nem mutatják meg neki?!

5758. Maba (válaszként erre: 5752. - Adnil913)
ma 12:43

Köszönöm, Ági Neked is! Bár nem mondom, hogy örülök neki, hogy más is megszenvedte, de jó tudni, hogy végül jól alakultak a dolgok.

Még eléggé furán érzem magam, de majd alakul ez is.

Más: tegnapi crl alapján 4 nappal idősebb a pici, mint elsőre számoltuk. (bár én már tényleg nem tudom mivel kell számolni: menzesz, inszem vagy uh) Mikor az istenhegyire kértem időpontot még olyan kicsi crl-ünk volt, hogy nem tudtak belőle számolni, így tutira mentek és 13+1-re adtak időpontot. Ha a tegnapi alapján számolok, akkor az már 13+5 lesz. Nem lesz az egy kicsit későn?

5757. Maba (válaszként erre: 5756. - Picky)
ma 12:32
Juhhú! Gratulálok! 😍 Olyan jó ilyet olvasni ☺️
5756. Picky
ma 12:08
Ma volt a 12 hetes genetikai UH! Minden oké, babánk , szép , ügyes, okos,egészséges eredmények jók és úgy néz ki hogy KISLÁNY 😍😍😍
5755. Ági'74 (válaszként erre: 5753. - Witch959)
ma 09:14
Hát, Barnust elfelejtették megvizsgálni. Amikor a zárójelentés készült, akkor kérdeztem rá, hogy hol van a kardiológus vizsgálatának eredménye. Ja, az nem volt. Háromszor lobogtattam a papírt, ami szerint szükséges, meg is nyugtattak, hogy persze, holnap elvégzik a vizsgálatokat. Áh, János kórház... Ja, és a PIC-es záróban is benne volt, hogy kell, amit a szemem láttára törölt ki a nő, mintha ott sem lett volna.
5754. Panni_80 (válaszként erre: 5750. - Ági'74)
ma 08:50

Köszönöm, hogy megosztottad, ez nagyon fontos infó, hogy még mielőtt kilépünk az ajtón, olvassuk el a leletet. Nagyon sajnálom, hogy veletek ilyen paráztatás történt.

Képzeljétek, tegnap, amikor mentem le az autóhoz a melóhelyen, a lépcsőn megbotlottam a laptoptáskám vállövében (mert én hülye kézben vittem, nem vállon). Nem történt semmi, mert sikerült kitámasztanom lábbal, de eléggé megijedtem, hogy hogy lehetek ilyen béna és veszélyeztethetem a kisbabámat (bár pont az történt ösztönösen, hogy inkább a lábam törtem volna el, csak a pocaknak ne essen baja). Kicsit átgondolva van ebben 3 tanulság is:

1) Pont tegnap mondtam ki hangosan, hogy lassítanom kéne. És azonnal jött az igazoló jel.

2) Nem kéne félidős terhesen hazavinni a laptopot, hogy befejezzem a munkát, csak hát ez hogy teszem meg, amikor törvényi határidőkkel dolgozom?

3) Igaza volt anno a kineziológusomnak, aki azt mondta, hogy nem érdemes a kis botlásokat, baleseteket megakadályozni, mert valami sokkal nagyobbat védünk ki vele.

Legyen így:-)

5753. witch959 (válaszként erre: 5750. - Ági'74)
ma 07:36

Tényleg szólhatott volna! Mi azért nem hozzá mentünk, mert rengeteg olyat olvastam, hogy ő a legjobb, de egy bunkó. Na, ez nekem nem hiányzott, így inkább Ladányi doktornőt választottuk, mert ő volt a másik, akiről azt írták, hogy szuper.

Egyébként a korán van ultrahang hetente 2x mindenkinek a Jánosban és a Hajdu az egyik, aki csinálja.

5752. adnil913 (válaszként erre: 5747. - Maba)
ma 06:07

Igen, én. A 10. hétig hol barna, hol rózsaszín, hol szép piros bőséges. Még kórházban is feküdtünk. Nem volt f.sza... Nalam hematóma sem volt. Mai napig nem tudjuk, mi lehetett. Veszélyeztetett vagyok, papíron táppénzen. Viszont a 10. héten elvágtak minden színeset.

Pihenj! A pici jól van, látod, nagyon erős a majdnem 3 centijével, magasról tesz ő a hematómára. 😊

5751. Ági'74 (válaszként erre: 5747. - Maba)
tegnap 23:26
Nekem is volt, kétszer vérzett, utána szépen felszívódott. Pihenj sokat! Erősek ezek a babák, sokat kibírnak😍
5750. Ági'74 (válaszként erre: 5748. - Panni_80)
tegnap 23:23
A vizsgálat során végig azt mondogatta, hogy minden nagyon szép, minden nagyon jó, nincs semmi gond. Meg is kaptam a papírt, de ott nem olvastam el, hiszen minek, minden rendben van. Másnap a kezembe került, akkor láttam, hogy a diagnózisnál az szerepel, hogy a látott kép felveti egy súlyos szívfejlődési rendellenség gyanúját, ezért születésekor azonnal meg kell vizsgálni, x óránként nézzék a szívét, vérkeringését, 3 és 7 napos kora között újabb kardiológiai vizsgálatra lesz szükség. Ha akkor nem ülök, biztos, hogy elvàgódtam volna, olyan rosszul lettem. Bőgtem, hogy de azt mondta, minden rendben van. Felhívtam, de csak az asszisztensig jutottam, aki azt mondta, ez csak elővigyázatosság. Ok, de ezt elmondhatták volna, hogy ne kapjak otthon szívinfarktust. Egy ilyen elővigyázatosság miatt nem szülhetett egy lány természetesen, és vitték el tőle a babát születésekor a csecsemőintenzívre. Értem, hogy komolyan veszik, meg 20 esetből egynél tényleg baj van, de basszus, ezt el kellett volna mondania. Úgyhogy elég morcos voltam. A másik véglet a koraszülöttek. Vittem a papírt, mondtam, hogy meg kell vizsgálni 3 és 7 napos kora között, 'artak bele.
5749. Hanga05 (válaszként erre: 5743. - Agci113)
tegnap 22:54
Nekem a GPT volt picit emelkedett, valószínűleg a Clexane okozta.
5748. Panni_80 (válaszként erre: 5735. - Ági'74)
tegnap 22:25
Mièrt,Àgim,mivel akasztott ki?
5747. Maba
tegnap 22:06

Én ma kiakasztottam a paramami mutatót.

Délre sikerült egy szép piros, bőséges vérzést produkálni. Szerencsére minden rendben, hematómát találtak, tartsak ki, majd elmúlik, de lehet újra kivérzik, ne aggódjak. Könnyű azt mondani két sírás között 🙂

A lényeg a 27.4 mm-es apróság, aki jól van, szóval igyekszem én is jól lenni.

Eddig 3x barnáztam plusz ez a mai, úgyhogy emeltek az utron, felírtak még pár dolgot és megnyertem a veszélyeztett jelzőt is. Most táppénz, fekvés, aztán meglátjuk, de a papíromon szülésig tartó táppénzen tartást javasolnak. Más is járt így?

5746. witch959 (válaszként erre: 5745. - Agci113)
tegnap 22:04
Mindenképp írj holnap, hogy mi volt a dokinál!!!
5745. agci113 (válaszként erre: 5744. - Witch959)
tegnap 21:45
😘😘😘
5744. witch959 (válaszként erre: 5743. - Agci113)
tegnap 21:32
Nekem volt, bár csak minimális emelkedés volt. 1 hét múlva ellenőrizték és csökkenni kezdett, még egy héttel később már totálisan jó volt. Azt mondta az endokrinológus is és a nőgyógyász is, hogy esélyes, hogy a lombikgyogyók okozták. (De persze nem derült ki biztosra.)
5743. agci113
tegnap 20:22

Csajok volt valakinek emelkedett GOT és GPT értéke első trimeszterben?? (Májfunkciós értékek)

csak amíg el nem jutok a háziorvoshoz... (hnap 9 😁😁)

5742. Panni_80 (válaszként erre: 5739. - Picky)
tegnap 10:52
Nekem kérte, hogy olvassam be, hogy mi van a beutalón, amin csak anyai életkor volt. Az nem hatotta meg, de az, hogy lombikbébi, annál inkább. Úgyhogy azt mindenképp mondd ,amikor kérsz időpontot.
5741. Zora123 (válaszként erre: 5711. - Agci113)
tegnap 09:26

Szia! Az én orvosom egy kiterjesztett magzati szűrést javasolt, mi az RMC-t választottuk. Ezt a 12-13. héten lehet megcsináltatni, és van benne szív- és érrendszeri szűrés, kiterjesztett kombinált Down szűrés, anatómiai szűrés, életkori miatti genetikai véleményezés, és praeeclampsia kockázat. A 20. hetire is ide megyünk majd.

Nekünk is ikrek és ICSI volt, ezért javasolta az orvosom ezt a szűrést. De mèg lehet szerintem hozzá több vizsgálatot is kérni, a honlapjukon még sok minden van.

5740. adnil913
tegnap 08:44
Nekem azt mondta a dokim, hogy amit kaptam a genetikai tanácsadóban javaslatot, azt elfogadják beutalóként, de végül mi a Czeizel Intézetbe megyünk Hajdú Júliához, ami ugye nem állami, tehát beutaló sem kell.
5739. Picky (válaszként erre: 5738. - Witch959)
tegnap 08:39
Igen elvileg a várandosgondozó tud adni. Akkor az előny ha a beutaló még ráér, más ügy más szakrendelő 3 hónapos várolista és már az időpontkérésnèl be kellett diktálni a beutaló sorszámát 😂
5738. witch959 (válaszként erre: 5737. - Picky)
tegnap 08:34

Az időponthoz nem kell beutaló. 😉

Nekem is előbb volt időpontom, mint beutalóm. Beutalót csak ott a helyszínen kérik és csak olyan tud adni, aki állami kórházban dolgozik. Legalábbis nekem az időpontos néni ezt mondta.

5737. Picky
tegnap 08:20

Szívultrahangot nekünk is ajánlották a családban előforduló nem kevés szívproblèma miatt. Nekem is Hajdú doktornő nevét említettek hogy ő az ász. Melyik kórházban dolgozik? Jól emlèkszem hogy a 18-22 het között kell elvégeztetni a vizsgálatot?

6 hét? Az durva akkor lassan kerhetem is a beutalót.

5736. witch959
tegnap 07:29

Jaja, szívultrahangon mi is voltunk a Kardiológiai Intézetben, mert ikreknél az tényleg nagyon ajánlott. Dr Ladányi Anikónál voltunk, mert Hajdu és ő a legjobb állítólag. Egy tündér volt végig és nagyon alapos volt! Sőt, megkértük, hogy kukkantson rá egyéb testrészekre is, mert akkor még csak tippelték, hogy mindkettő kiscsaj, mert takargatták magukat, de ő is annak látta őket. 🤩 Van magánrendelése is.

Egyébként ő azt mondta, hogy a lombik miatt egybabásoknak is nagyon ajánlott.

5735. Ági'74 (válaszként erre: 5733. - Panni_80)
tegnap 07:11
Ász, én mégis morcos vagyok rá😠
5734. adnil913 (válaszként erre: 5732. - Léna123)
tegnap 05:47

Olyan sokmindenre egyik sem tud szűrni ikreknél, viszont a panorama el is különíti őket. Holnap kapom kézbe a leletet, ha valakinek érdekes lehet, szívesen átküldöm. Anno a kezünkbe nyomtak egy leírást, hogy olvassuk el, amíg ők adminisztrálnak, de visszakérték, biztos azt már nem fedezte 169.000 Ft-ból a jutalék, amit felvettek utánunk.

Az amnio ikreknél valóban dupla kockázat, mivel kétszer szúrnak, erre tisztán emlékszem, hogy mondták.

5733. Panni_80 (válaszként erre: 5718. - Kiwi08)
tegnapelőtt 23:18

Ha a fogantatàskor az anya màr betöltött 37 èves,akkor nyomatjàk,hogy kène.

Szīv uh-ra èrdemes menni,de az àllamiba 6 hèttel előtte be kell jelentkezni beutalóval a kèzben,mert tumultus van.Hajdú Júlia az àsz.Mi 2àn megyünk hozzá.

5732. Léna123 (válaszként erre: 5728. - Adnil913)
tegnapelőtt 21:59
Nem szűr annyi mindent ikreknél, csak a 3 alapot (down, edwards, patau). És azt hiszem, ha gond van, nem tudja kimutatni melyik babánál, azt szúrással nézik meg, de nem akarok hülyeséget írni, nekem pont 1 éve volt ez aktuàlis, már lehet nem mindenre emlékszem pontosan.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook