Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
8447. jakee84 (válaszként erre: 8444. - Tkatlin)
2018. dec. 23. 00:18

Szia Katlin

Először is gratulálok!

Nekem igazan a 6. héten kezdődött az émelygés, a Kaaliban azt mondták akkor szoktak erősödni a tünetek, mikor beindul a szívműködés.

Egész a 12. hét végéig non stop émelyegtem, hányni párszor sikerült csak, az álomkor még most, a betöltött 15. hét után is tart.

Pihenj, amennyit csak tudsz, próbáld meg a b6 vitamint, vagy a gyömbért az émelygésre. Van akinek az segít ha sokszor eszik keveset. Próbálgasd ki neked mi válik be.

Boldog babavárást!

8446. Picky
2018. dec. 22. 23:22

Köszönjük szèpen mindenkinek a gratulációkat! Ma jöttünk haza, hülyén hangzik, de nagyon jó kórházi élményekkel. Viszont ez a hazajövövetel nap vmi brutàl, még egyenlőre nem tudjuk a férjemmel hogy merre az előre, melyik filmben vagyunk,kicsit kaotikus nap àll mögöttünk 😂😂😂

Adatokat elfelejtettem leírni, 2330 grammal és 48 cm-rel született, tökéletes Apgar és minden más értékkel 38+2 napra. Hogy miért lett ilyen pöttöm nem tudni, utolsó UH-okon már mondogatták hogy nem lesz nagy baba, de azért erre nem számítottunk, tényleg kis csöpp, de nem baj majd itt kint megnő!

Tkatlin! Üdvözlünk itt köztünk! Tünetekben nem tudok tanácsot adni, nekem szinte semmi első trimeszteres tünetem nem volt, leszámítva hogy totàl sápadt voltam,meg égett a gyomrom.

8445. witch959 (válaszként erre: 8444. - Tkatlin)
2018. dec. 22. 20:20

Szia Katlin!

Nagyon sokan vannak, akiknek rögtön az elején rengeteg a tünet. Nekem akkoriban még nem nagyon volt, folyamatosan azt éreztem, hogy mindjárt meg fog jönni. Se cicifájás, se semmi nem igazán volt, így nem tudok ebben tanácsot adni sajnos, viszont üdvözöllek köztünk és boldog babavárást kívánok!!

8444. tkatlin
2018. dec. 22. 12:47

Sziasztok,

mi is szeretnénk csatlakozni a csoporthoz. Bár még nagyon az elején vagyunk most léptünk be a 6. hétbe ( ET+18 HCG 3946,5 IU/L Progeszteron 855,70 mmol/l ), de pozitívan állunk a dologhoz és reméljünk jan.02 UH már láthatjuk is a kis babócát / babócákat. Ez volt a 4 lombikunk és az első ami sikerült.

Ahogy olvastam a fórumot a legtöbben már nagyon tapasztaltok vagytok. Nagyon örülnék, ha néhányan meg tudnák velem osztani az első trimeszter tapasztalatait.

Én már két hete émelygek, egy hete egész nap csak aludnék, múlt hétvégén még erős menzesz szerű görcseim voltak, mára marad az időkénti szúrkálás, a topba méh, derék és láb fájdalom és persze a szuper érzékeny mellek. Járt még valaki így, hogy ilyen korán ennyi tünete volt? Javultak a tünetek?


Nagyon szépen köszönöm!

8443. Melcsi830212 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 22. 12:16
Hatalmas gratula!Örülök, hogy simàn ment minden.☺
8442. storm82 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 21. 21:35
Szívből gratulálok! Gyönyörű karácsonyi ajándék! Nagyon sok boldogságot!! 🎄🎄🎄
8441. Hanga05 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 23:22
Isten hozott, Franciska! Legyen nagyon szép karácsonyotok! Sok sikert a szopizáshoz, otthon biztos jobban fog menni!
8440. Hanga05 (válaszként erre: 8427. - Szabinaa3)
2018. dec. 20. 23:20
Megmondom őszintén, én főleg üveges kaját adtam Ákosnak az elején. Egyrészt készíteni nagyon nehéz kicsi mennyiséget, meg nehéz megbízhatót szerezni. De becsülöm nagyon, aki készít mindent. Még bio almát, banánt, répát, krumplit viszonylag könnyű szerezni, de mást? Azért ha hozzájutottam, én is főztem olykor. Én először mindent egyesével kóstoltattam, hogy érezze az ételek saját ízét, kb hetente vezettem be valami újat. Aztán 6 hónapos korban kicsit bátrabban, és akkor már elkezdtem a glutént és a húst, majd később a halat. Ha úgy látod, valamit nem bír, azt ne add, és inkább add a könnyebben emészthetőbbeket, nem verseny ez, nem kell, hogy egyszerre rengeteg félét egyen.
8439. jakee84 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 20:57
Szívből gratulálok, isten hozott Franciska! 😍😘❤
8438. H.Majoranna (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 20:37
Itt is szívből gratulálok! ❤️
8437. Panni_80 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 16:41

Gratulàlok!♡Nagyon ügyik vagytok!


A tej meg majd èrkezik,addig minden nyekkenèsekor tedd cicire,azzal indítja be.Ez is közös projekt,mint a szülès:-)

8436. Magni1 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 16:22

Gratulálok!

A tejnek kell 3 nap legalább, mire beindul, addig semmiképp se aggódj, türelmetlenkedj!🙂

8435. Magni1 (válaszként erre: 8428. - 815886c551)
2018. dec. 20. 16:20

A céklával, répával óvatosan szabad csak.

Inkább bébiételben, mert ott ellenőrzött alapanyagokat használnak.

Ennek a két növénynek nagyon magas a nitrit tartalna, gondot okozhat a rendszeres fogyasztása.

8434. mokuci1986 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 16:06
De jó, gratulálok!!! Majd képet és beszámolókat várunk. Ha kérdésed akad, ne habozz 😘
8433. 815886c551 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 16:01
Gratulálok!! Ennél szebb karácsonyt nem is lehet kívánni :)
8432. agci113 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 15:51
Jujjj, de szupi!!! Nagy nagy gratula!!! Várjuk a képeket :)
8431. szamóca86 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 15:51
Nagyon örülök nektek,gratulálok a kicsilányhoz! 😊❤
8430. witch959 (válaszként erre: 8429. - Picky)
2018. dec. 20. 15:45
Juuuuuuuuujjjjjjjj... Gratulálok!!! Mekkora baba lett? Képet is kérünk, ha lesz időd!! 😍😍
8429. Picky
2018. dec. 20. 15:23
Kedves lányok! Kedden megszületett a mi kis csodabogyó Franciskànk! Kiírt dátumnál másfél héttel korábban, de gondolta Karácsonyra legyünk túl a dolgon 😊Álomszerűen könnyű szülés volt, soha nem gondoltam volna. A fájásoktól számítva 2,5 óra volt, mire kettőt pislogtunk a férjemmel már a szülőszobán voltunk es mondják hogy nyomjak. Viszont amilyen könnyű volt a szülés , olyan nehéz ügy a szopizas, nekem nem nagyon van, ő meg nem nagyon akar érte dolgozni. De remélem beindul a dolog!😊 még nem adjuk fel.
8428. 815886c551 (válaszként erre: 8427. - Szabinaa3)
2018. dec. 20. 14:41

Az almát szerintem azért ajánlják elsőnek, mert az általában könnyen emészthető. És szezonja is van. Ha van a fagyóban barackod, akkor megpróbálhatod, de direkt emiatt ne vegyél. Főleg ne befőttet, konzervet.

Nekünk úgy mondta a védőnő, hogy az alma leve legyen az első, itt a lén a hangsúly, pürét csak akkor, ha a levet már elfogadja több napon át. Ha ez is megvan,akkor próbálhatok újat, a répát mondta és a krumplit. Úgy magyarázta, hogy ha megeszi magában a krumplit/répát, akkor nem kell keverni, csak akkor, ha ezeket nem eszi meg, akkor lehet "csalni" az alma édesebb ízével. Azért érdemes őket külön kóstoltatni, hogy lásd, melyik nem okoz gondot neki. Később lehet őket variálni. Lehet még adni sütőtököt, céklát és édesburgonyát is.


Mi is kezdjük januárban :)

8427. Szabinaa3 (válaszként erre: 8425. - Hanga05)
2018. dec. 20. 13:26
Most kihagyunk 1-2 hetet addig kapja a tápszert meg még azt a kis kevés anyatejet amit ki tud szopizni :) aztán ha visszatérünk akkor ne almát hanem inkább barackot pároljak neki? Majd utána mehet a krumpli, sütőtök ilyesmi? Azt mondta a védőnő legyen az alma mindennek az alapja hogy ahhoz keverjem mindig az újat amit bevezetek... vagy nem is muszáj egy alap kajának lenni, hanem mindent egyesével bevezethetek és utána keverhetem ha akarom? Bocsi ha hülye a kérdés, de elég kesze-kusza ez az egész. És köszönöm a válaszokat :)
8426. mokuci1986 (válaszként erre: 8424. - Szabinaa3)
2018. dec. 20. 11:06

Szia.

Az anyatejes babák azért 6 hónaposan kezdik a ht-t, mert addigra fejlődik arra a szintre az emésztőrendszerük. Attól, h egy baba tápszert kap, nem fog előbb fejlődni a pocakja. Emiatt is fájhat a hasa.

Ahogy Hanga is írta, az egyszerűbb ételeket próbáld adni neki.

8425. Hanga05 (válaszként erre: 8424. - Szabinaa3)
2018. dec. 19. 23:17
Szia! Én lehet, nem erőltetném a cseresznyét meg a meggyet. Én inkább semlegesebbekkel kezdtem, mondjuk barackot előbb adtam. Utána elkezdtem a főzelékeket: répát, krumplit, sütőtököt. nem hiszem, hogy a hozzáadott rizstől kevésbé fájna a hasa. Glutént én 6 hónapos korban vezettem be. Én is viszonylag korán, 4,5 hónapos korban kezdtem a hozzátáplálást.
8424. Szabinaa3
2018. dec. 19. 15:04

Sziasztok!

Gratulálok az újaknak. :)


Segítséget szeretnék kérni tőletek. Bálint ma 20 hetes, és elsején lesz 5 hónapos. Kb.3,5 hónapig csak anyatejet kapott aztán sajnos pótolni kellett mert nem hízott, sőt fogyott, nem volt elég tejem de ő amúgy nem reklamr, csak nem hízott. Na így tápszert is kapott, aztán védőnő mondta, hogy ha már így alakult nekiállhatunk kóstolgatni, almával kezdtünk, pontosan 1,5 hete, most már rakok mellé hámozva meggyet is illetve cseresznyét. Mindig délelőtt fél 10-10 között kapja meg kb olyan 50-60 ml-t, többet nem merek, pedig enne, csakhogy a délutáni alváskor olyan 14:00 óra felé keserves sírással kel a pocakja miatt, már kap mellé mecsek baby teát, vagy sima édesköményt is, van nap hogy jobb, de mindig megkínozza :(

Mi lehet a gond? Túl korai? Keverjek hozzá kekszet vagy rizst? A gyümölcsöket megpárolom.. köszönöm a segítséget

8423. Hanga05 (válaszként erre: 8420. - Bubacs)
2018. dec. 16. 23:26

Szia! Már azt hiszem, írtam, de mi is beadattunk mindent, amit lehet, már a bárányhimlő ellenin is túl vagyunk.

Ügyesek vagytok a napirendben!

8422. mokuci1986 (válaszként erre: 8420. - Bubacs)
2018. dec. 16. 22:58

Szia!

De jó, h írtál, örülök hogy ilyen szuperül éled meg a mindennapokat! Panaszra mondjuk nekem sincs okom, még így sem, hogy ketten vannak. Nagyon kiegyensúlyozott babák, és tényleg én is ezt mondom minden nap, hogy álmodni sem mertem volna, hogy ennyire, de ennyire szuper dolog az anyaság 😍😍 Döbbenet, hogy Julcsi már 2 hónapos!!! Üzenjük neki, hogy csak így tovább 😉

Oltásból mi beadattuk a rota ellenit és a C típusú agyhártyagyulladás ellenit is. Sztem be fogjuk adatni a B típusút is.

8421. Picky (válaszként erre: 8420. - Bubacs)
2018. dec. 16. 22:37
Jó olvasni a soraidat, hogy minden ilyen flottul, szépen, megy! És hogy éjjel nagyokat alszik, hát az tényleg álomszerű 😀😊
8420. Bubacs (válaszként erre: 8418. - Mokuci1986)
2018. dec. 16. 22:27

Szia Mókuci, sziasztok Csajok!

Velünk minden okés. Julcsikánk ma 10 hetes lett, nő mint a gomba, már 4900gramm. Kedden megkapta a két hónapos oltásait is, és 1esről 2es pelenkára váltottunk, úgyhogy már tényleg nagylány! ;)

Napirend csak nagyjából van, és kb csak annyi fix, hogy 19.30-20.30között valamikor fürdetünk és utána alvás. Aztán onnantól minden nap máshogy alakul. :D Szerencsére a szülei alvásigényét örökölte, így éjszaka sokat alszik, amiért borzasztó hálás vagyok neki! Tényleg egy kis angyalka. 😍

Napközben általában ébren van, olyankor már csak max 1 órát alszik egyben két etetés közt. Ha nem alszik, sokat nézelődik a játszószőnyegen, vagy a hintájában. Kezd gőgicsélni is és sokat mosolyog....olyankor persze elolvadunk Apukájával együtt. Sírni csak akkor sír ha oka van rá. Szerencsére a hasa sem fáj, bár ha tejeset eszek akkor keresztbe spricceli a szobáját, úgyh igyekszem kerülni a tejes dolgokat.

De amúgy egy álom ez a gyerek. Nem is mertem remélni, hogy ennyire jó dolog anyának lenni.

Remélem ez nem csak a beetetés, és hogy így is marad, és nem fog később sem elromlani a gyerek!! :D


Amúgy, ha már oltás....ti az ajánlott oltasok közül melyikeket adattátok be?

8419. ercsi29 (válaszként erre: 8409. - Szirénke35)
2018. dec. 10. 17:27
Szia! Mi fényképeket vittünk, könyvvásárlási utalványt és egy szép, kemény fedeles 'jegyzetkönyvet', tollal. Más ott dolgozóknak semmit.
2018. dec. 9. 23:29
Wantababy és Bubacs, olvassátok a fórumot? Ha igen, meséltek egy kicsit, h hogy alakulnak a napjaitok, mi újság a babákkal?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook