Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Július 4-től életmódváltással a cél felé, gőzerővel!! Ki tart velem? fórum

Július 4-től életmódváltással a cél felé, gőzerővel!! Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


77. solmyr (válaszként erre: 70. - Kaadri)
2011. júl. 6. 16:38

4,5 km futás?

Azta....de irigyellek, én már 2 perc után kivagyok. :)

Pedig nekem is a futás lenne a legjobb...

76. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 69. - Kaadri)
2011. júl. 6. 15:16
Érdekes ez amit a krémről írsz, nekem is van mindenféle ilyen kencém, de használni nem nagyon szoktam.. De próbáltad hogy enélkül futsz és úgy is hogy ezzel és így eredményesebb volt? Mert ha azt mondod igen elkezdem én is:D ha már úgyis van...:D
2011. júl. 6. 14:16

Hajrá, mindenkinek. Én a saját példámon azt tudnám mondani, hogy csak az eleje nehéz, de azt tényleg ki kell bírni, akaraterő meg minden. Úgy egy hónap és olyan 6 kiló elteltével már tök büszke voltam magamra és éreztem, hogy soha többet nem fogom máshogy csinálni a dolgokat. És mindent meg lehet oldani, meg lehet szeretni a mozgást, ha érzi az ember, hogy egyre jobban csinálja, rá lehet jönni, hogy az étel csak táplálék és nem örömforrás és hogy a türelem a legfőbb fegyver. A bőr miatt aggódni elég akkor, ha már ott tart az ember, hogy ez az utolsó problémája a külsejével kapcsolatban, de szerintem, ha valaki lassan fogy, krémezi magát, akkor azért nem lesz olyan vészes a helyzet.

És persze ahogy peregnek a kilók, úgy azért az ember lelke is helyre billen.

2011. júl. 6. 14:11
Rászedtem magam és tornáztam...igaz, csak 20 percet, de az is több, mint a semmi! :)
73. edibest (válaszként erre: 71. - Candeee)
2011. júl. 6. 13:32
Wow! Nagyon ügyes vagy, így tovább a kitartással!!!!
72. edibest (válaszként erre: 69. - Kaadri)
2011. júl. 6. 13:30

Jelen pillanatban 71kg vagyok és már kb. 11kg mínusszal megelégednék. Szóval 60kg.

Remélem a hasamon a bőrnek ez nem lesz sok.

Kés alá feküdtél?...érdekelne a sztory, mert szerintem rám is ez vár, csak nekem a mellem kéne átszabni. Terhesség előtt is a nagy mellűek közé tartoztam, és most már nagyon lóg. Pláne, amikor lemegy pár kiló. Mesélsz róla?


Nics kedvem ma tornázni...bal lábbal keltem, esik az eső egész nap és délelőtt 1,5 órát vártam az okmányirodába a gyerekkel...szóval fáradt vagyok!

2011. júl. 6. 09:42

Jó reggelt mindenkinek!:) Az előző hozzászólásokhoz csak annyit,h fel a fejjel mindenki!!Most megfogjuk csinálni és ha lefogyunk akkor már nem lesznek önértékelési gondok se:):)Gondolkodjatok pozitívan és higgyetek magatokba!!!

A tegnapi napom is jól sikerült, őszibarackot eszegettem egész nap,este pedig meggyet.Még mindig keveset iszok,de hátha jön mostmár a jó idő és jobban fogom kívánni a vizet.Tegnap futópadoztam fél órát,ma tornázni szeretnék,de nem tudom mennyi kedvem lesz,mert holnap megfog jönni és az kicsit gázos,meg olyankor többet szoktam enni,de ma reggel 2 abonett szendvicset csináltam magamnak,és csak egyet tudtam megenni...:)Pénteken meg megyek a Westend-i update pékség megnyitójára és beszerzek egy kis finomságot,jön valaki????

70. kaadri
2011. júl. 6. 09:24

Szilisári gratulálok neked! Biztos kemény munka áll mögötted, és nem volt egyszerű, de gondolom a mostani állapotod kárpótol.


Helena szegénykém, nem lehetett könnyű neked. Nagyon nehéz mikor az ember magányos, és nem kap elég odafigyelést és szeretetet. Ezen én is keresztülmentem, tudom milyen érzés. Elsőként magadat kell megtanulnod szeretni és értékelni! Nem szabad elhinned azt amit a környezeted sugároz feléd. Minden ember értékes, és fontos, és minden élethelyzet tanít. Neked most meg kell tanulnod értékelni magad!


solmyr szia, gyere csak!! Majd segítjük itt egymást a nagy harcokban! A dvd-re is nagyon jól lehet mozogni, és szerintem azt is csak elkezdeni nehéz.:-))) Úgyhogy hajrá!!!!


Az én tegnapi napom végre jól sikerült. A kaja is nagyjából rendben volt. Mozogtam is. 20p RRéka popsi, 20pRR felsőtest, és végül 4,5km futrinka, aztán gyerkőccel fél óra tollas. Hááát, tudtam aludni!:-)))))

69. kaadri
2011. júl. 6. 09:12

Sziasztok!


micike3, ismerős amit írsz, én is lusti típus vagyok, de ha sikerül elkezdeni, akkor az már nagyon jó érzés.


helena66 sikerült a kompenzáció tegnap?


B.Zsuzsi egyetértek nagyon veled, én sem tudok lemondani a krumpliról és rizsről örök életemre. Ezekből kis mennyiséget én is meg szeretnék tartani. Igazából szerintem ha ilyen ételek is vannak az étlapon, de módjával fogyasztjuk, akkor is lehet fogyni, csak nem 2 hónap alatt megy le az x kiló, hanem 6. Legalább is remélem. Most majd kiderül!:-)))


edibest nem biztos, hogy a hasadon megmarad megnyúlva a bőr, ha nem hirtelen fogysz le. Első alkalommal én nagyon sokat fogytam hirtelen, és nekem megmaradt emiatt sajnos a kinyúlt bőr, meg mondjuk a terhesség miatt az izmok szétcsúsztak, így nekem nem volt választásom, kés alá feküdtem. Nem tudom mennyit kellene fogynod, de még a 30 kiló fogyás esetén is láttam már olyat, hogy szépen visszament a bőr is. Persze ehhez kell feltétlen a mozgás. Bizony ez a depressziós állapot nagyon megkeseríti az ember életét. Valahogyan ezt kellene leküzdeni, és akkor a súlyprobléma is megoldódna. Persze könnyű mondani, mert ugye én is hasonló helyzetben vagyok. Lelkileg labilis vagyok, és emiatt vannak súlygondjaim, és egyéb dolgok.

Én próbáltam a tekercselést is, nekem nagyon jól beválik. Bekenem magam helyi fogyasztó és szaunakrémmel, körbetekerem magam folpakkal, és megyek futni. Nagggyyon faragja a zsírt!! És nekem spec a bőrömre is nagyon jó hatással van. Látom jól sikerült a tegnapi napod! Ügyes vagy! Csak így tovább!!!!

68. solmyr
2011. júl. 6. 09:02

Sziasztok!


Csatlakoznék én is hozzátok.

Rólam röviden annyit, hogy 2 gyerkőccel vagyok itthon.

Az egyik 3 éves (és jelenleg oviszünet van) a másik 2 hónapos.

Mivel a picurkám még csak szopizik, így csak nagyon lassú és light-os fogyókúráról lehet szó az én esetemben, ami inkább életmódváltás lesz/lenne (remélhetőleg).


Sajnos nem vagyok valami kitartó, hajlamos vagyok könnyen feladni a dolgokat ill nem igen szeretem a mozgás egyik fajtáját se.

Szóval ez a fogyókúra igazi erőpróba lesz a számomra minden tekintetben.


Én szombaton vágtam bele a nagy projectbe, és a célom, hogy karácsonyig lemenjen 19 kg.

Az étkezéseimet én is jegyzem, és őszintén mondom, hogy ez visszatart attól, hogy mindenfélét összeegyek, mert igaz amit itt már korábban is írtatok, hogy szégyelleném leírni.

A mozgásra nekem is a DVD-k maradnak, mert bár kondizni szívesebben járnék, de ezt most sajna nem tudom kivitelezni.

Bár az is nehéz számomra, hogy találjak egy órácskát ami gyerek és házimunka mentes.


Kitartást mindenkinek!

67. edibest (válaszként erre: 65. - Szilisári)
2011. júl. 6. 08:16

Tök jó, hogy ilyen határozott vagy! Sugárzik az írásodból az erő!

Megfontolandó, amiket írtál, próbállak majd példaként elővenni, amikor bánatzabálnék.

Tegnap végül sikerült elmenni este tornázni 1 órát, fárasztó volt, de jó...és nem is vacsiztam :)

2011. júl. 5. 23:20
Sziasztok! En majdnem 2 hete kezdtem el az eletmodvaltast Atkins modra:). Csatlakoznek hozzatok, hatha egyutt konnyebb lesz:).
65. szilisári (válaszként erre: 64. - Helena66)
2011. júl. 5. 22:57

Én is sokáig így voltam vele, hogy a pofonosládikám miatt ettem, tulajdonképpen miatta lettem bánatevő, bánatbálna. Az én pofonosládikám már a múlté, de sokáig nem tudtam kiheverni, aztán egyszer csak gondolkodtam a dolgon és rájöttem, hogy én azért még mindig nagyon fontos vagyok magamnak és nem baj, ha az ember kap egy pár pofont az élettől, nem baj, ha ettől kérgesedik kicsit. De mivel fontos vagyok magamnak, sőt mi több szeretem is magamat ezért úgy gondoltam, hogy tartozom annyival, hogy rendbe teszem a súlyomat és a lelkemet.

Lassú folyamat lesz, nem akarom elsietni, nem egy perc alatt lettem zsíros és nem egy perc alatt törték le az önbizalmamat, de amióta eldöntöttem, hogy márpedig nem hagyom magam és magammal is szembe szállok, ha kell (lásd nem engedélyezem azt, hogy a hasam felülírja, amit az agyam akar), azóta minden nap egy sikerélmény és a kilók is szépen pörögnek.

Szóval szeresd egy kicsit te is magad annyira, hogy ne hagyd, hogy a tested uralkodjon a lelked felett :-) (elnézést, hogy ilyen pátoszos lett)

2011. júl. 5. 22:26

Sziasztok,

este hatig egészen jól ment minden, gyümi és kevés gabonás-zöldséges vacsi, majd utána megint kaptam egy lélekpofont életem párjától és elkezdtem pótvacsizni. Nem fogom rá,hogy miatta van, magam miatt eszem, mert nem azt kaptam,amit reméltem. Semmi másra nem vágyom,csak egy pici, leheletnyi romantikára na ez nulla az életemben, ha a gyerekeim nem szeretgetnének, akkor soha senki nem tenné ezt. Annyira jó lenne egy kis holdfény tó csónak vagy valami hasonló.Miért is akarok lefogyni, mert utálom a testem alakját és állagát.

63. szilisári (válaszként erre: 61. - Edibest)
2011. júl. 5. 15:11
mármint már most lóg vagy nagy a hasad és lógna, ha lefogynál? ha még csak most kezded és szépen, fokozatosan fogysz, akkor a bőrödnek is van ideje alkalmazkodni. van egy ismerősöm, ő 150 kilóról fogyott le 75-re, nem gyorsan, nem villámmódszerekkel és semmi baja nem lett a bőrének.
2011. júl. 5. 15:09

Sziasztok!


Én is rettenetes voltam, pánikbeteg, kényszerevő, meg minden, amit el lehetett képzelni, de harmadik hónapja már, hogy megváltoztattam mindent, amit eddig rosszul csináltam és tök jól érzem magam, május 1 óta 12 kiló ment le rólam, még kábé ennek a kétszerese van hátra, de azt már simán megcsinálom.

Ha nekem megy, akkor mindenkinek sikerülni fog, szerintem. Csak tudni kell nemet mondani a hasadnak, nehogy már ő legyen az úr.

61. edibest (válaszként erre: 55. - Kaadri)
2011. júl. 5. 14:59

A mozgással kapcsolatban 1etértek veled, csak az én hasamon akkora már a bőr, hogy ezt már csak a szike tudná visszaszorítani, szerintem.

Ti használtok tornázáshoz vmi krémeket vagy fóliát?

Van valakinek tapasztalata?

60. edibest (válaszként erre: 21. - 93f84765e4)
2011. júl. 5. 14:56

A váláson kívül minden megegyezik.

Depressziós vagyok, ami ugye periodikus. Mikor rossz a hangulatom, akkor zabálok, mint egy őrült. Azt is megeszem, ami nem ízlik annyira, csak ehessek. Amikor jól érzem magam, mint mostanság, akkor mindíg belekezdek a diétába, de ezt 1-2 hónap múlva semmissé teszi az ismétlődő rosszkedv. Ez egy ördögi kör.

És így beleestem a jojó effektusba, mindíg többre hízok, mint előtte. Na ezt kellene most megállítanom.

Ráadásul Júli 30.-án megyünk nyaralni családbarátokkal és fogom szégyellni a "hab" testemet, mert a másik család női tagjai nádszál véknyak :( Szóval addig meg akarom váltani a világot!...bár...tudom, hogy ez lehetetlen :(

2011. júl. 5. 14:50

Sziasztok!

Én ma reggel már tornáztam picit (25perc) és ha Isten is megsegít, akkor el tudok este menni a csajokkal tornázni egy órát.Persze ez attól függ, hogy Apa hazaér-e időben, hogy legyen a gyerekkel.

Főztem is ma: paradicsom levest, sült csirkecombot meg kukoricás rizst, de magamnak csináltam inkább párolt káposztát.

Még ma csak reggeliztem virslit+ paradicsomot mozzarella sajttal. Lassan le kéne tudni az ebédet is.

Én úgy szoktam csinálni, hogy későn reggelizek(10körül) így később ebédelek és így könnyebb kibírni vacsi nélkül :)

2011. júl. 5. 14:27
Engem a wok zöldség és a párolt zöldség minden formája puffaszt. Pedig egész jól megszem már a hús mellé, régen rizses voltam nagyon. Most úgy csinálom hogy 1 marék rizs, 3 marék zöldség. Kicsi ch kell azért, nem lehet telejsen száműzni, illetve sztem nem érdemes, mert jó jó lefogysz de aztán ha elkezdesz megint normálisabban enni, akkor félő hogy visszajön. Mondjuk szerencsés az aki egy életre le tud mondani a rizsről, tésztáról, krumpliról.. én nem tudok!
2011. júl. 5. 14:23

A tegnapi napon este kilenckor vacsiztam, későn értem haza és baromi éhes voltam, tehát már az első napon elrontottam,amit elterveztem a saját érdekemben. Ma próbálok kompenzálni, eddig gyümölcsöt ettem, ha haza megyek lecsót szeretnék enni és valami főtt gabonát. Hátha bejön. Este már nem tudok nyers zöldséget enni, pedig a görög salátát imádom, felpuffaszt.

Ma málna, körte és kávé volt eddig. Ja és a light cola, azt hiszem ez lesz a következő, amit exelek az életemből.

56. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 55. - Kaadri)
2011. júl. 5. 14:07

Köszi :)


Igen azért is jó, csak én is olyan rohadt lusta vagyok... Elindulni olyan nehezen indulok el.. Aztán ha már ott vagyok élvezem és imádom:D

55. kaadri
2011. júl. 5. 11:01

Sziasztok!

Na a tegnapom nem jött össze. Jaj de jó, hogy írjátok a kajákat, legalább ötleteket szedek a kajcsira.

Nekem a mai reggeli egy tejeskv édesítővel, tízórai gyümölcsturmix.


Candeee nagyon jól sikerült a tegnapi napod, ügyes vagy!

micike3, jó sokat ledolgoztál már, ez nagyon szép eredmény!!! Grarulálok! Abban igazad van, hogy a fogyás a kaján múlik többségében. A mozgás azért jó, mert a fogyás során a bőr jobban alkalmazkodik a változáshoz, és nyilván formásabb is lesz az ember lánya tőle.:-)) Nekem mondjuk azért is nagyon jó a mozgás, mert levezeti a stresszt.

2011. júl. 4. 16:50
Én ma tojásrántottát ettem abonettel,borsólevest,és főtt husit koviubival,tornáztam (has,comb,popsi,kar összesen egy órát! Ma még eszek majd egy kis levest és kész vagyok mára,és szerintem ügyes voltam:) aludjatok sokat mert ma azt olvastam,h a nem alvás lelassítja az anyagcserét!:S
53. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 42. - 566c9379cf)
2011. júl. 4. 16:40

:D Azért nem mindegy, hogy mennyi a kezdősúly. Egy éve rajtam 42 kg felesleg volt.. Most kb 20. Azért írom, hogy kb, mert habár a bmi szerint a 68 az ideális nekem, nem hiszem, hogy elmegyek addig, bár ez majd akkor kiderül:D

De már sokkal nehezebben is megy (az elejéhez képest), még a rendszeres mozgás ellenére is..


Különben meg tudod mit mondanak 80%-ban a kaján múlik, nem a mozgáson..

52. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 41. - 566c9379cf)
2011. júl. 4. 16:35
ezt is megoldja az, ha rendszeresen, 2,5-3 óránként eszel vmi keveset. Nem esik le a vércukrod, nem lesz éhségroham:) Nálam bevált:)
51. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 40. - Beagle Zsuzsi)
2011. júl. 4. 16:34

Lusta vagyok írni az a baj:D

Majd talán egyszer folytatom, de most nem..

2011. júl. 4. 16:28

Nekem nagyon sokat segített hogy elkezdtem itt naplót írni a kajákról. Előfordult, hogy azért nem ettem meg valamit, mert tudtam hogy szégyellem leírni, hogy még az is volt.De azért nem ez a jellemző.

Nekem minden reggel graham toastból piritós megpakolva minden finommal, sonka, sajt, zöldségek, kis vajkrém. Tejeskávézom is pici mézzel, kávéskanál fele mennyiség kb.

ebéd ma nem volt jó, mert tésztás volt (sonkás rakott tészta), vacsi sült husi görög sali.

49. kaadri
2011. júl. 4. 15:42

Elkezdtem füzetet is vezetni, írom miket eszek, mennyit és mit mozgok, és írom a centiket és kilókat.

Ma a kajával nem dicsekednék, az nem ment ma jól. Mai mozgásnak lassan nekiállok. Dvd lesz, RRéka popsi és felsőtest, aztán levezetésnek kocogás.

48. kaadri
2011. júl. 4. 15:32
Ti miket kajcsizatok ma? És mi lesz a mozgás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook