Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2014.03.24-től lefogyok életmódváltással! fórum

2014.03.24-től lefogyok életmódváltással! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 4. 17:05

Én 56 éves vagyok, és az L-karnitin természetesebb meg még olcsóbb is, mint a keringésjavító volt. Az ráadásul le is gyengített.


A fiatalok bátran szedhetik edzés előtt, kicsit felpörget, a szívre gyakorolt hatása miatt. De nem zsírégető, csak úgy áttételesen: az élénkítő hatása miatt többet sikerül mozogni.

75. kissie
2014. ápr. 4. 17:00
L-Carnitint én is szedek, de csak edzés előtt. meg régebben vettem 2fajta táplálékkiegészítőt (ilyen edzős cucc :D ) de nem szedtem még be, sajna ilyen rendetlen vagyok, 1hétig szedem, aztán meg hagyom a fenébe :S
74. kissie
2014. ápr. 4. 16:58

Sziasztok!

Gratula akik fogytak :) én még nem tudom, mert nem álltam mérlegre. tegnap elég hajtós napom volt, de azért torna volt. Meg ma is már letudtam :) igazatok van!Próbálom vizualizálni a célt és akkor könnyebb, cukros dolgokat ritkán szoktam venni, inkább a diétás kaják mennyiségén csúszok el... na meg hétvégén :( de igyekszem :)

Annie!jók ezek az igazságok nagyon, köszi :)

Hétvégére ki mit tervez? Pihenést?

2014. ápr. 4. 15:24

Erről az jutott eszembe:

A leghosszabb út is egy lépéssel kezdődik.

72. 5c0313b0fc (válaszként erre: 71. - Annie79)
2014. ápr. 4. 14:32

Köszi! Igazad van!

Jó hogy emlékeztettél ezekre az örök igazságokra!

Szóval megyünk, mendegélünk, sok kis képés előbb utóbb km-eket jelent! :))))

2014. ápr. 4. 14:19

Mindenkinek gratulálok és kitartás!!!!

Ne csüggedjetek ha csak pár deka megy le! Hiszen ki ne ismerné azt a közmondást, hogy: "Sok kicsi sokra megy"

És mit szóltok ezekhez?

- A facsemete számunkra láthatatlan tempóban nő, pár év múlva mégis árnyékot ad.

- Egy csöpögő csap egy idő után megtölt egy mosdókagylót.

Tehát a legkisebb erőfeszítés is meghozza eredményét, ha rendszeres!

Tehát akinek beindult, gratulálok, akiknek átmenetileg stagnál, kérlek gondoljatok a fenti hasonlatokra, és kitartás!

70. annie79 (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2014. ápr. 4. 14:09

Szia Guruljka!


Nekem az L-Thyroxint pajzsmirigy alműködésre kell szednem, orvosi felügyelet mellett. A kavitációs gépbe pedig azért fektettem be, mert már mindent kipróbáltam, akkor azt miért ne, annél sokkal több pénzt veszítettem már a diéták miatt, és ez végre bejött.


L-kartnitint és még pár étrendkiegészítőt én is szedek szintén orvosi felügyelet mellett.


Abban is hasonlítunk, hogy én is fizettem elő diétás kajára, de gyanús volt, hogy kollégáim közül aki nem diétásat kért, ugyanazt kapta, így inkább magamra bíztam a dolgot, ami elég nehéz, mert vidékről járok Pestre dolgozni, reggel 7-kor indulok és este 8-ra érek haza. Az edzés még ezután szokott jönni, ha nem vagyok túl szétesve.


Sajnos még IBS-em is van (irritábilis bél szindróma), így elég kevés dolgot tudok megenni, ugyanakkor kívánnám őket. Mondjuk most egy hangulatstabilizáló gyógyszer, emésztést elősegítő enzimek, és probiotikumok segítségével rendben vagyok. Előtte a lassú felszívódású szénhidrátoktól is görcseim voltak.


Az edzéseim nekem is a netről vannak, váltogatom őket, mert nincs két teljesen egyforma, ami ugyanazokat az izomcsoportokat mozgatná meg. És nem vagyok otthonról kimozdulós típus. Ja, amit még nem említettem, edzés előtt bekenem magam karcsúsító krémmel, neoprén nadrágba bújok és övekkel tekercselem be a problémás részeket.


Köszönöm a biztatást, Neked minden jót, illetve mindenkinek, és főleg kitartást!

2014. ápr. 4. 13:52
sziasztok jelentem 2 kg mínusz, amit ráadásul 2 nap alatt produkáltam, mert előtte, 1g-ot nem mozdult a mérleg :)
68. annie79 (válaszként erre: 54. - Kissie)
2014. ápr. 4. 13:49

Szia Kissie!

Örülök, hogy tetszett az idézet! De ugyanez a nasinál is alkalmazható, én valamelyik nap epret ettem meg egy kis édesítőt csepegtettem rá (annyi méreganyagot a levegőből is beszívunk). Szóval, mi a fontosabb, a sovány derék, vagy egy kis nasi, amiből (magamból kiindulva) sok nasi lesz? Képzeld magad a tökéletes alakkal magad elé amikor rádjön a nasi, és gondolj csak az elképzelt tökéletes alakodra. A képzeletnek hatalmas ereje van. Egyszer egy kosárlabdacsapatot 3 részre osztottak, és 2 hétig az egyik csoport csak kosárra dobott, a második csak elképzelte, hogy kosárra dob de a pálya felé sem mentek, a harmadik csoport pedig nem csinált semmit. Az eredmény: 1. csoport 28% javulás, 2. cs. 27% (!) javulás, 3. cs. 0% javulás.

A kavitációs zsírbontást szalonokban is végzik, de számomra jobban megérte egy készüléket venni, mert kb. 10 kezelés ára. Olyan frekvenciát bocsát ki, ami a zsírsejteket szétrobbantja. Vannak itt ilyen fórumok is.

Kitartás Mindenkinek!

67. Guruljka (válaszként erre: 51. - Annie79)
2014. ápr. 3. 23:49

Én is voltam 74 kg, pedig nem is a legnagyobb súlynál került még elő a mérleg. És csak 150 centi vagyok, eredetileg is 155 voltam csak.


Nem szedtem L-Thyroxine-t, és kavitációs gépem sincs. Nem motivál a tengerpart sem. :-D


Viszont a vizet én sem iszom, csak a gyenge teát, úgy ahogyan Te, és én sem kívánom a cukros italokat.

Az életkorom miatt is, és jól meggondolva viszont (az orvosom tudtával) szedem kis adagban az L-karnitint. A szívemnek jót tesz, kicsit növeli a teherbírásomat is.

Én a legelején belenéztem a GI-diétába, fizettem is egy étrendért, amit nem tudok használni a nehezen kapható hozzávalók miatt, és mert szinte minden recept olaszos jellegű. Történetesen én vagyok az az élő fehér ember, aki nem bírja a pizzát, sem a bolognait, sem a mozzarellát vagy a pestót. Az olaszokból csak Verdi operáit szeretem...:-D


Viszont arra jutottam az alaposabb utánakeresés során, hogy ez a glikémiás index elég pontatlan, az inzulin-index pontosabb, de egészséges embernél erre sem kell nagyon figyelni. Hát nem is erőltettem ezek után.


Csak ésszerűen étkeztem, étkezem ma is: zsírszegényen lehetőleg, és sok lassú felszívódású szénhidrátot eszem, az indexét semmilyen skálán nem nézem. Szerencsére amúgy sem vagyok oda a tésztafélékért, a zsírszegény főzés miatt pedig a kenyeret sem kívánom annyira, mint régebben. Igaz, a kenyeret is már magam sütöm, mert jobb ízű, és nem kell a boltban a fél kilósért közel annyit fizetnem, mint a kilósért.


AZ edzéseim mind itthon végezhetőek, mindet a neten találtam. Nem vagyok táncos alkat, így sem a zumba, sem a Tae Bo nem fekszik nekem, de amit megszerettem, az még mindig elegendő ahhoz. hogy változatosan tudjak itthon edzegetni. Már a napi fél óra kevés, sokszor végzek ennél hosszabbat is egyszerre.


Mindezzel inkább motiválni szeretnélek, és kívánom, hogy megtaláld a saját komfortodat abban az "új" életmódban, ami sokkal közelebb van a természeteshez, mint a készételek és kész sablonok kora, és igazán nem is annyira új, mert régen ez volt a természetes... Legyen sikeres az életmódváltásod, és legyen annyi örömöd a betegségek elől visszacsikart években, mint amennyi nekem van, így 56 évesen!!!

2014. ápr. 3. 08:27

Ja, egyébként most (ellentétben a múlt hetivel), pár nap óta ismét elkezdtek csökkenni a dekáim. Úgy néz ki, hogy ami a múlt héten eltűnt, visszajött, vagy csak a szervezet valami miatt visszatartotta, az a másfél-két kg. most ismét lement rólam (kiment belőlem), annyival már újra könnyebb vagyok.

Jó lenne már tovább is fogyni, nem csak a kezdeti időszakban elérttel oda-vissza játszadozni! :)))

65. 5c0313b0fc (válaszként erre: 64. - Kissie)
2014. ápr. 3. 08:23

Bocsi, hogy tegnap nem jelentkeztem ismét!

Ma hogyan ébredtél? Remélem most jól aludtál?

Mi újság nálad?


Nálunk szép az idő, nemsoká kilépek, megyek sétálni-levegőzni. Majd dél körül ismét benézek!

64. kissie
2014. ápr. 2. 12:07
sziaaa!én most nagyon rosszul :( nem tudom miért, össze-visszaálmodtam mindent :D
63. 5c0313b0fc (válaszként erre: 62. - Kissie)
2014. ápr. 2. 08:15

Sziasztok!

Én itt vagyok! Hogy aludtatok?

62. kissie
2014. ápr. 2. 06:51

jó reggelt!

na tessék mindenki eltűnt? :(

2014. ápr. 1. 11:19
Többiek?
60. kissie
2014. ápr. 1. 11:06
Tudom :) nem vettem annak ;)
59. 388b941089 (válaszként erre: 58. - Kissie)
2014. ápr. 1. 10:59
Nem bántásból írom :) Csak a fogyózók nem 57-ről szokták kezdeni, hanem kicsit többről. :)
58. kissie
2014. ápr. 1. 10:49
Annyira nem is :) 52 szoktam lenni :)
57. 388b941089 (válaszként erre: 56. - Kissie)
2014. ápr. 1. 10:28
Vicces ez a lefogyok életmódváltással 57 kg-ról indulva...:DDDD
56. kissie (válaszként erre: 55. - 388b941089)
2014. ápr. 1. 10:07

gyereee :)

én ma reggel tettem el a mérleget, lemértem magam és pár hétig nem megyek a közelébe, mert csak idegesít. A tükörben úgyis látom,hogy mi van.

szerintem én nem vezetek itt naplót, mert sajna nincs elég türelmem minden nap bepötyögni :D

Annyi,hogy a kalóriabázison írom,hogy mit eszek, mert tuti a sok kicsi nasson csúszok el. Nálam is szigor van mától, május közepén esküvőre megyünk.

57kg-ról indulok.

55. 388b941089 (válaszként erre: 54. - Kissie)
2014. ápr. 1. 09:47

Koszonom:) asszem beallok kozetek, matolmegint szigor van, mert 60 kgot mutatott a merleg, rosszul is lettem... Szoval hajra nekunk! XD

Ki honnan kezdi? Vezettek naplot?

54. kissie
2014. ápr. 1. 08:25

Jó reggelt ! :)

Annie nagyon jó az idézeted, köszi :) Én még csak nem is hallottam arról a gépről ... de ha neked bevált, az szuper!

Nekem a mozgással nincs olyan nagy gond, arra azért ráveszem magam, egyedül a kajálás a mumus, nassolós típus vagyok és nem épp a karalábét kívánom, de nagyon szeretnék feszes és izmos lenni, azért pedig igyekszem. Azért is kerestem egy fórumot, hogy segítsük egymást motiválni, hátha másnak is szüksége van rá :)

Vanessza!Gratulálok az elért eredményhez :)

53. 388b941089 (válaszként erre: 52. - Annie79)
2014. márc. 31. 21:55

Engem is ez motival. Leirhatatlan erzes mikor latod magadon a valtozast. Ill. annak a tudata h ezt en magam csinaltam, a sajat akaratom altal. Ez hatalmas ero, amit senki nem vehet el az embertol.

Soha nem fogyoztam, 70-80 kg kozott mozogtam a 20 as eveimben. Ugy voltam vele h minek kezdjem el, soha nem leszek ugysem soha amilyen szeretnek lenni.

5 honap alatt 20 kgot fogytam - tudom lejart lemez :D - szept. Ota 58-59 kg vagyok. Sok sikert mindenkinek!

52. annie79 (válaszként erre: 50. - Kissie)
2014. márc. 31. 21:27

Szia Kissie!

Írod, hogy "elfogyott a lendület". Nekem is a motivációval van problémám, és találtam egy jó idézetet, hátha Neked is segít: "A sikert a szenvedély hozza, nem az önfegyelem! Ezért kell feltenni azt a kérdést: Hogyan tudom megszeretni, amit csinálok? Hogyan? Érezd át az eredményt, amit el akarsz érni!" Azaz, amikor elmégy futni, a karcsú derekú önmagad képét tartsd magad előtt!

2014. márc. 31. 21:17
Sziasztok! Én is csatlakozni szeretnék, és Hozzátok, mert a fórum címe teljesen egyezik az én nézeteimmel! Nem fogyókúrázni kell, hanem életmódot váltani! Én többször nekifutottam, sikertelenül persze, és ma jöttem rá, hogy ami hiányzik, az a MOTIVÁCIÓ, és ezt remélem itt megtalálni, KÖZTETEK! 164 cm vagyok és a súlyom volt már 58 is, de 91 is. Most 74. Egyelőre elhasználom a maradék diétás poromat, használom a kavitációs zsírbontó gépemet (ezzel és L-Thyroxinnal ment le 91-ről 75-re korábban), és a netről töltöttem le egy tengerparti edzést, melyben van kardio és erősítés is. A tengerpart már motivál :) Ha pedig elfogy a diétás porom, alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat, alacsony zsírtartalmú fehérjéket és zöldséget-gyümölcsöt tervezem fogyasztani. Én a vizet semmilyen formában nem tudom meginni, így nagyon híg zöld teát iszom cukor nélkül (1,5 literbe egy filter). Szerencsére nem kívánom a cukros italokat.
50. kissie
2014. márc. 31. 20:52

Köszi :)

már egy ideje edzem, leginkább futás kiegészítve Péntek Enikő tornáival. A kajára nagyjából figyelek, nem eszem cukros dolgokat, finomított szénhidrátot. De mostanában elfogyott a lendület, pedig az utolsó 5kg nehezn megy le, nagyon küzdök vele. Eddig 6kg-t fogytam január óta. De a csípőmön, hasamon van még :)

49. 5c0313b0fc (válaszként erre: 48. - Kissie)
2014. márc. 31. 14:57

Gyere csak, gyere közénk nyugodtan!

Milyen módon hogyan akarod megváltoztatni az életmódodat?

Fogyózol, vagy teljesen át akarod formálni, módosítani az étkezésedet? Hogyan-miképp tervezed?

Vagy most egy ideig fogyózol + torna, testedzés?

Mik a terveid?

48. kissie
2014. márc. 31. 07:50

Sziasztok!Szeretnék csatlakozni hozzátok ha , lehet? :)

Én 5kg-t szeretnék fogyni, ma kezdem.

47. Cristalynn (válaszként erre: 46. - Ac33eda085)
2014. márc. 31. 07:49

minusz 80 deka az elso het utan, de szenvedek erte rendesen. az elso het mindig rettenetes :D akarom vissza az izmaim, cserebe meg odaadnam az etvagyam :S

tobbiek hogy alltok? :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook