Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Jojó elfelejtve, maradjunk örökké vékonyak és csinosak!:) fórum

Jojó elfelejtve, maradjunk örökké vékonyak és csinosak!:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
68. 5e48d37001 (válaszként erre: 55. - 06026b7547)
2010. aug. 3. 15:36

Ez azért van,mert a máj glikogén raktára lemerült,ezért van falási roham.ahogy feltöltődik,elmúlik és visszarázódsz,ez nem megy zsírraktárba,ne aggódj,csak lesz egy kis béltartalom,ami kiürült pár nap alatt.A szénhidrát kell a szervezetnek,ha déleőttönként eszel egy kis csokit,vagy sütit akkor ne lesz falásiroham,mert a máj tölti a glikogén raktárát vele.

Lehet nem túl tudományosan fogalmaztam,de ez a lényege.

Szóval ne aggódj!

2010. aug. 3. 15:31

Sziasztok!

Én februárban értem célba,akkor kezdtem el kb.mindent enni,és azóta tartom is,illetve ,fogytam 4kg-ot ahogy bejött a nagy meleg,de ezt csak spontán.Az én fogyim másfél évig tartott,lehet ezért nem hízok..na meg hetente 5x tornázok ezzel kompenzálom a napi 1900-2200ckal-t.

66. 90a795d28a (válaszként erre: 61. - 8e163afeff)
2010. aug. 3. 15:27

Szia!


Érdekesnek tűnik ez a hanganyag. Ha szépen megkérlek valahol/valahogy el tudnád küldeni nekem is?

65. 90a795d28a (válaszként erre: 64. - 06026b7547)
2010. aug. 3. 15:19

Örülök, hogy jobban érzed magad. :)

Tudom, hogy miken mehetsz keresztül, nekem is voltak ilyen "rohamaim". :( Nem tudtam szabályozni én sem, szóval... addig ettem még hányingerem nem lett (persze, bennem maradt a kaja :D), szóval átérzem, amit érzel. :S

De ezen is túl fogsz lépni idővel. :)

Sikerül kisimítani a hullámokat! ;)

64. 06026b7547 (válaszként erre: 63. - 90a795d28a)
2010. aug. 3. 10:42

sziasztok!


nagyon köszi!!

ne haragudjatok a tegnapi kiborulásomért...

kész katasztrófának éreztem és érzem még mindig magam!

képzeljétek,ma meg úgy ébredtem,hogy nem érzem az izeket annyira beteg vagyok...:/


Tudom mi a baj,és tudok ellene tenni,csak néha vannak ilyen hullámok!ezeket a hullámokat szeretném valahogy kisimitani!

na de...jól vagyok:)köszi mégegyszer!!!!!:)

63. 90a795d28a (válaszként erre: 55. - 06026b7547)
2010. aug. 3. 09:40

Szia!


Amit leírtál elég durván "hangzik". :(

Ennyire nem szabad komolyan venni... én is éreztem így magam, mármint folyamatosan ettem és persze ezáltal híztam is, de nem tudtam megállni az evéssel. Az, hogy nem tudod betartani szerintem annyit jelent, hogy most pp. nem állsz készen erre. Nem úgy megy, hogy egyik napról a másikra keveset eszel, megvonsz magadtól ételeket. Hanem az elején csak fokozatosan, mindig kicsivel kevesebbet. Bár tudom, hogy olyanok vagyunk, hogy egyből látni szeretnénk az eredményt, de hidd el, így érdemes elkezdeni. A másik, amire felfigyeltem az a "tiltólistát ételek". Eddig minden diétával az volt a problémám, hogy "megtiltottak" ételeket. Ezt a legnehezebb betartani, mert persze, hogy azt ennénk, amit nem lehet! :) Ezért váltottam a Ww-re, hol bármit ehetek, csak mértékkel. Szerintem, ha a jelenlegi diétáddal nem megy a fogyás egy próbát megér a Ww. Én a helyedben az elején csak "felmérném", hogy napi kb. hány pontot eszel és az alapján "szabnék" egy ponthatárt. És mindig lejjebb vinném pár ponttal. Mondjuk úgy hetente.

Remélem valami azért segített, amit leírtam, mert eléggé meglepődtem a hozzászólásodon. :( Sajnálom, hogy ilyen rosszul érzed magad. :(

De, ennél csak jobb lehet. :)

Fel a fejjel, minden rendben lesz, hidd el. Csak hagyj időt magadnak, ha most ennyire le vagy törve. :( Nyugodj meg.

62. 06026b7547 (válaszként erre: 61. - 8e163afeff)
2010. aug. 2. 18:32

igen,ez igaz,de a testemet is az agyam irányitja...szóval minden ott dől el nem?

holnap már biztosan jobban leszek,mert már másképp fogok ébredni...csak...évek óta görcsösen figyelek és rettegek az elhizástól..nekem már pár kiló is tragédia...mivel rögtön nagyobb az arcom...és olyankor utálom magam!

Szüleimnek pont most mondtam el sirva,hogy miket csinálok és sokszor titokban tömöm magam,de ők csak nevettek ezen...szerintem ez nem nevetséges...

persze beismerem,hogy ennél sokkal de sokkal nagyobb bajok és problémák is vannak...

de valahogy úgy érzem nem tudok kimászni ebből...

mindig visszajön ez az evési kényszer...és főleg amikor itthon vagyok!

mégegyszer elnézést lányok,tényleg nem áll szándékomban ennyit nyafogni,de úgy érzem fontos,hogy mindent megosszunk egymással és tanuljunk egymás hibájából!

61. 8e163afeff (válaszként erre: 59. - 06026b7547)
2010. aug. 2. 17:40
Figyu, amit leírtál, az egy teljesen biológiai természetű viselkedés. Nálam is volt, pszichológusnál is voltam miatta - de nem a lélek hibás, hanem a test. Ugyanis a szénhidrát képes kiváltani egy habzsolási reakciót, amikor szinte öntudatát veszti az evő ember. Ha visszagondol, nem is emlékszik az ételek ízére, és nem nyugszik addig, amíg van a keze ügyében kaja, vagy míg hányingere nem lesz. Úgy érzem, hogy te ezt a személyiséged hibájának tudod be, emiatt van bűntudatos szorongásod, és emiatt vagy ingerült mindenkivel. A megoldás csak annyi, hogy megértsd, ezt testi dolgok okozzák, és "felmentsd magad". A hanganyagot küldöm, az a ragyogó benne, hogy valahogy tényleg kontrollálni tudod a kajázás mennyiségét, de a minőségét is, így kikerülsz a szénhidrát-csapdából is. De a lényeg: nem a te hibád!
2010. aug. 2. 17:09
bocsi lányok...kivagyok idegileg...senkinek nem kivánom ezt!
59. 06026b7547 (válaszként erre: 56. - Ce53b9ff5e)
2010. aug. 2. 17:08

köszi lányok,aranyosak vagytok,de sajnos ez egyáltalán nem normális nálam!

olyan depresszióba estem,hogy fáj a fejem,elegem van az életemből,a családban mindenkivel veszekszem,nem tudják megérteni mi bajom van...legszivesebben visszapörgetném az időt.tudom,hogy mostmár minden hiába...

hiába ez az idegösszeomlás...de tényleg zabáltam...

6-7 darab hájas kifli...2 nagy tortaszelet...1 kis darab csoki...fagyi...egy szójás szendvics...nagy szelet görögdinnye,sárgadinnye,gréfrút...keksz...2 kiskanál szezámkrém...vagy 3 cukros kávé...

reggelire banán,zabpehely...

és már nem is tudom..

szóval,ez nem normális..most leirtam miket ettem..de igazság szerint szinte olyan állapotba kerülök,hogy nem is emlékszem.

tegnapi napom jó volt...de azelőtt 2 napig ugyanezt csináltam...:(

58. 06026b7547 (válaszként erre: 57. - 8e163afeff)
2010. aug. 2. 17:03
o a hanganyagot nagyon megköszönném!!
57. 8e163afeff (válaszként erre: 55. - 06026b7547)
2010. aug. 2. 16:57
először is felejtsd el ezt a butaságot!!! nem a te hibád, hogy nem bírod betartani a fogyit - ez egy természetes reakció, és van rá megoldás is, nekem egy relaxációs hanganyag segített,csak meg kell hallgatni minden nap, és hihetetlen, de tényleg nem fogsz sokat enni, magam is meglepődöm mindig, milyen hatásos. Mert még meghallgatni is lusta vagyok, így ki-kimaradnak napok, aztán meghallgatom, és este elámulok, milyen keveset ettem... ha ez távol áll tőled, akkor meg krómtablettát javaslok, az is visszafog elég rendesen. De nem elkeseredni! Holnaptól megváltozik minden, és igenis eléred az álomsúlyod! Átküldöm a hanganyagot, ha gondolod.
56. ce53b9ff5e (válaszként erre: 55. - 06026b7547)
2010. aug. 2. 16:52

Nyugi elsösorban. En azt vettem eszre,h ha rendben vok lelkileg,akkor elkezdek agyalni,h basszus hizok.


DE ha nem vok rendbe ,akkor meg jön a sok azaz még több nasi,édesség,mer megérdemlem cimmel. ..


AMugy mensi nincs kilatasban?Mert akkoris tök normalis!

2010. aug. 2. 15:58

sziasztok!

lányok,nekem nagyon nem megy most!

itthon vagyok...annyi édességet tömök magamba mint még életemben soha!mi van velem????:(((((


nem megy ma sem a fogyi!

és nagyon szarul vagyok!öngyilkossági gondolatok,minden nyomaszt!

hihetetlenül el vagyok keseredve magamtól!

pár nap múlva megyek vissza Pestre,ott tuti,hogy nem fogom ezt csinálni,mert ott soha nem teszek ilyet...de most...mintha soha nem ettem volna úgy tömöm magamba a sütiket meg a csokit felváltva!!mit tegyek??holnaptól csináljak egy alapos méregtelenítést???jaj...nagyon szarul érzem magam,bocsi mindenkitől!!:///

ez azért van,mert tiltólistás ételeket eszem...abból meg ha eszem egy keveset elszakad a cérna...és nincs határ..nem érzem,hogy tele vagyok!

soha nem gondoltam,hogy eddig fog bennem fajulni ez az evés dolog!

utálom magam,legszívesebben...megfojtanám magamat!

kérlek segítsetek!!!:(((mit tegyek??

54. 90a795d28a (válaszként erre: 53. - 06026b7547)
2010. aug. 1. 22:03

Köszönöm! :$ Nemsokára én is ezt írom majd Neked. :)

Remélem minél hamarabb jobban leszel. Jaj, tudom milyen rossz. :( Így van. :S

53. 06026b7547 (válaszként erre: 52. - 90a795d28a)
2010. aug. 1. 19:51

ügyes vagy!:)

én már alig várom,hogy jobban legyek!


most még mindig fel vagyok fújódva a 3 napos zabálástól!soha többé nem akarok ilyet!semmire sem jó...csak rossz!

52. 90a795d28a (válaszként erre: 50. - 06026b7547)
2010. aug. 1. 15:14

Megvan a lelkesedés. ;) Megint volt egy nagyobb bicajozás, bár most csak 19,2 km. Viszont ilyen melegben szinte kibírhatatlan. :S Azt hittem tegnapi nap után jobban "be lesznek állva" a lábaim, de egész jól vannak. :) A vádlimat szeretném elsősorban vissza varázsolni, mert mióta nem sportolok versenyszerűen, szinte semmi vádlim nincs. :( Nem is szép. :S

Lassan, de fogyogatok is. :)

51. 06026b7547 (válaszként erre: 46. - 90a795d28a)
2010. aug. 1. 11:32

ügyesek vagytok ám!!:)

hajár így tovább!:)

2010. aug. 1. 11:32

mindenki írja ám az eredményeit:)

hogy haladtok???

:)

49. 90a795d28a (válaszként erre: 48. - 06026b7547)
2010. aug. 1. 11:31

Szia! :)


Hiányoltalak már. :(

Szar napod volt? :o Történt valami? Vagy csak úgy? (szoktam így lenni :))

Mi a baj? Miért vagy beteg? :(

2010. aug. 1. 11:29

jó reggelt mindenkinek!:)


tegnap szar napom volt,ma meg totál beteg vagyok

de mától érvényes a diétám:))


mozgás nemtudom lesz e,mert nagyon beteg vagyok...

2010. aug. 1. 10:12

Jó reggelt Mindenkinek. :)

Hogy haladtok? Mozgás?

2010. júl. 31. 16:11
Hát szóval megvolt a nagy biciklizés, de nem bírtam elmenni addig az üzletig, így egy közelebbit választottunk. Így 32 km volt összesen az út. A lábaim eléggé elfáradtak, még mindig úgy érzem, mintha tekernék. :D Meglátjuk, hogy holnapra lesz-e nagyobb izomláz... ha nem, akkor holnap is nekivágunk ennek a távnak. :)
45. 90a795d28a (válaszként erre: 43. - Ce53b9ff5e)
2010. júl. 31. 16:09

Szia! :)

Örülök, hogy te is jössz. Én is így voltam régebben, mikor 69 kg-ig híztam. Nem tudtam megállni a nasikkal. Mostanában viszont, kb. 1,5 hónapja nem eszem édességet. 2 hetente ha lecsúszik 1-2 kocka csoki, de az sem mindig. Tudom, hogy milyen idegesítő. :D Teljesen átérzem...

Jajj szegényke, akkor gyógyulj meg minél hamarabb. ;)

44. 90a795d28a (válaszként erre: 42. - 8e163afeff)
2010. júl. 31. 15:57

Jó, hogy írtad, köszi. :)

Utána nézek és összeszedek róla pár infót. :)

2010. júl. 31. 15:45
Na sziasztok!Szóval itt vagyok,csak tegnap már nem volt eröm többet irni,csak azt,h jövök én is:)!Hát én lefogytam,de jönnek vissza a kilók sajnos. Kcalt számoltam, szuperül emnt,csak aztan lefogytam,örültem és elkezdödött nalunk a csladi latogatasok sorozata,ami meg mindig tart meg megint pocsekok az ejszakaim a lanyom miatt. Nem eszem sokat,ami sok az az édesseg meg a nassolas. A hülyeség,amiket tömök magamba. A süti meg a tésztafélék. Merthogy mostanában tök jó sütni,mert a kicsi lányom megeszi ,nade én is....!Most meg beteg vagyok és hát sajnálom magam-hát hadd egyen a szegény beteg. Közben meg verem a fejem a falba,h nem akarok hizmi. Tiiiiszta hülyeség.
2010. júl. 31. 11:42
A Dukan-diéta pont erre való: a jojó ellen. Fura fogyi címmel olvastam róla egy cikket a novagyok-on, érdekes. A lényeg, hogy előbb gyorsan lefogysz, aztán sokáig stabilizálod a súlyt. 10 kg plusznál ez annyit jelent, hogy 3 napig csak fehérjét lehet enni, ekkor 2.5 kg-t adsz le. Aztán kb 5 hétig fehérjét+zöldségeket, akkor leadod a többit, hetente kb. 1.5 kg-ot. Aztán viszont 80 napig egy súlytartó étrend van, ott már van kenyér is. Végül pedig bármit ehetsz, már csak annyit kell betartani, hogy heti 1 nap mindig fehérjenap legyen. És a kilók örökre lent maradnak. Sajna én nem tudom megcsinálni, mert vega vagyok, úgy elég nehéz lenne, csak gondoltam, megosztom veletek...
2010. júl. 31. 11:37

Eszemben sem volt, hogy szombat van. :) Most, hogy szüleim nyaralnak nekem kell intéznem az itthoni dolgokat. Hát persze, ilyenkor nálunk falun már semmi sincs nyitva. :S Most úgy döntöttünk (bár mehetnénk busszal is), hogy bebiciklizünk a városba, ami a hazaúttal összesen 50 km lesz. :O Meglátjuk, hogy hogy bírom majd. :) Remélem minden rendben lesz. Így, hogy 1-1 órákat szoktam naponta bicajozni talán nem lesz sok.

Amint hazaértem jelentkezek. :)

2010. júl. 31. 10:48

Szia!


Ejha, te nagyon korán keltél. :S

Szegényke. :( Mire vagy allergiás? Nálam elég érdekes dolgokat állapítottak meg a vizsgálaton. Pl.: csoki :o Hát mindig is ettem, mondjuk mostanában nem kívánom az édességet, de semmi bajom nem volt tőle soha. :)

Én meg elég későn keltem. :S

Mondjuk igen csak el voltam már fáradva, most kialudtam magam, de eddig azért nem akartam aludni. :)

Jól van, akkor később lehet veled tartok. Mikor már kevesebbet eszem és kevesebb banán fér belém. Úgy tudom majd tartani a napi pontokat. :)

Így van, jó ám. Ügyesek leszünk együtt. ;)

Reggelizni nem szoktam, mert ébredés után pár óráig nem tudok enni és éhes sem vagyok. Így még reggeli előtt hulahoppozok egyet. :) Jaj, de fog fájni a hasam tőle. :D

2010. júl. 31. 05:54

jó reggggelt,én már itt vagyok:)

alig tudtam aludni,és az ébredés is szörnyű volt.ég a torkom a sok kajától és az allergiám is gyötör...szóval egyenesen káosz!

én sem tartok gyüminapot,azzal még várok...:)

mától már jó lesz minden!!!hozzáállás...!!:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook