Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogtalan levonás a fizetésemből! Mit tegyek? fórum

Jogtalan levonás a fizetésemből! Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


15. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 08:18

Én elhiszem, hogy megtörténik az ilyen.


Én sosem nézegetem a számlámat, nem elemzem, nem nézem, hogy 16 Ft-al több költséget vontak e le vagy kevesebb a kamat 3 Ft-al.


Én egyszer úgy játram, hogy 2x utaltam el néhány napos különbséggel a lakásvásárlási illetéket és sosem jöttem volna rá, ha fél év múlva (évvégén) nem hozza vissza a postás, pedig elég nagy összeg volt, csak annyi mindent vettünk akkor az új lakásba és ugye fel is újítottunk, hogy nem tűnt fel a hiánya.

Karácsony előtt viszont nagyon jól jött;)


Egyébként megkérdezted, hogy hogy mikor fogják visszautalni?

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Csillag29)
2021. febr. 9. 17:25
Elég sok pénz jön rendszeresen arra a számlára, úgyhogy nem....
13. Csillag29 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 9. 14:27

Nem csak a te fizetésed de nem tűnik fel hogy pl 100E Ft helyett 200E ft fizu jött a cégedtől??? Ez érdekes Mert Akármennyi pénz jön mindig ellenőrzöm kitől jött meg mennyi.

Másik nálunk is volt elszámolták a fizetésem Bementem szóltam a munkaügyesnek aki rögtön bocsánatot kért és mondta, hogy lehet csak a jövő havi fizetéssel tudják korrigálni (nem úgy lett) De lehet a cégednél is 2 * van kifizetés egy rendes és egy hóközi Szerintem kérdezz rá a munkaügyön, hogy múlt héten voltam bent mert elszámolták a bérem mikorra várhatom a korrekciót.

12. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. febr. 9. 09:25

Egy bírósági eljárás hosszú hónapokat vesz igénybe.


Én inkább írnék egy udvarias hangvételű emailt, (hogy legyen nyoma), amiben leírnám az esetet és megkérdezném, mikor utalják vissza az összeget.

A választ/nem válasz függvényében lépnék tovább.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Birebora)
2021. febr. 9. 05:43
Leírtam érthetően, hogy nem csak az én fizetésem jön a számlára......
2021. febr. 9. 00:00
Én nem tudom, de ha duplán kapnék fizut rögtön észrevenném:)
2021. febr. 8. 23:03

Milyen cég ez?

Kinek szóltál? Mikor szóltál?

Ők nem tudták megnézni az utalásokat, hogy visszautaltad?


Én azért nem mérgesíteném el a helyzetet sem bíróságos fenyegetődzéssel, sem tértivevényes levéllel (már nincs is ilyen?), hanem beszélnék valakivel. Bérszámfejtő, cégvezető, hr-es, stb., azaz az illetékessel.


Ha jól értem, akkor kb. 1 hete mondták, hogy visszautalják, így kérdezz rá, hogy mikor számíthatsz a pénzre, mert szükséged van rá. Mondják meg konkrétan, hogy mikorra tudják elvégezni ezt a feladatot.


Én még nem pattognék...Mindenki tévedhet, ők is.

8. Regin_a (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 8. 21:11

Mert hogy nekik túlfizetést mutatott a gép részemre, ezért vonta le automatikusan"

Neked vagy nekik volt túlfizetés, vagy kinek?


A lényeg hogy írásban tértivevényesen ird le nekik, persze érthetően ne úgy mint itt, hogy ki kinek tartozik és miért


Egy hét késés az semmi bármely pénzügyben

Én egy hónapja vívok egy céggel, mire "becs.szavát" adta hogy a héten utal, persze írásban is megerősitette.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. febr. 8. 20:57
Várok még akkor pár napot és újra érdeklődök. Köszönöm!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2021. febr. 8. 20:56

Nem egyszer volt már zűr a cég körül, de én nem foglalkoztam vele, amíg engem normálisan kifizettek.

Nekem is megfordult a fejemben a munkaügyi bíróság.

Rendben van, fogok írni egy ajánlott levelet. Köszönöm szépen a segítséget!

2021. febr. 8. 20:45
Egy hét után azért még egy telefont megérne érdeklődni. Mondd el, hogyha 2 napon belül nincs a pénz a számlán, akkor bírósághoz fordulsz.
4. vivo44 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 8. 20:39

Marad az ajánlott levél, melyre köteles válaszolni és előadni a cég által képviselt álláspontot. Melyel már ha nem kapsz megfelelően kielégítő választ, akkor fordulhatsz a bírósághoz is. De ezt meg is írhatod, hogy mondjuk 15 napon belül rendezzék feléd a tartozást, ellenkező esetben munkaügyi bírósághoz fordulsz.

Azért gondolom a könyvelőnek is feltűnne nem egy dolgozó bérének bent maradása.

2021. febr. 8. 20:34

Pontosan ezt kérdeztem én is, hogy mikor az éves zárás volt, akkor nem tűnt fel? És annyit mondtak, hogy nem tudja a könyvelő mit csinált.

Igen, a többieknek is.

Mert hogy nekik túlfizetést mutatott a gép részemre, ezért vonta le automatikusan. De eszükben sincs azóta ezt rendezni.

2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 8. 20:29

Lehetetlenség számomra a helyzet, mivel van éves zárása egy cégnek, ahol a mérleget rendbe kell tenni (akár egy kis kozmetikával) 3 éves dologról beszélünk elvileg.

A munkatársaidtól is levonták duplán??

Ha igaz, beszélnék a pénzügyessel, ha nem vezet eredményre, akkor ajánlott levélben felhívnám a cégvezető, vagy pénzügyes figyelmét a hibára, melyre hivatalosan válaszolnia kell. Előadnia az ő álláspontját.

2021. febr. 8. 19:53

Segítséget szeretnék kérni, hogy 3 évvel ezelőtt a munkáltatóm, nekem és az összes munkatársamnak tévesen duplán utalta el a fizetésünket,ami nekem akkor fel sem tűnt, mivel férjem fizetése is az én számlámra jön, meg egyéb utalások. Ezután nem sokkal én elmentem táppénzre, mert nem sokára szültem. Majd 2 hónap múlva jeleztek nekem, hogy duplán lett a fizetés utalva, utaljam vissza. Én ezt meg is tettem. Itthon voltam a gyerekkel gyeden, majd most visszamentem dolgozni, és ugye az elmúlt 2 évre járt nekem visszamenőleg szabadság, amit ki is vettem. Januári hónapra meg is kaptam a fizetést, ami kevesebb mint a fele annak ami jár. A munkáltatómat felhívtam. Aki utána járás után rájött, hogy nekik túl fizetés volt látható, ezért vonták le azt a pénzt, amit 3 éve tévesen utaltak, pedig én vissza utaltam! Nekem kellett bankszámlakivonattal bizonygatni... Azóta lassan eltelt egy hét és eszük ágában sincsen rendezni a levont összeget. Mit tehetnék? Tudják azt is hogy kisgyerek van a családba, és ott dolgozok 10 éve már. Már kérdeztem, azt mondták majd rendezve lesz...

Ezt megtehették egyáltalán? Mit tennétek a helyemben? Gondolkodtam azon is hogy felmondok, lenne másik munkahelyem. Nagyot csalódtam bennük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook