Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosítvánnyal rendelkezők, gyakorló vezetése. Járt valaki ilyenre? fórum

Jogosítvánnyal rendelkezők, gyakorló vezetése. Járt valaki ilyenre? (beszélgetős fórum)


26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - 1e072b34d7)
2015. ápr. 8. 14:40

Ne má!!


8 évvel ezelőtt vezettem két hónapot, meglett a jogsim.. Azóta soha..

Én azt se tudom, hogy az ülést hol kell állítani, és beindítani se tudnám az autót.

Hülye vagyok, vállalom, de nem tudom.

Azt se tudom, melyik pedál mit csinál, és mire is kellett a kuplungot használni. Arra emlékszem, akkor se értettem igazán.


És ott van a tárcámban a jogsim..


Fel sem merül, hogy ne oktatókocsiban kezdjem újra.. Pláne itt Budapesten..


Pedig apám volt oktató, közvetlenül a jogsi letétele után 1-szer mentem is vele, jó volt. De az akkor, egyszer volt..


Nekünk nem volt autónk, amikor gyerek voltam, és az oktató is nagyot nézett, hogy nem vagyok alapokkal tisztában. (apám a katonaságnál oktatott) Az is nagyon sokat számít, hogy eleve teljesen autómentesen nőttem fel.


No és?


Azért nem vezettem egyébként, mert nincs mit. Addig nem is kínlódok vele, amíg nincs a parkolóban egy jármű, amit akármikor elvihetek, tudok vele rutint szerezni.


Mert dehogynem lehet elfelejteni, pláne, ha valaki nem is tudta igazán.


A jogsinak nincs sok köze tudáshoz, nemhogy a rutinhoz. Még akkor se, ha engem történetesen becsülettel oktattak, és még több órát is vettem a kötelezőnél.

25. youlcsi (válaszként erre: 1. - 5bdfbe058d)
2015. ápr. 8. 14:28

szia!

szerintem szinte minden oktató vállal ilyet.

nem is autósiskolában érdeklődnék, hanem ismerősöknél, akik elégedettek voltak az oktatójukkal, és aztán konkrétan az adott oktatónál kérdeznék rá.


én még csak múlt héten vizsgáztam, de már előre megbeszéltem az oktatómmal, hogy majd a saját autónkba is szeretném, ha beülne 1-2 órára, amíg belejövök.

24. emagdi (válaszként erre: 21. - 1e072b34d7)
2015. ápr. 8. 13:14

ja, olyan mint a biciklizés vagy az úszás, lehet, hogy az alapok megvannak, de ha évekig nem edzel, akkor nagyon kell erőlködni míg letekered/leúszod ugyanazt a távot, amit a rutinosak lazán és gond nélkül :)) azoknál is ott az edző, aki megmondja az okosat, hogy legyél jobb. :)


a vezetés is ilyen, hogy hát lehet, hogy elküzdöd magad rutin nélkül A-ból B-be, de közben azért leizzadsz a stressztől rendesen, és lehet, hogy jó néhány veszélyes közlekedési helyzetet is teremtesz. :) azért ezt jobb kihagyni, szerintem :)

2015. ápr. 7. 20:13

Szerintem ez nagyon jó ötlet. Sok oktató vállal ilyet.

Ha tudnám hogy még Pesten van az én régi oktatóm, nagyon szívesen ajánlanám. Imádtam. Nem sürgetett anno egyszer sem. Vagy kétszer említette meg, hogy mehetnék vizsgázni, mert jól mennek a dolgok, de én még akkor ragaszkodtam hozzá, hogy amíg nem érzem magam magabiztosnak, addig maradok, és nem megyek vizsgázni, bármi látszik kívülről.


Miután megvettem a saját kocsim szivességből eljött velem, hogy tanácsot adjon, illetve lássa, mennyire érzem az autót.

A jogsim 13 éves, a kocsim 10 éve van meg, rengeteget vezetek, és majd' minden nap hálát adok, hogy ő tanított. Sok zűrös helyzetből hozott ki, amit "belém vert", mutatott.

És bizony nagyon sok balesetveszélyes helyzetet tudnak teremteni a bizonytalan vezetők. (az egyik véglet.)


Ne foglalkozz vele, ki mit mond, vágj bele, ha szükségét érzed! :) sok sikert a magabiztosság visszanyeréséhez.

22. katus3
2015. ápr. 7. 15:06
Túl voltam a kötelező óràkon, levizsgàztam, és onnantól nem vezettem. Tehàt itt még "tudàs"nem volt, csak az alapokat sajàtítottam el. A rutin,magabiztosság nem alakult ki. Ezért kellett az oktató.Biztonság érzetet adott.A tovàbbiakban nem szeretnék magyaràzkodni.
21. 1e072b34d7 (válaszként erre: 19. - Katus3)
2015. ápr. 7. 13:44
Ez olyan mint a biciklizés, vagy az úszás, nem lehet elfelejteni.
20. katus3 (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2015. ápr. 7. 10:47
Teljesen egyetértek azzal amit írtàl.
19. katus3 (válaszként erre: 17. - 1e072b34d7)
2015. ápr. 7. 10:46
Hiàba voltak alapok, ha 8 évet kihagytam. Elindulni sem tudtam rendesen. Kellett az oktató, és ma is így csinàlnàm... Ja, nem . Nem hagynàm ki a 8 évet .
18. emagdi (válaszként erre: 16. - 1e072b34d7)
2015. ápr. 7. 10:43

figyelj, ez ugyanolyan, mint hogy te saját magad is kiapétázhatod v kicsempézheted a lakásod, csak lehet, hogy ha szakemberre bízod, akkor sokkal gyorsabb és hatékonyabb lesz (esetleg szebb is).

nem véletlenül egy szakma a vezetés oktató. ráadásul ha ilyen tanuló autóval gyakorol az ember, akkor ott a biztonság, hogy az oktatónál is ott vannak a pedálok, be tud fékezni, ha kell (és ő észre is veszi, hogy mikor kell). valamint nem lesz ideges a kezdők dolgaitól (mint esetleg egy családtag), tudja kezelni a problémákat, tud tanácsot adni, hogy mit hogyan... kb ennyi a különbség, hogy oktatóval gyakorol-e az ember, vagy mondjuk a férjével :D



a fórumindítónak pedig: ne félj, nagyon hamar vissza fognak jönni az emlékek! vágj bele minél hamarabb:)

17. 1e072b34d7 (válaszként erre: 14. - Katus3)
2015. ápr. 7. 09:57

Amikor az ember kezébe kapja a jogosítványt, elvileg rendelkezik azokkal az alapokkal, ami az önálló óvatos gyakorláshoz elegendő.


Tény, hogy valakinek nem való a vezetés egyáltalán, és ez a tulajdonság egy életen át megmarad.

16. 1e072b34d7 (válaszként erre: 14. - Katus3)
2015. ápr. 7. 09:49
Nem a legnagyobb forgalomban kell kezdeni. Ki kell menni lakatlan helyre, megismerni, érezni a kocsit. Ha a kocsi kezelése rutinszerűen megy, jöhet a forgalom, fokozatosan.
15. katus3 (válaszként erre: 12. - 1e072b34d7)
2015. ápr. 7. 09:42
Persze nem vitàzni akarok, ez csak az én véleményem... ;-)
14. katus3 (válaszként erre: 12. - 1e072b34d7)
2015. ápr. 7. 09:40
Szerintem ha valaki kicsit felelősségteljesen gondolkozik, nem csak úgy beül egy kocsiba és megy. Kell valaki, aki magyaràz, és esetleg közbe tud avatkozni ha a helyzet úgy kívánja. Ez nem felesleges pénzkidobás.
13. katus3 (válaszként erre: 10. - 5bdfbe058d)
2015. ápr. 7. 09:36
Hidd el, ha nagyon akarod , sikerülni fog. Engem màr rendkívül bosszantott, hogy minden ismerősöm kocsival jàr, én meg gyalogolok esőben, hidegben, a kocsi meg ott àllt a garàzsban. A màsik pedig, hogy tőlem bénàbb nem lehetsz, az tuti.Ha nekem sikerült, neked is fog...
12. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - 5bdfbe058d)
2015. ápr. 7. 09:30
Én nem költenék ilyesmire, fognék egy kocsit, és gyakorolnék. Esetleg baráttal ismerőssel rokonnal.
11. a360345bdd (válaszként erre: 1. - 5bdfbe058d)
2015. ápr. 7. 09:09
Apukám oktató :) Ő szokott ilyet vállalni, nem fognak rád gülü szemeket mereszteni az autósiskolánál! Hajrá, az önbizalom növelés nem árthat ;)
10. 5bdfbe058d (válaszként erre: 8. - Katus3)
2015. ápr. 7. 08:02
Én is ilyen sikertörténetet szeretnék :)
9. 5bdfbe058d (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2015. ápr. 7. 08:00
Köszönöm, utána fogok nézni!
2015. ápr. 7. 07:33
Sziasztok! Én is itt vagyok. :-) Jogsi megszerzése utàn 8 évig egyetlen percet sem vezettem, féltem, tudtam hogy nekem nem megy. Még az indulàs is gondot okozott. Akkor hívtam fel a régi oktatómat, hogy pótóràt szeretnék venni. 3*2 óràt vezettem vele,5 éve kocsival jàrok.
2015. ápr. 7. 00:54

Itt vagyok "az első sorban,mint mindig",de csupa jóindulatból:

18.mk autósiskola,Újpalota: Puruczki András.

Kiváló oktató,remek ember,mindenre készséggel válaszol,semmit nem vesz magától érthetőnek. Nála tanúltam,ő készített fel a vizsgámra,és bátran mondhatom,az egyik legjobb!

6. 5bdfbe058d (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2015. ápr. 6. 23:18

Mikor kezdtem a tanulást anno, akkor a nulláról indultam. soha sem vezettem még elhagyatott úton sem. Gyakorlatilag azt sem tudtam, hogy melyik a gázpedál :)


De az órák alatt egész szépen felfejlődtem.

Az oktatóm amikor a forgalmi vizsgára mentem, azt mondta hogy nagyon büszke rám mert már megbízhatóan vezetek.


Akkor kellett volna ütni a vasat amíg meleg. Mert akkor bátor voltam, volt hozzá önbizalmam.

Időközben az oktatóm sajnos meghalt, így hozzá már nem mehetek, pedig megbeszéltük hogy ha úgy lesz, hívni fogom... :(


Autósiskolát a Csigavért ismerem csak, azoknak az autóit látom itt-ott. Meg más olyat ami annyira nem ismert.


Budapesti vagyok egyébként.

5. emagdi (válaszként erre: 4. - 5bdfbe058d)
2015. ápr. 6. 22:12

teljesen érthető, hogy így érzel!

de meglátod, nagyon hamar vissza fognak jönni az emlékek, és pár óra után már magabiztosan (vagy legalábbis sokkal magabiztosabban) fogsz tudni közlekedni a forgalomban!


igen, autós iskoláknál is vállalnak ilyet, de azon kívül is, vezetés oktatók, saját autóval. esetleg google-ban keress rá, vagy ha megírod ide, vagy másik hasonló fórumba, hogy melyik városban v kerületben keresel ilyet, akkor esetleg tudnak majd neked javasolni konkrét oktatót.

4. 5bdfbe058d (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2015. ápr. 6. 21:29

köszönöm!


hát ez az, hogy nem tudom merre induljak. de akkor egy autósiskolát kellene felhívni, és úgy...

egyre többet gondolkodom az autó vásárláson, de amíg nem biztos a tudásom, addig nem merek autót venni.

mert nagyon sok bizonytalanságom van.


amikor megszereztem a jogsit akkor nem voltak félelmeim, de az 5 év alatt előjött bennem ez-az.

3. viva70 (válaszként erre: 1. - 5bdfbe058d)
2015. ápr. 6. 21:22
Nem jártam, de nekem is ilyesmi kellene, ha újra vezetni akarnék... Igaz, először a jogosítványomat kellene megcsináltatni. Lassan egy éve lejárt már...
2. emagdi (válaszként erre: 1. - 5bdfbe058d)
2015. ápr. 6. 21:21

én jártam, mert volt néhány év, amíg nem vezettem, és mikor megkaptam az első autóm, előtte vettem néhány gyakorló órát. szerintem hasznos :) egyrészt azért, mert így biztonságos körülmények között tudod felfrissíteni a tudásod, nagyobb lesz az önbizalmad, és esetleg néhány hasznos dologra fel tudja hívni a figyelmed az oktató.


van sok helyen, ahol adnak ilyen gyakorló órákat, keress rá a neten, és válassz egy szimpatikus oktatót. ne sajnáld rá a pénzt, ez kevesebbe kerül, mintha aztán a saját autódat törnéd meg, vagy okoznál balesetet!

2015. ápr. 6. 20:50

A jogsim megvan már, de szeretnék venni gyakorló órákat, ugyanis évek óta nem vezettem.


Járt közületek valaki ilyenre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook