Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi szakembertől kérdezném, hogy behajtás mikor kezdeményezhető? fórum

Jogi szakembertől kérdezném, hogy behajtás mikor kezdeményezhető? (tudásbázis kérdés)

2013. máj. 6. 21:50

Nem gondoltam volna, hogy 66 éves fejemet is így át lehet vágni. Ez egy kikényszerített bevétel, amiért semmiféle szolgáltatást nem vettem igénybe.


Köszönöm a segítségedet!!!!

10. kristo_f (válaszként erre: 9. - Ficánka5)
2013. máj. 6. 21:18

Mert nem reagáltál a dijbekérőre és nem cicózott többet

Ilyenek, ezért kell azt is fizetned

Szerintem, fizesd ki és irásban tértivevénnyel mond le a szolgáltatást


Dijbekérőben kicsit tévedtem, vagy fizetni kellett volna rá, vagy számlát kérni

2013. máj. 6. 20:22

Bakker!!! Én azt gondoltam, hogy ha a díjbekérőre nem reagálok, már ezzel elálltam a szolgáltatástól.


Tehát, hiába nem reagáltam, a követelése jogos. De miért kéne a behajtó cégek is fizetnem? Azért, mert helyette elküldte a felszólítást?? Ő nem küldött egyet sem.


Nagyon köszönöm a segítségedet!!!

8. kristo_f (válaszként erre: 5. - Ficánka5)
2013. máj. 6. 19:18

A dijbekérő semmi, fizetni számlára szoktak

Justitiának ellentmondhatsz ha van megfelelő kifogásod és azért több mert a végrehajtói dijat is ki kell fizetned

He ellentmondasz és biróság, ha nincs igazad vesztettél , még többet kell fizetned


Az hogy te nem emlékszel a szeződésre és nem mondtad le a szoft. használatát az nem mentesit a fizetség alól

Le kellett volna mondanod időben

2013. máj. 6. 19:17
Nincs itt senki, aki a konkrét problémára válaszolna?? Nekem nagyon fontos lenne...
6. Ficánka5 (válaszként erre: 5. - Ficánka5)
2013. máj. 6. 16:56
Még annyit hozzá, hogy ők azt látják a saját gépükön, amiről a frissítés letöltődik, hogy valóban nem használom, nem vettem igénybe a frissítést.
2013. máj. 6. 16:02

Először is köszönöm a segítségedet!!

Olyan rég óta használtam a programjukat, hogy csak arra emlékszem, hogy a programot lemezen kaptam, de írásbeli szerződésre nem emlékszem. Amióta használom,

minden év végén küldtek egy díjbekérőt, arra elutaltam az összeget, ezután kaptam számlát. Betegségem miatt a vállalkozásunk már tavaly sem működött, ezért év végén nem utaltam a díjbekérőre semmit. Februárban kaptam tőlük számlát, mellette egy igazoló lapot, ami szerint

az összeg kifizetése után vagyok jogosult a program frissítésére. Én erre nem reagáltam, őszintén szólva magammal, meg a betegséggel voltam elfoglalva. A napokban kaptam a Justitiától

valóban fizetési felszólítást, természetesen 5 eFt

tal többről.


Számviteli emberként öregedtem meg, de a kemós agyammal is jogtalannak tartom, hogy olyan kifizetésére kötelezzen, amit nem vettem igénybe,

még ha csak 6340 FT-ról van is szó. Vagy rosszul gondolom??


Még 1x köszi a segítséget!!!

2013. máj. 6. 15:41

Van szerződés, általános szerződési feltétel? Ha igen, az mit mond ki? Alapesetben nyilvánvaló, hogy igénybe nem vett szolgáltatásért nem kell fizetni, de ha a megállapodás másként szól, az megint más helyzet.

Végrehajtásra számlakövetelést nem tud adni, csak fizetési meghagyást kaphattál vagy behajtó cég kereshetett meg. Ha kitöltött végrehajtási lapot kaptál, az lehet kamu is, sok behajtó cég csinálja ezt. De végrehajtó útján behajtani követelést csak jogerős ítélet vagy közokirat alapján lehet, itt pedig egyik sincs.

2013. máj. 6. 15:36

Konkrétan a kérdésem az, hogy előzetes felszólítás nélkül behajtható követelés?

Ha éves előzetes díjbekérésre az ügyfél nem reagál, kiállítható részére számla??

Szoftver éves felügyeletéről van szó, aminek a az előzetes díjbekérésére nem reagáltam, mert nem kívánom tovább használni, tehát az éves frissítését az év elején már igénybe sem vettem, ennek ellenére kiszámlázta az éves díjat, amit nem fizettem ki.

Most minden felszólítás nélkül átadta végrehajtásra. Jogos??

2013. máj. 6. 15:33

Szia,

írj konkrét helyzetet, mert csak akkor tudom megmondani.

2013. máj. 6. 15:30
Bahajtás mikor kezdeményezhető? Jogi szakembertől kérdezném, ha van köztünk ilyen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook