Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jobb világ kéne fórum

Jobb világ kéne (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jobb világ kéne

1 2 3
2009. aug. 11. 15:58

Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok....

Nekem nem a szomszédaimmal van a baj, hanem a főbérlömmel... Ugyanis ő egy nem magyar állampolgár...

Most várjuk a második gyermekünket, és már elég régóta lakunk a lakásban is, olyannyira, hogy már kétszer is felajánlotta a tulaj telefonon, hogy eladja nekünk. Mind a kétszer elkezdtük a hitel intézését, utána járását...A baj csak annyi, hogy amikor megérkezik külföldröl,, akár este 9-kor is képes beállítani, nem törödve avval, hogy mi esetleg már fekszünk, kéri hagy nézzen körbe, majd közli, hogy sajnos mégsem tudja eladni.... Mindegy, ehhez joga van! Ahhoz viszont nincs, hogy miután már kétszer is hülyére vett a lakás eladását illetően, bejelenteni nem hajlandó!!! És eljutottam arra a szintre, hogy a kerületi sztk-ánk nem lát el! Két hónapom van még a szülésig, és a nagysága addig nem is fog jönni...tehát tehetek bármit, úgysem fog bejelenteni.... Úgy vettük ki a lakást, hogy elfogja adni Nekünk!!!! Mi amit tudtunk megcsináltuk, hiszen nekünk marad. Van szerződésünk is.... Nagyon bánt, hogy amíg ő nem magyar állampolgár, addig van itt nállunk több lakása is... míg egy némelyik magyar család utcán van... Hol itt az igazság??

Már nézünk ezerrel másik lakást...

Amikor utóljára itt volt, lakbéremelésről beszélt...mondtam rendben, de jelentsen be mert az orvosok miatt szükségem van rá...!!! Utánna csak egy sms-t kaptam, hogy sürgössen el kellett repülnie... emelés persze már sehol!!! Nem tudom mit tegyek? Beejelentkezni nincs kihez.... Hiába jár ide a védönö, és ismernek, itt az ovink, a munkahelyünk... úgyis én húzom a rövidebbet... hitel képesek vagyunk, amink nincs, azaz idő! El tudunk költözni, más lesz az ovink, védönő...stb, messzebb lesz a munkahely, de mindez idő, és nem mellékelten mindezt egy újszülöttel....ha nem akarom, hogy továbbra is hülyére vegyen! Tudom naiv voltam, hamarabb kellett volna lépnem..... De ami késik nem múlik!!!

2008. dec. 10. 21:24
Sajnos a gondok már gyerekkorban kezdödnek Sok szülö mondja mit kell tenni de a gyerek mást lát Amig az anya és apa rossz példát mutat nem változik semmi pedig töllünk füg mit hagyunk gyerekeinkre unokáinkra Illö lenne felismerni hogy a föld nem egy szemetes kuka
2008. nov. 26. 12:57

Sziasztok! En nemreg koltoztem kulfoldre tarsashazba, elotte kertes hazban laktam. Itt a tisztasaggal nincs gond, jon egy takaritono es kitakarit, mindig csillog minden, es jo illat van a lepcsohazban. Itt 8 csalad el egyutt. Mi a 3.-on lakunk. Eddig igazabol a fenti lakoval volt bajunk, ott 3 gyerek van es nyaron sokaig fent vannak. Az egyik kamaszlany rockzenet hallgat, de olyan hangosan, hogy siman ertem mit enekelnek. A szinten kamasz fiu pedig allitolag nagyon okos, de ejszaka tanul, s nyaron nyitott ablaknal tisztan ertettem az angol nyelvlecket. Roluk ennyit. Aztan volt olyan, hogy bizony arra ebredtem, hogy a szomszed srac meg a noje szexelnek. A csaj nem enyhen sikongatott. A haloszoba fala a mi halonkkal kozos...

De kulonben kertes haznal is volt baj.

Pl. a szembeszomszed bunozo, rendszeresen jar hozza a rendorauto, es ult mar bortonben is. A mellettunk levonek ugy kellett szolni, hogy csinaljon valamit a haz hatuljaval, mert be fog omlani a kertunkbe. A hatsoszomszed pedig disznokat tart, de nem megfeleloen. Nyaron nem lehet kiulni a kertbe a ***szagtol, nem is beszelve a ruhaszaritasrol.

Roviden-tomoren ennyi :)

79. Pomi
2008. nov. 18. 10:24
Sajnos nálunk is van a 2-vel odébb lévő "szomszéd" akiknek nincs még gáztűzhelye sem és nyáron is begyújtanak a főzés miatt. Ha meg nem akkor pedig kábeleket égetnek a réz kinyerése miatt. Ők is nagyon szegények. Már gondoltam arra is, hogy az utcában gyűjtést szervezek és veszünk nekik egy gáztűzhelyet és akkor megoldódna a probléma. Borzasztó, hogy emberek ilyen körülmények között élnek, bár ezért ők a felelősek tudom.
2008. nov. 18. 08:39
Itt a szomszédnál napok ota fekete füst ömlik a kéményböl Állitolag gumival fütenek Szegények de ez akkor is mérgezö Itt az erdö tele van korhadt fahulladékkal ami az irtás után maradz Sterintem csakszorgalom kellene és tüzrevalonak összeszedhetné Ha jelentjük akkor mivagyunk a rosszakha nem még ablakot sem tudunk nyitni pedig ö kb 500 mt lakik töllünk Nemmtudom a szomszédjai mit szolnak Ott gyerekek laknak
77. Pomi (válaszként erre: 72. - C4f059c04b)
2008. nov. 6. 09:59

Hát igen vannak kijelölt napok az égetésre. De ki az aki szeretne az utcájában bárkivel is "rosszban" lenni az égetés problémája miatt? Így is furcsák eléggé az emberek egymással, nem köszönnek, nem toleránsak stb.

Mások primitív szokásait is kénytelen az ember elviselni a " béke" érdekében. Gondolom ez a levélégetős probléma vidéken még hatványozottabban jelen van :)

Pont a héten hallottam a rádióban, hogy az avarégetéssel sokkal több kárt teszünk a környezetnek mint gondolnánk. Rengeteg veszélyes anyag keletkezik a levegőben az égetés során. A kerten hagyott levelek is elkomposztálódnak. ( a gyepről kötelező összegereblyézni)A dió és vadgesztenye leveleit is össze kell szedni, mert azok méreganyagokat tartalmaznak!

2008. nov. 5. 21:02

Ma arra lettem figyelmes hogyborzaszto büz van kiderült kb 300mr töllünk a takarofoliát égetik Hát ezzel bettetékakaput Az önkormányzat mivelitt sokan dinnyéznek sok a folia hulladékmegszervezte az elszállitást fizetni kellannak is aki nem él veleés inkább elégeti ez nem nagy összeg és honpokra van felosztva Mégis a megszokás nagy ur Fizetde azért mégis elégeti

Jo példa a fiatalnak

75. 8da8a563b7 (válaszként erre: 71. - Pomi)
2008. okt. 31. 08:29
ez meg a másik... mi is komposztáljuk a leveleket. egyedül a dió levelet nem. azt zsákba rakjuk és a kukás elviszi. amikor érzem a füstöt, megkeresem és megmondom neki, menjen az anyjába füstölni. a füst bekúszik az ablakon, akárhogy van szigetelve, a lakásba is ott van. egyre kevesebben tüzelik el a leveleket :DDDDD
74. 8da8a563b7 (válaszként erre: 73. - 7298d4c68b)
2008. okt. 31. 08:27
ez borzasztó... van a vonaton hamutartó. utálom, hogy sok bagós nem vesz figyelembe semmit. amikor én dohányoztam, úgy tettem, hogy minél kevésbé zavarjak vele másokat. pl: buszmegállóba arrébb álltam, soha nem dobtam el a csikket, zárt helyen nem tudtam rágyújtani, ki mentem az udvarra, utcára.
73. 7298d4c68b (válaszként erre: 71. - Pomi)
2008. okt. 30. 21:42
Akkor képzeld el nálunkaz erdö mellett megy avasut A száraz idöben van heti 1 2 tüz a kidobott cigiért Ezcsak figyelmetlenségvagynemtörödömségvolt akiazt mondta nem az övé had égjen
72. c4f059c04b (válaszként erre: 71. - Pomi)
2008. okt. 29. 22:08
Általában minden településen, Pesten gondolom kerületenként, vannak meghatározott napok,amikor lehet illetve nem lehet gazt égetni. Az illetékes polgármesteri hivatal meg tudja mondani melyik napokon lehet égetni a kertben.
71. Pomi
2008. okt. 29. 13:38

Sziasztok!


Én is kertes házban lakom Bp. egyik külső peremén. Ami engem dühít, hogy az utcában folyamatosan füstölnek! Égetik a vizes leveleket, növényeket. Röhejes, hogy az emberek ennyire ostobák. Már gondoltam arra, hogy bedobok a "füstölők" postaládájába egy levélkét, hogy létezik komposztálás is a világon, és az mennyivel környezettudatossabb eljárás. Na de rájöttem, hogy az ilyen ember úgysem figyel a környezetszennyezésre és a körülötte élő embertársaira és hiábavaló lenne az akcióm :(

Úgyhogy marad a szimatolós szellőztetés és ha kezdődik a füstölés akkor rohanok az ablakokat becsukdosni, sajnos ez már napi probléma évszaktól szinte függetlenül. :(

70. 8da8a563b7 (válaszként erre: 69. - 7298d4c68b)
2008. okt. 29. 08:38

sok munka van ott, de én azt akarom csinálni. és nem kell szomszéd, ha akarok hangoskodok, ha csendet akarok nem kell a szomszédot hallgassam. Férjhez nem megyek, ezáltal vidékre sem kerülök. egy lehetőségem van. ha eladom ezt, ami van, és abból veszek egyet vidéken. de ahhoz meg autó kell, stb. hogy bejárjak dolgozni. annyiért nem tudom eladni azt ami most van :((((


vagy beindul a párom zenekara és lesz miből venni vidéken :DDDDD vagy esetleg nyerünk a lottón...

69. 7298d4c68b (válaszként erre: 67. - 8da8a563b7)
2008. okt. 28. 21:31

Tudod semmi sem lehetettlen Én egy nagyvárosban születtem

20 évesena férjemhez kerültem falura

Ahogy jöttek a gyerekek kerültünk tanyára

Mindennek megvan a szép és a nehéz oldala is

Mint városi alig tudtam mit kezdjek a kerttel

jobban féltem a joszágtol mint azt ellehet képzelni

Most egy palotáért sem mennék vissza

2008. okt. 28. 12:52

Győr mellett lakunk egy szép községben, dimbes-dombos táj, jó levegő, kertek,erdők, szőlők, madárszó.

Viszont a városban dolgozom és azt kell mondjam, kb. 20 perc elég ahoz hogy attól a szakadatlan zajtól "idegbajt" kapjak. Áll a szőr a hátamon attól az állandó fékcsikorgástól, brüngéstől,rohanó járművektől és emberektől és a bűztől.

2008. okt. 28. 12:01
nagyon szeretnék egy tanyára elmenni élni. messze a nyüzsgéstől. utálom a várost. utálom a tömeget, a zajt, a koszt a büdöset. szívesen szagolnám a trágyát és csutakolnám a pacikat, fejném a tehenet etetném a disznót. én nagyon rossz helyre születtem :((((((((((((((((((
2008. okt. 26. 22:31

Én 3 km re lakom két település közt egy tanyán A házunkelött van a buszmegállo Nincs szomszéd csak kb 500 mt re igy nem tud mindent

Szabadon élünk

Nekünk megfelel

2008. okt. 24. 15:42
Mi most a fővárostól 30 km-re lakunk egy 30 lakásos 2 emeletes tásasházban. Higgyétek el, ua. van mint Pesten. Sőt közösképviselők vagyunk...no comment. A lényeg, hgoy most épitkezünk Pesttől 15 kmre egy tanyának való 2 ha-os területen. Nincs szomszéd, falu si messzebb. Úttól 500 m-re, fácán, őz, róka stb. ja és lovak!!!!csend. Csak azok jöhetnek hozzánk, akiket mi hivunk...úgy sem találnak oda!!!! kOMOLYAN MONDOM, MÁR ALIG VÁROM!!!
64. 80ASIQ (válaszként erre: 63. - Zizibogyó)
2008. szept. 29. 20:38

(Csak ezt olvastam még a többit nem.)

Jól tetted, amit tettél!! Helyes!

(Egyik kedvencem az AC/DC! :D)

63. zizibogyó (válaszként erre: 61. - Rolvisa)
2008. aug. 8. 11:54
Üdvözlök mindenkit,én új vagyok itt.Nem vagyok meglepődve a sok hozzászóláson és én is végtelenűl fel vagyok háborodva az emberi önzőségeken!Kertes házban lakom Érden,két házzal odébb a szomszédom csak nyaralóként használja a házát.Ez azt jelenti,hogy hétvégente,kora hajnalban kijön a 11.ker.-ből és beindítja a fűnyírót,azután a kőrfűrésszel felvágja a tüzelőt,amit behord a pesti lakásában lévő kandallójába.Mi és a szomszédaink,sok gyerekes,idős mami,papi kértük,hogy a hétvégeken legalább a 8-9 órát várja meg ezzel,de sajnos hiába!Évek óta minden hétvégén-persze télen nem-ez a műsor.Kiteszi a kisrádiót a kertbe és adj neki!A hülye jogaira hivatkozik!!Hát,ha így nézem joga van füvet is nyírni,meg fát is vágni.Meg a jó ebédhez szól a nótát hallgatni.Aztán egy szép napon eldurrant az agyam.Lehet ezért éghetne a képemről a bőr, kéne,de nem ,mert bejött.Vannak emberek,akiket a saját fegyverükkel lehet csak legyőzni.Nálunk volt az édesapám,akit előtte műtöttek a szívével és mivel lábadozott,hát pihenésre volt szüksége.Igen ám,de felkelt a nap és elkezdődött a zaj.Hihetelen,hogy olyan pofátlan volt a szomszédom,hogy még azt is lesegeti,hogy kit zavar igazán!Gondoltuk,nem gond előbb-utóbb levágja a füvet és csend lesz.Akkor jött a körfűrész,meg a balta.Mi ebédhez készülődtünk,de az ebédlőmben is emelt hangon kellett szólni egymáshoz.És akkor megtettem!Kinyitottam az ablakot,kihelyeztem a hifi tornyot az ablak elé,betettem egy szuper,amúgy alig hallgatott,eredeti koncertfelvételét az AC/DC-nek és full hangerőn végighallgattuk! Igaz,csúszott az ebéd,apukám beszorult rövid időre a túlsó oldalon lévő szobába,de muszály volt.Ez a lemez igen zajos és igen kemény rock,nem az idősebb korosztály műfaja,de hát nem tudtuk oly sokan meggyőzni,hogy mi is szeretnénk pihenni,mi itt lakunk,hét közben dolgozunk este tízig is,ha kell,legalább hétvégén csak egy kicsit alhassunk,kb,8-ig.De nem !!!Hát-akkor nekem is vannak jogaim,mondjuk zenét hallgatni.Summáznám:azóta 9 előtt NEM ZAJONG!!!Bunkó voltam?De legalább nem verte orrba senki.Ezt az embert az emeletes házában hogy utálhatják?Vagy ide jár tombolni mihozzánk?
62. Studio64 (válaszként erre: 60. - Pitypangg)
2008. júl. 29. 10:17
Már újra van csendrendelet én a helyedben alkalmaznám....7-22-ig mindenki azt csinál amit akar, utána pedig KUSS!!!
2008. ápr. 19. 00:08
Mi a kertes házunkban, nyáron nem tudunk aludni nyitott ablaknál, olyan sok a kútya.Szoc. segélyból 3-4 kutyát tartanak.Az utcán kóborolnak, és ingerlik az udvaron tartózkodó, bezárt kutyusokat.nekem is van, de az udvarról nem megy ki.nincs rendelet, ami szabályozza a kutyatartást.Helyileg kellene megoldani. Rengeteg már a kutya az országban. A macskák meg olyan büdösek, a vizeletük.15-20 van egy asszonynak. Ez már sok. Nem értenek a szép szóból. Annyi buta ember van a szennyvízet a kertekbe nyomják, esténként rettenetes a bűz. Nem beszélve arról, mindent elégetnek falun.A földet az unokáinktól kaptuk kölcsön, vigyázzunk rá!!!
2008. ápr. 18. 23:33

Nekünk a házunk előtt közvetlen járda van, a járdától 5 méterre kocsma-terasszal....A hálószobámban néha olyan hangos így a zene, mint ha ott játszana a zenegép...és reggel hatkor így indulok 18 órás szolgálatba...:(

De megértem, szórakoztatni kell a népet, ne is vegye észre mi van körülötte.

2008. ápr. 15. 14:13
Két három éves kisfiam van Budapestről költöztünk ki egy kisvárosba,kertes házban lakunk.Amikor a gyerekeim aludni mennek,a szomszéd gyerekek fel le motoroznak előttünk az útcán,beindul a szomszédban a kukorica daráló, a fünyiró,a rotációs kapa.Sajnos az emberek apszolut nem figyelnek egymásra,nem szólsz mert senkivel nem akarsz összeveszni,csak dühöngsz otthon magadban.
58. Kiniand (válaszként erre: 57. - Meszike89)
2008. márc. 31. 14:46
Lehet, de a régi lakásunkban, ami szintén panel volt, 10 emeletes-ötlépcsőház! a közvetlen szomszédok teljesen normálisak voltak. Mikor megszületett a lányom, pár hónap múlva félve kérdezték meg a férjemet, hogy mi történt a babával? Merthogy a hangját sem hallották. Szemben egy "kisebbségi" család lakott, de ezt szemlesütve írom,mert én olyan tisztaságot és rendet még máshol soha nem láttam, szívesen beszélgettem az asszonnyal, játszott a gyerek az ő gyerekeivel. Nme mondom, hogy nem pörölt néhaa gyerekeivel, de hajnalban, késő este csend volt és nyugalom. De kinőttük a lakást és elköltöztünk egy kis társasházba, ahol 9 lakás van összesen. Sajnos ez szintén panel. A hátsó kertben a tizenéves gyerek a kislányom nyitott ablaka alatt bagózik és b..megezik a haverjaival este 11kor. A felettünk lakó egy tapló. reggel 6-tól este 11-ig folyamatosan kopog, csapkod, mindenhéten 15 fős ramazuri van náluk, üvöltéssel, nyerítéssel, bútorhúzogatással. Az unokájuk kedvenc elfoglaltsága, hogy órákon keresztül a földhöz vág mindent. Az én gyerekeim se délután, se későéjjel, se kora reggel nem tudnak aludni tölük, ha felébrednek és a kicsi felsír, akkor mégjobban csapkodnak, nehogy visszatudjam altatni. Ha rajtam múlna nem lehetne hallani, hogy baba van a háznál, de sajnos pont a szomszédok, akik miatt legtöbbször sírás van. Szóval én szöknék, de másik panelba nincs értelme, házra nincs pénzünk, beszélni nem lehet velük, már próbáltuk. Akkor szerinted az a megoldás, hogy viseljük el és dühöngjünk magunkban? Én emiatt már tavalyelőtt kórházban voltam, szerencsére "csak" fekélyem lett. Na ebből csak azt akartam kihozni, hogy nema panel zajong, hanem a nemtörödöm, önző emberek, akik megkeserítik a másik életét.
2008. márc. 30. 15:26
Én születésem óta panelban lakom. Tökéletes szomszédok nincsenek! Úgy sem lesz olyan, hgy csöndben ülnek és 8kor alszanak. A gyerek ordít mert jön a foga (a tied is) egész éjjel. Itt alszok mellette de nem foglalkozom vele, mert amikor én hallgatok zenét akkor pedig ők nem szólnak. Az előttem szólok nagy részének van gyerek. A te gyereked még soha nem sírt? Soha nem szóltál neki hangosan? Hidd el még fényes nappal is kiba.ott idegesítő az ordítás. De hát ilyen a panel. Megszoksz vagy megszöksz!
56. emrus (válaszként erre: 55. - Ferildi)
2008. márc. 24. 11:47

Rendőrséget próbáltátok már. Szerintem vannak olyan emberek akik csak üvöltve képesek beszélni, azt hiszik ez a normális. Tudod honnan tudom, sajnos saját tapasztalat, az én férjem amikor ideköltöztünk akkor elkezdett üvölteni és tette ezt vagy 18 éven keresztül, ha volt a nyúl fején sapka azért, ha nem volt azért. Mindegy volt, hogy reggel 6, vagy este 10, míg az eggyik szomszéd megunta és elkapta, hogy mégis mit képzel

nem az övé az utca, utánna meg a másik, hogy miért üvölt szerencsétlen gyerekkel, örülhetne hogy ilyen fia van, és utánna kezdte abba hagyni, meg mi is rászáltunk a fiammal és mára már lassan megszünt az üvöltés. Pedig ez kertes ház.

55. Ferildi (válaszként erre: 47. - Emrus)
2008. márc. 21. 19:05
Nem próbáltam mert tisztán hallom mit üvölt.Volt már minden:A Szentséges k..va .... minden minden minden.Az ilyen ember nem normális.Írtam,hogy a férjével próbáltam szót érteni de vele sem ment.De nem csak nekem,hanem a többi lakónak sem.Tőlük visszhangzik a lépcsőház.Nem tudjuk felfogni,hogy tudnak így élni amikor ilyen alpári módon beszélnek egymással.
2008. márc. 20. 10:16
SAJNOS VALÓBAN ÉRZÉKETLENEK AZ EMBEREK, TISZTELET A KIVÉTELNEK, NEMCSAK A TÖMBLAKÁSOKBAN,CAK OTT JOBBAN ÖSSZE VAGYTOK ZÁRVA.TALÁNAZ EGYRE NEHEZEBB MEGÉLHETÉS MIATT, IDEGESEBBEK AZ EMBEREK, PEDIG ERRŐL NEM MI TEHETÜNK!
53. emrus (válaszként erre: 51. - Pruntyi)
2008. márc. 20. 08:37

Hozzászólók mi is az oldal címe? És panaszokat hallok sorban, de semmi olyat, hogy mit tesztek ellene, nem. Kire vártok, hogy tegyen, mozduljatok.

Ha valaki elérte már 60 évet, pontosan ő az aki sokat tehet azért, hogy más legyen a világ, mert övé a rengeteg értékes tapasztalat. Nevelje a következő nemzedéket, jó szóval ötletekkel, mutatva a jó irányt.Ne várjatok recepteket, vagy forgatókönyvet, arra, hogy mit kell csinálni, azt mindíg mindennap az adott helyzet mondja meg.

Híveim harcra fel és nem, kell csüggedni, ha elsőre nem sikerül valami, az elhullajtott mag, ha jó földbe kerül előbb utóbb kikel.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook