Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jobb világ kéne fórum

Jobb világ kéne (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jobb világ kéne

1 2 3
2008. márc. 19. 21:47
Azért vannak még udvarias, kedves emberek! Én minden nap utazom, vonaton, buszon, sok jó dolgot tapasztalok. A környezetemben pedig még sok kapcsolat "hagyományosan" működik! Ezek adnak erők a mindennapokhoz! :)Az agymosás pedig csak arra hat, aki hagyja. Gondolok itt arra, hogy jelenleg mi a trendi.... Kit érdekel? Én hiszek az emberi jóságban.
2008. márc. 19. 20:27
A nyugodtabb világot elveszítettük akkor, amikor ha nem tetszett valami, nem szóltunk érte. A másik fél ezt nem tapintatnak, hanem közönynek tudta be. Ez a KÖZÖNY elhatalmasodott az embereken. A figyelmességet, kedvességet, vagy udvariasságot már nem imerik sokan. Nem tanítják már. Nem is értem az embereket. Ami pénzbe sem kerül, csak figyelmességbe, azzal miért spórolnak az emberek? Ilyen lett az új társadalom. Valakik ezt szajkózzák az emberekbe. Miért?! Én örülök, hogy már 60éves vagyok. Szebb éveket éltem meg, amikor átadtuk a helyünket a villamoson, amikor fiú hívott randira, amikor kértünk ha kellett valami, nem elvettük, és megköszöntük ha kaptunk. Amikor az ünnepnapok ünnepek voltak, és meg tudtunk becsülni dolgokat sajátunkat, és másokét.
50. pitypangg (válaszként erre: 49. - 0c97fbb607)
2008. márc. 19. 10:20
Bár úgy lenne! :) Csak nem látok rá semmi reális alapot. Lassan minden jó értékét veszti, és jön helyette egy silányabb pótlék...
49. 0c97fbb607 (válaszként erre: 46. - Pitypangg)
2008. márc. 19. 08:00

Sokkal jobbak:)))

Addigra rá jövünk ,mit és hol rontottunk el.

2008. márc. 18. 08:32
Nyugodtabb világ kellene.
47. emrus (válaszként erre: 45. - Ferildi)
2008. márc. 18. 08:20

Tudom, hogy van ilyen is, de nem próbáltad meg, hogy megkérdezd miért is üvölt a gyerekkel?

egyébként odaírtam, hogy egy próbát megér.Hátha egy bezsélgetéssel vagy többel sikert érnél el. Én sem tudok ám biztosat, de ebben az új világban én is így próbálok navigálni, hogy nyelek egy nagyot, mosolygok és 25-ször is megpróbálok a dolgok ellen tenni valamit.

2008. márc. 17. 19:31

Az emberek falakat építenek egymásközt - hidak helyet...

Belegondoltatok hová vezet ez? Milyen kapcsolatok lesznek mondjuk 50 év múlva?

45. Ferildi (válaszként erre: 44. - Emrus)
2008. márc. 17. 19:13
Sajnos nem úgy működik ahogyan te gondolod.Én is raktam ki táblát,hogy melyik héten ki takarít de semmi haszna!A szomszédasszony a fejünkre,tiszta ruhára hamuzik.Az alattunk lakó éjjel 10-11-kor is képes üvöltözni a 10 éves gyerekével,akivel persze egész nap ordít.A férje kicsit normálisabb őt kértem meg,hogy legalább este 8 után legyenek halkabbak.Akár a falnak mondtam volna.Megutáltatták velem a bérházat.Tisztelet a kivételnek!
44. emrus
2008. márc. 17. 07:51

Én csak szeretnélek benneteket egy kicsit megvígasztalni, a világ nem csak most ilyen, mindíg is ilyen volt, vannak jó és rosszabb emberek. Mi kertes házban lakunk, a fiam barátnője és a szülei a harmadik emeleten van összehasonlítási alapom. Ebben az épületben, mindíg csend van és nagyon nagy tisztaság, bármikor mehetek soha nem látni még csak egy cigicsikket sem. Minden emeleten ki van téve a tábla, hogy ki a hetes és az ő feladata az adott

terület rendbetétele. Elég régi épületek házgyári

lakások még a régi linóleum van fent, de az mindíg ragyog, pedig már kissé megkopott.

Az a véleményem, hogy be is lehet csengetni a rendetlenhez és vicces formában rászólni (szomszéd le vannak árazva a fülhallgatók vegyek eggyet stb.). Hidd el a világ most egy kicsit több bátorságot kíván tőlünk. A táblát is meg lehet próbálni nem nagy ügy.

Most, hogy olvastam a cikkedet, elgondolkodtam, hogy tulajdonképpen kertesház vagy emeletes mindegy, egymás fölött lakunk, vagy egymás melett mindenképpen el kell viselnünk egymást. Hogy jól érezd magad a környezetedben nyugudtan tegyél érte

mi bajod lehet legfeljebb nem változik semmi, de legalább megpróbáltad,vagy sikerélményed lesz.

2008. márc. 16. 09:48
Én 1 éve kertesben lakom és azért itt is hálát adok a jó Istennek, hogy normális szomszédaink vannak. A barátnőmék Csepelen laknak szintén kertesben és a szomszéd v. 10 disznót és v.30-30 csirkét libát tart iszonyatos nem megfelelő körülmények között a többi szomszéddal kellene közösen irniuk az önkormányzatnak hogy legyen foganatja a bejelentésnek, de a többi szomszédot nem tudták rávenni mert tartanak az állattartó családtól. A barátnőm feljelentette őket az önkormányzat semmit nem csinált sőt az állattartó szomszéd megfenyegette őket, hogy kiirtja a három kutyáját. Szerintem lakásvásárlásnál elsőnek a szomszédokat kell megnézni és a környéket a nap minden szakában ami macerás dolog de megéri.
2008. márc. 15. 15:57

Az emberek értékrendje sajnos mondhatni "elferdült".

Mindenki elmegy egymás mellett, a rohanó világunkban mit sem törődve a másikkal.


Tegnap betértem egy gyógyszertárba. Apró, kicsi helyiség...egy táblácska jelezte, kérem itt sziveskedjék várakozni. 5 perce várakoztam, elöttem egy hölgy ácsorgott már amikor megérkeztem.


Utánam 2,3 majd 4 ember, mindenki betolakodott, közben a hölgy átállt a másik kassza mögé...miután észlelte, h felesleges betartani a szabályokat. Ekkor én az eredetileg elfoglalt helyére léptem, és oda szóltam, jöjjön, Ön volt itt elöbb...


15 perc alatt szolgálták ki, amikor végre sorra kerültem utána.


Majd a rossz helyen parkoló párom-itt megjegyezném, h szabályosan parkolt, de embertársaink nem fértek el a bazi nagy dzsippel, és úgy gondolták, ez felhatalmazza őket, h leanyázzák a kedvesemet. Aki igencsak felborzolt idegekkel várt, h hol voltam ennyi ideig...amikor ránéztem, és elmeséltem, a hölgy akit előre engedtem-mert már rég ő következett-mielött elment, rám nézett, és azt mondta, köszönöm a kedvességét, ritkaszám...és rám mosolygott. NO, EZ AZ AMIÉRT CSINÁLOM, AMIÉRT AZÉRT SEM GÁZOLOK ÁT SENKIN, MÉGHA ROHANÁSBAN VAGYOK, AKKOR SEM. EGY MOSOLY, és boldog vagyok.:-) MERT ADHATTAM.

41. petrikek (válaszként erre: 40. - Diagonalt)
2008. márc. 15. 15:39
Azért az jó, hogy legalább ismeritek egymást és szóba álltok egymással, mint szomszédok. Ez már ritkaságszámba megy manapság.
40. diagonalt (válaszként erre: 39. - Petrikek)
2008. márc. 15. 07:00

Én most kerültem be 10 emeletes lakásba.

Van egy házirend,és benne,hogy mikor szabad zajongani és mikor nem.Szerencsére a lakók nagy része be is tartja,aki meg nem azt általában megkeressük és rászólunk.Volt olyan akire rászóltam,hogy a liftbe ne szálljon be cigivel,és láss csodát nem tette.Még a felső szomszédot kellene megkeresni,hogy ugyanmár ha nem fontos ne bagózzon a fürdőjében,mert a szellőztető rendszer miatt bizony mi is szívjuk,és ez így 30 hetes várandósan nem a legjobb dolog.Igaz ránk sem szóltak ránk,amikor szombaton csempét vertünk,bár a csendórát betartotuk,és akkor abahagyták a fiúk.

Amúgy csak a bp-i és egyéb nagyobb városi paneltelepek értéke megy le.Itt Dunakeszin nagyon jó árben vannak.Csendes környék,nem fosztogatnak bűnöző hordák,ugyanakkor 20-30 perc alatt bent van a busz Bp-n.A lakók tényleg elhidegültek egymástól,bár a szomszédainkkal remek viszonyt ápolunk.A szomszéd bácsi már felajánlotta,hogy néha szívesen vigyáz majd a kis békára,ha el kell mennünk valahova.A másik szomszédommal is megállunk néha az utcán is beszélgetni.Meg az alattunk lakókkal is.Tényleg nincsenek együtt nagy bulizások,mert az emberek inkább behúzódva TVznek mintsem szociális életet éljenek.Sajnos ezt hozza ránk a 21. század.

39. petrikek (válaszként erre: 35. - 0c97fbb607)
2008. márc. 14. 13:32
:)) Nem kifejezetten erre gondoltam, hanem arra, hogy a 30-40 éves panelházak (az az igazi vasbeton) ára egyre lejjebb megy. Én olvastam egy cikket arról, hogy nem kell ahhoz sok idő, hogy olyan legyen nálunk a panellakótelep, mint amerikában a gettók. Lepukkant, bűnözéssel teli... Sok helyen már most vasrács van a bejárati ajtó előtt!!!
2008. márc. 14. 10:40

Én kertesházban nőttem fel, és mindig szerettem volna emeletesben lakni. Aztán amikor sikerült albérletbe menni egy tömbházba, nagyon jó volt. Nem panel volt, hanem tégla, nem igazán hallatszott át semmi a szomszédtól. De később úgy hozta a sors, hogy panelben kötöttünk ki. Hát, soha többet!

Fölöttünk egy kétgyerekes anya lakott, aki baszott a gyerekeire, piált, és pasizott. A gyerekek a szekrény tetejéről ugráltak le, mi meg azt hittük, ránk szakad a plafon. Volt, hogy éjszaka meg arra ébredtem, hogy buliból hazajövet, valami fickót hozott magával, akivel valamin összevesztek. Volt az ajtóccsapkodástól kezdve, a k..anyázásig minden.... A gyerekei persze felébredtek, és vagzy az ágyon ugráltak, vagy nem tudom mit csináltak, de akkor azt mondtam, innen megyünk. Betelt a pohár! A kislányom akkor volt 6 hónapos!!!!!

2008. márc. 14. 10:33
jobban=jóban
36. Kiniand (válaszként erre: 34. - Petrikek)
2008. márc. 14. 10:31
Mintha rólam írtál volna. Én is tízemeletesben nőtem fel. Jobban voltunk az összes szomszéddal. Szilveszterkor együtt buliztunk. Sőt még házitelefont is építettek ki a felnőttek az erkélyeken keresztül. (a nyolcvanas években nem volt olyan egyszerű Matáv vonalhoz jutni)Augsztus 20-án a szomszédos iskola udvarán volt a nagy buli. Rózsika néni a közösbizalmi meg vigyázott a rendre. Ott volt a két lépcsőházban 132 lakás. Most kilenc lakás lakói nem tudnak együtt élni, mert mindenki a fene nagy demokráciára hívatkozva azt csinál, amit nem szégyenl.
35. 0c97fbb607 (válaszként erre: 34. - Petrikek)
2008. márc. 14. 10:25
Lehet ,hogy igazad van,de mi pont azért épitkeztünk ,mert nem voltunk annyira gazdagok,hogy társasházi lakást vehessünk:)
2008. márc. 14. 10:22

Én gyerekkoromban panelban nőttem fel. Nagyon jó volt a lakóközösség. Közös teleptakarítások, közös nagy szalonnasütések stb. voltak. Télen még koripályát is csináltak nekünk a lakók közösen. Szóval szuper kis lakóközösség volt.

Aztán ahogy telt az idő, kicserélődtek a lakók és tényleg az általad írt közönyös, nemtörődöm emberek jöttek. Végén már (ezt anyu mesélte, mert én időközben elköltöztem) a soros lépcsőháztakarítást sem tette meg az új szomszéd. Kosz lett, zaj, üvöltözés. Nem ritka az olyan cselekedet, ami rendőri intézkedést igényelt.

Azóta anyuék is elköltöztek egy négy lakásos társasházba, kis kerttel és főleg nyugival.

Szeritem az a baj, hogy egyre inkább az elszegényedő réteg megy panelba (a mi városunkban legalábbis ez a tendencia). Ők küzdenek a megélhetésért és nem az érdekli őket, hogy egy ennyire zárt közösségben illene a másikra is tekintettel lenni.

Lehet, hogy nincs igazam, de én ezt látom.

33. 0c97fbb607 (válaszként erre: 31. - A5e77950a3)
2008. márc. 14. 10:16

Nálunk is ez van,és bevallom néha hiányzik a város,minden zajával,hisz abba nőttem fel:)

Meg az is hogy bárhová el tudtam jutni a két lábammal.

32. 4fb920abf7 (válaszként erre: 30. - 0c97fbb607)
2008. márc. 14. 10:14
Igaz.
31. a5e77950a3 (válaszként erre: 28. - Kiniand)
2008. márc. 14. 10:13
Menjünk együtt a Görög halászfalu engem is érdekelne.Bár én nem szeretnék(tudnék)meglenni a családom nélkül(anyuék,nővéremék)Amíg a panelba laktunk simán át tudtunk sétálni hozzájuk,most kb fél óra kocsival(valamit valamiért)
30. 0c97fbb607 (válaszként erre: 29. - 4fb920abf7)
2008. márc. 14. 10:10
A nyugalom belülről fakad:)Ha valaki ideges egy fűszál miatt is be tud rágni:)
29. 4fb920abf7 (válaszként erre: 28. - Kiniand)
2008. márc. 14. 10:03
Nincs már sok nyugodt hely a világban. A nyugdíjkorhoz még messze vagy.Örülj, hogy szép az élet.
28. Kiniand (válaszként erre: 25. - 4fb920abf7)
2008. márc. 14. 10:01
Hát ez az, én mostmár ha lépek, olyan helyre szeretnék menni, ahol még nyugdíjas koromban is nyugodtan lehetek. Talán egy görög halászfalu??:))
2008. márc. 14. 10:00
Én ha lehet választani inkább kutyaugatást hallgatok,és nem az ágyláb ütemes kopogását és a kefélésüket.(egy fokkal természetesebb).Sőt senki nem rohangászik a fejem fölött.Ha idegesít a kutya becsukom az ablakot(míg így is sokkal nyugisabb mint a panel).Mellesleg tényleg nehéz dolog egy panel árából családit venni.Ráadásul a mienken 20 év jelzálog,úgyhogy az ember nem akkor megy amikor szeretne...
26. 0c97fbb607 (válaszként erre: 20. - A5e77950a3)
2008. márc. 14. 09:41

Nos igen,én is ezek miatt választottam a kertesházat(no meg csak erre volt lehetőségünk):))

Nehéz az együttélés olyan emberekkel akiket nem mi választottunk magunk mellé,de én nem szóltam soha semmiért,talán azért mert nálunk nem történtek durva dolgok,meg amúgy is zajos volt a város.

De azért a kertesház és a falu sem mindig csendes,lassan jön a fűnyíró szezon ,szombat vasárnap már 5-6 órától szinte folyamatosan üzemelnek,no meg az építkezések zaja is zavaró néha:)

25. 4fb920abf7 (válaszként erre: 24. - Kiniand)
2008. márc. 14. 09:39
Olyan helyen kell házat vásárolni ahol nyugalom van.Ha idővel zajos lesz a környék, költözni kell újra. Ha leragadsz egy helyen később megbánod.
24. Kiniand (válaszként erre: 21. - 4fb920abf7)
2008. márc. 14. 09:27

Sajna, nem dobálják az ember után. És egy panel árából nem nagyon lehet kertesházat venni. sajnos ott is vannak bunkók! Csirkeól a kerítésnél, 3-4 kutya, vagy csak dáridós magnó üvöltető.

én, ha nyernék a lottón egy vidéki kúriát vennék, szomszéd min 1 km távolságban!!

23. 4fb920abf7 (válaszként erre: 22. - A5e77950a3)
2008. márc. 14. 09:26

Gratulálok nektek.

Élvezzétek a kertesház örömét!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook