Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miket teszel azért, hogy ez egy jobb és szebb világ legyen? fórum

Miket teszel azért, hogy ez egy jobb és szebb világ legyen? (beszélgetős fórum)


1 2
56. kisj (válaszként erre: 48. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 19:42

Sajnos nem minden ember kis csillag.

Vannak az égbolton bőven fekete lyukak is.

2021. szept. 22. 19:30
Hát pedig szebb lenne minden, ha minden ember törődne a szűk környezetével és nem pazarolná az idejét arra, ami nem a dolga. Sokan arra költik az energiát, hogy mások életét firtatják, tőlük független dolgokon rugóznak egész nap. Apróságokon rágódnak, direkt haragra gerjesztik magukat, mérgezik a környezetüket. Ha ugyanebből az energiából fordítana mindenki arra, hogy legalább a lakókörnyezete szép, tiszta, rendezett legyen, az egészsége jó legyen, a családja boldog legyen (nem fontossági sorrendben), akkor már szebb is lenne a világ.
54. libikóka (válaszként erre: 53. - Bless the child)
2021. szept. 22. 19:23
Hát a világbéke???Verekedni ,,na:))
53. Bless the child (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2021. szept. 22. 19:21
Andi miatt halnak ki az orrszarvúk. Most megyek és megverem
52. andi6020 (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2021. szept. 22. 19:17
:DD
2021. szept. 22. 15:59
Egyből gondoltam, hogy fáj az igazság...
50. fbc30eb6ea (válaszként erre: 49. - Napsugár8)
2021. szept. 22. 15:24
Jól tetted, hogy segítettél. 😊
49. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - Amaunet)
2021. szept. 22. 15:23
Sajnálom. Szíved joga annak látni, aminek látod. Én tudom, hogy nem volt szándékomban fényezni magamat, különben már megtettem volna évekkel ezelőtt. Akkor, amikor segítettem ennek-annak, rögtön az lett volna az első, hogy világgá kürtölöm.
2021. szept. 22. 15:23
Én valahogy úgy képzelem el, hogy mi mindannyian kis csillagok vagyunk, akiknek fénye beragyogja az égboltot. Egy kis fény, egy kis jótett meghozza a világosságot a sötétségben. Ahol szeretet van, ott nincs hatalma a Gonosznak, a sötétségnek.
47. Amaunet (válaszként erre: 46. - Napsugár8)
2021. szept. 22. 15:16

Aki érzi magában a késztetést az fel fogja ismerni a szituációt. Ha nem, akkor az egy "mindenáron" segíteni akarok dolog, ami már terhes mindenkinek.


Az idősek pedig ne bizalmaskodjanak friss ismeretségekkel!

A házban hazakisérték a bácsit - mondván, hogy segítenek a cipekedésben - aztán másnap kirabolták.

Senkire sincs ráírva a jelleme.


Nekem igenis fényezésnek tűnik itt felsorolni a "jótetteket".

46. Napsugár8 (válaszként erre: 45. - Amaunet)
2021. szept. 22. 14:28

Amiket írtam, nem annak szántam. Amiket tettem, nem az elmúlt napokban, hetekben tettem, sokkal régebben.

De nagyon sokan kérdezik, vagy inkább mondják, hogy ők is tennének ezt-azt másokért, csak nem tudják, hogy hol, kinek, mit?

Azt mondom, amiket itt olvasni lehet bárkitől, inkább példaként tekintsen rá az, aki érzi magában a késztetést, és keresi a lehetőséget. Nem kell nagy dolgokat tenni, főleg nem arra várni!! sok kis apróság, csak éppen oda kell figyelni, mikor elegendő csak a kisujjúnkat megmozdítani és máris valakinek az élete ettől könnyebb, boldogabb lesz.

45. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 14:07
Nem azért cselekszik jót az ember, hogy majd azt valahol elsorolja, esetleg dicsekedjen vele (mert annak hat).
44. fbc30eb6ea (válaszként erre: 43. - Napsugár8)
2021. szept. 22. 13:32
Olyan nagy boldogsággal tölt el, hogy vannak ilyen jószívű emberek itt a Földön.
43. Napsugár8 (válaszként erre: 41. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 13:29

Amikor az üzletben a pénztárnál a nénikének 20 Ft-tal kevesebb pénze volt, mint a fél liter tej, és 2 db zsömle, oda-adtam. A néni köszönte, és elment. A pénztáros kérdezi, miért adtam, a néni örökké ezt csinálja. Utána néztem: közel a 80-hoz, vékony, szikár kis öregasszony, látszik rajta, hogy egész életét végig dolgozta... nem az ő szégyene, hogy ilyen apró kis trükköket kell kitalálnia...


Kimentem az üzletből, ott áll egy kb. 50-es férfi, és hogy 200 Ft-ra lenne szüksége buszjegyre, mert hamarabb kiengedték a kórházból, kellett az ágy, de a szomszéd községben lakik... adtam neki! És 2 nap múlva ugyanaz az ember, ugyanott, ugyanazzal a mesével... azóta pénzt nem adok!

42. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Globus)
2021. szept. 22. 13:22

És ha ugyanolyan nyugdíjas mint én is, és sok más is. Vagy éppen most munkanélküli. Vagy eltört a lába és 3 hónapig gipszben van otthon és azért van itt szinte egész nap. Nem mindegy???

Egyébként válaszolhatna a kérdésre, amit akar, és tudja, hogy majd megnyugtat vele mindenkit.

Van egy közmondás: messziről jött ember azt mond, amit akar.

Minek firtatni olyasmit, amit az a másik nem akar elárulni, és bármit is mond, nem tudhatjuk, hogy igaz-e? És ha valóban mamahoteles? Attól mi fog változni? Attól nekünk jobb lesz, vagy rosszabb??? És attól a feltett kérdései változni fognak? Vagy a válaszaink esetleg?

2021. szept. 22. 13:01
Néha volt, hogy pénzt adtam kéregetőknek (igaz csak ilyen aprópénzt), meg egyszer egy hajléktalan néni megkért hogy vegyek már neki venni valami kenyeret, meg felvágottat és vettem, kimentem a bolt elé, odaadtam neki és megköszönte.
2021. szept. 22. 12:59
Én egyszer segítettem egy idős néninek, aki felborította a sörösdobozos bódét az üzletben. Tudom nem nagyon segítség, de na.... 😄😃
39. Alnisa (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2021. szept. 22. 12:53

Egyébként lelhet kis apróságokkal is jobbá tenni a világot.

Pl: tegnap a boltban a néni kereste a kukorica tisztet, az istenért nem találta. Egy férfitól kérdezte hol van, aki szintén nem tudtam. Oda mentem és szóltam a néninek, hogy elöl van a soron, ahol a diétás termékek. Odament, de nem fért hozzá, mert a raklap rá volt tolva polcra, mondtam neki maradjon, majd én bemászok érte. Nekem kb 30 mp volt az életemből, de azt gondolom segítettem neki. Nem nagy dolog, apróság, de ha ilyen kis apróságokat sem teszünk meg, akkor mit várunk?

38. Alnisa (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2021. szept. 22. 12:47
Én csak leregáltam egy hozzászólást.
37. Alnisa (válaszként erre: 32. - Rochlitz Szilveszterné 2.)
2021. szept. 22. 12:46
Ez pl tök jó! Mert a gyerekeid is ezt viszik tovább!!
36. gabbbicica (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2021. szept. 22. 12:30

Igazad van ebben teljesen.


Nekem is egyre tobb rossz tapasztalatom van a segitseget kerokkel. Volt a bolcsiben egy kisfiu, sokszor vartuk egyutt a gyerekeket delben a nagymamajaval.


A nagyi buszken meselte, hogy se o, se a lanya nem dolgozik, 10en laknak egy 2 szobas hazban, de eddig még mindig megoldottak a segito szandeku emberek mindenuket, a tuzifat, ruhazkodast, elelmet.


A felesleges adomanyt eladja, abbol van kp cigire, mert azt nem adomanyoz senki.


Aztan a bolcsibol is vitte haza penteken a megmaradt gyumolcsot, amit en es a tobbi szulo vittunk be, mint gyumolcsnapos a gyerekeknek....

35. globus
2021. szept. 22. 11:54
Hogy kérdésre is válaszoljak. Segítő hivatásom van teljes állásban + bármikor, ha kérnek. Adhatok még? 😁
34. globus (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2021. szept. 22. 11:52
Más szituációban nem tudom elképzelni.
33. 55Judit (válaszként erre: 13. - Alnisa)
2021. szept. 22. 11:51
De nem az volt a téma kérdés hogy mit nem teszünk, hanem hogy mit teszünk.
2021. szept. 22. 11:47
nem szemetelek az utcán
31. Auróra2010 (válaszként erre: 24. - Globus)
2021. szept. 22. 11:37
lehet hogy éjjeliőr.
30. Mazee (válaszként erre: 28. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 11:36
Te miért csak kérdezel? Miért nem alkotsz soha semmiről véleményt?
29. Bichi (válaszként erre: 28. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 11:34
Hát ne is :DDDD
2021. szept. 22. 11:08
Nem megyek bele adok-kapokba, mert nem szeretném, hogy töröljék a kérdésemet. Akik normálisan válaszoltak, azoknak köszönöm.
27. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 22. 11:07

Én úgy látom, az a baj ezzel az egész segítsük a másikat, és hasonló szokásokkal, hogy az emberek az utóbbi időben eléggé befelé-fordultak lettek. Egyrészt az egyre nehezebb napi megélhetési gondok, másrészt, hogy sok esetben durva fogadtatásra talál, ha valaki segíteni akar, szeretne. Az emberek bizalmatlanok lettek, mert már az őszinte segítséget sem merik elfogadni, mindig valami átverést, vagy kifosztást, hasonlókat sejtenek mögötte. És persze ez sem véletlen, eléggé elszaporodtak a sorozatos átverések, csalások, hasonlók. Nehéz a tisztességes szándékú közeledés iránti bizalom vissza állítása.

És nézzünk magunkba: ha egy vadidegen ember nekünk ajánlaná fel, hogy segít a csomagunkat elvinni a következő sarokig, mi mit válaszolnánk neki?????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook