Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jehova tanúi miért Krisztus halálát ünneplik, és nem a feltámadását? fórum

Jehova tanúi miért Krisztus halálát ünneplik, és nem a feltámadását? (tudásbázis kérdés)

13. 18e79e1970 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2011. ápr. 15. 13:51
:D
12. Várhegyi Márton (válaszként erre: 10. - 18e79e1970)
2011. ápr. 15. 13:51

"Miért nem vehetnek részt vérátömlesztésen? Miért hagyják, hogy meghaljon a saját gyerekük, nem lenne egyszerűbb vért adni neki?"


Az Ószövetségi írások szerint tilos vért enni, mert a vérben van a lélek. Emiatt ki kell véreztetni az állatot, és csak az ilyen állat húsát szabad megenni. Ennek a törvénynek az értelmes voltát az cáfolja, hogy nem lehet az állatot teljesen kivéreztetni, kis vér mindig marad benne. Ezt persze akkoriban mikroszkóp híján nem tudhatták.

11. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - 18e79e1970)
2011. ápr. 15. 13:50
Üdv a klubban!
2011. ápr. 15. 13:46

Engem körülbelül 2 hete akartak megtéríteni.

Álltam egy kirakat előtt, és odajött hozzám egy olyan 65-70 év körül férfi. Hogy ne haragudjak, nem hittérítő, nem koldus, csak szeretné felnyitni a szememet, hogy meglássam az IGAZSÁGOT. Csak néztem, hogy mi van?!

Kérdezi, hogy vallásos vagyok-e? Mondtam neki, hogy igen, sőt, gyakorlom is a vallásomat, nem kirakat katolikus vagyok. Erre kérdezi, hogy hívom Istent? Hát mondom hogy?? Istennek... és mondom ha arra akar kilyukadni, hogy Jehovának, vagy Alahnak nevezzem, nem fogom. Mert nem ebben hiszek...

És akkor itt elkezdtünk vitázni. Hogy engem elvakított a világi isten (amit ő sátánnak mondott).

Kérdezte mit ünneplünk húsvétkor? Hát mondom Jézus kereszthalálát, és feltámadását... A következő kérdése: mit nyertünk ezáltal? Mondom neki, hogy átvállalta a bűneinket...


És akkor mondja, h nincs mennyország, mert szerintük oda csak Jézus, és a tanítványai jutnak be.... Ránézek... De mondom ott van a kezében a Biblia csapja fel: ott van benne; Könnyebb a tevének átjutni a Tű-fokán, mint a mennyországba bejutni. Vagyis: be lehet jutni oda, csak nehéz az odavezető út....a kárhozatba pedig széles az út, és könnyebb...

Erre meg, h ne mondjam magamat egynek a tanítványokkal... :D

Meg kérdezte, hogy mennyi 3x1? Mondom neki: 3. És akkor miért azt mondjuk mi, keresztények, hogy egy Isten van, három személyben? Hát mondom mert én úgy képzelem ezt az egészet, hogy pl. van egy ember, annak is van teste, lelke.... És itt felnyitotta a szememet, hogy nekünk nincs lelkünk. Akkor mondom csak gépek vagyunk??? Akkor minek élünk a Földön 80 évet? A semmiért? Elkezdi, hogy olyanok vagyunk, mint az állatok...csak tudunk gondolkozni... mondom jóóóó:D

Aztán említettem neki, hogy amikor megkísértette a sátán Jézust a sivatagban, akkor is mondta neki Jézus: "Írva vagyon: ne kísértsd Uradat, Istenedet!" Mondom neki, hogy Jézus ezzel is kinyilatkoztatta, hogy egy az Atyával....

Aztán megkérdeztem, hogy milyen az ő Jehovájuk, ha azt olvastam egy gyerekeknek szóló könyvben, hogy "Jehovának nem tetszett Káin áldozata, mert Káin gonosz"... Mondom nem egyformák vagyunk Isten színe előtt? Nem jobban örül Isten 1 megtért báránynak, mint 99 igaznak? Mert mondom ez is benne van a Bibliában....

Valahogy nem kaptam rá választ....


Aztán rámnézett: Maga látom, hogy sokat forgatja a Bibliát és okos. További szép napot.


Pedig nekem még sok sok kérdésem lett volna.... Pl. Miért nem vehetnek részt vérátömlesztésen? Miért hagyják, hogy meghaljon a saját gyerekük, nem lenne egyszerűbb vért adni neki?

9. Gabriella2010 (válaszként erre: 6. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 15. 13:46
Csak azt nem értem,hogy e szerint a felfogás szerint,mit ér a megváltás,ha nem fogunk feltámadni,hogy megélhessük?
2011. ápr. 15. 13:44
Elnézést - most vasárnap?
2011. ápr. 15. 13:43

Nekem anyósék jehova tanúi, de fogalmam sincs..

Nekünk is mondják folyton, hogy menjünk vasárnap.

6. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 3. - Gabriella2010)
2011. ápr. 15. 13:42
Nem vagyok az, de jól ismerem őket és az elveiket. Ha kérdésed van, nyugodtan kérdezz.
2011. ápr. 15. 13:42
De feltámadás nélkül értelmét vesztette volna a szenvedés és a halál.
4. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Gabriella2010)
2011. ápr. 15. 13:41
ezek szerint te is kaptál szórólapot hogy vasárnap napnyugta után bla bla bla..
3. Gabriella2010 (válaszként erre: 2. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 15. 13:31
Te Jehova tanúja vagy?Csak azért kérdem,mert szeretném biztosan tudni,hogy adekvát forrásból jött a válasz,és nem csak találgatás.
2011. ápr. 15. 13:22
Mert a halálával váltotta meg az emberek bűnét és nem a feltámadásával.
2011. ápr. 15. 13:21
Jehova tanúi miért Krisztus halálát ünneplik, és nem a feltámadását?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook