Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelent, ha valaki hisz Istenben, de nem hisz az egyházban? fórum

Mit jelent, ha valaki hisz Istenben, de nem hisz az egyházban? (beszélgetős fórum)


14. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 19:29

Mind így valánk.

Pásztort cserélhetsz,de hitet nem.

13. 80ASIQ
jan. 27. 17:16
Az Isten a lényeg, nem az egyház! Szerintem.
12. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 12:42
Én is így vagyok. Hiszek Istenben, de nem értek egyet az egyház minden tanításával. Ettől még imádkozok, meg olvasom rendszeresen a Bibliát.
jan. 27. 11:53
Felekezet nélküli keresztény.
10. Myra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 27. 08:04
Az egyházat emberek hozták létre, az emberek, pedig nem tökéletesek. Nálunk is volt olyan pap, aki miatt elmentünk másik templomba.
jan. 27. 07:58

Isten a vallás szerint tökéletes, megfoghatatlan, míg az egyház gyarló emberek összessége, harácsolnak, vétkeznek többen közölük. Hozzám ez a gondolkodás áll közelebb, nem kell azt a templomban megerősíteni, hogy ő egy bizonyos vallásnak az Istenében hisz.

Persze, azt szokták mondani, több ember imája egyhelyen erősebben hat.

jan. 27. 00:13
ez igy erdekes egy felallitas!aki hisz Istenben annak nem kell feltetlenul templomba mennie attol meg hihet Istenben!
jan. 27. 00:09
Azt, hogy nem kellenek neki papok, szertartások, intézményi keretek ahhoz, hogy megélje az istenhitét. Az egyház egy emberek által működtetett szervezet, vagyis részben az emberi gyarlóság, kapzsiság, irigység stb. működteti. Aki elutasítja, emiatt utasítja el.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 21:55
Azt jelenti amit leírtál.
5. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 21:48
Azt jelenti, hogy hívő, de nem vallásos.
4. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 21:46
Nem vallásos.
jan. 26. 21:29
Amíg hittem istenben,az egyház akkor sem érdekelt.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 21:28
Azt h Istenben hisz, de az egyházban nem, ami tulajdonképpen a templomok.
jan. 26. 21:26
Mit jelent? hogy valaki hisz Istenben, de nem hisz az egyházban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook