Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akárhogy próbálkozom, már nem hiszek úgy Istenben, mint... fórum

Akárhogy próbálkozom, már nem hiszek úgy Istenben, mint... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
38. 55Judit (válaszként erre: 37. - 10685d3a12)
2023. márc. 17. 07:28
Azt mondja az írás, azzal bújik ki a felelősség alól, hogy szabad akaratot adott nekünk. Tehát tetteinkért nem felelős így a gondolatainkért sem. Úgy ahogy azt gondolsz amit akarsz akár vele kapcsolatban is, tetteidért is te felelsz.😀
37. 10685d3a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 17. 05:40
Már èn sem. A rossz dolgokèrt is őt tartom felelősnek, ha lètezik isten, mivel ő teremtett minket ilyennek. Úgyhogy vagy nem jó, vagy nem mindenható vagy nincs is.
36. tumbo2
2023. márc. 13. 15:34
viasat nature,az evolúció,azt nézem.
35. 8d00a82c06 (válaszként erre: 23. - K-né Zsóka)
2023. márc. 13. 12:24
Ilyenek sosem jönnek ki a számon,pedig hallgattam eleget.
34. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 13. 12:19

Èn sem.

Szoktam mondani, hogy nem isten teremtett minket,hanem mi istent.

33. Ildi
2023. márc. 13. 00:19
Soha nem hittem fikciókban
32. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 12. 15:31
Magamban hiszek.
31. 55Judit (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2023. márc. 12. 10:48
🤣
30. 55Judit (válaszként erre: 28. - You_know_who)
2023. márc. 12. 10:47
Egyetértek. Annyi a különbség, hogy te szebben fogalmazol.😀
29. tumbo2 (válaszként erre: 23. - K-né Zsóka)
2023. márc. 12. 10:26
de mit is mondana az ember? már megszokásból is.én az lennék, percek alatt nem lehet hívő lenni.istent legfeljebb más vonatkozásban emlegetném-
28. You_know_who (válaszként erre: 27. - 55Judit)
2023. márc. 12. 10:26
Minek a hatására alkot? Ez megint egy paradoxon. Számomra a jóga filozófia világítja meg legjobban a Teremtés problematikáját. A Teremtés nem kezdődött meg az időben, egyszerűen azért van világ, mert van egy végtelen Létező.
27. 55Judit (válaszként erre: 25. - You_know_who)
2023. márc. 12. 10:12

De bizony.

Mint lentebb írtam, a tudósok arról már tudnak hogy számtalan törvényszerűség létezik, ezekből csak keveset ismernek még. Viszont azok mind kiszámíthatóak. Tehát az a leges-leges-legelső erő számunkra elképzelhetetetlen mértékben okos és a saját szórakoztatására alkot. Nem avatkozik bele az emberek tevékenységébe, mert ennek a szintnek magasan felette áll. Ő csak a saját szórakoztatására alkot, és megfigyeli azt. Mint én a saját kis kertemben.

26. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 12. 10:10
Miért kellene hinned?
25. You_know_who (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2023. márc. 12. 10:01
"Viszont felmerül a kérdés, hogy őt vajon ki, vagy mi hozta létre." - azt a valaki aki őt létrehozta, ki hozta létre? És azt a másik valakit, azt a valakit létrehozta, ki hozta létre? Nem érzed, hogy ez egy végtelen lánc?
24. 55Judit (válaszként erre: 23. - K-né Zsóka)
2023. márc. 12. 09:38

Zuhanó gépen sincs egyetlen ateista sem.😀

Hogy miért mondják gondolkodás nélkül az emberek "Istenem segíts meg", vagy "hála Istennek"? Ez nem tudatos. Azért mondják, mert mindig ezt hallották elődeiktől. És ők is, és ők is.


Persze, szívderítő dolog hinni valamiben. Aztán mennél nagyobb hittel hiszünk valamiben, annál nagyobb lesz a pofára esés. Saját tapasztalat. Néhány eset után óvatosabb lettem, Már csak a megtörtént dolgot tudom hinni, elhinni. Így nem ér csalódás.


Képzeld el szegény Dr. Domján László is mennyire hitt abban hogy ő egészséges és az is marad. Aztán mi lett!!

Szóval jó dolog hinni, de bánjunk vele csínnyán!


Én hiszem hogy van egy olyan teremtő erő, amit a tudósok is elfogadtak. Ami megmagyarázható, kiszámítható, azt mind elhiszem.

23. K-né Zsóka (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
2023. márc. 12. 09:24
Mindenki abban hisz amiben akar. Aki hisz, annak az életében van valami plusz. Láttam, hallottam Istent tagadó embereket felsóhajtani, hogy "Istenem segíts meg", vagy "hála Istennek". Nem érdekel, annyira nem, hogy megkérdezzem akkor hogy is van ez. Én senkit nem akarok rávezetni a hit útjára és nem szeretem ha le akarnak beszélni róla. Mindenkinek szuverén joga hinni, nem hinni és így vagy úgy, boldognak lenni :)
22. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Soufflet)
2023. márc. 12. 09:11
soha életemben nem hittem,mint nálunk senki.de néha őszintén irigylem azokat,akik azt hiszik,hogy a mennyországban újra találkoznak,szeretik egymást,stb.nem úgy,mint az ókori Egyiptomban,mindenki kap egy kis földet,lesz gabonája,söre,jézus,még ott is dolgozni kell?ahány éves korában meghal? szóval zavaros az egész.
2023. márc. 12. 09:01

Még hozzá teszem:

Az a bizonyos erő hozta létre az egész világegyetemet és kedvére szórakozik. Létrehoz törvényszerűségeket amik pontosan kiszámíthatóak, tehát nem véletenek sorozata. Nem csak a földön, az egész világegyetemben. Aztán nem szól bele semmibe, csak megfigyel elejétől, az idők végezetéig.

Viszont felmerül a kérdés, hogy őt vajon ki, vagy mi hozta létre.

20. 55Judit (válaszként erre: 16. - Soufflet)
2023. márc. 12. 08:27

Akkor pedig kell hogy legyen hited. ha nem isten a neve annak a bizonyos erőnek, lehet bármi más, mert nem az elnevezése a lényeg. A közelmúltban volt egy riport egy fiatal tudós emberkével. Azt állította ami hihető számomra - hogy a világon annyi törvényszerűség van, hogy annak csak egy kis részét ismeri még az emberiség. Viszont amit ismer, azt pontosan ki is tudja matekozni.

Én tudatlan vagyok ehhez, sajnos sokat meg se értettem abból amit mondott.


Én azt tartom igaznak hogy annak idején mikor egy nagy dumás elkezdte szédíteni a népet, úgy adta elő a dolgot hogy van a juhász, és van a nyáj. (A tömeg, aki nem gondolkozik csak ámulatba esik és bármit bevesz, na az a nyáj. Lásd: Kovidnál is nyájimmunitás.) Hogy ne legyenek kételkedők elhintette, hogy Isten annyira jó, hogy bár saját képére teremtette az embert, szabad akaratot adott neki. Tehát higgyél, mert ha hited van jobban érzed magad a szarban is, de ha rosszat csinálsz, ő biztos hogy szét tárja a karját, mert nem az ő felelőssége.

19. You_know_who (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 12. 07:40

Olvasd el ezt, ha meginog a hited:

[link]

2023. márc. 12. 01:41

A hugom most kB. 25. eves, nagyon onallo, de ha egyutt vagyunk, en dontok. Meg ha reszeg vagyok is.

Az apamtol tanultam. Csak neki a " fekete tottek" a gyerekek.


Nekem koñnyebb, mert nem csinaltam sajatot. De a sokkal fiatalsbb hihugom, aki masodik anyjansk tart szamom, nagyon eetekeli ezt a hozzaallast. "Most kuss".

17. Soufflet (válaszként erre: 15. - 820e00bff1)
2023. márc. 12. 01:16

Van "elasott" cigim meg rovidem?

Mert nekem van.

En akkor nem eletem, de a dedi mondta, hogy cigit meg post mindig lehet sheftni.

16. Soufflet (válaszként erre: 15. - 820e00bff1)
2023. márc. 12. 01:08
Nem kell. Fizika, elektronika, matek, programmozas szakon vegwztek a szuleim. Szerinted mennyire hiszek?
2023. márc. 12. 00:51
Látva a háborút meg a földrengèst ,már èn sem tudok hinni benne. Ès nem csak ezek miatt, hanem velem törtènt dolgok miatt sem. Pedig règebben nemcsak hittem,hanem szerettem is istent.
14. Soufflet (válaszként erre: 8. - Tumbo2)
2023. márc. 12. 00:16

Az a "Jo Draga", hogy elmeletben megalkotott minket a maga kepere, es adott szabad akaratot Hat, o sem tokeletes. Egy-egy szemely miatt nem radiroz, hanem ha egy egyszer egy csoport lett elfajzott. Meg ha gyerekek is halnak, vagy barmi tortenik, o csak ujraalapozza a vasznat. Hogy lenne ezzel en hibam?

Isten gondolata nem egyedekben van, az egy kozosseg.


En pszicholigiai uton latom, mert nincs hitem. De hiszek abban, hogy jo kulturaban nottem fel.

13. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 23:57

En teljesen hirtelen vagyok, de irigylem azokat, akik tudnak hinni. Az ad egy belso erot a legnagyobb szarban.

Volt egy kozeli baratom, most mar csak neha beszelunk telefonon, vagy ha hazarepulok (ami ritka volt ebben a nagy covidozasban). Teologiat es magyart tanult, aztan atment (vagy csak akart?) masik szakra, pont ezert. Mert elvesztte a hitet. O sem tudta megmondani, miert. Ahogy azt sem, hogy miert hitt/hisz. A szulei nem vallasosak.

O sem var se jot, se rosszat, Isten nem egy automata, Isten egy elfogado leny.


Ha nem is kapod vissza a hited, de katolikus alapon eled az eleted, szerintem jo iranyban vagy. Egymas megbecsulese, szeretet, tisztelet.

12. Violet18 (válaszként erre: 8. - Tumbo2)
2023. márc. 11. 22:56
Miért? Nem így van?! 😱😜🤣🤣
11. Violet18 (válaszként erre: 10. - 80ASIQ)
2023. márc. 11. 22:55
Ez is egy érdekes gondolat. Ha jót teszek akkor nem fogok kételkedni? 🫣🤔 nemááár 😅
10. 80ASIQ
2023. márc. 11. 19:04
Amikor még élt (Dr. Lipp) László Atya, Ő azt tanácsolta, hogy aki kételkedik Isten létezésében, az próbáljon valami jót cselekedni.
2023. márc. 11. 18:00

Félre értetek, tudom, hogy nem Isten a hibás, azért mert az emberek rossz dolgokat tesznek és nem is hiszem azt, hogy ha jó dolgok történnek csak akkor kell hinni benne. Csupán mostanában eltávolodtam tőle, de ettől nem hiszem, hogy ha rossz történik az miatta van és mert nem tenne semmit vagy figyelne ránk.

Most valamiért egyáltalán nehéz hinnem benne és úgy érzem hogy nem is akarok legbelül, de nem a jó vagy a rossz dolgok miatt. Nem tudom miért van ez.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook