Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismertek olyan kórházat, ahol Apa is a kórházban lehet a szülés utáni napokban? fórum

Ismertek olyan kórházat, ahol Apa is a kórházban lehet a szülés utáni napokban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. kiscsirke (válaszként erre: 42. - Kiscsirke)
2009. nov. 1. 15:04
És közben senki nem éli meg teljességében azt, amit meg kéne élnie.
42. kiscsirke (válaszként erre: 39. - Gavrilo1)
2009. nov. 1. 15:04
Nem tudhatom, de utálom, hogy már lassan mindenből divatot csinálnak.
41. Mona..
2009. nov. 1. 14:52
Telki kórház. Én ott szültem, nagyon tudom ajánlani, a párom is ott volt velünk végig, és közel sem volt 1 m-ban, sőt még a felében sem.
40. Gavrilo1 (válaszként erre: 38. - Kiscsirke)
2009. nov. 1. 14:47
Én neddig két kórházban szültem és sehol sem kaptak el fertőzést a gyerekeim. Szerintem mindenhol kb. ugyanannyi az esélye ennek.
39. Gavrilo1 (válaszként erre: 37. - Kiscsirke)
2009. nov. 1. 14:46
Azt, hogy kit mi foglalkoztat a szülés előtt,közben te nem tudhatod. Mindenki más, mindenkinek más a fontos. Sokan vannak akik otthon szülnek, mert nekik az a légkör a fontos. A kórházak ezekért a szolgáltatásokért nem kérnek pénzt (csak a szobáért), inkább ezzel nyerik meg maguk számára a kismamákat.
38. kiscsirke (válaszként erre: 37. - Kiscsirke)
2009. nov. 1. 14:24

Nekem anno az volt a fontos, hogy olyan kórházban szüljek, amit ismerek. Nem pedig egy ajánlottat, amiben mindenféle luxus dolog van.

A női klinikán is elmondanám, hogy legnagyobb a csecsemők fertőzési aránya...

2009. nov. 1. 14:22

Egyébként én így összegezve a szülésből túl nagy problémát csinál mindenki. Ilyen legyen, olyan legyen, itt vajúdni, ott vajúdni. Stb.

Az egésznek semmi jelentősége nincsen, mert amikor ott vagy, ne mezek foglalnak le. Hanem a csoda.

Én szánalmasnak tartom, hogy már ebből is luxust akarnak csinálni a nők, a kórházak meg jó pénzért eladják...

2009. okt. 31. 19:18

Azt azért tudd, hogy a kádban csak vajúdni lehet, a kitolási szakaszban felfektetnek a szülőágyra.


A Péterfy neonatológiájáról pedig tudnék mesélni, és nem feltétlen pozitív dolgokat... sőt..

35. Bar-Bara (válaszként erre: 34. - Gavrilo1)
2009. okt. 31. 14:53

Igen, jogos, ezek nekem is nagyon fontosak.

De úgy tudom, a Péterfy az egyik legjobban felszerelt babaszempontból. Meg fel vannak újítva a szobák is. De jó ötlet, meg kéne nézni pár helyet!

34. Gavrilo1 (válaszként erre: 33. - Bar-Bara)
2009. okt. 31. 12:01
Azért azt is vedd figyelembe, hogy milyen csecsemős ellátások vannak az általad kiválasztott kórházban. Ezen azt értem, hogy ha esetleg valami komplikáció lenne, meg tudják azt helyben oldani, vagy el kell szállítani a babát. Bemehet -e apuka a műtőbe, ha esetleg császár lenne. A te elképzelésed szerint szülhetsz, vagy vannak "kötelező" beavatkozások amiket elvégeznek. Szerintem válassz ki néhány potenciális kórház lehetőséget és nézzétek meg! Mindenhol vannak időpontok, amikor meg lehet nézni a szülőszobát. Annak hogy Pesten vagy Budán van szerintem nincs igazán jelentősége, elég gyorsan oda lehet jutni mindenhova.
33. Bar-Bara (válaszként erre: 32. - Krisztina13)
2009. okt. 31. 11:17
Sok jót hallottam róla, és igen, lehet. Bár nyilván nem tudom, mit hoz a helyzet, meg akkor is úgy akarom-e, de lehet jó... :)
2009. okt. 31. 11:16

Miért olyan fontos a kád?

Abban szeretnél vajúdni?

2009. okt. 31. 08:36

Gavrilo, kár :)


mery mi pesten lakunk, de minnyá megnézem atérképen, hol van :-)

30. Gavrilo1 (válaszként erre: 28. - Bar-Bara)
2009. okt. 30. 22:07
Régebben az orvosok, nővérek is fent voltak és körbe lehetett járni a szülészetet virtuálisan. Nem tudom mit csináltak a weboldalukkal, de most tényleg nincs fent semmi!! Nem te bénáztál!!
29. mery99 (válaszként erre: 23. - Bar-Bara)
2009. okt. 30. 19:03

Szia !


A tarcsai kórházban nagyon klassz alternatív szülőszobák vannak .

Kád , bordásfal , labda , ha akarsz zenét hallgathatsz , ha viszel laptoppot akár használhatod is kiépítették az internet hálózatot a szülőszobákban . Érdemes megnézni ...

2009. okt. 30. 17:10
A János honlapján nem igazán találtam infót, de lehet csak béna vagyok. :)
27. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - Bar-Bara)
2009. okt. 30. 13:18

Ha szülőszobára gondolsz, akkor ott aztiszem nincs. De én csak azt láttam amelyikben én voltam.

De a Jánosban ott tudom hogy van kád a szülőszobában és ott is van alapítványi szoba. Hogy mennyibe kerül azt nem tudom, de oda is előre be kell jelentkezni.

2009. okt. 30. 09:28
A Kútvölgyit bezárják...
25. mery99
2009. okt. 29. 21:25

Sziasztok !

Valóban Tarcsán is van családi szoba .

Viszont lehetőleg nem árt előre lebeszélni , ha lehet , mert nagy a túljelentkezés rájuk .Én júniusban szültem ott és nem volt sem családi sem 2 személyes szoba üresen .Ja és jóval higiénikusabbak ezek a szobák .

2009. okt. 29. 21:02
A Kútvölgyi Kórházban is van ilyen szoba, kb. 10.000 ft.- ért.
2009. okt. 29. 18:46

Nekünk Pest kéne. :)



A Sote II-n van kád?

2009. okt. 29. 14:25

Kistarcsai kórházban is van családi szoba.10.000.-/nap

A két ágyaspedig 3000.-/nap

2009. okt. 29. 14:16
Sote II-n is vannak ilyen szobák. Ott is 10.000 Ft/ éj. Saját fürdőszoba és apuka is bent lehet. De franciaágy nincs az biztos. És nagyon szépek a szülőszobák.
20. Krisztina13 (válaszként erre: 19. - Bar-Bara)
2009. okt. 29. 12:52
Tavaly nyáron újították fel (pont mielőtt szültem) gyönyörű, légkondis, a vajúdáshoz vannak alternatív eszközök, CD lejátszó, fotel apának, szép függöny, színes bútorok... stb. abszolút nincs műtős-zöld érzésed, viszont (és ez nekem nagyon fontos volt!!!) a műtő a szomszéd ajtónál van, ha bármi gáz lenne...
2009. okt. 29. 12:48
Péterfyben milyenek a szülőszobák?
18. Bar-Bara (válaszként erre: 17. - Krisztina13)
2009. okt. 29. 12:40

Egyetértek, és ezt így is tervezzük :)


Bár abból nem enged, hogy a szülésnél benn legyen, de nem is bánom...

17. Krisztina13 (válaszként erre: 16. - Bar-Bara)
2009. okt. 29. 12:31

Teljesen megértelek. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

Azért esetleg azt a tanácsot fogadd, el hogy beszéljétek meg előre, hogy ha menet közben valamelyikötök úgy gondolja, hogy mégis menjen haza, akkor nem lesz sértődés...

Tudod, ez az egész szülés és hozzá kapcsolódó dolgok, olyan tapasztalat, amit csak akkor érzel igazán, ha benne vagy... nekem is meséltek sokan, sokfélét, aztán ott menet közben láttam meg, hogy mégis mi a jó nekem.

Az a legfontosabb, hogy merd elmondani, hogymit szeretnél, és nyugodtan változtass menet közben is a döntéseiden, ha úgy jobb neked és a babádnak.

16. Bar-Bara (válaszként erre: 14. - Krisztina13)
2009. okt. 29. 12:25

Igazad van, de neki is fontos, nem csak nekem, és épp azért, mert ő szeretné hozni-vinni a gyermekét, segíteni szeretne mindenben, akár csak wc-re menni, adni egy pohár teát, stb...

És azt hiszem, engem határtalanul nyugalommal töltene el, ha tudnám, hogy ott van. Nem csak magam miatt, a baba miatt is.

2009. okt. 29. 12:23

igen, mondjuk a franciaágy nekem sem fontos, csak ált. azokban engedik benn aludni, nem?


kiscsirke, nekem mindenképp fontos, hogy benn lehessen végig :)

tehát Uzsoki, Telki Kh., és Péterfy?


Nekünk a Péterfy esik legközelebb.

2009. okt. 29. 12:22

Amúgy erről az egész bentalvásról, ha elfogadsz egy tanácsot:

én nem javaslom!

Előszöris a szülésutáni elsőéjszakán nagyon fáradt, kimerült és összertört leszel.

Utána pedig már veled lesz a babád is, akit éjszaka is 2óránként szoptatnod kell, úgyhogy apa sem fog tudni aludni.

Neked a lábad között egy óriási betét, menstruációX3-as vérzéssel, vagy ha császároznak, egy nagy vágás a hasadon, a melleid 2Xúgy feszülnek,mint a babavárás alatt.

...stb...

És ha itt az első pár napban (amikor semmit nem kell csinálnod...) nem pihened ki magad, akkor otthon össze fogsz törni, mint a ropi.


Én imádom a férjemet, fantasztikus a kapcsolatunk, és szinte minden éjjel összebújva alszunk itthon, de akkor nem igazán kívántam, hogy ott feküdjön velem...


Persze, ez csak az én véleményem, a döntés a tiéd!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook