Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismeritek az Ikariam nevű netes játékot? fórum

Ismeritek az Ikariam nevű netes játékot? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1088. coline
2009. máj. 19. 09:14

Alphások figyelem! Regisztráltam itt is!

Cogiios 27:38 Ketrin néven! Azért nem coline, mert a fiam is ezen a világban játszik és inkognitóban akarok futni!:)))) Nem egy az ip cím...vagy mi a szösz!

1087. coline
2009. máj. 19. 07:27

Na még egy kis finomság!:)))


Hadászat - Megszállás


Ahhoz hogy megszállj egy várost, a következő követelményeknek kell megfelelned:

Ki kell hogy fejleszd a Helytartót a Hadügy részlegből.

A palotád egy szinttel nagyobbnak kell legyen mint ahány városod van.

Kiválaszthatod a Város Megszállása küldetést egy idegen városra a sziget nézeten. Ennek a küldetésnek nincsen külön ideje - ha nem hívod vissza az egységeidet vagy nem szenvednek vereséget, ott maradnak a megszállt városban korlátlan ideig. De azoknak az egységeknek szintén dupla annyi lesz a fenntartási költségük.

Tanács: Minden hídfőnek és minden városnak van saját akciópontja, minimum 1. Minden 4 szint után plusz egy akciópont jár.


A szövetséged tagjai és te magad állomásoztathatsz további egységeket és hajókat a városban amit megszállás alatt tartassz. Onnan pedig indíthatsz más katonai küldetéseket is.

Megszállhatsz más várost egy megszállt városból, ha megvannak a megfelelő követelmények. Lásd feljebb.

A megszálló haderő nem foszthatja ki a megszállt várost; az ottani egységek védik a várost támadások ellen.


A megszállt játékos nem indíthat katonai küldetéseket a megszállt városából a megszállás ideje alatt - kivéve ha az egy felkelés a megszálló erőkkel szemben. A megszállt játékos 10% részt kap abból amit a megszálló serege szerez egy fosztásból. A többi a megszálló erő városába megy de a fosztó sereg a megszállt városban marad.

A megszállt játékosnak 100%-kal többe kerül katonai egységeket és hajókat építeni a megszállt városban.

Megjegyzés: Ha a sereged visszatértekor a megszállt város már fel lett szabadítva, akkor az egységeid szétszélednek. A felpakolt anyagok pedig abba a városba mennek ahol a flotta éppen van. Ha a fosztott javak nem szállíthatók egy blokád miatt, akkor ezek a javak szintén a városhoz kerülnek és a fosztó sereg újra állomásoztatva lesz. Fontos hogy a megszálló megtartsa irányítását a megszállt város és kikötője felett.

Bármikor visszahívhatod a megszállt városban állomásoztatott egységeidet és hajóidat. Szintén kiválaszthatod hogy melyik városod legyen a főváros.

Megjegyzés: Láthatsz egy áttekintést a megszállt városokról a palotádban. Valamint ott is hivatalosan véget vethetsz egy megszállásnak. Egy megszállás akkor is megszünhet ha a várost felszabadítják.

Szintén megtekintheted a megszállt városodat a város áttekintés oldalon

2009. máj. 18. 18:00

Igen, majd megszokjuk.

Ami idegesít az az, hogy elvesztek az üzeneteim:(

1085. coline
2009. máj. 18. 17:48
Ja! Majd megszokjuk! Én sem dobtam hanyatt magam örömömben!:/
2009. máj. 18. 17:37
Kicsit furcsa, de majd megszokjuk.
2009. máj. 18. 17:36

Sziasztok!

Hát, elég érdekes lett. Nekem nem is tetszik nagyon:(

1082. 7934d1ac97 (válaszként erre: 1080. - Veronika27)
2009. máj. 18. 13:18
Nekem nagyon tetszik!! :) Ahol kiírják hogy mennyi hajód van ott még bevezették hogy mennyi ambróziád van, (nekem nulla :D) és bácsi fejek alatt van egy-egy plusz jel halványan oda ha rákattintasz új leírásokat adnak. Én még ezt fedeztem fel. :) De jó nekem tetszik! :)
2009. máj. 18. 11:57
Én sem láttam az ambrózia reklámozásán kívül....
2009. máj. 18. 11:38
Új verzió van :)) Egész érdekesek a szigetek, mind különböző alakú, felületű. Érdekes, de majd megszkjuk:) Egyéb nagyobb változást nem láttam.
1079. coline (válaszként erre: 1077. - 7934d1ac97)
2009. máj. 18. 10:27
Csak 30%-át!:((((((
1078. Veronika27 (válaszként erre: 1074. - Coline)
2009. máj. 18. 10:19
Ez valóban remek:)
1077. 7934d1ac97 (válaszként erre: 1076. - Coline)
2009. máj. 18. 10:15

:)))


És amikor lerombolsz egy épületet, vissza kapod a nyers anyagot, vagy elveszik az is?

1076. coline (válaszként erre: 1075. - 7934d1ac97)
2009. máj. 18. 09:49

:)))

Én már le is romboltam épületeket és csináltam az egyik városomban 3 raktárat ahol gyűjtöm a nyersit!:)



Képzeljétek! Van egy puncus akit rendszeresen fosztottam, míg végül csatlakozott a szövinkhez és ki akart tegnap kémlelni! Nyilván megtorlást akar a bestia!:)))) De nem fog összejönni, mert jóval erősebb vagyok, mint Ő!:))) Nyehehe...0 a tp. pontja! Mit akart vajon megtudni!:DDDD

2009. máj. 18. 09:41

Sziasztok! Coline és Benyopapa én is gondoltam rá, azért is gondoltam megkérdezni, mert ha másoknál is így van, akkor még a végén hülének néznek, de akkor ha másoknál nem így van írok egy levélkét.


Az az érdekes, hogy ugye rajt vagyok a zetan és az alphán is és mind a két világba így csinálja.


Coline: Jó ez a leírás, köszi!! Ki is nyomtatom, hogy itt legyen kéznél mindig. :)

1074. coline
2009. máj. 18. 09:23

Másolok nektek valamit!:) Nem én találtam ki! Nálam sokkal okosabb!:)



Miután az összes zsebkendőmet telesírtam a fórumon olvasott "jaj szegény kicsiket nem hagyják nőni a tahók, esélyük sincs szegényeknek, jaj mentsük meg őket" poston, úgy gondoltam, inkább írok pár tippet, hogy lehet elkerülni, hogy az ember ne legyen farm a jelenlegi "kicsiellenes" szabályok szerint.


1. Ne halmozz. Ezt gondolom mindenki mondja, de nem lehet elégszer mondani. Nem kell minden embernek a bányában tanyáznia, le lehet venni. Ha csak esténként egyszer tudsz belépni és 5000 fára lesz szükséged az épülethez (és nincs egy se), akkor 5000/24=208 fát termeljen a bányád óránként. Amikor belépsz pont annyi lesz, amennyi kell.


2. Bárki leolvashatja a hozzávetőleges haderőd méretét a tábornoki pontokból. Nézd meg magad a statisztikában. Ha 6500-adik vagy az összpontszámban, akkor tábornokiban is legyél 6500-adik legalább.


3: Legalább akkora legyen a kémépületed (rejtekhely) mérete, mint a főépületedé és legyen tele kémmel. Ilyenkor gyakorlatilag lehetetlen megtudni, mi van a városaidban. Bár a tábornoki pontból meg lehet tippelni az összhaderődet, a városonkénti lebontást nem. Tehát a fosztogató három dolgot tehet:

a) otthagy

b) akkora sereggel támad, amekkora az összhaderődet legyőzné és hajókat is küld, remélve, hogy nem 2 fa lesz a zsákmány

c) nagyjából tippel és kiküldi a seregét

A b) pontra visszatérünk, de elég ritka. Az a) ugye örömteli lehetőség. Marad a c).


4: a hadsereged jelentős része álljon hajókból. Nem parittyásokból, hajókból. Tehát építs hajógyárat, kutasd ki a "fedélzeti fegyverek"-et és építs balliszta hajókat. A tipikus "véletlenszerű" támadásnál nem számít hajóvédelemre (mert a nooboknak nincs) és küldi az 50 gőzóriást, akik a kikötőből csata nélkül menekülnek. Kivétel: ha a fosztogatód a szigeteden van, arra is visszatérünk.


5: itt jön a barbatrükk: a seregedet, a hajóidat és a nyersanyagodat EGYETLEN városban tartsd, abban, ahol éppen egy komolyabb épületet fejleszteni akarsz. A többi városban ne legyen más, mint egy hajó (idegesíteni a támadót). Nyersanyag semmi. Mindig amikor belépsz, a termelést küldd át az aktuális városodba. A jómadár jön, lepattan a hajóról. Küld flottát, küld sereged és elviszi a nagy semmit. Alternatíva: véletlenül az aktuális városodat támadja. Mivel "átlagos" seregre készült, kikap. Vagy tanul belőle, vagy dühös lesz és odaküld egy jóval nagyobb sereget. De ez mind idő, idő, idő. Ha látod, hogy valaki nagyon próbálkozik az aktuális városodnál, egyszerűen átköltözöl a másikba, így az összeszedett nagy serege talál 1 hajót és 0 nyersanyagot.


6: írj udvarias, tárgyilagos levelet, amelyikben leírod, hogy nem halmozol és lottózhat, hogy melyik városodban van az áru, és hogy sok hajód van. Innentől vagy keres mást, vagy drága pénzen hajókat és sereget mozgat zsákbamacskáért. Ha van esze, békénhagy, van elég noob a környéken.


7: ne árusíts nyersanyagot, mert azzal elárulod, hogy mid van. Kivéve persze egy esetet.


8: ha online vagy, amikor támad és látod, hogy nem tudod legyőzni, építs valamit a városban, akármit, hogy elhasználd a nyersanyagot. A flottát, katonákat küldd el. Ha már blokádban vagy, a katonákat a sziget egyik random városának védelmére rendeld ki pár órára, így azokat se öli meg. A nyersanyagot hajózd el, utoljára a fát. Ha már nem tudod kimenteni a fát, add a bányába.


A kivétel, mely akkor érvényes, ha

* árusítani akarsz

* a szigeteden van az ellenséged

* rádszállt egy agyatlan barom, akit nem a nyersanyag érdekel, hanem hogy megmutassa, hogy "én vagyo a kiráj"


Szépen leépítesz pár felesleges épületet. Ami marad, az

* a főépület (mert muszáj)

* a palota/helytartó (mert drága)

* a rejtekhely (hogy vakon mozogjon)

* a kikötő, fal, hadihajógyár (mert ezek helyére úgyse építhetsz mást)

* a kocsma (hogy legyen öö és bódottá)

* a kutatóépület (hogy ne maradj le a barom miatt, de akár ezt ki is hagyhatod)

Marad 5 helyed. Ezekbe vagy 5 raktárépületet építs, vagy 4 raktárat és a kereskedőposztot.


Gondolom már rá is jöttél mi a trükk. 0 védelem a városba, kivéve persze az 1 hajó, hogy mozgassa csak a drága hajóit. Ő jön, elviszi a semmit, mert 5db 6-os raktár már 2700 nyersanyagot megvéd. Jön újra és újra és viszi a semmit. Akármilyen hülye, pár nap alatt rájön, hogy ez nem optimális stratégia. Nem tud elvinni semmit, miközben te békésen növelgeted az épületeidet a többi városodban. Ha helytartót akarsz építeni a túlélő városban, akkor a plusz nyersanyagot a másik városból küldöd és amint odaér, beépíted.


Túlélő módban is írogass neki leveleket, mindvégig kultúrált, professzionális hangon, nem gúnyolva akkor sem, amikror 5. alkalommal viszi el a semmit.



Én ezzel könnyedén elértem a 200000-et, úgy hogy egyetlen szövetségesem nincs 6 órányi távolságban. Gond nélkül lefarmoltam szövetségtagokat is, és amikor a szövetségük egyesült erővel próbált visszavágni, vitték buzgón a semmit és százasával vesztették a hajókat. Szóval nyafogás helyett kombinálás, logikázás. A játék erősen védelempárti, könnyedén túl lehet élni bármilyen támadást egy kis ügyességgel.

1073. coline
2009. máj. 18. 07:31

Sziasztok!:)

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!:)))


Krucifix! Én a helyedben írnék a játék 'gazdának!:) Szerintem sem szabályos!:)

1072. benyopapa
2009. máj. 18. 06:43
hello! krucifix, az valami gond lehet... nem kéne ezt csinálnia
1071. 7934d1ac97 (válaszként erre: 1070. - Veronika27)
2009. máj. 17. 21:30
Szia! Köszi! Azt hogy kétszer kell megcsinálni egy-egy szintet mire a következőre léphetek. :( De ez csak kb. 6-dik szinttől. Kétszer kell a hatossat utána, kétszer a 7-est és így tovább. De nem értem miért.
1070. Veronika27 (válaszként erre: 1067. - 7934d1ac97)
2009. máj. 17. 21:12
Ez azt jelenti, hogy valaki már megvette azt a nyersanyagot, amiért elküldted a hajóidat, mire azok odaértek. A pénzt vissza kell, hogy kapjad. A szintekkel kapcsolatos kérdésed én sem értem.
1069. Tóth Vica (válaszként erre: 1068. - 7934d1ac97)
2009. máj. 17. 18:16
Ezt hogy érted?? A szintek egymás után jönnek, miért kéne 2x megcsinálni???
2009. máj. 17. 16:08
Ja és azt szeretném még megkérdezni hogy ilyen 6-7 -es szintektől nekem kétszer kell meglépnem a szintet, nektek is? pl. 5-ről 6-ra és aztán 6-ről,6-ra, és utánna 6-ről 7-re és ura 7, és aztán jön csak a nyolc stb. Ez normális?? :-o
2009. máj. 17. 16:05

Sziasztok!


Vettem márványt az egyik városból, és azt írja ki hogy üreskézzel tud vissza fordulni a hajóm. Miért? És akkor miért nem kapom vissza a pénzem???

2009. máj. 16. 21:05
Jah, ez Zétán van:)
1065. Veronika27 (válaszként erre: 1061. - Lencsi.)
2009. máj. 16. 21:05
Szia! Hozzánk is jöhetsz, az Angyalok Társaságába. Jó a kollektíva, a "nagyok" segítik a kisebbeket, és a kommunikáció is működik.
1064. Tóth Vica (válaszként erre: 1063. - Lencsi.)
2009. máj. 16. 11:26

Szia!


Én a Zetan vagyok és a Jedi szövetségben. Szerintem nagyon klasz, de ez egy nyugodt szövi,csak akkor háboruzunk ha valakit megtámadnak. Ha gondolod jelentkezz, 3000 ponttol vesznek fel.

1063. Lencsi. (válaszként erre: 1062. - Coline)
2009. máj. 16. 10:46
Alpha és Zéta
1062. coline (válaszként erre: 1061. - Lencsi.)
2009. máj. 16. 10:28

Szia Lencsi!

Hol vagy? Melyik világban?

1061. Lencsi.
2009. máj. 16. 08:41

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja játszom. Tudtok ajánlani vmi szövetséget?

2009. máj. 15. 21:51
Szabad megkérdezni, hogy az alphán mostanában sorra kapok mindenféle (számomra ismeretlen) szövetségektől levelet, hogy lépjek be hozzájuk. Ezzekkel mit tegyek? Ezek komolyak lehetnek? Vagy inkább ne foglalkozzak velük?
2009. máj. 15. 21:36

Sziasztok!


A mi szövinkben is volt olyan,akit kizártak multizás miatt.

Én és a fiam is egy gépről játszottunk, de inkább leépitettük az ő faluját, nehogy baj legyen.

Azóta talált más játékot. Remélem sikerül visszakerülnöd.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook