Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismeritek az Ikariam nevű netes játékot? fórum

Ismeritek az Ikariam nevű netes játékot? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1208. ágica...
2009. okt. 16. 14:45

Szia! Veronika!

Alpha Ketrin falva 71;76

2009. okt. 16. 14:36
Hello. Én vagyok. Melyik szerveren vagy?
1206. ágica...
2009. okt. 16. 14:29
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓó! Most nézem, hogy itt sem volt nagy pörgés....sikerült vissza olvasnom! :D:D
1205. ágica...
2009. okt. 16. 14:26

Sziasztok!


Újra van netem nem olvastam vissza három hónapot ne hari!

Itt vagyok újra más élettel más névvel.

Az ikariamból is töröltek tehát regiznem kellett újra.

2009. szept. 9. 18:23

Hamarosan (egyelőre -mint ahogyan már megszokhattátok- pontos időpontot nem tudunk mondani) bevezetésre kerül a 0.3.2-es verzió. A teszt szerverre várhatóan pénteken kerül fel a frissítés. Ennek tartalma a következő:



Feature - A vakáció mód átalakítva: A játékosok bármikor vakáció módba mehetnek mostantól. A flották és csapatok amik már úton vannak egy másik játékos felé befejezik az aktuális küldetésüket, mindazonáltal új küldetést csak akkor lehet indítani, ha az aktuális küldetés befejeződött. Az állomásoztatott csapatok és seregek (a játékosok csapatai általában), amelyek épp úton vannak valamerre, szétszóródnak. Az építési munkák leállnak, amikor belépsz a vakáció módba és folytatódnak, amikor újból belépsz a játékba.

Feature - Duplázott tároló kapacitás: Egy kis Ambrózia segítségével megduplázhatod a raktáraidban lévő fosztástól védett nyersanyag mennyiségét.

Feature - Védelem az új játékosoknak: Az újonnan regisztrált játékosok nem támadhatóak, amíg a városháza szintje el nem éri a 4es szintet, vagy megtámadnak egy másik játékost, vagy megalapítják az első kolóniájukat. Az aktív Prémium fiókkal rendelkező játékosok a városháza 6os szintjéig élveznek védelmet. Ha egy játékos inaktív lesz, a védelem elmúlik. Csapatokat nem lehet állomásoztatni a védett játékosok városaiban.

Feature - A kereskedelmi ajánlatok fejlesztve: Az ajánlat kereső lista már mutatja a másik játékos kikötőjének a szintjét is, így a küldetés időtartama megbecsülhető.

Feature - A kutatási rendszer átdolgozva: Korábban a játékosok csak a kutatás irányát választhatták ki és a kutatási pontok automatikusan lettek befektetve és a kutatások automatikusan mentek. Mostantól, minden játékos (figyelembe véve a kutatás előkövetelményeit) szétoszthatja a kutatási pontjait a kutatási irányok között. A kutatási pontok ugyanúgy lesznek előállítva, mint eddig. Ha a kutatók több pontot állítottak elő, mint amennyibe az adott kutatás kerül, a pontok cserélhetőek a fejlesztési tanácsadó segítségével. A "kristály beváltása kutatási pontokra" lehetőség megszűnik.

Feature - Sziget Fórum: Minden szigeten van mostantól egy kis fórum, ami minden játékos által használható, akinek van városa a szigeten. A fórumok a sziget nézetből lesznek elérhetőek.

Feature - Csodák átdolgozva: Minden szigeten van egy csoda, aminek van egy különleges hatása. A játékosok építhetnek templomokat a városaikban, ahol a lakosaikból papok lehetnek. A papok maximális száma függ az épület szintjétől. A papok az idők során hitet gyűjtenek, ami dinamikusan változik a csoda szintjétől és a szigeten lévő összes város lakosságától függően. A hit csökken, ha a pap el lesz távolítva a templomból, vagy ha a tényezők változnak. Minden szigeten lévő csodának 5 szintje van, amit a szigetlakók növelhetnek adományaikkal. Viszont itt olyan luxus nyersanyagra van szükség adományként, amit azon a szigeten nem lehet megtermelni. Például: Egy márványos szigeten, csak bort, kristályt vagy ként lehet adományozni. Az 5 szint határozza meg a csoda hatásának erősségét. A játékosok akkor vehetik igénybe a csoda hatását, ha a papjaik minden városukban elérték a szükséges hit mennyiségét a szinthez. A hatás igénybe vétele nem csökkenti a hitet! Minden játékos igénybe veheti a csoda hatását függetlenül a szigeten lévő többi játékostól. A csoda a játékos egész fiókjára hatással van (minden csapat, flotta vagy város). A csodáknak egy bizonyos időkorlátja van (általában két óra) és a hatás igénybevétele után nem lehet újból aktiválni egy darabig (általában 20 órán át). A korábbi hatások érvénytelenítődnek.

Feature - A katonai rendszer átdolgozva: Az egységek és a csata-szakaszok teljesen megváltoztak. Különböző pozíciók és harci vonalak vannak a csatatéren, amiket a különböző egységek foglalhatnak el, és így másképp csatlakoznak be a csatába. A nehézgyalogság helyezkedik el a frontvonalon. Két oldalt a nehézgyalogság mellett van a könnyűgyalogság és a fő harcvonalak mögött a távharcos egységes. A városfalat át kell törni, hogy el lehessen kezdeni egy csatát a városban. Ha az ellenségnek legyőzik a fő harcvonalát a csatának vége. Ha nincs elegendő nehézgyalogság, akkor a fő harcvonal fel lesz töltve a többi egységgel, viszont így várhatóan nem lesz a csapat olyan hatékony a közelharci csatában. Ezeknek a pozícióknak a kapacitása független a városok szintjétől. Azok az egységek, amik nem férnek sehová, nem vesznek részt a csatában, viszont tartalékként várakoznak, amíg szükség lesz rájuk. Az egységek paraméterei teljesen megváltoztak. Továbbá ez igaz az építési költségekre és a szükséges fenntartásra is. Általában csökkentve lettek. További részleteket találsz a harcrendszerről az Ikipédiában.

Feature - Új egység Dárda hajító: A dárda hajítók új alap katonai egységek.

Feature - Segítség a kezdőknek: Egy nyolc lépésből álló tanító rész lett beépítve a játékba. A tanító rész alatt, a tanácsadók elmondják a legfontosabb lépéseket azoknak, akik épp csak most kezdtek el játszani.

Feature - Barbár falu: Barbár falvak találhatóak a játékosok főv&aacu

1203. eselim
2009. aug. 17. 10:35

Ez szerintem egy nagyon jo jatek!!


A szövetsegben a többiek mind +18 even felüliek...


35 eves is van es 45 is..jol el lehet haverkodni vagy akar tamadasokkalszivatni a masikat..

1202. eselim
2009. aug. 17. 10:33

Hali Mindenkinek!


nekem eddig az ikariam,kingsage,klanhaboru jött be a legjobban!


Ikariam>vilag:Thetha>galuralom

Szövetseg:Tec


kingsage vilag2 selimking

1201. Kriszti0711 (válaszként erre: 1200. - 00346cf747)
2009. júl. 10. 18:08

Én is kipróbáltam egy csomó stratégiai játékot, de csak az ikariam jött be:)

Milyen logikait játszol? Azokat is szeretem:)

1200. 00346cf747 (válaszként erre: 1199. - Kriszti0711)
2009. júl. 10. 17:37

Traviánoztam összesen 3 kört, de már semmit :)

Áttértem a logikai játékokra, cukkolni kell az agysejteket :)

1199. Kriszti0711 (válaszként erre: 1197. - 00346cf747)
2009. júl. 10. 17:21

Szia!

Először én se értettem semmit, de aztán belejöttem és nagyon megszerettem!

2009. júl. 10. 17:20
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a amit én fejleszteni akartam a műhelyben azt nem lehet, az pedig a felcser és a séf!:) Már kezdtem azt hinni, hogy nálam van a hiba. És tényleg!:)
2009. júl. 10. 17:18
Én hajdanán beregisztráltam, de semmit sem értettem. Üzentem más játékosoknak, csesztek válaszolni - ennyi. Volt :)
1196. Kriszti0711 (válaszként erre: 1195. - 7934d1ac97)
2009. júl. 10. 17:17
Úgy lett ennyi aranyam, hogy a barakkban leépítettem egy csomó felesleges katonát és hajót is:) Most dől a lé, de van, hogy én is kiköltekezem, mert nekem a bor hiánycikk, vedelnek, mint a kefekötő:)
1195. 7934d1ac97 (válaszként erre: 1194. - Kriszti0711)
2009. júl. 10. 09:26

na azt áruld el hogy lehet össze szedni ennyi pénzt?!


én most már leállítottam a bányában az embereket, mert se pénzem se nyesim nem volt és nem tudtam fejlődni. most hogy a bányában nem dolgoznak most jön a lóvé abból veszek nyersit hogy tudjak fejlődni, + a sereg. ti/te hogy csináljátok?


Egyébként a kérdésedre a válasz: akkor sajna nem tudom. :(

1194. Kriszti0711 (válaszként erre: 1193. - 7934d1ac97)
2009. júl. 9. 16:53
Nem hiszem, egyébként 700e aranyam van, a másik szerveren 1 milla, szóval tuti nem ez a gond.
1193. 7934d1ac97 (válaszként erre: 1192. - Kriszti0711)
2009. júl. 9. 13:37
Nem lehet hogy kevés az aranyad hozzá és azért nem enged fejleszteni?? :-o
2009. júl. 8. 19:28

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A műhelyemben nemt usok semmit fejleszteni.Van kristályom is, felnyomtam már 23-24-es szintre és még se megy. Segítsetek légyszi!:) Előre is köszi!

Kivel mi a helyzet? Hogy álltok?

1191. Kriszti0711 (válaszként erre: 1190. - Coline)
2009. jún. 25. 18:44
Ezt már olvastam, d nagyon jóóóó:)))
1190. coline
2009. jún. 25. 18:36

Egy kis szösszenet....



30 dolog, amitől úgy érezheted, hogy Ikariam függő lettél:


1. Hazafelé tartva a szigeted koordinátáját ütöd a GPS-edbe.

2. Furcsán néznek rád, ha márványt kérsz a piacon.

3. Amikor pirosra vált a lámpa, azt hiszed megtámadtak.

4. A Planetáriumban is a fejlesztéseket keresnéd.

5. Literben iszod a napi bortermelést.

6. A múzeumokban kulturális javak hiányában elégedetlennek érzed magad.

7. Mindenki csak a játékbeli neveden szólít, és te is úgy hívsz másokat.

8. Meg vannak számolva a perceid.

9. Kivágod a szomszédod kertjéből a fát és hazacipeled.

10. Felszeded az utcáról a macskakövet.

11. Sony robotkutya helyett Gőzóriást tartasz.

12. Már a munkahelyeden is csak a levélcsúszda okoz felüdülést.

13. Csak az Ikaraimban mész vakációzni.

14. Aranyért a zaciba dobtad az ékszereidet.

15. A családodban is már csak a rangodon szólítanak.

16. Megerősíted a kerítést, és vizesárkot építesz a támadók ellen.

17. A Városházád elkészültét látod a mikróhullámú sütő számolóján.

18. A saját szövetségedre szavazol a választásokon.

19. Elégedett vagy, amikor beadod a szemetesbe a fát.

20. Az életkorodat már pontszámban méred.

21. A postásról várod a szomszédod helyőrségének jelentését.

22. Kidobod az összes GI. Joe-dat az újonnan vásárolt Lövészek miatt.

23. A 300 és a Karib-tenger kalózai a kedvenc filmed.

24. Bombát viszel magaddal a légballonra.

25. Már az óvodában is Caesarnak becéztek.

26. Csak a rómaiakból kaptál 1-esnél jobb jegyet töri órán.

27. Katapult volt a jeled az oviban.

28. Amikor azt mondják a hírekben, hogy Világválság, te megkérdezed, hogy

melyik világban.

29. Könnyedén felvesznek bármilyen logisztikai céghez.

30. Aranyban kéred a fizetésedet.

1189. Veronika27 (válaszként erre: 1187. - Lencsi.)
2009. jún. 17. 20:10
Fejleszd a fogadót és vegyél bort!
1188. Kriszti0711 (válaszként erre: 1187. - Lencsi.)
2009. jún. 17. 17:14

Veronika már leírta,hogy mit csinálsz rosszul.

Melyik világban vagy?

1187. Lencsi.
2009. jún. 17. 14:08
Igen, de mit?
1186. Veronika27 (válaszként erre: 1185. - Lencsi.)
2009. jún. 17. 13:22
Talán nem adtál nekik bort! Olyankor mennek el. Az aranyad pedig nem fosztják, de ha van hadsereged, annak van fenntartási költsége és mivel az embereid elmennek = nincs termelés, ezért nincs miből fenntartani a várost. Valamit nagyon rosszul csinálsz.
1185. Lencsi.
2009. jún. 17. 13:05

SEGÍTSÉÉÉÉÉÉÉG!!!!!!!!!!!!

Hogyan lehetséges az, h egyszerre eltünt 300 lakos a szigetemről????????És hogyan lehetséges az, h folyamatosan fosztogatják az aranyamat, de nem kapok sehol jelzést róla? Vki segítsen, mert lassan üldözési mániám lesz, mondjuk bizonyítéknak ott az 1 fő lakosom....:(((((((((((

1184. Missygirl.e (válaszként erre: 1182. - 7934d1ac97)
2009. jún. 14. 17:58
Városházára katt, azon belül van olyan oldalt, hogy telep elhagyása.
1183. Kriszti0711 (válaszként erre: 1182. - 7934d1ac97)
2009. jún. 14. 10:41
Hát, nem nagyon tudok segíteni ebben én nem költöztem eddig, de nem is tervezem:)
1182. 7934d1ac97 (válaszként erre: 1181. - Kriszti0711)
2009. jún. 14. 10:03

Szia! Visszabontottam a városomat, és a visszabontás során valahol láttam egy gombot jobb oldalt hogy elköltözés, és azóta nem találom meg. :S Bár még teljesen nincs visszabontva, még a kikötő a városfal 1-es szinten áll, ill, egy raktár és a városháza megmaradt eredeti szinten, hogy fosztogatókat távol tarsam.


Azért hogy közelebb kerüljek a szövimhez.

1181. Kriszti0711 (válaszként erre: 1180. - 7934d1ac97)
2009. jún. 14. 08:53
Szia! Gondolom úgy, mintha kolonizálnál. Azt a várost ahonnan költözöl visszatudod bontani. Miért akarsz elköltözni?
2009. jún. 13. 21:10
Sziasztok! Nem tudja valaki hogy lehet elköltözni? Egyik szigetről a másikra? Köszi!
1179. Kriszti0711 (válaszként erre: 1177. - Veronika27)
2009. jún. 12. 15:37
Én is állandóan gyűjtögetek:) Nem jó ez így;)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook