Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeri valaki azt a védőoltást, ami Hemofilius Influanzae nevű baci ellen adható, de nem kisgyereknek, hanem 17 évesnek? fórum

Ismeri valaki azt a védőoltást, ami Hemofilius Influanzae nevű baci ellen adható, de nem kisgyereknek, hanem 17 évesnek? (tudásbázis kérdés)


11. marcipan1 (válaszként erre: 10. - Sznebk2)
2008. okt. 2. 22:53

Sziasztok , köszönöm az ötleteket. Az én nagyfiamnak is van tüdőt érintő alapbetegsége, ezért nála veszélyesebb az állandó tüdőgyuszi.Azt sem szeretném, hogy állandóan antibiotikumot kapjon, de az sem jó, ha ott van a baci. A streptococcus ellen védő oltást tavaly beadattam neki, azota nyoma sincs annak a bacinak.

Van viszont helyette ez a mostani.

Holnap megyünk vissza orvoshoz, mert most 2.hete szedi megint a Klacid-ot, de még nem 100%-os a gyógyulás:(

2008. szept. 30. 12:08
Ja, akkor lehet,hogy mi azért nem kapjuk, mert nekem tartós betegek a tüdejükkel és állandóan van valami.
9. Raistlin Majere (válaszként erre: 8. - Sznebk2)
2008. szept. 30. 11:17
Igen, nekünk a gyerekorvos írja fel. Kúra szerűen kell alkalmazni. 4 éves kora óta minden szeptemberben csinálunk egy kúrát és nincs gondunk a "szokásos" légúti betegségekkel.
8. Sznebk2 (válaszként erre: 7. - Raistlin Majere)
2008. szept. 30. 08:55
Ezt receptre lehet kapni? Nem az ACT-HIB-et, hanem amit a kislányodnak adatatok.
7. Raistlin Majere (válaszként erre: 4. - Ada12)
2008. szept. 30. 07:54

Az ACT-HIB nem nyújt védelmet a más baktériumok, így a más szerotípusú Haemophilus influenzae törzsek által kiváltott fertőzésekkel, ill. az egyéb eredetű agyhártyagyulladásokkal szemben, csak a B típusú fertőzésnél jelent védelmet.

Úgy látszik az én gyermekemnél egy másik típus okozta a sorozatos megbetegedéseket.

2008. szept. 30. 07:46

Én egy szájon át szedhető "oltásról" tudok. A neve Ribomunyl és a következő legyengítetett bacikat tartalmazza:


"- A készítmény hatóanyaga:

Aktív hatóanyag (kódja J022X) ami a következő frakciók liofilizált keveréke:

0,525+ mg riboszómális RNS tartalomban megadva

Riboszóma frakció: 10,0 rész tartalmazza:

Klebsiella pneumoniae 3.5 rész

Streptococcus pneumoniae 3.00 rész

Streptococcus pyogenes group 3.00 rész

Haemophilus influenzae 0.50 rész

Membrán frakciók: 15,0 rész tartalmazza:

Klebsiella pneumoniae 15.0 rész

+ 2,79mg liofilizátum, 18,81% riboszóma RNS tartalommal.

- Egyéb összetevők: povidon, mannit."

Ez jó a Haemophilus influenzae ellen. Kislányomnál is ezt tenyésztették ki, és mióta ezt használjuk semmi problémánk.

5. Sznebk2 (válaszként erre: 3. - Ada12)
2008. szept. 29. 23:30
Lehet, hogy kötelező, de nekem is pont ez a baci csinált most tüdőtályogot, ami be is vérzett (nekem alapbetegségem is van, ami a tüdőt érinti, ezért ez a súlyos fokozat, nem maga a baci tette, nem riogatásképp írtam, de tény). Két hónapba telt, míg kiírtották. De sikerült! A kisfiaim 6 évesek (ikrek), ők már oltva vannak. 17 éve nem biztos, hogy kötelező volt már az ACT-HIB.
2008. szept. 29. 22:51
A neve: ActHib
2008. szept. 29. 22:49
Ne haragudj meg, de erre kötelező védőoltás van
2008. szept. 29. 22:39

Nagyfiam már harmadszor kap tüdőgyulladást, és mindig ez a Hemofilius Influenzae nevű baci tenyészik ki a mintából. Állízólag van ez ellen védőoltás ilyen nagyoknak is ( 17 éves) , de nem tudunk hozzájutn:(

Ha valaki tudná az oltás nevét, sokat segítene:)

2008. szept. 29. 22:36
Ismeri valaki azt a védőoltást, ami Hemofilius Influanzae nevű baci ellen adható, de nem kisgyereknek, hanem 17 évesnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook