Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai problémák fórum

Iskolai problémák (beszélgetős fórum)


2017. márc. 13. 22:23
2011. ápr. 11. 21:18
Mivel a tanítónők nem tesznek semmit, az igazgatóval kell beszélni. Ha ezután sem lesz változás, vagy iskolaváltásra van szükség, vagy az agresszív gyereket kell fülön csípni. Gondolom a pedagógusok nem azon törik a fejüket, hogy ezt az agresszív gyereket esetleg pszichológushoz kellene küldeni.
10. Tamianyu (válaszként erre: 9. - 0be34f3780)
2010. márc. 8. 10:44

Hát ez eléggé szomorú:(((

Az én ismerősöméknek azt tanácsolták,hogy kapják el a utcán cibálják egy bokorba,de olyan aki nem ismeri,és verjék el piszkosul.Persze arra figyeljenek senki ne lássa.

Hihetetlen,hogy nincs normális megoldás.

De szerintem itt talán lehetne találni,mivel intézetes gyerekről van szó,nem kell tartani a pereputtytól....

9. 0be34f3780 (válaszként erre: 8. - 138bf7d641)
2010. márc. 8. 10:09
A mi közvetlen ismerőseinknek is volt hasonló tapasztalata. Ott annyira elfajultak a dolgok, hogy rendőrségi ügy lett belőle. Mivel sajnos a bántalmazó a nagy előnyöket élvező és kihasználó kisebbséghez tartozik nem tudnak mit csinálni vele. Maga a rendőr javasolta a barátnőméknek, hogy irassák be önvédelmi sportra a gyerkőcöt. Sajna az ilyen tipusu fiatalok, ha észreveszik valakin a félelmet, rászálnak és uralkodni akarnak rajta.
2010. márc. 7. 21:38
Többen írtátok az iskolaváltást lehetséges "megoldásként". Szerintem ez nem megoldás, mert sajnos ilyen gyerekek mindig is lesznek, és ezek a gyerekek mindig megtalálják a gyengébbeket. Nem menekülhetünk egyik iskolából a másikba, mert előbb -utóbb nem lesz több suli a városban. Arról nem is beszélve, hogy a fiam szeret ebbe az iskolába járni. A vele történtek ellenére (szerencsére) még egyszer sem hallottam a szájából olyat, hogy nem akar menni iskolába. És akárki megkérdezi tőle, szeret -e suliba járni azt válaszolja, hogy "imádok". Szóval ezért sem gondolkodom iskolaváltás mellett, mert lehet a következőbe meg nem szeretne járni. Mindenképpen meg kell oldani a helyzetet, ez az egy biztos.
7. 2c2de63135 (válaszként erre: 3. - 138bf7d641)
2010. márc. 6. 22:00
nagyon ragaszkodtok ehhez a sulihoz? lehet egyszerűbb a váltás, bár, ha meg senki sem szól, akkor a fiú talál majd mást, akit bánthat, ezt viszont igenis a tanároknak kell megoldaniuk. Beszélnék az igazgatóval is, lehet ő nem is tud az esetről. Csak az a baj, hogy ha meg elmondod, te mit tapasztaltál(a tanárok nem törődnek az üggyel), lehet a fiadon csapódik le az egész a tanárok részéről(mert ha eleve ilyenek, ezt simán el tudom képzelni), 22-es csapdája..
6. Rodin (válaszként erre: 1. - 138bf7d641)
2010. márc. 6. 17:06
Ha nem hoz eredményt a hétfői fogadóóra, akkor én a helyedben írásos panaszt nyújtanék be az iskola vezetőségének. Ha ez sem hoz változást, akkor iskolaváltás!
2010. márc. 6. 15:46
Iskolaváltás. Inkább, mint hogy "defektes" felnőtt legyen a fiúból, már ne haragudj, de az önértékelését, a másokkal való kapcsolatát, mindent tönkretehet ez az egész. Kihathat a felnőtt korára is!
2010. márc. 6. 15:44

Jelentsd fel őket.Vagy úgy gondolják,hogy tehetetlenek,akkor folytatódhat ez így tovább?

Ne hagyd a gyerekedet semmi képen.Ha a szóból nem értenek,akkor sajnos nem marad választásod.

3. 138bf7d641 (válaszként erre: 2. - 2c2de63135)
2010. márc. 6. 15:19
Sajnos én úgy látom, hogy a két tanítónőből egyik sem hivatástudatból van ott. Nem először szóltam már nekik ez miatt, de nem történt változás. Azért vártam eddig, mert reméltem, hogy tudják a dolgukat, de egyszerűen nem tudják kordában tartani azt a fiút. Mindig azzal érvelnek, valahányszor reklamálok, hogy intézetis "szegény". De én úgy gondolom, hogy attól még meg kell tanítani viselkedni. A nevelőnőjének is szóltam már, de semmi. És képzeld a legdúrvább, hogy tegnap az említett ügyeletes tanárnő elmondta nekem, hogy ő maga is fél a fiútól annyira agresszív. Nos? Akkor most mi a teendő?
2010. márc. 6. 15:05
miért vártál eddig? ezek csak most derültek ki?a kisfiad nem merte elmondani otthon? amúgy, ha a tanárok látják kötelességük ezt neked mondani, és egy tisztességes tanár ilynkor "szárnyai" alá veszik az ilyan gyerekeket...legalábbis én így szoktam, én is tanító vagyok(sajnos a legjobb iskolákban is van 1-2ilyen gyerek, akik terrorizálják a gyengébbeket)
2010. márc. 6. 14:59

Sziasztok!


Nagyobbik fiam első osztályos általános iskolában. Nagy problémával küszködünk, amivel szemben tehetetlennek érzem magam. Van egy osztálytársa, aki a legelső héttől kezdve rászállt a fiamra. Szinte alig van nap, mikor ne húzna be neki egyet csak úgy, mert éppen olyan kedve van. Vagy ha valaki felidegesíti, akkor is a fiamon tölti ki a mérgét. Nagyon agresszív gyerek, intézetben nevelkedik. A fiam már nem is meri elmondani ha bántja, reggelente az ügyeletes tanárnőtől tudom meg mi történt előző nap. Egyszer már látható nyoma is volt az ütlegelésnek, mert bedagadt a fiam szája. Most hétfőn lesz fogadóóra, mindenképpen elmegyek, és megpróbálom tisztázni az osztályfőnökével, hogy ez így nem mehet tovább. Képzeljétek, ez az iskola elnyerte az "Erőszakmentes, egészségtudatos iskola" címet. Csak tudnám hogyan, mikor büntetlenül marad, ha a fiamat verik. Nem csak az osztálytársa, korábban a negyedikesek is rászálltak. Szegény fiam meg olyan kis gyámoltalan, nem tudja magát megvédeni. Ha valaki szenved hasonló problémától, kérem adjon tanácsot. Mi lehet a megoldás? Legszívesebben ott lógnék a nyakán egész nap, és mindenkinek odavágnék, aki csak csúnyán néz rá, de ezt nem tehetem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook