Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai agresszió fórum

Iskolai agresszió (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
107. sztimke (válaszként erre: 103. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 20:59
Hatodikos korban még intenzívebb a csufolas.szerencsés vagy, hogy te nem ilyen osztályba jártál!
106. sztimke (válaszként erre: 101. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 20:56
Jól teszed, hogy kiállsz magatokert! Eddig csak olvastam, mert az én gyerekem most megy suliba, de amiket hallani..., úgy a gyerekek,mint a tanárok részéről. Szerintem én sem leszek sokak kedvence. :) de a fő, mint ahogy te is teszed, hogy a gyereked érezze, számíthat rád!
2014. jan. 14. 20:39
Ja aki meg azonnal cigányozik annak meg csak gratulálni tudok. Szánalmas.
2014. jan. 14. 20:35
Egyszerü. Beszéltél a tanárral,beszéltél a szülővel. Nem történt semmi. Kapd el azt az ostoba hülye gyereket. Én ezt megtettem már két gyerekkel is,az egyiknek az anyja azóta nem köszön nekem a hülye gyereke is,de pont leszarom mert utálom azt két kis görcsöt és mindig csúnyán nézek rájuk,nem is b..tatják azóta a fiamat. De ez nem most volt,pár éve. Most nem is mernék mert a fiam nagydarab lett és erős,és odab..ott már nekik nem csúfolódásért,csak másért. De igy legalább ismerik a kezét.
2014. jan. 14. 20:29

Miért érzem úgy, hogy kreálsz megint egy problémát?

Azért csúfolják majd, mert gyógytornára jár?

Nevetséges. Már gondolom mondtátok is a gyereknek, hogy ez lesz a következménye....

Én múlt évben is jártam gyógytornára, és előtti is többször, sosem csúfoltak, mert az egészségem miatt kell. A gyereknek is ezt kell megértenie, ehhez tényleg elég nagy már, nem?

A többiek meg kit érdekelnek?

Ez a csúfolás is kb. másodikos, harmadikos szokás és nem hatodikos...

2014. jan. 14. 20:22
Örülök, hogy rendeződött a dolog. :) Az én kisfiam is járt úszni, meg gyógytornára, mert pici és hogy az iskola táska ne tegye tönkre a gerincét. A fiam éppen attól tartott, hogy amiatt fogják csúfolni, hogy picurka és pont ezért járatják gyógytornára, de elmeséltem Neki, milyen szuper és sokkal jobb picinek lenni. Ő büszke lett rá, hogy külön jár úszni, meg gyógytornára, a többiek pedig nem. (Egyébként én 148 centi vagyok.)
2014. jan. 14. 20:16
Tornázzon,mozogjon az iskolában mindennap tornázik és eljár edzésre heti 2-szer.
2014. jan. 14. 20:15
Mert ebben az iskolában ez a menő.Elismerte a tanár is hogy az agresszió nagyon is jelen van nálunk és más osztálynál is.nincs kötelező egész napos oktatás ,a fiam hazajárós mert csak így tudunk tanulni ameddig a kicsik hazajönnek.
99. a0c1361e44 (válaszként erre: 97. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 20:12
De miért csúfolnák?
98. a0c1361e44 (válaszként erre: 96. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 20:12

Akkor ezek szerint rendben van minden:)

Csak a torna.

Nekik nincs kötelező egész napos oktatásuk? Mert ha igen, akkor kötelező lehet a torna. Nem értem miért zavar a torna. Az én fiam is volt duci és nagyon örültem, hogy egyre többet mozog. Le is fogyott:)

2014. jan. 14. 20:12

Találtam egy tavalyi jogszabályt az a gyerek aki nincs felmentve testnevelés alól de gyógytornára kötelezett a kettő óraszáma maX heti 5 lehet.

Erre nálunk heti 4 rendes tornaóra,+ 3óra gyógytorna.

Abban a tanár is egyetértett hogy esetleg csúfolni fogják de ő szerinte minden csoda 3-napig tart.

Én nem kérek a három napból a késes dolgot is nehezen heverte ki.

2014. jan. 14. 20:09

de igen,átnéztük a dolgozatot és hát a fiam is hibázott de voltak olyan kérdések melyekre a válasza jó volt de a tanár más választ fogadott el,mert abban egytértettünk hogy a kérdés sem egyértelmű és a gyerek válasza jó .Maradt a 2-es.

Más:megkérdeztem tőle mivel,hogyan tudunk segíteni a gyereknek?!korrepetálást nem tart írjon a gyerek sokat mert szóban jobb mint írásban.Megfontolom!

a legújabb.

Torna!

a fiamnak kötelező gyógytorna van előírva,tavaly volt egy állapotfelmérés melyen (obsen) ha jól emlékszem szerepel én utána néztem elhízást jelent.annyi volt rajta hogy figyelni kell,de nem kóros,vagy súlyos elhízás.Most a helyzet az hogy tanítás után 3-órán keresztül ott kell maradnia tornázni de mellette megmarad a napi torna is.Én ezt nem hagyom ,mert ez újabb alap arra hogy csúfolják.és közben elkezdett sportolni 1-hónapja önvédelemre jár,a tanár szerint ez kötelező!Én egész délután agyaltam hívtam a gyerekorvost holnap megyek hozzá,hívtam a védőnöt aki ott volt amikor vizsgálták őket sajnos vele még nem sikerült beszélnem.Nem tudom mikor kötelezhető a gyerek gyógytornára?nem gerincbeteg nem lúdtalpas ,a méretei 159cm 62kg 43-as láb!Nem kicsi de mi sem a párommal.Sportól de nem teszem ki újabb csúfolásnak!

Vessetek meg hogy már megint nem tetszik valami,de higgyetek nekem nem én keresem a bajt.

2014. jan. 14. 18:38
Engem is érdekelne Era! :)
94. a0c1361e44 (válaszként erre: 93. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 18:27

Na mi volt a suliban?

Nem mesélsz?

93. 325b42d966 (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 18:25
Bocsánat ,tényleg félreértettelek.
92. 325b42d966 (válaszként erre: 91. - C114183a1c)
2014. jan. 14. 18:24
Ebben teljesen igazatok van,túl "sportszerű" voltam.Ma már én is a rendőrségen kezdeném.Tényleg beakartam tartani a helyes utat hiszen a fiam ezután is odajár ,és ahogyan te is írtad a fenntartótól tartanak az iskolák.
91. c114183a1c (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 14:29
Igen, ebben viszont egyet kell, hogy értsek Veled. Én sem hagytam volna. A főnök asszonyom elmondta, hogy mit kell tenni. Én nem hagytam volna ki a tankerület igazgatót. Lehet a rendőrség túlzás, most azt gondoljuk, de ugyan pár év múlva is ezt fogjuk?
90. a0c1361e44 (válaszként erre: 89. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 13:53

"Nem hagytam volna, hogy az a gyerek továbbra is odajárjon a suliba, baromira nem érdekelt volna, hogy nincs másik suli."


Félre értettél!

Nem a te gyerekedet kellett volna másik suliba vinni, hanem a másikat kirúgatni!

89. 325b42d966 (válaszként erre: 87. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 13:44
Másik suli?!Az menjen el aki nem hibázott?Vagyis tanulja meg a gyerek ha bántják mindig álljon arrébb,?Akkor felnőtt korában jó sok munkahelye lenne,de szerencsére nem így nevelem.A tanár miért nem a késest bünteti?nem tudom,!Szeptember óta van a suliban és a nagyok akiket tanít Hitlernek hívják a háta mögött,de a fiam osztálytársai is elmondták hogy ha folyosón verekedést lát ,mosolyog és elfordul!Engem érdekel a fiam tanulmányi eredménye én mindig azt kértem a tanáraitól hogy hozzuk ki belőle a legtöbbet én segítek mert itthon is tanulunk ,kikérdezem mindennap.Szeretnék partnere lenni a tanárnak abban hogy a fiam szívesen járjon iskolába ,szeressen tanulni és igenis fontos a sikerélmény.Hidd el Írisz lenne ma délután jobb dolgom is de a gyerek az első és ha ehhez az kell hogy beszéljek a tanárral akkor én ezt teszem ahogyan előttem írták bemegyek és elöszőr tanácsot kérek hogyan lehetne jobb a gyerekem azután elkérem a dolgozatát és átnézem,tegnap egész este tanultam nagyon ott vagyok a témábanDD
2014. jan. 14. 13:18
Kedves Era! Először is megemelem a kalapomat, nagyon jó Anya vagy, bölcsen állsz a dolgokhoz. A kés nálam nagyon kiverte a biztosítékot, mert ha már most "csak" egy kis pillangó késecske van a csemeténél, mi lesz majd mondjuk hetedikben? Nagyon fontos, hogy a Gyermeked meg tanulja megvédeni magát, de a legfontosabb, hogy Ti ott vagytok Neki támasznak. Ha ezt egy ilyen helyzetben így megtapasztalta, hidd el, tudni fogja, hogy Rátok mindenben számíthat akár jóban, akár rosszban. Amin a legjobban kiakadtam az ofő viselkedése. Hogy ne feszítsd a húrt? Ez már régen nem arról szól. Azt gondolom, hogy igen is járj utána a dolgozatnak, s ha azt látod, hogy jobb mint kettes, akkor igen is vidd az igazgatóhoz. Azt gondolom, ha most "nem feszíted túl a húrt" akkor ártanál a Gyermekednek, hiszen mint írtad, az adott tantárgytól elment a kedve. A tanár nem teheti meg, hogy bosszút álljon, Ő nem azért van ott. A dolgozatra kapott jegy pedig szerintem fontos, hiszen azt tükrözi, hogy a Gyermek mennyit tanult, mennyit igyekezett. Ha az a kettes csak kettes, akkor sem szabad elkeserednie, de ha tudja, hogy jobbat érdemelt volna, csak a tanár...Ez nagyon romboló tud lenni a kicsinyke lelkében. Bocsánat, hogy közbe szóltam. Gratulálok Era, jó anya vagy <3
87. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - C114183a1c)
2014. jan. 14. 13:06

A késes sztori rendeződni látszik, én abban sem úgy jártam volna el, ahogy Era. Nem hagytam volna, hogy az a gyerek továbbra is odajárjon a suliba, baromira nem érdekelt volna, hogy nincs másik suli. Egyébként roppant kíváncsi lennék, hogy a tanár miért nem a késes gyereket bünteti...


De az osztályzat miatt most nem mennék be. Nem érdekelne. Sehol nem számítanak ezek a jegyek, max. akkor ha testnevelés szakra megy a gyerek, de az még arrébb van, inkább hagynám, hogy a figyelem elterelődjön a gyerekemről, vagy ha bemennék, akkor az igazgatóhoz. Már az előző problémánál is kiderült, hogy az osztályfőnök nem úgy áll a dolgokhoz, ahogy kell, így felesleges időtöltésnek tartom a vele folytatott diskurálást. És még az is elképzelhető, hogy nem én mennék be, hanem a férjem, mert lehet, hogy egy nővel mer ugrálni a tanár, de egy férfival már kevésbé.

86. c114183a1c (válaszként erre: 82. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 12:32

Igen, olvastam az egész story-t, sőt hozzá is szóltam. Én viszont továbbra sem értem, hogy miért reagált így a tanár. Te érted? Ha a késes gyerekkel tenné... De Era Fiával? :O Azért, hogy mert szólni? :O Ugye ezt nem így gondoltad?

Ha igen, én ezt mondtam... Először is elmondanám, hogy úgy érezzük, pikkel a gyerekre. Mivel más nem történt a közelmúltban, csak ez a késes story, ezért kizárásos alapon csak ezért pikkelhet. Megkérném szépen, hogy mondja el, Ő mint szülő vagy leendő szülő hogy reagálta volna le ezt a helyzetet? Szépen, kedvesen kérdezném.


Kék irisz! Persze, hogy nem lehetünk Velük ott, de akkor is érezniük kell, hogy biztonságban vannak, különben hogy magyarázom meg még akár magamnak is? Bedugom egy olyan iskolába, ahol késsel fenyegetőznek és nem teszek semmit? Ha valami történik, akkor mit teszek?

Különben is, amit a másik gyerek tett, büntetendő. Örüljön és köszönje meg szépen, hogy nem jelentette fel Era.

Nem fogom csendben sajnálni a Gyerekemet és közben azt mutatni, hogy milyen tehetetlen vagyok. Hogy tehetném? Ilyen példát hogy mutathatnék a Gyereknek?

Hatodikosként még igenis éreznie kell, hogy támogatják, hogy ott állnak a szülők a háta mögött. Egy 12 éves Gyerekről beszélünk! Hol nagy fiú?


Én nem azt mondom, hogy bírálja felül a tanár döntését. Tegyen úgy, mintha a segítségét kérné és közben szembesítse azzal, hogy: bazz mekkora egy kicsinyes maki vagy!

85. konacafe (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 12:24

másik iskola.

Mellesleg nem atanarnonek kell szolni, hanem az igazgatonak, s ha o sem tesz semmit, akkor megyek a rendorsegre.

Itt a hatar, nem a gyereked hataban!!!!

84. a0c1361e44 (válaszként erre: 83. - 325b42d966)
2014. jan. 14. 12:10
Persze, menj! Én csak a félelmeimet írtam le...
83. 325b42d966 (válaszként erre: 82. - A0c1361e44)
2014. jan. 14. 11:56

Nem vagyok bejárkálós most megyek az idén 3.alkalommal abból 2 a kés miatt volt.Tavaly egyszer sem voltam ,más volt az ofő a férjem járt szülőire meg fog.órára.

A fiam talpraesett "nagyfiú" és igen jó radarokkal megáldva megérzi ha pikkelnek rá,de én is ismerem a fiamat és tudom mikor kell közbeavatkozni.Ma is úgy engedtem el hogy tanult sokat, tudom hogy tudja de sajnos ő már nem hiszi el magáról.Ha felelésből hoz kettest azt mondom rendben biztosan leblokkolt,de írásból ezt nem tudom megmagyarázni.Valóban nem olyan fontos tantárgy a term,ismeret.,de akkor az ének,a rajz,a technika az sem?Szerintem mindegyik fontos bár nem vagyunk egy éneklős család így a 4-es nálam csúcs mert a tanár is aszerint osztályozta őket,de én elfogadtam volna a 2-es vagy a 3-ast.

Én fogyatékos gyerekeket is nevelek és sajnos megszoktam hogy naponta ki kell állni a jogaikért,és azért hogy megfelelően bánjanak velük az oviban vagy éppen az orvosnál.A saját fiamért én is anya tigrisként küzdök ,de csak akkor ha igazságtalanul bánnak vele,mert ha hibázik akkor azt ő is tudni fogja mert mi mindig mindent megbeszélünk (ez a jelmondatunk születése óta).

82. a0c1361e44 (válaszként erre: 81. - C114183a1c)
2014. jan. 14. 11:32

Nem tudom olvastad e az egész fórumot.

A lényeg, hogy történt ez a késes sztori, amire a tanár válasza, hogy rossz jegyeket ad a gyereknek.


Természetesen kicsinyes megoldás a tanár részéről, és ki kell állni a gyerekünkért, de tudjuk, hogy nem lehetünk ott vele az iskolába, így a megfelelő megoldást kell megtalálni, nem "Orsós stílusban".


Látom itt mindenki megtalálta írásomban a lényeget:)


Ne feszítsd túl a húrt!


Igen, ez egy fontos mozzanata a cselekedeteinknek. Tudni kell jól kommunikálni és úgy eljárni, hogy ne legyen rosszabb következménye, mint eddig volt. Mehetünk az atya úr istenhez is, ha a tanárok összefognak, és lehet az lesz az eredménye, hogy a gyerek megbukik tornából és természetismeretből is.


Én azt gondolom, hogy időnként jó visszavonulni, ami nem a gyerek kárára történik. Egy 12 éves gyerek már megért sok mindent, így azt is megérti, hogy a jelenlegi események miért történnek és azt is, hogy a szülő mit tehet, így el kell neki magyarázni.


Én nem tartom feltétlenül jó dolognak, hogy egy szülő mindenért bejárkál az iskolába, mert ezzel a gyerek megszokja, hogy mindent elintéznek helyette, vagy esetleg még zavarhatja is, hogy senki más anyja nem járkál be, csak az enyém, és ez olyan ciki, illetve a gyerek azt szűrheti le az egészből, hogy a tanár hülye, ami igaz is lehet, de nem hiszem, hogy a gyerekbe ezt kellene tudatosítani.


Nagy fiú már Era gyereke. 12 éves, a korából ítélve hatodikos. Itt már annyira nem követhető a gyerek teljesítménye, illetve a követelmények. Lehet Erának szupernek tűnik a gyereke teljesítménye, de könnyen meglehet, hogy még sem az. Sokszor mi magunk sem tudjuk eldönteni egy főiskolán sem, hogy a szerintünk jól tudás, hányasra elegendő. Lehet csak kettesre.


AZ én fiam is volt ennyi idős, és tudom, hogy minden fontosabb volt számára ebben a korban, mint a tanulás. Sokszor gondoltam azt, hogy az én fiam ennél sokkal okosabb, vagy azt, hogy na ez egy egyesre sem elegendő, és sokszor kiderült, hogy rosszul gondolom.


Nincs olyan iskola, ahol a tanároknak egyformán szimpatikus lenne minden gyerek, és ez ellen nem tudunk semmit tenni, sőt! inkább sokszor rontunk saját gyerekünk helyzetén azzal, hogy minden egyes döntését felülbíráljuk a tanárnak. Tehát ezzel inkább rosszat teszünk a gyerekkel.


Nem tudom, hogy érthetően leírom e, amit gondolok. Én jelen esetben nem mennék be. Megoldódni látszik az agresszió, néhány rosszabb jegy nem számít.

2014. jan. 14. 09:49

Nem tudom, kik azok az Orsósék... Most biztos meg lesz rólam a véleményetek. :( Nem is néznék utána, ahhoz jelenleg túl fáradt vagyok.


Én azt mondom, hogy ez a lépés a tanár részéről kicsinyes volt és okát sem értem. Ha egy Szülő ilyen helyzetben, mint egy késsel való fenyegetőzik nem áll ki a Gyerekéért, akkor milyen szülő? Biztos vagyok benne, hogy meg lenne a tanárnak róla a véleménye.


Arra is gondoltam, hogy ha Era megy be ma délután, esetleg rá lehetne kérdezni a tanárnál, hogy ha lenne Gyereke vagy ha van, és ilyen helyzetbe kerülne, Ő mit tett volna?


Talán nem kellene, hogy bárki számára a szavam mérvadó legyen, mert én egy anyatigris vagyok. De nekem nem szenvedett még hátrányt ebből a Fiam. Nem kiabáltam, nem ordítoztam, hanem szépen leültem a tanárral és megbeszéltem. Ha nem jutottam vele esetleg dűlőre, akkor léptem feljebb. Ha ott sem lett volna eredmény, mentem volna tovább.

80. 325b42d966 (válaszként erre: 75. - Trapiti)
2014. jan. 14. 09:19

Így igaz a gyereknek fontos hogy kiálljak mellette ,ha azt mondom neki sebaj kisfiam hagyd rá a tanárra,akkor abból a gyerek mit tanul?Az biztos hogy elvette a kedvét a természetismeretből,de én ma is úgy engedtem el hogy tegnap este szintén kikérdeztem és azt mondtam hogy a tőle telhető legjobbat nyújtsa ,a többi majd az én dolgom lesz délután.

Igaz "Orsósék"elintéznék azzal hogy jó az a kettes vagy bemenne Orsós apuka és leverné a tanárt.Én nem ezt teszem,bár nem szánom a gyereket természettudósnak de azért fontos hogy amiből tanulni kell azt tudja és elvárom hogy ennek tudatában osztályozzák,de ha nem tanul(ami nem szokott előfordulni)de akkor is elfogadnám a rossz jegyet.

Kb 2-hete írtak egy röpdolgozatot,a fiamnak nagyon jó lett és azt mondta a tanár nem írja be a jegyet mert túl jó lett!Akkor kérdezem én ki feszíti túl a húrt?

79. a0c1361e44 (válaszként erre: 76. - C114183a1c)
2014. jan. 14. 09:14

Engem is érdekelt, és utána is jártam, és tudtam, hogy a gyerekem mire képes, hogy viselkedik, és ez alapján döntöttem el, hogy mit kell tennem.


Sosem balhéztam, és mindig fel tudtam mérni, hogy a gyerekem tudása valóban elég e a jobb jegyre.


Erának is ezt kell tudnia. Ha a gyerek valóban olyan jól tudja, hogy az ér egy négyest, de csak kettest kap, akkor szépen beszélje meg a tanárral, ha viszont kétségei vannak, akkor inkább kérdezze ki újra.


A másik meg az, hogy a gyerekre rászállt a tanár. A fene tudja miért? Mérlegelni kell, hogy megéri e belepiszkálni ismét a dolgokba.


Ha még rosszabb lesz a gyereknek, akkor talán nem kellene, vagy mégis?

78. a0c1361e44 (válaszként erre: 75. - Trapiti)
2014. jan. 14. 09:09

Ki kell állni a gyerekért, de finoman, mert egyébként mást fog elérni, mint amit akar.

Én nem rontanám tovább a gyerekem helyzetét, és a gyerekemnek mondanám el, hogy nem a természetismereten és a tornán fog múlni az önbecsülése. Nem attól jó egy ember, hogy minden jegye kitűnő, nem is ez alapján ítéli meg a környezete, hanem sokkal inkább az alapján, hogy hogyan old meg egy-egy helyzetet.

Én nem szívesen állnék be Orsósék mögé a sorba, de mindenkinek a saját dolga, hogy ezt akarja e...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook